فروش هیپوفلورو اسید

هیپوفلورو اسید چیست؟

هیپوفلورو اسید، با فرمول شیمیایی HOF، تنها اکسی‌اسید شناخته شده فلورین است. همچنین تنها اکسی‌اسید شناخته شده‌ای است که اتم اصلی الکترون­‌ها را از اکسیژن به دست می­‌آورد تا یک حالت اکسیداسیون منفی ایجاد شود.

عنصر F دارای بالاترین الکترونگاتیویته است، بنابراین همیشه در حالت اکسیداسیون -1 است، به جز در F2، که صفر می­‌باشد. بنابراین، در HOF ،H دارای +1، O دارای صفر و F دارای عدد اکسیداسیون -1 است. F هرگز حالت اکسیداسیون +1 ندارد. در OF2 (فلوراید اکسیژن و نه اکسید فلوئور) O دارای اکسیداسیون +2 است! درجه اکسیداسیون اکسیژن در هیپوفلوریت‌ها 0 می­‌باشد. این ماده تنها اسید هیپوهالید است که می‌تواند به عنوان جامد جدا شود.

مشخصات هیپوفلورو اسید

با کریستالوگرافی اشعه ایکس در فاز جامد مشخص‌شده که مولکول HF خمیده و دارای زاویه 101 درجه می‌­باشد. طول پیوند O-F و O-H به ترتیب 144.2 و 96.4 پیکومتر می‌­باشد. این ساختار همچنین در فاز گاز نیز مورد بررسی قرار گرفته است، زاویه پیوند H-O-F کم­تر بوده (97.2 درجه).

هیپوفلورو اسید در استونیتریل (که در محل و با عبور فلورین گازی از طریق استونیتریل «مرطوب» تولید می‌شود) معمولاً به عنوان معرف Rozen شناخته می‌شود.

سنتز هیپوفلورو اسید

HOF در ابتدا توسط Appelman، سنتز شد. به سختی می‌توانستند از آن استفاده کنند، زیرا ساخت آن دشوار بود و فقط در مقادیر بسیار کمی می‌توانست تولید شود. با این وجود مشخص شد که می‌تواند با چند ترکیب غیر اشباع واکنش نشان دهد. HOF واسطه­‌ای در اکسیداسیون آب توسط فلوئور است که باعث تولید:

  • هیدروژن فلوراید
  • دی‌اکسید فلوراید
  • پراکسید هیدروژن
  • ازون و اکسیژن

می‌شود. HOF در دمای اتاق منفجر می‌شود و HF و O2 را تشکیل می‌دهد:

2 HOF → 2 HF + O2

با عبور گاز F2 بر روی یخ در دمای 40- درجه سانتی‌گراد، گاز HOF جمع‌آوری و به شکل خالص متراکم و جدا می‌شود.

F2 + H2O → HOF + HF

هیپوفلوریت­‌ها

هیپوفلوریت­‌ها مشتقاتOF هستند، که پایه ترکیبات هیپوفلورو اسید می­‌باشد. به عنوان نمونه می­‌توان به تری‌فلوئورومتیل هیپوفلوریت (CF3OF) اشاره کرد.

واکنش‌پذیری هیپوفلورو اسید

با داشتن قدرت الکتروفیلی قوی اکسیژن آن یک عامل انتقال اکسیژن عالی است که طیف گسترده‌ای از آلکن‌های نشان داده‌شده (معادله 1) از جمله آن‌هایی که بسیار غیرفعال شده‌اند و به هیچ‌وجه با استفاده از هر روش دیگری نمی‌توانند مستقیماً اکسیده شوند را اکسید می­‌کند (معادله 2).

خرید هیپوفلورو اسید

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع آرایشی و دارویی را با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست