فروش گلوکز

خرید گلوکز

گلوکز از کلمه یونانی برای “شیرین” آمده است. این یک نوع شکر از غذاهایی است که می‌خورید و بدن شما از آن برای انرژی استفاده می‌کند. گلـوکز خون یا قند خون از طریق جریان خون شما به سلول‌ها منتقل می‌شود. انسولین یک هورمون است که گلوکز را از خون شما به سلول منتقل می‌کند تا انرژی و ذخیره‌سازی آن را داشته باشد. افراد مبتلا به دیابت سطح بالای گلوکز را در خون خود دارند. یا آن‌ها انسولین کافی برای انتقال آن ندارند و یا سلول‌های آن‌ها به انسولین پاسخ ندهند و همچنین باید آن را انجام دهند.همچنین به نام دکستروز، یکی از گروه‌های کربوهیدرات شناخته شده به عنوان قندهای ساده است.

این ماده دارای فرمول مولکولی C6H12O6 است که در میوه‌ها و عسل یافت می‌شود و بزرگ‌ترین قند آزاد در خون حیوانات است. این ترکیب منبع انرژی در عملکرد سلولی است و تنظیم متابولیسم آن از اهمیت زیادی برخوردار است. مولکول نشاسته، مهم‌ترین منبع انرژی کربوهیدرات گیاهان، شامل هزاران واحد خطی گلوکز است. یکی دیگر از ترکیبات عمده گلـوکز، سلولز است.

چگونه بدن شما این ترکیب را می‌سازد؟

این ماده عمدتاً از غذاهای غنی از کربوهیدرات مانند نان، سیب زمینی و میوه حاصل می‌شود. هنگام غذا خوردن، غذا به سمت پایین مری به معده منتقل می‌شود. در آنجا اسیدها و آنزیم‌ها آن را به قطعات کوچک تقسیم می‌کنند. در طی آن فرآیند، گلوکز آزاد می‌شود.در روده شما یعنی جایی که جذب می‌شود می‌رود. از آنجا، به جریان خون شما منتقل می‌شود. انسولین پس از ورود به خون، به گلوکز کمک می‌کند تا به سلول‌های شما راه یابد.

اهمیت گلوکز برای بدن

درست است که اگر بیش از مقدار لازم هر چیزی را مصرف کنید، مشکل ایجاد می‌کند، مصرف بیش ازحد این ترکیب می‌تواند مشکلاتی مانند دیابت ایجاد کند، اما آنچه مهم است توجه داشته باشید، عدم وجود گلوکز کافی در بدن است، همچنین منجر به چندین مشکل سلامتی می‌شود.

کمبود این ترکیب اغلب علت چندین اختلال و عدم تعادل در بدن انسان است. در زیر چند نمونه از مهمترین فواید آن برای سلامتی و اینکه چرا باید آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید آورده شده است: گلوکز چیزی نیست جز کربوهیدرات‌های ساده، و اگر کربوهیدرات‌ها را از رژیم خود حذف کنید، احساس کمبود انرژی خواهید کرد.

همه میله‌های انرژی زا و نوشیدنی‌های انرژی زا اساساً سرشار از این ترکیب هستند. این همان چیزی است که قبلاً ذکر شد. هرچه انرژی موجود در بدن بیشتر باشد، مقاومت شما نیز بیشتر خواهد بود و رسیدن به خستگی بیشتر طول می‌کشد.ذهن شما برای اینکه بتواند به درستی کار کند، به مقادیر کافی گلوکز نیاز دارد، کمبود همین مقدار منجر به اختلالات یادگیری و ضعف در حافظه می‌شود. گلوکز نه تنها به شما در تولید انرژی کمک می‌کند بلکه به شما در بازیابی انرژی از دست رفته نیز کمک می‌کند.

ما نه تنها برای فعالیتهای بدنی، بلکه همچنین برای فرآیندهای روانشناختی مانند تنفس، انقباض عضلانی، ضربان قلب و غیره به انرژی نیاز داریم. گلوکز منبع مهمی از انرژی روانی است. درجه حرارت بدن عمدتا به گلیکوژن موجود در عضلات ما بستگی دارد و برای تنظیم دما نیز انرژی لازم است.

انرژی و ذخیره سازی

بدن شما برای ثابت نگه داشتن سطح گلوکز در خون طراحی شده است. سلول‌های بتا در پانکراس شما هر چند ثانیه یکبار سطح قند خون را کنترل می‌کنند. وقتی قند خون شما بعد از غذا خوردن افزایش می‌یابد، سلول‌های بتا انسولین را در جریان خون شما آزاد می‌کنند. انسولین مانند یک کلید عمل می‌کند، قفل عضلات، چربی و سلول‌های کبدی را باز می‌کند، بنابراین گلوکز می‌تواند به درون آن‌ها وارد شود.

بیشتر سلول‌های بدن شما از گلوکز همراه با اسیدهای آمینه (مواد سازنده پروتئین) و چربی برای تامین انرژی استفاده می‌کنند. اما این منبع اصلی سوخت مغز شماست. سلول‌های عصبی و پیام رسان‌های شیمیایی در آنجا برای کمک به پردازش اطلاعات به آن نیاز دارند. بدون آن، مغز شما نمی‌تواند به خوبی کار کند.

بعد از اینکه بدن شما از انرژی مورد نیاز خود استفاده کرد، گلوکز باقیمانده در بسته‌های کوچک به نام گلیکوژن در کبد و عضلات ذخیره می‌شود. بدن شما می‌تواند به اندازه کافی آن را ذخیره کند تا حدود یک روز سوخت شما را تامین کند.

بعد از چند ساعت غذا نخوردن، سطح گلوکز خون شما پایین می‌آید. لوزالمعده شما از ایجاد انسولین متوقف می‌شود. سلول‌های آلفا در پانکراس شروع به تولید هورمون متفاوتی به نام گلوکاگون می‌کنند. این به کبد نشان می‌دهد که گلیکوژن ذخیره شده را تجزیه کرده و دوباره به گلوکز تبدیل می‌کند.که به جریان خون شما سفر می‌کند تا منبع شما را دوباره پر کند تا زمانی که دوباره قادر به خوردن غذا باشید. کبد شما همچنین می‌تواند گلوکز خود را با استفاده از ترکیبی از مواد زائد، اسیدهای آمینه و چربی‌ها تولید کند.

فواید گلوکز برای پوست

شکر یک ماده مرطوب کننده طبیعی است

شکر منبع اصلی گلوکز است و اگر به مقدار کافی مصرف شود، به عنوان ماده مرطوب کننده طبیعی عمل می‌کند. این بدان معنی است که می‌تواند رطوبت را از محیط بیرون بکشد و آن را بر روی پوست شما آزاد کند. این تضمین کننده آبرسانی مناسب پوست شماست، در نتیجه همیشه مرطوب نگه داشته می‌شود.

منبع اسید گلیکولیک

شکر می‌تواند به عنوان اسید گلیکولیک عمل کند، بنابراین گلوکز حاصل از مصرف قند می‌تواند توسط بدن استفاده شود. گلیکولیک اسید در واقع یک اسید آلفا هیدروکسی (AHA) است که به عمق پوست شما می‌رود تا چسب اتصال سلول‌های پوست را بشکند. این منجر به رشد سریعتر سلول‌های جدید می‌شود، بنابراین منجر به شادابی پوست می‌شود، این ترکیب بیشتر برای بهبود سوختگی پوست استفاده می‌شود.

می‌تواند در برابر آفتاب سوختگی از شما محافظت کند

گلیکولیک اسید قرار است هنگام استفاده در خارج، یعنی از طریق محصولات آرایشی، در مقادیر بسیار محدودی استفاده شود. بسیاری از اسپاها و متخصصان پوست از آن برای فواید پوست و مو استفاده می‌کنند، همچنین می‌تواند ماده موثری در کرم‌های ضد آفتاب باشد.

شکر به عنوان لایه بردار

به جای اینکه از گلوکز بهره مند شوید، می‌توانید از قند، به شکل خام آن نیز بهره مند شوید. شکر یکی از بهترین لایه بردارهای طبیعی پوست است که اغلب توسط متخصصان توصیه می‌شود. اسکراب قند بسیار رایج است و از اسکراب نمکی نیز موثرتر است. اسکراب قند قهوه‌ای بیشتر از اسکراب قند دانه بندی توصیه می‌شود.

کاربرد گلوکز در صنعت غذایی

  • جلوگیری از کریستال‌شدن شکلات و شیرینی
  • خاصیت نرم‌کنندگی در شیرینی
  • ایجاد ویسکوزیته و قوام
  • جایگزین شکر در انواع محصولات شیرین و بستنی
  • افزایش ماندگاری محصول
  • شیرین‌ کننده محصول مانند فروکتوز
  • مورد استفاده جهت روکش غلات صبحانه
  • مورد استفاده به عنوان براق‌کننده محصولات خوراکی از جمله شکلات و بستنی

افزودنی گوشت

محققان توضیح می‌دهند که دکستروز به عنوان یک ماده طعم‌دهنده و نگهدارنده در برخی از گوشت‌های فرآوری شده مفید است، مانند قند سفره و شربت افرا. قندهای اضافه شده به گوشت با کاهش فعالیت آب به اندازه کافی برای جلوگیری از رشد باکتری‌های فساد، به حفظ آن‌ها کمک می‌کنند.مانند اکثر قندهای دیگر، از دکستروز نیز ممکن است برای تسهیل قهوه‌ای شدن هنگام پخت و پز استفاده شود. دكستروز از اجزای مهم سوسیس تخمیر شده است، زیرا كاتالیزوری برای عمل آنزیمی است كه هنگام تخمیر اتفاق می‌افتد.

عامل شیرین‌سازی

پودر گلوکز ممکن است به عنوان ماده شیرین‌کننده به غذاها اضافه شود. مجله “تایم” گزارش می‌دهد که بدن شما می‌تواند تفاوت بین قندهای مختلف مانند گلوکز، فروکتوز و ساکارز را تشخیص دهد و ممکن است گلوکز اثرات مخرب کمتری نسبت به بقیه داشته باشد.

با استناد به تحقیق انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا، محققان بیان می دارند که نوشیدنی‌های شیرین شده با گلوکز و همچنین نوشیدنی‌های شیرین شده با فروکتوز، تغییرات ناسالم در کبد و رسوبات چربی ایجاد نمی‌کنند. این ترکیب به اندازه قندهای دیگر شیرین نیست، و این باعث می‌شود گزینه کمترجذابی برای تولیدکنندگان مواد غذایی باشد.

به ورزشکاران و گیاهان کمک میکند

همانطور که می‌دانید، برخی از ورزشکاران رقابتی در بسیاری از مسابقات سخت شرکت می‌کنند. برای جبران این نوع رقابت‌ها، دونده‌ها و وزنه برداران می‌توانند از قرص‌های گلوکز برای افزایش میزان بهبودی در طول تمرین و بعد از آن استفاده کنند.گلوکز الکترولیت‌هایی را فراهم می‌کند که به استقامت کمک می‌کنند، بنابراین عملکرد بهتری از ورزشکار به دست می‌آورد.

گیاهان نیز به غذا نیاز دارند و برای بدست آوردن غذای خود از فرایندی به نام فتوسنتز استفاده می‌کنند (فرایندی که گیاهان سبز و برخی ارگانیسم‌های دیگر برای سنتز مواد غذایی از نور خورشید و دی اکسید کربن و آب استفاده می‌کنند.) در این فرآیند گلوکز برای ایجاد انرژی برای گیاه برای زندگی بدون این ماده اصلی غذایی و انسان قادر به زنده ماندن نیست.

ماده غذایی بسیاری از غذاها، آب نبات‌ها و نوشیدنی‌ها

همانطور که بسیاری می‌دانند، قند تقریباً در هر غذا، نوشیدنی و آب نبات اضافه می‌شود یا در آن وجود دارد. گلوکز یک کربوهیدرات ساده در نظر گرفته می‌شود که چهار کالری در هر گرم تأمین می‌کند. داشتن این ترکیب در غذاها و نوشیدنی‌ها راهی موثر برای افزایش وزن است. از آنجا که گلوکز برای چشیدن جوانه‌ها خوب است، تولید کنندگان از این مزیت استفاده می‌کنند تا طعم دارویی برای کودکان خوب باشد.

https://tinyurl.com/46esvhf7 https://v.ht/jB1m
برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست