خرید پیراستام

خرید پیراستام

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی پیراستام را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند. پیراستام اولین داروی نوتروپیک در نوع خود محسوب می‌شود. نوتروپیک‌ها یا داروهای هوشمند، مواد طبیعی یا مصنوعی هستند که برای بهبود عملکرد ذهنی شما طراحی شده‌اند.

خرید پیراستام
خرید پیراستام

این دارو یک مشتق مصنوعی محبوب از انتقال دهنده عصبی گاما_آمینوبوتیریک اسید (GABA) و یک پیام رسان شیمیایی است که به کاهش فعالیت در سیستم عصبی شما کمک می‌کند. با این حال، به نظر نمی‌رسد پیراستام همانند GABA بر بدن شما تأثیر بگذارد. در حقیقت، محققان هنوز از عملکرد آن کاملاً مطمئن نیستند. گفته می‌شود، مطالعات این دارو را به مزایای مختلفی از جمله بهبود عملکرد مغز، کاهش علائم لکنت زبان و تشنج‌های میوکلونیک بیشتر مرتبط می‌کند.

خواص پیراستام

خرید پیراستام

1. ممکن است عملکرد مغز را تقویت کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف پیراستام ممکن است عملکرد مغز را افزایش دهد. اگرچه دلیل آن مشخص نیست، اما مطالعات حیوانی دلایل بالقوه‌ای را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که پیراستام مایعات غشای سلول را بیشتر می‌کند. این کار سلول‌ها را برای ارسال و دریافت سیگنال آماده می‌کند و به ارتباطات کمک می‌کند.

این موضوع می‌تواند دلیلی باشد که به نظر می‌رسد اثرات آن در بزرگسالان مسن و افرادی که دارای مشکلات روحی هستند قوی‌تر است، زیرا تحقیقات نشان می‌دهد غشای سلول‌های آن‌ها مایعات کمتری دارد. مطالعات دیگر مشاهده می‌کنند که پیراستام خون رسانی مغز و همچنین مصرف اکسیژن و گلوکز را به ویژه در افراد دارای اختلال ذهنی افزایش می‌دهد. این‌ها عوامل دیگری هستند که ممکن است عملکرد مغز را بهبود ببخشند.

در یک مطالعه بر روی 16 فرد سالم، کسانی که روزانه 1200 میلی گرم پیراستام مصرف می‌کنند، در انجام کارهای یادگیری کلامی عملکرد بهتری نسبت به افراد گروه دارونما پس از 14 روز دارند، اگرچه پس از 7 روز هیچ تفاوتی در حافظه و شناخت مشاهده نشده است. در یک مطالعه 21 روزه دیگر در 16 بزرگسال مبتلا به لکنت زبان و 14 دانش آموز سالم، مصرف روزانه 1.6 گرم پیراستام به ترتیب 15٪ و 8.6٪ یادگیری کلامی را بهبود بخشید.

تحقیقات اضافی در 18 بزرگسال مسن و سالم نشان داد که شرکت کنندگان هنگام مصرف 4800 میلی گرم پیراستام در روز، در مقایسه با عدم استفاده از دارو، عملکردهای یادگیری به طور قابل توجهی بهتر انجام می‌شوند.

در همین حال، با تجزیه و تحلیل سه مطالعه، تأثیرات پیراستام بر روی افرادی که تحت عمل جراحی بای پس کرونر قرار گرفتند، روشی که جریان خون را به قلب باز می‌گرداند، بررسی شد. نقص مغز می‌تواند از عوارض جانبی این جراحی باشد. با این حال، پیراستام عملکرد ذهنی کوتاه مدت را در افراد پس از جراحی در مقایسه با دارونما بهبود بخشید. گفته می‌شود، بیشتر مطالعات انسانی در مورد پیراستام و عملکرد مغز نسبتاً قدیمی است. قبل از اینکه با اطمینان توصیه شود، مطالعات جدیدتری لازم است.

2.ممکن است علائم لکنت زبان را کاهش دهد.

لکنت زبان یک اختلال یادگیری است که یادگیری، خواندن و هجی کردن آن را دشوار می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که پیراستام ممکن است به افراد مبتلا به لکنت زبان کمک کند تا بهتر یاد بگیرند و بخوانند. در یک مطالعه، 225 کودک مبتلا به لکنت زبان 7 تا 13 ساله با 3/3 گرم پیراستام یا دارونما به مدت 36 هفته تحت درمان قرار گرفتند. پس از 12 هفته، كودكانی كه پیراستام مصرف می‌كردند پیشرفت قابل توجهی در توانایی خواندن و فهم متن داشتند. در مطالعه دیگری، 257 پسر مبتلا به لکنت زبان 8 تا 13 ساله، 3/3 گرم پیراستام یا دارونما به مدت 12 هفته دریافت کردند.

کسانی که با پیراستام تحت درمان قرار گرفتند به طور قابل توجهی در سرعت خواندن و حافظه گوش دادن کوتاه مدت بهبود یافتند. علاوه بر این، یک بررسی از 11 مطالعه در بیش از 620 کودک و جوان مبتلا به نارساخوانی مشاهده کرد که مصرف روزانه 1.2_3.3 گرم پیراستام تا 8 هفته به طور قابل توجهی یادگیری و درک مطلب را بهبود می‌بخشد. با این حال، بیشتر مطالعات در مورد این نئوتروپیک در افراد مبتلا به لکنت زبان نسبتاً قدیمی است. قبل از آنکه به عنوان درمانی برای علائم لکنت زبان توصیه شود، مطالعات جدیدتری لازم است.

3.ممکن است در برابر حملات میوکلونیک محافظت کند.

حملات میوکلونیک به صورت اسپاسم عضلانی ناخواسته توصیف می‌شود. آن‌ها می‌توانند فعالیت‌های روزمره مانند نوشتن، شستن و غذا خوردن را دشوار کنند. مطالعات متعدد نشان داده است که این ترکیب ممکن است باعث محافظت در برابر حملات میوکلونیک شود. به عنوان مثال، یک مطالعه موردی در زنی 47 ساله که تشنج میوکلونیک را تجربه کرد، خاطر نشان کرد که مصرف روزانه 3.2 گرم پیراستام، حرکات میوکلونیک وی را متوقف می‌کند.

به همین ترتیب، یک مطالعه بر روی 18 بزرگسال مبتلا به بیماری Unverricht_Lundborg، نوعی صرع که باعث تشنج میوکلونیک می‌شود، نشان داد که مصرف روزانه 24 گرم از آن باعث بهبود علائم و نشانه‌های ناتوانی ناشی از تشنج‌های میوکلونیک می‌شود. در مطالعه دیگری، 11 نفر روزانه 20 گرم پیراستام را به مدت 18 ماه در کنار داروی موجود خود مصرف کردند تا بیشتر به کاهش علائم تشنج میوکلونیک کمک کنند. محققان دریافتند که این ترکیب به کاهش شدت تشنج میوکلونیک کمک می‌کند.

خرید پیراستام

4.ممکن است زوال عقل و علائم بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

زوال عقل گروهی از علائم را توصیف می‌کند که بر حافظه، توانایی انجام کارها و برقراری ارتباط تأثیر می‌گذارد. بیماری آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل است. تحقیقات نشان می‌دهد که آسیب ناشی از تجمع پپتیدهای آمیلوئید_بتا می‌تواند در پیشرفت آن نقش داشته باشد. این پپتیدها تمایل دارند بین سلول‌های عصبی جمع شوند و عملکرد آن‌ها را مختل کنند. مطالعات نشان می‌دهد که پیراستام ممکن است با جلوگیری از آسیب ناشی از تجمع پپتید آمیلوئید بتا بدن را در برابر زوال عقل و بیماری آلزایمر محافظت کند.

مطالعات انسانی همچنین نشان می‌دهد که پیراستام ممکن است به تقویت عملکرد ذهنی در بزرگسالان مبتلا به زوال عقل، بیماری آلزایمر یا نقص عمومی مغز کمک کند. به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل 19 مطالعه در حدود 1500 بزرگسال مبتلا به زوال عقل یا اختلال مغزی نشان داد که 61 درصد از افرادی که پیراستام مصرف می‌کنند، عملکرد ذهنی بهبود یافته‌ای را نشان می‌دهند، در حالی که این فقط با درمان دارونما 33 درصد است.

علاوه بر این، یک مطالعه بر روی 104 فرد مبتلا به بیماری آلزایمر نشان داد که مصرف 4.8 گرم از آن به مدت 4 هفته و به دنبال آن 2.4 گرم به مدت 2 هفته، حافظه، سرعت واکنش، غلظت و سایر نشانگرهای سلامت مغز را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، بیشتر مطالعات انسانی در مورد پیراستام کوتاه است، به این معنی که اثرات طولانی مدت آن در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل ناشناخته باقی مانده است.

5. ممکن است التهاب را کاهش داده و تسکین دهنده درد باشد.

التهاب یک واکنش طبیعی است که به بدن شما کمک می‌کند تا بهبود یابد و با بیماری‌ها مبارزه کند. با این وجود، التهاب مداوم و سطح پایین با بسیاری از بیماری‌های مزمن از جمله سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی و کلیوی در ارتباط است. در مطالعات حیوانی نشان داده شده است که پیراستام دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است، به این معنی که می‌تواند با کمک به خنثی سازی رادیکال‌های آزاد، که مولکول‌های بالقوه مضر هستند و می‌توانند به سلول‌های شما آسیب برسانند، التهاب را کاهش دهد.

علاوه بر این، مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که می‌تواند دفاع طبیعی آنتی اکسیدانی مغز شما مانند گلوتاتیون، یک آنتی اکسیدان قدرتمند تولید شده توسط بدن شما را ترمیم و تقویت کند (تمایل دارد با افزایش سن و بیماری کاهش یابد). علاوه بر این، پیراستام با سرکوب تولید سیتوکین‌ها، مولکول‌هایی که پاسخ ایمنی را تحریک می‌کنند، باعث التهاب می‎شوند و به کاهش التهاب در مطالعات حیوانی کمک می‌کند. این ترکیب همچنین تورم و درد مربوط به التهاب را در مطالعات حیوانی کاهش داد. با این حال، مطالعات انسانی برای تعیین اینکه آیا این دارو می‌تواند التهاب و درد را در افراد کاهش دهد، لازم است.

خرید پیراستام

اثرات جانبی مصرف پیراستام

به طور کلی، پیراستام با خطر کمی از عوارض جانبی ایمن در نظر گرفته می‌شود. در مطالعات طولانی مدت، دوزهای حداکثر 24 گرم در روز هیچ اثر سوئی نداشته است. گفته شد، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی از جمله افسردگی، تحریک، خستگی، سرگیجه، بی خوابی، اضطراب، سردرد، حالت تهوع، پارانویا و اسهال را تجربه کنند. این ترکیب برای زنان باردار یا افرادی که دارای اختلالات کلیوی هستند توصیه نمی‌شود.

علاوه بر این، ممکن است با داروها از جمله داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین تداخل داشته باشد.  اگر از هر دارویی استفاده می‌کنید یا بیماری دارید، قبل از مصرف پیراستام با پزشک خود صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست