فروش دی مانیتول

خرید دی مانیتول

شرکت پیشگامان شیمی انواع شیرین‌کننده‌ها، از جمله دی مانیتول را در گریدهای خوراکی و دارویی از کشورهای چین و آلمان وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید دی مانیتول 99.9% با ما تماس بگیرید.

قیمت دی مانیتول

پیشگامان شیمی یک واردکننده، تأمین‌کننده و عمده فروش دی مانیتول مورد استفاده در صنایع غذایی و دارویی در ایران است. شما می توانید قیمت گلایسین را از طریق تماس با ما یا ارسال درخواست به ایمیل: [email protected] یا درج پیغام در سایت irchem دریافت کنید. اطمینان داشته باشید که می‌توانید خرید مواد اولیه غذایی را با قیمت خوب از این مجموعه داشته باشید.

دی مانیتول چیست؟

دی مانیتول (D-Mannitol) یک الکل هگزاهیدریک است که مربوط به مانوز می‌باشد و با سوربیتول ایزومریک همراه است. دی مانیتول به صورت یک پودر کریستالی سفید، بی‌بو، یا گرانول‌های غیر قابل جریان رخ می‌دهد. این ترکیب دارای طعم شیرین، تقریباً شیرین به اندازه گلوکز و نصف شیرینی ساکارز را دارد و احساس خنک کننده در دهان را به شما منتقل می‌کند.از نظر میکروسکوپی، هنگامی که از الکل تبلور می‌شود، به عنوان سوزن orthorhombic ظاهر می‌شود. 

تاریخچه دی مانیتول

کشف مانیتول در سال 1806 به جوزف لوئیس پروست نسبت داده شده است. این دارو در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی قرار دارد. در اصل از درخت زبان گنجشک ساخته می‌شد و به دلیل شباهت ظاهری آن به غذای کتاب مقدس، مانا نامیده می‌شد. مانیتول به دلیل نگرانی از اینکه ممکن است استفاده از داروهای دیگر را پوشانده باشد، در فهرست داروهای ممنوع آژانس جهانی ضد دوپینگ است.

خرید دی مانیتول
خرید دی مانیتول

تولید

مانیتول به عنوان یک الکل قندی طبقه بندی می‌شود. یعنی می‌توان آن را با کاهش از قند (مانوز) بدست آورد. از دیگر الکل‌های قندی می‌توان به زایلیتول و سوربیتول اشاره کرد. مانیتول و سوربیتول ایزومر هستند، تنها تفاوت آن‌ها در جهت گیری گروه هیدروکسیل بر روی کربن  است.

سنتز صنعتی

مانیتول معمولاً از طریق هیدروژناسیون فروکتوز تولید می‌شود که از نشاسته یا ساکارز تشکیل می‌شود. اگرچه نشاسته منبع ارزان‌تری از ساکارز است، تغییر شکل نشاسته بسیار پیچیده‌تر است. درنهایت شربت حاوی حدود 42٪ فروکتوز، 52٪ گلوکز و 6٪ مالتوز حاصل می‌شود.

ساکارز به سادگی در یک شربت قند معکوس هیدرولیز می‌شود که حاوی حدود 50٪ فروکتوز است. در هر دو مورد، شربت‌ها از نظر کروماتوگرافی تصفیه می‌شوند و حاوی 90-95٪ فروکتوز هستند. سپس فروکتوز از طریق کاتالیزور نیکل به مخلوطی از ایزومرهای سوربیتول و مانیتول هیدروژنه می‌شود. عملکرد معمولاً 50٪: 50٪ است، اگرچه شرایط واکنش کمی قلیایی می‌تواند عملکرد مانیتول را کمی افزایش دهد.

استخراج طبیعی

از آنجا که مانیتول در طیف گسترده‌ای از محصولات طبیعی، از جمله تقریباً همه گیاهان یافت می‌شود، می‌توان به جای سنتزهای شیمیایی یا بیولوژیکی، مستقیماً آن را از محصولات طبیعی استخراج کرد. در واقع، در چین، جداسازی از جلبک دریایی رایج ترین شکل تولید مانیتول است.غلظت ترشحات گیاه می‌تواند از 20٪ در جلبک‌های دریایی تا 90٪ در درخت چنار مانیتول باشد.

به طور سنتی، مانیتول با استخراج سوکسله، با استفاده از اتانول، آب و متانول برای بخار دادن و سپس هیدرولیز مواد خام استخراج می‌شود. سپس مانیتول از عصاره مجدداً متبلور می‌شود و عموماً در حدود 18٪ محصول طبیعی اصلی حاصل می‌شود.

خواص دی مانیتول C6H14O6

C6H14O6

مانیتول

وزن مولکولی

182.172 g/mol

چگالی

1.489 at 68° F

نقطه جوش

563° F at 3.5 mm Hg

نقطه ذوب

331 to 334° F

این ترکیب به طور گسترده‌ای به عنوان یک ابزار تحقیقاتی در مطالعات بیولوژیکی سلول، برای کنترل اسمولاریته استفاده می‌شود. به صورت دانه‌های سفید و رنگی کاملاً بلوری به نظر می‌رسد. بی بو و طعم شیرینی دارد. نقطه اشتعال آن بیش از 300 درجه فارنهایت است در هنگام تجزیه، دود و گازهای سختی از خود منتشر می‌کند.

خواص شیمیایی دی مانیتول

مهار کننده نور اپی‌نفرین و جذب سروتونین، و همچنین در درمان فیبرومیالژیا استفاده می‌شود.این محصول از مانا و جلبک دریایی بدست می‌آید.D-Mannitol در صنایع غذایی به عنوان ماده ضد انعطاف‌پذیر و جریان آزاد، ماده حلقه فلاو، روان‌کننده و ماده ترشح‌کننده، تثبیت‌کننده و ضخیم‌کننده و شیرین‌کننده‌های مغذی مورد استفاده قرار می‌گیرد.در تعیین تیتریکومتری اسید بوریک استفاده می‌شود.

کاربرد دی مانیتول

غذا

دی مانیتول نوعی الکل قندی است که به عنوان شیرین‌کننده و دارو استفاده می‌شود. به عنوان یک شیرین کننده، در غذاهای دیابتی استفاده می‌شود زیرا جذب کمی در روده دارد.دی مانیتول دارای رطوبت بسیار کم است – تا زمانی که سطح رطوبت 98٪ نباشد، آب را از هوا نمی‌گیرد. این باعث می‌شود که مانیتول به عنوان روشی برای ساخت آب‌نبات‌های سخت، میوه‌های خشک و آدامس‌ها بسیار مفید باشد و اغلب به عنوان ماده‌ای در آب نبات و آدامس موجود است. طعم دلپذیر و احساس دهان مانیتول نیز آن را به ماده معطر محبوب قرص‌های جویدنی تبدیل می‌کند.

خرید دی مانیتول
خرید دی مانیتول

عملکرد دی مانیتول چیست؟

مانیتول یک مدر است که در داخل چشم یا اطراف مغز استفاده می‌شود تا تورم و درد را به حداقل برساند. از مانیتول نیز برای کمک به بدن در تولید ادرار بیشتر استفاده می‌شود.

کاربرد دارویی

به عنوان یک دارو، از آن برای کاهش فشار چشم، مانند گلوکوم و کاهش فشار داخل جمجمه استفاده می‌شود. از نظر پزشکی، تزریق می‌شود. اثرات معمولاً در عرض 15 دقیقه شروع می‌شود و حداکثر 8 ساعت طول می‌کشد.

همچنین ممکن است در موارد خاص نارسایی کلیه با خروج ادرار کم، کاهش فشار در چشم، افزایش دفع برخی سموم و درمان تجمع مایعات استفاده شود.نشان داده شده است که مانیتول حین عمل قبل از انتشار گیره رگ در حین پیوند کلیه، آسیب کلیه پس از پیوند را کاهش می‌دهد، اما اثبات نشده است که رد پیوند را کاهش می‌دهد.مانیتول به عنوان یک ملین اسمزیک در دوزهای خوراکی بزرگتر از 20 گرم عمل می‌کند و گاهی به عنوان ملین برای کودکان فروخته می‌شود.

آنالیز شیمیایی

از مانیتول می‌توان برای تشکیل یک کمپلکس با اسید بوریک استفاده کرد. این ترکیب قدرت اسیدی، اسید بوریک را افزایش می‌دهد، و اجازه می‌دهد تا دقت بهتری در تجزیه و تحلیل حجمی این اسید داشته باشد.

سایر کاربردها

مانیتول ماده اصلی مانیتول نمک آگار، یک محیط رشد باکتریایی است و در سایر موارد استفاده می‌شود.از مانیتول به عنوان عامل برش در داروهای مختلفی که به صورت داخل بینی استفاده می‌شود مانند کوکائین استفاده می‌شود. مخلوطی از مانیتول و فنتانیل (یا آنالوگ‌های فنتانیل) به نسبت 1:10 برچسب گذاری شده و به عنوان “China white”، جایگزین محبوب هروئین به فروش می‌رسد.

  • در فرآورده‌های دارویی در درجه اول به عنوان یک ماده رقیق کننده (10-90٪ وزنی بر وزنی) در فرمولاسیون قرص مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • در آماده‌سازی لیوفیلیزه، دی مانیتول (20-90 w وزنی) به عنوان حامل تولید کیک سفت و همگن است که ظاهر پلاگین لیوفیلیزه شده را در یک ویال بهبود می‌بخشد.
  • همچنین برای جلوگیری از ضخیم شدن در سوسپانسیون‌های ضدآتدیک آبی هیدروکسید آلومینیوم (<7٪ وزنی بر ولت) کاربرد دارد.
  • به عنوان یک پلاستیک‌کننده در کپسول‌های ژلاتین نرم، به عنوان جزئی از فرمولاسیون قرص‌های پایدار و همچنین به عنوان حامل در استنشاق‌های پودر خشک پیشنهاد شده است.
  • از دی مانیتول به عنوان ماده رقیق‌کننده در پراکندگی سریع فرم‌های دوز خوراکی نیز استفاده می‌شود.
  • به عنوان یک ادرارآور اسمزی در این صنعت استفاده می‌شود.
  • مورد استفاده به عنوان عامل تشخیص عملکرد کلیه.
  • به عنوان یک ماده کمکی در درمان نارسایی حاد کلیوی استفاده می‌شود.
  • به عنوان یک عامل کاهش فشار داخل جمجمه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • موجب کاهش فشار داخل چشم می‌شود.

آیا دی مانیتول باعث هیپوکالمی می‌شود؟

نتایج مانیتول منجر به افزایش اسمولالیته سرم، حرکت آب اسمزی به خارج از سلول‌ها و هیپوناترمی ثانویه از طریق رقت می‌شود. مانیتول همچنین باعث آلکالوز هیپوکالمیک، هیپوکلرومیک می‌شود. این آلکالوز (به معنی افزایش سطح بی‌کربنات مایع خارج سلولی و قرار گرفتن PH خون در محدوده قلیایی) معمولاً با انقباض حجم و ادرار همراه است.

بعد از تجویز مانیتول چه اتفاقی می‌افتد؟

واکنش‌های جانبی که بیشتر در هنگام تزریق مانیتول یا پس از آن ثبت می‌شود (تزریق مانیتول) شامل تورم ریوی، عدم تعادل مایعات و الکترولیت‌ها، اسیدوز، از بین رفتن الکترولیت‌ها، خشکی دهان، خستگی، ادرار مشخص، احتباس ادرار، ادم، سردرد است.

عوارض جانبی مصرف دی مانیتول

عوارض جانبی شایع ناشی از استفاده پزشکی شامل مشکلات الکترولیت و کمبود آب بدن است. سایر عوارض جانبی جدی ممکن است بدتر شدن نارسایی قلبی و مشکلات کلیوی باشد. مشخص نیست که آیا استفاده از آن در بارداری بی‌خطر است. مانیتول در خانواده داروهای ادرار آور اسمزی قرار دارد و با کشیدن مایعات از مغز و چشم‌ها کار می‌کند.

تزریق مانیتول

واکنشهای جانبی که معمولاً در طی تزریق مانیتول گزارش می‌شود عبارتند از: احتقان ریوی، عدم تعادل مایعات و الکترولیت‌ها، اسیدوز، از دست دادن الکترولیت‌ها، خشکی دهان، تشنگی، ادرار مشخص، احتباس ادرار، ادم، سردرد، تاری دید، تشنج، حالت تهوع، استفراغ، رینیت، درد بازو، نکروز پوست، ترومبوفلبیت، لرز، سرگیجه، کهیر، کم آبی، افت فشار خون، تاکی کاردی، تب و دردهای سینه مانند آنژین.

تجويز محلول مانیتول

واكنش‌هايي كه ممكن است به دليل محلول يا تكنيك تجويز اتفاق بيفتد شامل پاسخ تب، عفونت در محل تزريق، ترومبوز وريدي يا فلبيت است كه از محل تزريق، استخراج و هيپرولاسمي گسترش می‌يابد.

در صورت بروز واکنش سوء، تزریق را قطع کنید، بیمار را ارزیابی کنید، اقدامات مقابله‌ای درمانی مناسب را انجام دهید و در صورت لزوم باقیمانده مایعات را برای بررسی بیشتر ذخیره کنید.

خرید دی مانیتول
خرید دی مانیتول

فروش دی مانیتول

این محصول در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با همکاران ما تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست