خواص روغن رازیانه

خرید روغن رازیانه

خرید روغن رازیانه یکی دیگر از روغن‌های گیاهی است که از گیاه فوق‌العاده‌‌ای به نام رازیانه تهیه می‌شود. این گیاه شگفت‌انگیز خواص بسیاری دارد. خواصی که روغن آن نیز بی‌نسیب نمانده است. گیاه رازیانه محصولی است که امروز در سراسر دنیا کشت می‌شود. این گیاه به رنگ‌های سبز و سفید دیده می‌شوند. برگ‌های آن پر و با گل‌های زرد رنگ می‌باشد.

رازیانه، برگ و دانه‌های عطری خوش بو و خوش طعمی دارد. طعم این محصول به دلیل اسانس‌های قوی است که آن را ساخته است. شرکت‌های تولید کننده می‌توانند این اسانس‌ها را استخراج کرده و استفاده کنند. پیشگامان شیمی یکی از بهترین عرضه‌کنندگان روغن رازیانه اصل است. این محصول شگفت‌انگیز کاربردهای گسترده‌‌ای نیز دارد. برای مثال علاوه بر صنایع غذایی، از آن در صنایع اسانس‌ها نیز استفاده می‌کنند.

خرید روغن رازیانه

پیشگامان شیمی با اینکه بهترین عرضه کننده این روغن در ایران به شمار می‌رود، باز هم تمایل دارد شما را با خواص بهترین و خالص‌ترین نوع این روغن آشنا کند. از این رو تا انتها با ما همراه بمانید.

روغن رازیانه، یک راز خاموش

این روغن سرشار از مواد مغذی است. به طوری که در زیر مواد مغذی که در یک فنجان از این محصول وجود دارد را ذکر کردیم.

 1. کالری ۲۷
 2. فیبر ۳ گرم
 3. ویتامین C ۱۲ درصد از نیاز روزانه
 4. کلسیم ۳ درصد از نیاز روزانه
 5. آهن ۴ درصد از نیاز روزانه
 6. منیزیم ۴ درصد از نیاز روزانه
 7. پتاسیم ۸ درصد از نیاز روزانه
 8. منگنز ۷ درصد از نیاز روزانه

همانطور که مشاهده می‌کنید این محصول با اینکه کالری کمی دارد، مواد مغذی بسیاری به بدن شما می‌رساند. ویتامین‌ها و مواد مغذی که در این محصول هستند، مزایای بسیاری دارند.ویتامین C یا اسید اسکوربیک محصولی است که به صورت محلول در آب یافت می‌شود. این ویتامین برای سلامت عمومی بدن ضروری به نظر می‌رسد. همچنین به ترمیم بافت‌های آسیب دیده، سلامت سیستم ایمنی، کلاژن‌سازی و… کمک می‌کند.

روغن رازیانه یک آنتی اکسیدان قوی نیز هست. این محصول با استفاده از ویتامین C درون خود از آسیب‌های رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کند.منگنز نیز یکی دیگر از مواد مهم در این روغن است که برای فعال شدن آنزیم‌ها ضروری است. همچنین فعال شدن متابولیسم‌ها، محافظت سلولی، رشد استخوان‌ها، تنظیم قندخون و ترمیم زخم از مهم‌ترین مزایای این ماده به شمار می‌رود.

یک ترکیب گیاهی قوی با روغن رازیانه

اصلی‌ترین مزیتی که این روغن برای ما به همراه دارد، آنتی اکسیدان‌ها و ترکیبات قوی گیاهی درون آن می‌باشد. این گیاه دارای بیش از ۸۷ ترکیب فرار می‌باشد. ترکیب‌های فرار بسیاری در این محصول یافت می‌شود. از جمله این ترکیبات می‌توان به آنتی اکسیدان‌هایی از جمله پلی فنون رزماریتریک اسید، اسید کلروژنیک، کوئرستین و آپژنین اشاره کرد.

یکی از مزایایی که روغن رازیانه به دلیل آنتی اکسیدان‌های خود دارد، ضد التهاب بودن آن می‌باشد. این محصول تاثیر بسیاری روی سلامت پوست و سلامت داخلی بدن دارد. همچنین از بسیاری از بیماری‌های التهابی جلوگیری می‌کند. مطالعات نشان داده است افرادی که بیشتر این ترکیبات گیاهی را مصرف می‌کنند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری‌های مذمن قرار دارند. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به دیابت نوع ۲، بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان اشاره کرد.

خرید روغن رازیانه خالص

در این روغن بیش از ۲۸ ترکیب دیگر نیز وجود دارد که برای بدن مفید هستند. از جمله این ترکیبات می‌توان به آنتول، فنکن، متیل چاویکول و لیمونن اشاره کرد. تنها یک مورد از این ۲۸ ترکیب لیمونن است. این ماده به مبارزه با رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. آلیانتول نیز ماده دیگری است که دارای خواص ضد سرطانی، ضد میکروبی، ضد ویروسی و ضد التهابی می‌باشد.

با روغن رازیانه کمتر بخورید بیشتر لاغر شوید!

مطالعاتی که تا به امروز روی ۹ خانم صورت گرفته است نشان از این موضوع دارد. طی این مطالعه افرادی که قبل از ناهار ۲۵۰ میلی لیتر از این ماده را مصرف کرده بودند، گزارش دادند اشتهای کمتری دارند. در این مطالعه دو گروه خانم حضور داشتند که یک گروه پیش از ناهار روغن رازیانه و گروه دیگر چای پلاسبو مصرف می‌کردند. در نهایت مشخص شد خانم‌های گروه رازیانه اشتهای کمتری داشتند و در نتیجه کالری کمتری مصرف کردند.آنتول یکی از اصلی‌ترین ترکیبات این روغن است که برخی تحقیقات نشان می‌دهد می‌تواند عامل سرکوب اشتها باشد. البته تحقیقات در این زمینه ناقص است و نیاز به شواهد بیشتری دارد.

قلب سالم بدن سالم

روش‌های مختلفی برای حفظ سلامت قلب وجود دارد. روش‌هایی که گاه بهتر است از آن‌ها استفاده نکنیم. اما این روغن یک انتخاب عالی برای افرادی است که سلامت قلب را مهم می‌دانند.فیبرهایی که در روغن رازیانه یافت می‌شوند می‌توانند یکی از دلائلی باشند که این محصول برای سلامت قلب مفید است. حتی شما عزیزان تولید کننده می‌توانید این فیبرها را استخراج کرده و برای تولیدات دارویی و غذایی خود به کار بگیرید.

فروش روغن رازیانه در صنایع دارویی و غذایی

تا به امروز ۲۲ مطالعه در سراسر دنیا صورت گرفته است که نشان می‌دهد فیبر می‌تواند برای سلامت قلب مفید باشد. این تحقیقات نشان می‌دهد به ازای هر ۷ گرم فیبر بیشتری که در روز مصرف کنید، خطر بیماری‌های قلبی ۹ درصد کاهش می‌یابد.مواد مغذی بسیاری نیز هستند که می‌توانند در سلامت قلب موثر باشند. از جمله این مواد مغذی که در این محصول نیز به وفور یافت می‌شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • منیزیم
 • پتاسیم
 • کلسیم
 • و…

اگر بخواهیم یک مثال کوچک از نحوه تاثیر این مواد روی قلب بزنیم، می‌توانیم به پتاسیم اشاره کنیم. منابع غذایی غنی از پتاسیم می‌توانند به کاهش فشارخون بالا به عنوان یکی از اصلی‌ترین دلایل بیماری‌های قلبی اشاره کنیم.

با مصرف روغن رازیانه از سرطان پیشگیری کنید!

مصرف این محصول می‌تواند در پیشگیری از بسیاری از سرطان‌ها کمک کند. مواد مغذی و فیبری بسیاری در این محصول ضد سرطان هستند. از جمله آن‌ها می‌توان به آنتول اشاره کرد. آنتول یک ترکیب فعال و اصلی برای جلوگیری از انواع بیماری‌های مذمن به خصوص سرطان می‌باشد. این ماده می‌تواند بخش‌های مختلفی از یک سرطان را سرکوب کند.برای مثال تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد آنتول موجود در روغن رازیانه می‌تواند رشد سلول‌های سرطانی را مختل کند. همچنین موجب آپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلول) در سلول‌های سرطان سینه می‌شود.

فروش روغن رازیانه

مطالعات دیگر نشان می‌دهند که این خرید روغن رازیانه می‌تواند روی سرطان‌هایی همچون سرطان کبد و سینه زنانه تأثیر گذار باشد. البته هنوز هم به عنوان درمان جایگزین برای شیمی‌درمانی معرفی نشده است. تحقیقات در این حوزه بازهم ادامه دارد.

از دیگر خواص روغن رازیانه

این روغن خواص ضد باکتریایی دارد. باکتری‌های بسیاری هستند که می‌توانند به ما آسیب برسانند. از جمله آن‌ها می‌توان به اشرشیاکلی، استافیلوکوکوس اورئوس و کاندید آلبیکنس اشاره کرد. این روغن از رشد چنین باکتری‌هایی جلوگیری می‌کند.ویتامین C و کوئرستین دو ماده موجود در این روغن هستند که تاثیر به سزایی روی التهاب دارند. می‌دانیم بیماری‌های بسیاری از التهاب نشات می‌گیرند. این دو ماده می‌توانند میزان التهاب در بدن را کنترل و کاهش دهند. مطالعات حیوانی روی روغن رازیانه نشان می‌دهد این محصول می‌تواند برای سلامت روان نیز مفید باشد. از این رو در بسیاری از داروهای خواب از این ماده استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به کنترل کاهش حافظه در اثر سن کمک کند.

تعدادی از مطالعات نشان می‌دهند که این ماده می‌تواند روی روابط جنسی نیز تاثیر گذار باشد. این ماده می‌تواند رضایت زنان یائسه از رابطه را نیز بهبود بخشد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود این بانوان از رازیانه یا روغن آن به صورت مکمل استفاده کنند. خارش واژن، گر گرفتگی، درد در هنگام انجام اعمال جنسی و خواب نامنظم از مواردی است که هر بانوی یائسه تجربه کرده است. این موارد با استفاده از این محصول بهبود می‌یابد.

فروش روغن رازیانه

روغن رازیانه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تولید کنندگان دارو و محصولات غذایی می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید این محصول را با بهترین قیمت و به صورت صد درصد خالص از پیشگامان شیمی تهیه کنید. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست