پودر تخم مرغ
 • انواع پودر تخم مرغ

  در سراسر جهان، نوع متداول پودر تخم مرغ، پودر تخم مرغ اردک و پودر تخم مرغ بلدرچین است. و این پودرهای تخم مرغ را می‌توان با ترکیب آن به سه نوع تقسیم کرد:

  1- تخم مرغ کامل پودر شده

  تخم مرغ کامل پودر شده باید شامل هر دو سفید تخم مرغ و زرده باشد، برای پختن املت، تخم مرغ نیمرو، پنکیک و کاستارد مناسب است. علاوه بر این، می‌توان پودر تخم مرغ کامل را مستقیماً با شیر، خامه، شکر و… مخلوط کرد. تخم مرغ، پودر تخم مرغ به این نوشیدنی پروتئینی بافتی کف آلود می‌بخشد.

  خرید و فروش پودر تخم مرغ

  2- سفیده تخم مرغ

  سفیده تخم مرغ پودر شده فقط حاوی آلبومین تخم مرغ است. در مرحله اول، می‌توان آن را مستقیماً بدون آبرسانی مجدد در پخت مرنگ یا مایع رویی برای تهیه کیک استفاده کرد. در مرحله دوم، می‌توان دوباره آب آن را گرفت و به حباب زد تا غذاهای مدرنیستی بپزد. لطفا توجه داشته باشید، پودر سفیده تخم مرغ باید در آب به نسبت 1: 1.5 بازسازی شود، پس از آبرسانی مجدد می توان آن را جایگزین سفیده تخم مرغ کرد. هنگام مقایسه با سفید تخم مرغ تازه، تخم مرغ پودر شده دارای مزایای ماندگاری طولانی، فضای ذخیره سازی و حمل و نقل کمتر و عدم شکننده است.

  خرید و فروش پودر سفیده تخم مرغ

  3- زرده تخم مرغ پودر شده

  پودر زرده تخم مرغ از زرده تخم مرغ پاستوریزه خشک شده با اسپری ساخته شده است. سرشار از لسیتین و یک امولسیون خوب است. پودر زرده تخم مرغ می‌تواند به عنوان جایگزین زرده تخم مرغ تازه برای بدست آوردن رنگ، بافت و ظرفیت امولسیون استفاده شود و بیشتر در مایونز، سس‌ها و کروسان‌ها استفاده می‌شود. زرده تخم مرغ خشک را می‌توان در دمای اتاق نگهداری کرد.

  خرید و فروش پودر زرده تخم مرغ

  پودر تخم مرغ

  روش‌های ساخت پودر تخم مرغ

  در دهه های اخیر، افراد بیشتری بر روی کیفیت غذا و مشکلات بهداشتی تمرکز می‌کنند، فناوری ساخت پودر تخم مرغ بسیار بهبود یافته است که می‌تواند تقاضای مشتری برای تخم مرغ را در طول سال حتی در مناطق دور افتاده برآورده کند. بنابراین، تولید پودر تخم مرغ به بخش قابل توجهی در تولید طیور تبدیل شده است.

  پودر تخم مرغ کامل نسخه خشک‌شده از تخم‌مرغ‌های تازه است. این ماده می‌تواند به عنوان جایگزینی برای تخم‌مرغ‌های تازه یا تولید محصولات غذایی غنی از پروتئین استفاده شود. این امر برای صنایع غذایی با توجه به دست‌زدن به مواد غذایی و ایمنی مواد غذایی اهمیت زیادی دارد.

  پودر کامل تخم‌مرغ با استفاده از روش اسپری خشک‌کردن از تخم‌مرغ کامل تولید می‌شود.مثل تخم‌مرغ‌های کامل، پودر کل تخم‌مرغ نیز دارای ویژگی‌های فوم، ژل، و امولسیون است. این پودر می‌تواند در محصولات پخته‌شده برای ارائه این ویژگی‌ها استفاده شود. اما اینکه آیا می‌توان آن را جایگزین تخم‌مرغ‌های تازه کرد، بستگی به کیفیت پودر تخم‌مرغ دارد.

  کیفیت پودر تخم‌مرغ کامل می‌تواند با حلالیت نشان داده شود. پودر کامل تخم‌مرغ با کیفیت خوب دارای حلالیت بالاتر است.کیفیت توسط فرآیند خشک کردن اسپری تحت تأثیر قرار می‌گیرد. راهي که کل پودر تخم‌مرغ بسته‌بندي و نگه‌داري مي‌شود مي‌تواند بر عملکرد آن تأثير بگذارد. پودر کامل تخم‌مرغ جایگزین تخم‌مرغ و پروتئین تقویت‌کننده است.پودر کامل تخم‌مرغ با استفاده از روش اسپری خشک کردن از تخم‌مرغ کامل تولید می‌شود.

  فرآیند تولید پودر تـخم مرغ

  فرآیند تولید پودر تخم مرغ با تخم مرغ‌های تازه آغاز می‌شود که از طریق دستگاه‌های پیشرفته مختلف قرار می‌گیرند. تخم‌ها با استفاده از تکنولوژی لبه برش شکسته می‌شوند و پس از آن سفیده تخم‌ مرغ از زرده تخم‌ مرغ جدا می‌شوند. این فرآیند تولید تخم‌مرغ شامل خشک‌کردن یک لایه نازک سفید تخم‌مرغ، تخم‌مرغ یا زرده تخم‌مرغ است.

  این عمل در یک اتاق با دمای بالاتر انجام می‌شود که آب را از تخم‌مرغ خارج می‌کند. بعد از اینکه مایع تخم‌مرغ کاملاً خشک می‌شود، آن را تمیز می‌کند و به روش بهداشتی بسته‌بندی می‌شود. پودر در یک کیسه قرار داده شده و برای حمل و نقل مهر و موم شده است.پودر تخم‌مرغ در طول جنگ جهانی دوم در انگلستان مورد استفاده قرار گرفت.

  پودر تخم‌مرغ نیز به عنوان تخم‌مرغ خشک شناخته می‌شود.پودر تخم‌مرغ، زمانی که بدون اکسیژن در یک محیط ذخیره‌سازی سرد نگه‌داری می‌شود، عمر ذخیره 5 تا 10 سال را دارد.برای جایگزینی پودر تخم‌مرغ به جای تخم‌مرغ‌های تازه در یک فرمول، از 26 درصد پودر تخم‌مرغ و 74 درصد آب استفاده کنید. بنابراین، هر 100 گرم کل تخم‌مرغ باید به جای 26 گرم کل پودر تخم‌مرغ و 74 گرم آب جایگزین شود.

  روش‌های معمول خشک کردن پودر تخم مرغ

  1-خشک کردن با اسپری

  اصل کار دستگاه خشک کن اسپری پودر از طریق چرخاندن و اتمی کردن مایع تخم مرغ به قطره باریک و از دست دادن آب رطوبت قطره توسط یک جریان هوای گرم برای گرفتن پودر تخم مرغ است. این روش می تواند رطوبت تخم مرغ را با هوای گرم کاملاً تماس دهد، مایع تخم مرغ در مدت زمان نسبتاً کوتاهی به شکل پودر در می آید. هوا در دمای 150-200 درجه حرارت داده می‌شود و سپس به داخل توزیع کننده چرخانده می‌شود.رطوبت کلی پودر تخم مرغ را می توان به 3-5٪ کاهش داد.

  2- خشک شدن با یخ زدگی

  با یخ زدن مایع تخم مرغ به شکل متبلور زیر دمای صفر انجام می‌شود و سپس رطوبت تخم مرغ متبلور مستقیماً در بخار تحت خلا تصفیه می‌شود. سرانجام، بخار توسط کندانسور خارج می‌شود و مایعات تخم مرغ کم آب می‌شود. مواد باید به مدت 2 ساعت در دمای 20- منجمد شوند، سپس به مدت یک روز در خلا در℃ 45-  خشک می‌شوند.در دمای پایین و فشار کم، پروتئین تخم مرغ غیرفعال یا اکسید نخواهد شد، یعنی این روش مناسب برای خشک کردن مواد بیولوژیکی حساس به گرما است.

  مقایسه نتیجه دو روش خشک کردن

  خشک کردن با اسپری به روش کم آبی مواد غذایی در دمای بالا در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود، در حالی که انجماد با درجه حرارت پایین و فشار کم برای تصعید و از بین بردن رطوبت تخم مرغ است.محصولات خشک شده با دو روش دارای ویژگی های مختلف فیزیکی و شیمیایی هستند:

  (1) در خشک کردن با اسپری، حجم مواد می‌تواند تا حد زیادی کاهش یابد، به طور معمول 60-70٪ کاهش می‌یابد. در حالی که در یخ زدگی، تقریباً اتلاف مواد وجود ندارد و بنابراین حجم آن تقریباً بدون تغییر است.

  (2) ساختار آن‌ها متفاوت است، با خشک کردن اسپری رطوبت از قطره باریک کم آب می‌شود و خشک شدن با یخ باعث از بین رفتن رطوبت از ساختار بلور متخلخل می‌شود. بنابراین، پودر خشک شده با اسپری دارای ذرات یکنواخت و خاصیت بهتری است اما پودر منجمد شده بازسازی بهتری دارد.

  (3) دو نوع پودر خشک هر دو روند افزایش-سپس ریزش هنگام کف را نشان می‌دهند، پودر فریز شده دارای قابلیت کف و پایداری کف بالاتر از پودر خشک شده با اسپری است.

  (4) یخ زدگی از خشک شدن با اسپری قیمت بالاتری دارد. هر دو پودر تخم مرغ خشک آن‌ها دارای رطوبت مشابه 3-5٪ است و محصولات منجمد خشک باید آسیاب شوند زیرا ساختار بلوری آن لازم نیست در حالی که خشک شدن با اسپری به آسیاب کردن نیازی ندارد. در واقع، تکنولوژی انجماد خشک کردن به طور معمول در گیاهان دارویی و شیمیایی اعمال می‌شود، خشک کردن اسپری تا حد زیادی در صنایع غذایی استفاده می‌شود.

  پودر تخم مرغ

  موارد استفاده از پودر تخم مرغ

  هر زمان که بخواهید از عطر و طعم خوشمزه تخم مرغ تازه مزرعه لذت ببرید!تخم مرغ های پودر کامل یک گزینه اقتصادی برای هر دستورالعملی است که خواستار تخم مرغ است.نیمرو، املت، پنکیک، وافل و… تخم مرغ‌های تمام پودر دهیدراته از تخم مرغ‌های کم آب ساخته شده و شامل سفیده و زرده است. پودر تخم مرغ یک منبع عالی از ویتامین‌ها و پروتئین است، برای یک صبحانه سریع و آسان یا وعده های غذایی شام مورد علاقه شما بسیار مناسب است.

  • وافل و پنکیک
  • تخم مرغ مخلوط شده
  • املت
  • نوشیدنی‌های پروتئینی
  • دسرها

  مزایای استفاده از پودر تخم مرغ

  تخم‌های پودر شده نسبت به تخم‌های تازه چندین مزیت دارند.

  • لازم نیست تخم مرغ‌ها را در یخچال نگهداری کنید، اما آن‌ها را در یک محیط تاریک و خنک نگهداری کنید.
  • تخم مرغ‌های خشک شده فضای ذخیره سازی بسیار کمتری دارند. این بدان معنی است که می‌توان منابع قابل توجه تخم مرغ را در فضای نسبتاً کمی در دست داشت.
  • مرطوب سازی مجدد تخم مرغ‌ها برای استفاده در املت و تهیه تخم مرغ‌های نیمرو به چیزی غیر از افزودن مایع، معمولاً آب یا شیر نیاز ندارد.
  • به صورت پودر شده، می‌توان تخم مرغ‌ها را به دستورهای پخته شده بدون نیاز به مخلوط کردن آن‌ها با یک پیش مایع اضافه کرد.
  • پاستوریزه
  • غیر فاسدشدنی
  • ویتامین غنی شده
  • سرشار از پروتئین

  پودر تخم مرغ

  پودر تخم مرغ از کجا بخریم؟

  پودر تخم مرغ در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پودر تخم مرغ مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

  wikipedia

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست