کاربرد کلر

خرید کلر

پیشگامان شیمی واردکننده انواع پرکلرین 70 و 90 درصد را با برند آکوافیت هند و ژاپنی وارد می‌کند. این محصول جهت ضد عفونی کردن آب استخر و… کاربرد دارد. جهت خرید کلر پودری و مایع با کارشناسان ما برقرار نمایید.

کلر چیست؟

یک عنصر شیمیایی است که یکی از تقریباً 90 عنصر پایه ساختمانی ماده است. تمایل پرکلرین برای ترکیب‌کردن با عناصر و ترکیبات دیگر برای تولید هزاران محصول ضروری، از مواد ضدعفونی‌کننده آب آشامیدنی به پانل‌های انرژی خورشیدی به مفاصل زانو و مفاصل جایگزین استفاده شده است.

به علت واکنش شیمیایی آن، به ندرت در طبیعت به صورت هسته‌ای حضور دارد و به طور معمول به سایر عناصر به شکل ترکیب شیمیایی مانند کلرید سدیم پیوند داده می‌شود.این از نمک معمولی تولید شده است. یکی از مواد معدنی فراوان و ضروری بر روی زمین. فرآیند تولید این ماده فوق‌العاده کارآمد است: هیدروژن، یک محصول جانبی فرآیند تولید، به عنوان یک منبع انرژی در بسیاری از تأسیسات تولیدی استفاده می‌شود.

این یک ماده شیمیایی است که در صنایع و محصولات تمیز کننده خانگی استفاده می‌شود. این در میان ده مواد با حجم بالا ساخته‌شده در ایالات متحده است. در دمای اتاق، به شکل گاز است. این یک رنگ زرد و سبز و بوی تند و تلخ است که شبیه به سفید کننده است. معمولاً، آن را برای ذخیره‌سازی و حمل و نقل به عنوان یک مایع رنگ‌آمیزی بنفش تحت فشار قرار داده و سرد می‌شود. این به راحتی نمی‌تواند آتش بگیرد، اما ممکن است با سایر مواد مشترک دیگر ترکیب شود تا ترکیبات انفجاری ایجاد شود.

خصوصیات شیمیایی و فیزیکی

پرکلرین (Cl2) جزء ده ماده شیمیایی با بالاترین حجم تولید شده در ایالات متحده است. این ماده با استفاده از الکترولیز نمک کلرید سدیم به صورت تجاری تولید می‌شود. این ماده در صنایع و در محصولات تمیز کننده خانگی استفاده می‌شود. همچنین اولین گاز سمی بود که در جنگ جهانی اول به عنوان سلاح مورد استفاده قرار گرفت.

 • یک گاز زرد- سبز در دمای اتاق است.
 • بوی تند و تحریک کننده‌ای شبیه به سفید کننده دارد که در غلظت‌های کم قابل ردیابی است.
 • چگالی گاز کـلر تقریباً 2.5 برابر بیشتر از هوا است، که باعث می‌شود در ابتدا در مناطقی با حرکت هوا کمی در نزدیکی زمین باقی بماند.
 • قابل اشتعال نیست، اما ممکن است به صورت انفجاری واکنش نشان دهد یا با بسیاری از مواد معمول (از جمله استیلن، اتر، ترپتین، آمونیاک، گاز طبیعی، هیدروژن و فلزات) مواد منفجره را تشکیل دهد.
 • کمی محلول در آب است و با تشکیل رطوبت واکنش می‌دهد تا اسید هیپوکلروز (HClO) و اسید هیدروکلریک (HCl) تشکیل شود.
 • معمولاً برای نگهداری و حمل و نقل به عنوان یک مایع با رنگ کهربا تحت فشار، سرد می‌شود.

انواع کلر و کاربردهای آن:

هیپوکلریت کلسیم دارای انواع مختلفی است. این برای ضد عفونی‌شدن آب استفاده می‌شود و بخشی از روند بهداشتی برای فاضلاب و پسماندهای صنعتی است. در طول تولید کاغذ و پارچه، پرکلرین به عنوان یک ماده سفید کننده استفاده می‌شود. همچنین در محصولات تمیز کردن، از جمله سفید کننده خانگی استفاده می‌شود که کـلر در آب حل‌شده است. در تهیه کلریدها، حلال‌ها، سموم دفع آفات، پلیمرها و رطوبت مصنوعی استفاده می‌شود.

استفاده در مکان‌های صنعتی و تجاری:

به دلیل استفاده گسترده از آن در مکان‌های صنعتی و تجاری، قرار گرفتن در معرض آن ممکن است از نشت یا انتشار تصادفی یا یک حمله عمدی رخ دهد. خطرناک‌ترین مسیر قرار گرفتن در معرض از تنفس گاز آن است.

قرار گرفتن در معرض ممکن است در اثر تماس با پوست یا تماس با چشم با گاز یا بلع خوراکی یا آب آلوده به پرکلرین باشد. گاز آن سنگین‌تر از هوا است و در ابتدا در ناحیه‌های کم‌عمق باقی می‌ماند مگر این‌که باد یا سایر شرایط باعث حرکت هوا شود.

خواص ضد عفونی:

خواص ضد عفونی پرکلرین باعث بهبود زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شده است. هیپوکلریت کلسیم همچنین یک ساختار شیمیایی ضروری برای تولید محصولاتی است که به بهداشت عمومی و ایمنی، تکنولوژی پیشرفته، تغذیه، امنیت و حمل و نقل کمک می‌کند. غذا، آب و دارو، کامپیوتر و تلفن‌همراه همه به این ماده وابسته است. همچنین نیز در تولید محصولات متعدد از لنزهای تماسی، مبردهای تهویه مطبوع و پانل‌های خورشیدی، جلیقه مقاوم در برابر گلوله، پنجره‌های انرژی کارآمد، رنگ و پروتز استفاده می‌شود.

کلـر و آب:

این ماده کمک می‌کند تا آب آشامیدنی و استخرهای شنا را ایمن نگه دارد. قبل از شروع شهرها آب آشامیدنی به طور منظم با ضدعفونی‌کننده‌های پرکلرین تحت درمان قرار می‌گرفت و هر ساله، هزاران نفر از بیماری‌های قابل انتقال جان سالم بهدر می‌بردند.از جمله بیماری:

 • وبا
 • تب تیفو
 • دیسنتریت
 • هپاتیت A

ضد عفونی‌کننده‌های هیپوکلریت کلسیم و آب آشامیدنی، از بین‌بردن پاتوژن‌های آب‌دار، در نتیجه بیماری‌هایی مانند:

 • اسهال
 • گوش شناگر یا بثورات پوستی، از جمله پای ورزشگاه.

برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 • تولید یخچال‌های تهویه مطبوع
 • باتری‌های هیبریدی اتومبیل
 • آهن‌رباهای با کارایی بالا

عایق پلاستیکی فوم، تولید شده با استفاده از شیمی کـلر، کارایی انرژی گرمایش خانگی و سیستم‌های تهویه مطبوع را افزایش می‌دهد، هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد و منابع طبیعی را حفظ می‌کند.

مسمومیت با کلر چگونه درمان می‌شود؟

هیچ پادزهر برای مسمومیت با این ماده وجود ندارد. اگر تماس با کـلر مایع رخ دهد، شستشوی فوری پوست و چشم‌های آلوده با مقدار زیادی آب فراوان از اهمیت برخوردار است. این کار برای بیمارانی که تماس آنها با آن منجر به سرمازدگی شده است، باید با احتیاط انجام شود.

سوختگی‌های شیمیایی ناشی از قرار گرفتن در معرض پرکلرین باید به عنوان سوختگی حرارتی درمان شوند.مسمومیت با هیپوکلریت کلسیم استنشاقی با مراقبت حمایتی درمان می‌شود و می‌تواند شامل اکسیژن مرطوب، برونکودیلاتلاتورها و مدیریت راه‌‌های هوایی باشد. ادم ریوی ممکن است به تأخیر بیفتد و بنابراین، بیماران باید تا 24 ساعت پس از مواجهه شدید با استنشاق تحت نظر قرار بگیرند. حفظ رطوبت و اکسیژن رسانی، نظارت بر گازهای خون شریانی و / یا پالس اکسیمتری مهم است و فشار هوای مثبت را به عنوان گزینه درمانی در نظر می‌گیرد. اکثر افراد به دنبال قرار گرفتن در معرض گاز این ماده بهبود می‌یابند.

اثرات محیطی

این ماده درهای هزاران فواید بهداشتی و اجتماعی را باز می‌کند. اگر در ماشین رانندگی می‌کنید، از رایانه استفاده می‌کنید، یک لیوان آب می‌نوشید یا بارانی وینیل می‌پوشید، پرکلرین برای شما کار می‌کند. شیمی پرکلرین همچنین برای تولید 93 درصد از کل داروهای تجویزی مورد استفاده در ایالات متحده استفاده می‌شود. بعضی از مردم از متوجه شدن اینکه این ماده برای محیط زیست نیز کار می‌کند، تعجب می‌کنند.

هیپوکلریت کلسیم یک مؤلفه مهم در ساخت و تولید موادی است که برای ساخت وسایل نقلیه سبک‌تر استفاده می‌شوند – در نتیجه مسافت پیموده شده با مقدار مشخصی بنزین افزایش می‌یابد.استفاده از مواد شیمیایی محافظت از محصولات زراعی که وابسته به تأثیر پرکلرین در عملکرد بالای محصول هستند – از این طریق فشارها برای تبدیل جنگل‌های بارانی و سایر اراضی مهم زیست محیطی به مصارف کشاورزی کاهش می‌یابد.

این ماده حتی نقش مهمی در بهره‌برداری از انرژی خورشیدی دارد- به پاکسازی سیلیکون موجود در دانه‌های شن و کمک به تبدیل آنها به تراشه‌های خورشیدی کمک می‌کند.از بسیاری جهات، پرکلرین بخشی از محور تلاش‌های توسعه پایدار و سایر اصول اصلی حفاظت از محیط زیست مدرن است.

 کلر خالص از کجا بخریم؟

پرکلرین در گالن‌‌های 45 کیلوگرمی با برند آکوافیت (aquafit) هند آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کلر مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست