مونومر بوتیل اکریلات

خرید مونومر بوتیل اکریلات

فروش مونومر بوتیل اکریلات که یک ماده شیمایی است و برای ساخت پلی بوتیل اکریلات به آن نیاز داریم. از اصلی‌ترین ویژگی‌های این ماده می‌توان به بی‌ رنگ‌ و بی بودن آن اشاره کرد. دقت داشته باشید که این ماده قابلیت اشتعال بسیار بالایی دارد و این ویژگی هم سبب کاربردهای خاصی برای آن شده است. در ادامه اطلاعاتی تکمیلی را در رابطه با مونومر بوتیل اکریلات ارائه خواهیم داد.

مونومر بوتیل اکریلات چیست

همان‌طور که گفتیم یک ماده شیمیایی است، فرمول آن  C7H12O است که نشان می‌دهد از کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل‌شده است. دقت داشته باشید که همین ترکیب باعث ویژگی‌های خاصی برای این ماده شده است.این ماده در ساخت مواد دیگری مانند انواع رنگ‌ها و چسب‌ها به‌کاربرده می‌شود. در ادامه در رابطه با کاربردهای این ماده شیمیایی اطلاعات دقیق‌ تری را بیان می‌کنیم.

کاربرد مونومر بوتیل اکریلات

در ابتدا به این موضوع دقت داشته باشید که این ماده مصارف صنعتی دارد، یعنی در کارخانه‌ ها و تولیدی‌ ها از این ماده استفاده می‌شود و به‌ طور معمول مورد استفاده قرار نمی‌گرید.

 • ساخت انواع مختلف چسب
 • در ساخت پلی اتین ها هم از این ماده استفاده می‌شود.
 • در صنایع رنگ و ساخت انواع جوهرها هم مونومر بوتیل اکریلات کاربرد دارد.
 • در ساخت عامل آنتی‌اکسیدان
 • در صنایع نساجی
 • در صنایع کاغذسازی
 • در ساخت رزین
 • در صنایع پلیمری
 • و…

به این مورد دقت داشته باشید که خرید مونومر بوتیل اکریلات در حجم کم متأسفانه امکان‌پذیر نیست. با توجه به کاربردهای این ماده، به‌سادگی متوجه می‌شویم که در کارهای روزمره و ساده به آن نیازی نداریم. اگر شما قصد فروش مونومر بوتیل اکریلات را دارید، بدانید که مشتری اصلی شما صنایع مختلف است.

خرید و فروش مونومر بوتیل اکریلات

حفظ سلامت در کار با مونومر بوتیل اکریلات

همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، این ماده بدون هیچ رنگ و بویی است و خاصیت اشتعال‌پذیری بالایی هم دارد. با توجه به همین ویژگی‌ها باید در هنگام کار کردن با این ماده، به‌سلامت و امنیت خود بیشتر فکر کنید. در غیر این صورت، انجام یک اشتباه می‌تواند سال‌ها افسوس به دنبال داشته باشد. به‌خصوص اگر قصد خرید مونومر بوتیل اکریلات را دارید، در هنگم جابه‌جایی بیشتر دقت کنید.

ماده بوتیل اکریلات اگرچه رنگ و بویی ندارد، اما برای دستگاه تنفس آسیب‌زا است، همچنین برای چشم‌ها و پوست هم خطرناک است. این ماده در دمای 39 درجه سانتی‌گراد مشتعل می‌شود، یعنی با حرارت متوسط آتش می‌گیرد.مونومر بوتیل اکریلات در ترکیب خود هیدروژن، اکسیژن و کربن آزاد دارد، یعنی به‌سادگی با اسیدها و بازهای مختلف ترکیب می‌شود، پس این ماده را دور از ترکیبات دیگر نگهداری کنید. دقت کنید که این ماده سمی است و برای سلامت انسان خطرات بسیاری دارد.

در صورت تماس مستقیم با چشم و پوست، شخص دچار سوزش و خارش می‌شود. دقت داشته باشید که این برای زمانی است که تماس برای اولین بار باشد، درصورتی‌که به‌طور مداوم این اتفاق بی افتد، شخص دچار آلرژی می‌شود.ازآنجایی‌که این ماده شیمیایی هیچ رنگ و بویی ندارد، در بعضی از موارد با آب اشتباه گرفته می‌شود. درصورتی‌که مونومر بوتیل اکریلات نوشیده شود، شخص احساس سوزش شدیدی می‌کند. در چنین مواردی که خوشبختانه تعداد آن‌ها کم است، سریعاً به مقدار زیاد آب بنوشید و به دکتر مراجعه کنید، به یاد داشته باشید که این ماده سمی است.

شرایط نگهداری مونومر بوتیل اکریلات

بعد از مطالب بالا لازم است در مورد شرایط نگهداری این ماده هم اطلاعاتی را ارائه دهیم.

 • در محیطی که سرد است، رطوبت بالایی ندارد و تهویه مناسبی هم دارد این ماده را نگهداری کنید.
 • تابش نور آفتاب هم می‌تواند برای این ماده باعث اشتعال شود، پس دور از نور آفتاب نگهداری شود.
 • همان‌طور که گفتیم این ماده واکنش‌پذیری بالایی دارد، استفاده از ماده‌ای به نام هیدروکینون باعث می‌شود که واکنش‌پذیری آن کنترل شود و خطرات کمتری را داشته باشد.

احتمال انفجار این ماده در شرایط نامساعد وجود دارد، پس دقت داشته باشید که موارد گفته شده در بالا رعایت شود. برای خرید مونومر بوتیل اکریلات از مراکز معتبر اقدام کنید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.

نتیجه‌ گیری درباره مونومر بوتیل اکریلات

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که اطلاعاتی جامع و کاربردی را در رابطه با مونومر بوتیل اکریلات بیان کنیم. کاربرد مونومر بوتیل اکریلات مربوط به صنایع مختلف است. در ادامه اطلاعاتی هم در مورد شرایط نگهداری این ماده بیان کرده‌ایم که دانستن آن به ایمنی و سلامت بیشتر شما کمک می‌کند. درصورتی‌که هر سؤال دیگری در رابطه با این موضوع دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست