فروش اتیل بنزن

اتیل بنزن یک آلکیل بنزن، دارای یک جایگزین اتیل است. به صورت مایع بی‌رنگ و قابل اشتعالی است که بوی شبیه به بنزین می‌دهد. این ماده چگالی کمتری از آب دارد و نامحلول در آب است. اتیل بنزن از اجزای اصلی قطران زغال‌سنگ و نفت می­‌باشد، البته به صورت صنعتی از ترکیب بنزن و اتیلن در یک واکنش شیمیایی کاتالیز شده در اسید در مقیاس وسیعی تولید می‌شود.

این ماده بیشتر به صورت بخار در هوا یافت می‌شود به همین دلیل می‌تواند به راحتی در آب و خاک حرکت کند. طبق مطالعات انجام شده در آمریکا در سال 1999 غلظت متوسط آن ​​0.62ppb در هوای شهری یافت شد.

مطالعات انجام شده در سال 2012 غلظت متوسط اتیل بنزن برای هوای شهری ppb ​​0.01 و هوای داخل خانه غلظت متوسط ppb ​​1.0 را نشان داد. از آنجایی که از طریق سوزاندن زغال‌سنگ، گاز و روغن به داخل هوا رها می‌­شود استفاده از این ماده در صنعت به بخار ماده موثره موجود در هوا کمک می‌کند.

از آنجا که به راحتی به خاک نمی‌چسبد، می‌تواند به راحتی در آب‌های زیر زمینی حرکت کند. در آب‌های سطحی، هنگام واکنش با مواد شیمیایی موجود در آب، تجزیه می‌شود. به طور کلی، اتیل بنزن در آب آشامیدنی یافت نمی‌شود، اما اگر چاه‌ها در نزدیکی محل‌های زباله، مخازن ذخیره سوخت زیرزمینی قرار گرفته و یا در محل‌های دفن زباله باشند، ممکن است در چاه‌های آب آشامیدنی مناطق مسکونی یافت شود.

کاربرد اتیل بنزن

این ماده در درجه اول برای ساخت مواد شیمیایی دیگر از جمله استایرن استفاده می‌شود (در سال 2012 امریکا، بیش از 99٪ از محصول تولید شده در تولید استایرن مصرف شد). همچنین به عنوان یک حلال در سوخت‌ها و ساخت مواد شیمیایی دیگر قابل استفاده می‌باشد.

اتیل بنزن به عنوان یک ماده ضد ضربه به بنزین اضافه می‌شود، بدین معنی که باعث کاهش ضربات موتور و افزایش درجه اکتان می‌شود.

این ماده اغلب در سایر محصولات تولیدی از جمله:

  • سموم دفع آفات
  • سلولز استات
  • لاستیک مصنوعی
  • رنگ و جوهر یافت می‌شود.

ممکن است اتیل بنزن مورد استفاده در بازیابی گاز طبیعی به داخل زمین تزریق شود.سمیت حاد این ماده به میزان 4 گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن می‌­باشد که مقدار خیلی کم می‌باشد.ممکن است حساسیت چشم و گلو به هنگام قرار گرفتن مداوم با اتیل بنزن در هوا ایجاد شود و در موارد حاد ممکن است باعث سرگیجه شود.در داخل بدن، اتیل بنزن به:

  • 1-فنیل اتیانول
  • استوفنون
  • اسید فنیل گلیوکسیلیک
  • اسید ماندلیک
  • بنزوئیک اسید و اسید هیپوریک تجزیه می‌شود.

اتیل بنزن توسط آژانس تحقیقات بین‌المللی سرطان (IARC) به عنوان یک سرطان‌زای احتمالی طبقه‌بندی شده است، با این حال، EPA تاکنون اتیل بنزن را سرطان‌زا تعیین نکرده است.

آژانس تحقیقات بین‌المللی سرطان (IARC) مطالعاتی بر روی تاثیر استنشاق این ماده را بر روی موش‌­ها انجام داده که نتایج نشان می­‌دهد قرار گرفتن در معرض آن منجر به افزایش تومورهای کلیوی و بیضه در موش‌های صحرایی نر و روند افزایش تومورهای کلیوی در موش‌های ماده، تومورهای ریه در موش‌های نر و تومورهای کبدی در موش‌های ماده شده است.مانند تمام ترکیبات آلی، بخارات بنزن مخلوط انفجاری با هوا تشکیل می‌دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست