خرید پوویدون آیوداین

پوویدون آیوداین چیست؟

پزشکان برای مبارزه با عفونت‌های زخم از راه‌کارهای بی‌شماری استفاده کرده‌اند، از جمله:

  • استفاده موضعی و سیستمیک آنتی‌بیوتیک‌ها
  • داروهای ضد عفونی‌کننده مختلفی مانند هیپوکلریت (سفید کننده) و پراکسید هیدروژن روی زخم‌ها قرار داده شده‌اند تا باکتری‌ها را از بین ببرد یا از رشد آن‌ها جلوگیری کند.
  • یک ماده ضد میکروبی که معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد پوویدون آیوداین (بتادین)، مجموعه‌ای از ید، جزء باکتری‌کش‌ها با پلی وینیل پیرولیدون (پوویدون)، یک پلیمر مصنوعی است.

متداول‌ترین شکل تجاری یک محلول 10٪ در آب است که 1٪ ید موجود دارد. پوویدون آیوداین به عنوان یک اسکراب جراحی یا پاک‌کننده پوست با پایه مواد شوینده (75/0٪ ید موجود) یا به اشکال دیگر موجود است. پوویدون آیوداین یک مجموعه شیمیایی پایدار از پلی وینیل پیرولیدون (پوویدون، PVP) و ید عنصر است.

این ماده حاوی 9.0٪ تا 12.0٪ ید موجود است که به صورت خشک محاسبه می‌شود. این مجموعه منحصر به فرد در سال 1955 در آزمایشگاه‌های سم‌شناسی صنعتی در فیلادلفیا توسط H. A. Shelanski و M. V. Shelanski کشف شد. در طی آزمایش آزمایشگاهی برای نشان‌دادن فعالیت ضد باکتریایی، مشخص شد که این مجموعه نسبت به تنتور ید کمتر در موش سمی است. آزمایشات بالینی انسان نشان داد که این محصول نسبت به سایر فرمولاسیون ید برتر است. پوویدون آیوداین بلافاصله به بازار عرضه شد، و از آن زمان به آنتی‌بیوتیک ید جهانی ترجیح داده شده است.

کاربردها و ویژگی‌های پوویدون آیوداین:

پوویدون آیوداین یک ضد عفونی‌کننده طیف گسترده‌ای برای کاربرد موضعی در درمان و پیشگیری از عفونت زخم است.

  • ممکن است در کمک‌های اولیه برای بریدگی‌های جزئی، سوختگی، ساییدگی و تاول استفاده شود. پوویدون آیوداین به دلیل جذب آرام آن از طریق بافت نرم، اثرات ضد عفونی‌کننده ماندگاری بیشتری نسبت به رنگ زرد ید از خود نشان می‌دهد و این گزینه را برای جراحی‌های طولانی تر انتخاب می‌کند.
  • کلرهگزیدین نتایج مشابهی را ارائه می‌دهد، اما با نگرانی از مسمومیت برابر است. باکتری‌ها در برابر PVP-I مقاومت نمی‌کنند. در نتیجه، PVP-I کاربردهای گسترده‌ای در پزشکی به عنوان اسکراب جراحی یافته است.
  • برای پاک‌سازی پوست قبل و بعد از عمل
  • برای درمان و جلوگیری از عفونت در زخم‌ها
  • بریدگی‌ها و سوختگی‌ها
  • برای درمان عفونت‌ها در زخم‌های decubitus و زخم‌های استاز
  • در زنان و زایمان برای واژینیت مرتبط با عفونت‌های کاندیدی، تریکومونال یا مخلوط. بدین منظور PVP-I در غلظت 5/7-10 درصد در فرم‌های دوز محلول، اسپری، اسکراب جراحی، پماد و سواب فرمول‌بندی‌شده است.

از آن‌جا که از این نشانه‌های مهم، فقط در مورد پویدون-ید استریل باید استفاده شود. محصول غیر استریل می‌تواند در شرایط محدودی که بیماران در آن پوست سالم قرار دارند مناسب باشد که به خطر بیفتد و بریده نشود. پلی وینیل پلیمر ید دار به عنوان ضد عفونی‌کننده موضعی در جراحی و برای عفونت‌های پوستی و غشای مخاطی، همچنین به عنوان آئروسل استفاده می‌شود.

دیگر محصولات: روغن سبوس برنج

فروش پوویدون آیوداین:

پوویدون آیوداین به صورت گالن‌های ۲۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، پوویدون آیوداین و سایر مواد مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

ایــن مــقالـه از ۰ رای ۰ امــتـیـاز گــرفتــ
spinner در حال ثبت رای
مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست