کالامین و اگزما

کالامین و اگزما و عوارض آن

لوسیون کالامین برای اگزما

لوسیون کالامین محصولی است که ممکن است از کودکی با آن آشنا باشید. محلول گچی صورتی که ممکن است بر روی همه چیز از گزش پشه گرفته تا نیش‌های پیچک سمی در باغ تأثیر داشته باشد. در حالی که از نظر تاریخی خاصیت ضد خارش آن کاملاً مورد توجه قرار گرفته است، اخیراً به دلیل بهبود بیشتر مورد علاقه خود قرار گرفته است، اما محصولات موثرتری برای کمک به درمان خارش یا گزش به بازار عرضه می شوند. گاهی اوقات هنوز هم در برخی از ترکیبات مانند محصولات ضد شوره یا برخی صابون‌ها و پاک‌کننده‌ها استفاده می شود.

کالامین در دو سال گذشته بار دیگر محبوبیت خود را افزایش داده است. این بار برای آکنه یا لک و اگزما. با این حال، شواهد اندکی وجود دارد که نشان می‌دهد کالامین در واقع برای درمان آکنه مفید است و گزینه‌های مؤثرتری نیز وجود دارد که بدون نسخه پزشک در دسترس هستند. با این حال، در صورتی که دیگر درمان‌های نقطه‌ای خود را تمام نکرده‌اید و سطح لک فعال و تحریک‌کننده‌ای روی صورت خود دارید، ممکن است کالامین برای شما مؤثر باشد.

کالامین در واقع فقط یک محلول با مقدار کمی روی است، معمولاً 0.5٪ اکسید آهن است که به کالامین آن رنگ صورتی بی‌نظیر را می‌دهد. این ماده معمولاً در لوسیون استفاده می‌شود که قبل از استفاده نیاز به تکان خوردن دارد زیرا روی در آن دوفاز می‌شود.

فواید کالامین چیست؟

استفاده از کالامین مزایای زیادی دارد که بیشتر آن‌ها در کاهش خارش یا سوزش است که با گزش، گیاهان گزنده یا خارش‌های پوستی مانند آبله مرغان همراه است. امروزه گزینه‌های بهتری برای درمان خارش همراه با این شرایط وجود دارد اما اگر قادر به استفاده از این گزینه‌های بهتر نیستید، کالامین یک گزینه مناسب است.

  • خارش را کاهش می‌دهد

کالامین به کاهش تحریک و خارش کمک می‌کند. این کار را با ایجاد یک احساس خنک‌کننده روی پوست با تبخیر لوسیون انجام می‌دهد. اغلب اثرات ضد خارش کوتاه مدت یا موقتی است.

  • خشك‌کننده

توانایی خشک کردن کالامین به همین دلیل است که بسیاری از مارک‌ها کالامین را در فرمولاسیون محصولات ضد لکه خود برای لکه‌ها قرار می‌دهند.

کالامین و اگزما

لوسیون کالامین برای کمک به درمان خارش و ترشح زخم برای بدن بی‌خطر است. با این حال، همانطور که قبلاً ذکر شد، جایگزین‌های بهتری برای لوسیون کالامین وجود دارد که می‌توانید از طریق ما با آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: فرمولاسیون کرم های محو شونده و کرم های فونداسیون

کالامین برای آکنه ممکن است در از بین بردن لکه مفید باشد اما باز هم گزینه‌های بهتری وجود دارد.

منبع:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست