خرید اسانس چای سبز

هر آنچه که باید درباره اسانس چای سبز بدانید!

نشستن با یک فنجان چای گرم آرامش بخش نه تنها می‌تواند برای روح و روان شما مفید باشد بلکه می‌تواند برای بدن شما نیز بسیار سالم باشد. اگر شما مثل من هستید و عاشق فواید آنتی‌اکسیدانی نوشیدن یک فنجان چای سبز است، ممکن است تعجب کنید که می‌توانید از این مزایای شگفت‌انگیز در یک اسانس نیز بهره‌مند شوید!

اسانس چای سبز چیست؟

چای سبز، وقتی به عنوان نوشیدنی مصرف می‌شود، از برگ‌های خشک شده گیاه Camellia Sinensis در آن ریخته می‌شود.بومی آسیا و آسیای جنوب شرقی، این گیاه هم اکنون در سراسر جهان در مناطق نیمه گرم‌سیری یا گرم‌سیری که اقلیمی است که در آن به بهترین وجه رشد می‌کند، کشت می‌شود. درخت آن به عنوان درختچه‌ای همیشه سبز رشد می‌کند که در صورت اجازه وحش، تقریباً به ده پا می‌رسد، اما در صورت استفاده از برگ‌های آن، برای نگه‌داری مناسب از گیاه، اغلب به ارتفاع شش پا کوتاه می‌شود. چای سبز در طب آیورودیس و طب سنتی چینی کاربردهای سنتی دارد.این گیاه حاوی کافئین است (چای سبز کمتر از چای سیاه) که باعث افزایش متابولیسم می‌شود و می‌تواند برای کسانی که در حال کاهش وزن هستند مفید باشد.

از دیگر مزایای مصرف چای سبز از جمله:

  • کمک به کاهش فشار خون
  • افت سطح گلوکز
  • تقویت هوشیاری ذهنی
  • کاهش چربی‌های ناسالم
  • محافظت از پوست
  • رهایی بدن از سموم مختلفی است که می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.

اسانس چای سبز اگرچه نادر است، اما در واقع وجود دارد و با تقطیر بخار برگ‌های گیاه چای سبز ساخته می‌شود. این به معنای گیاهی چای سبز مطلق نیست که از برگ گیاه Camellia Sinensis تهیه می‌شود اما با استفاده از مواد شیمیایی استخراج می‌شود و این یعنی که نمی‌توان آن را کاملا خالص دانست. اسانس چای سبز با داشتن خواص ضد التهابی، ضد پیری و قابض، به عنوان یک افزودنی عالی برای هر روال مراقبت از پوست عمل می‌کند. چند قطره از این روغن را به یک مرطوب‌کننده روزانه صورت اضافه کنید.

نتیجه

روغن ضروری چای سبز به راحتی حاصل نمی‌شود، اما مطمئناً در دسترس است و می‌تواند یک افزودنی عالی برای مجموعه روغن‌های ضروری شما باشد. اسانس چای سبز با داشتن رایحه‌ای گرم و شفابخش، به طور مؤثری در محافظت از پوست، از بین‌بردن مواد ناسالم از بدن و تقویت انرژی برای شما قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست