روغن سبوس برنج یکی از روغن های مغذی هست که دارای بسیاری از ویتامین های مفید هست

خرید روغن سبوس برنج

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده انواع روغن‌های گیاهی USP ازجمله روغن سبوس برنج از کشور اسپانیا می‌باشد. جهت دریافت آنالیز این روغن و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

روغن سبوس برنج

این روغن از پوسته سخت بیرونی (سبوس) برنج قهوه‌ای استخراج می‌شود. دارای طعمی ملایم و دمای جوش بالای 490 درجه فارنهایت است و این امر آن را برای کاربردهای با درجه حرارت بسیار بالا مانند سرخ‌کردن زیاد مناسب می‌کند. همچنین روی سالاد، انواع سس و ماریناد به کار می‌رود. روغن سبوس برنج به صورت مکانیکی تصفیه‌شده و در نتیجه ویتامین‌ها و مواد مغذی مهم را حفظ می‌کند. این تعادل سالم چربی‌های اشباع‌نشده و اشباع‌شده را فراهم می‌کند و منبع فراوانی از گاما اوریزانول، یک آنتی‌اکسیدان طبیعی کلیدی است.

برای سرخ‌کردن روغن‌سبوس برنج نقطه‌جوش بالایی دارد. برخی ادعا می‌کنند تا دمای 254 درجه سانتی‌گراد یا 490 درجه فارنهایت (گرچه Centra Foods حداکثر 450 درجه فارنهایت را توصیه می‌کند)، و این باعث می‌شود آن را برای سرخ‌کردن عمیق استفاده کنند. این ماده می‌تواند کیفیت مغذی خود را حتی در دماهای بالا حفظ کند. همچنین مشاهده شده است که غذاهای پخته شده در دماهای بالا روغن کمتری جذب می‌کنند.

چربی روغن سبوس برنج

بدون چربی ترانس روغن سبوس‌برنج به طور طبیعی فاقد چربی است و به سرعت جایگزین روغن‌های هیدروژنه حاوی چربی ترانس می‌شود. بسیاری از روغن‌های امروزی تا حدی هیدروژنه هستند (که FDA پس از سال 2018 ممنوع اعلام کرده است) و مصرف‌کنندگان به طور فعال به دنبال گزینه‌های دیگر هستند.روغن‌سبوس برنج حاوی آنتی‌اکسیدان، حاوی یک ویتامین E، آنتی‌اکسیدان‌ها و سایر ریز مغذی‌ها برای کمک به مبارزه با رادیکال‌های آزاد و مقابله با اثرات پیری است. این اجزای روغن سبوس برنج به آن ماندگاری فوق‌العاده‌ای نیز می‌بخشد.

همچنین یک منبع طبیعی آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند

 • توکوفرول‌ها
 • توکوترینول‌ها
 • گاما اوریزانول
 • فیتواسترول‌ها
 • پلی‌فنول‌ها

و اسکوالن است.

مواد غذایی روغن کمتری جذب می‌کنند ویسکوزیته (ضخامت) روغن سبوس‌برنج بسیار سبک است. این بدان معنی است که غذاهای پخته‌شده با روغن سبوس برنج می‌توانند تا 20٪ روغن کمتری جذب کنند. جذب کمتر روغن منجر به کاهش کالری، بهتر و سبک‌تر شدن مواد غذایی و افزایش طعم و چاشنی می‌شود. جذب کمتر روغن نیز این روغن را اقتصادی‌تر می‌کند.

مزایا و کاربردهای روغن سبوس برنج:

روغن سبوس‌برنج  روغنی است که از سبوس  برنج ساخته می‌شود. سبوس یک پوسته بیرونی یا لایه‌ای است که هر هسته برنج را احاطه کرده است (مانند سیب‌زمینی که توسط پوست آن احاطه شده است). روغن از این پوسته استخراج می‌شود. این روغن عطر و طعم ملایم دارد. به دلیل طعم سبک آن، در بسیاری از برنامه‌های مختلف آشپزی مورد مصرف است.   

کاربردهای مختلف

برخلاف روغن زیتون، سبوس برنج بیشتر اسیدهای چرب امگا 6 دارد که برای پوست بسیار مفید است. با این حال، در رژیم غذایی امروز ما تمایل زیادی به مصرف اسیدهای چرب امگا 6 و مقدار کافی امگا 3 داریم، بنابراین بهتر است از سبوس برنج در پخت و پز با سایر روغن‌های غنی از امگا 3 مانند روغن‌های سویا، بذر کتان و کلزا استفاده شود.

فروش روغن سبوس برنج

ژاپن قرن‌ها از روغن سبوس برنج به عنوان پایه‌ای برای صابون‌ها و کرم‌های پوستی استفاده می‌کرده است. روغن سالم برای قلب، روغن برنج‌سبوس دارای مقادیر متعادل چربیهای اشباع نشده، غیر اشباع و اشباع شده است. همچنین یک روغن دوست‌دار قلب محسوب می‌شود که می‌تواند به بهبود کلسترول شما کمک کند. طبق گفته محققان:

“سبوس‌برنج ممکن است به کاهش کلسترول کمک کند زیرا حاوی مقدار مناسب اوریزانول است که یک آنتی‌اکسیدان است. این ماده به کاهش جذب کلسترول و افزایش کلسترول کمک می‌کند.” انجمن قلب آمریکا و سازمان بهداشت جهانی (WHO) روغن سبوس‌برنج را به عنوان بهترین گزینه برای بهبود سطح کلسترول سرم توصیه می‌کنند.

به دلیل داشتن پروفایل اسیدهای چرب متعادل (ایده‌آل‌ترین نسبت اسیدهای چرب اشباع، اشباع‌نشده و غیر اشباع‌شده)، ظرفیت آنتی‌اکسیدان و توانایی کلسترول خون بسیار محبوب است. موم سبوس برنج که محصول فرعی ثانویه است و به عنوان مخزن حل شده از RBO به دست می‌آید، به عنوان جایگزینی برای موم کارنوبا در لوازم آرایشی، شیرینی‌پزی، واکس‌های کفش و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین می‌تواند به عنوان منبع اسیدهای چرب و الکل چرب مورد استفاده قرار گیرد. روغن سبوس برنج علاوه بر کاربردهای آشپزی و عطر و طعم بی‌نظیر، دارای یکسری فواید سلامتی است که توسط تحقیقات انجام شده پشتیبانی می‌شود.

اطلاعات تغذیه

یک قاشق غذاخوری روغن سبوس برنج حاوی:

 • کالری: 120
 • پروتئین: 0 گرم
 • چربی: 14 گرم
 • کربوهیدرات ها: 0 گرم
 • فیبر: 0 گرم
 • شکر: 0 گرم

روغن سبوس برنج منبع خوبی برای:

 • ویتامین E
 • ویتامین K

روغن سبوس برنج همچنین منبع بسیار خوبی از چربی‌های اشباع نشده پلی و مونو (“چربی های خوب”) است. مطالعات نشان داده است که مصرف این چربی‌های اشباع نشده می‌تواند سطح کلسترول خون را بهبود بخشد، که می‌تواند خطر بیماری قلبی و دیابت نوع 2 را کاهش دهد.

مزایای بالقوه سلامتی روغن سبوس برنج

روغن سبوس برنج منبع غنی ویتامین‌ها و مواد معدنی است. تحقیقات تعدادی از مزایای بالقوه سلامتی را در مصرف روغن سبوس برنج پیدا کرده است:

فواید سلامتی داخلی 

امروزه مشهورترین فایده روغن سبوس برنج در کاهش خطر بیماری‌های قلبی – به ویژه برای کاهش سطح کلسترول و فشار خون است. در عصری که رژیم غذایی معمول ما منجر به مشکلاتی مانند اضافه وزن، دیابت و بیماری‌های قلبی می‌شود، سطح کلسترول و فشار خون اغلب در سطوح بالای ناسالم است. چندین مطالعه نشان داده است که روغن سبوس برنج می‌تواند به طور قابل توجهی کلسترول را کاهش دهد.

به عنوان مثال، در سپتامبر 2012، محققان دریافتند افرادی که با ترکیبی از روغن کنجد و سبوس برنج پخت می‌کنند، کاهش قابل توجهی در فشار خون و بهبود سطح کلسترول دارند. در واقع، پخت و پز با ترکیبی از این روغن‌ها تقریباً به اندازه مصرف داروهای فشار خون بالا نیز مفید واقع شد.

کاهش کلسترول

برای افرادی که کلسترول بالا دارند، جایگزینی روغن سبوس برنج به جای سایر چربی‌ها در رژیم غذایی ممکن است نتایج سلامتی را بهبود بخشد. چندین مطالعه نشان داده است که این ماده در کاهش کلسترول موثر است. این اثر ممکن است به دلیل غلظت بالای ویتامین E در روغن سبوس برنج باشد.

در یک مطالعه حیوانی در سال 2005، محققان دریافتند که استفاده از نوع خاصی از ویتامین E موجود در روغن سبوس برنج به نام “بخش غنی از توکوترینول (TRF)” سطح کلسترول کل را 42 درصد و سطح کلسترول LDL “بد” را 62 درصد کاهش می‌دهد. تحقیقات قبلی همچنین نشان می‌داد که همان نوع ویتامین E از روغن سبوس برنج ممکن است به عنوان یک عامل ضد سرطان و ضد عفونت باشد.

فشار خون پایین

روغن سبوس برنج می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند، به ویژه هنگامی که در ترکیب با داروهای ضد فشار خون استفاده شود. یک مطالعه گزارش داد که ترکیبی از این روغن و روغن کنجد منجر به کاهش قابل توجه فشار خون و کلسترول می‌شود.

مدیریت قند خون

علاوه بر کاهش کلسترول و فشار خون، روغن سبوس‌برنج می‌تواند در برابر قند خون بالا برای افراد دیابتی نوع II موثر باشد. در یک مطالعه تصادفی، ترکیبی از 80٪ روغن سبوس برنج و 20٪ روغن کنجد کاهش قابل توجهی در مارکرهای ناشتا و گلوکز بعد از غذا (مقدار قند در خون شما بعد از غذا) بعد از 4 هفته را نشان داد.

بهداشت دهان و دندان

روغن سبوس برنج ممکن است در هنگام استفاده برای روغن غرغره، نفس بهتری به شما بدهد. اگرچه عمل غرغره کردن به طور سنتی با استفاده از روغن کنجد انجام می‌شود، اما روغن سبوس برنج در کاهش هالیوز (بوی بد دهان) موثر است.

کاهش علائم دوران یائسگی

تحقیقات انجام شده در ژاپن نشان داده است که یکی دیگر از اجزای روغن سبوس برنج ممکن است در تسکین گرگرفتگی و سایر علائم یائسگی موثر باشد. محققان دریافتند که پس از مصرف مکمل روغن سبوس برنج به مدت 4-6 هفته، 90 درصد شرکت کنندگان تا حدودی تسکین یافتند.

خطرات احتمالی روغن سبوس‌برنج

از آنجا که روغن سبوس برنج دارای چنین مواد موثری است، باید قبل از مصرف آن یا هر مکمل دیگری با پزشک خود مشورت کنید. قبل از افزودن این روغن به رژیم غذایی، خطرات زیر را در نظر بگیرید:

در حد متعادل از آن استفاده کنید

روغن سبوس برنج چربی است و باید در حد متوسط از آن استفاده شود. پیروی از پیشنهادات سرو در هنگام استفاده باید مصرف شما را در یک حد متوسط نگه دارد.

ماندگاری

اگر روغن سبوس برنج تصفیه نشده است، بهتر است آن را در یخچال نگهداری کنید تا ماندگاری آن حفظ شود.

افت فشار خون

از آنجا که روغن سبوس‌برنج ممکن است فشار خون را کاهش دهد، افرادی که فشار خون پایین دارند باید قبل از افزودن آن به رژیم‌های غذایی با ارائه دهنده خدمات بهداشتی صحبت کنند.

فروش روغن سبوس برنج:

روغن سبوس برنج به صورت گالن‌های 20 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، روغن سبوس برنج و سایر روغن‌های گیاهی صنایع دارویی، آرایشی و غذایی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست