آنالیز آزیترومایسین

خرید و فروش آزیترومایسین

آزیترومایسین را تیمی از محققان شرکت داروسازی Pliva در کرواسی به سرپرستی دکتر Slobodan Dokic در سال 1980 کشف کردند و در سال 1981 ثبت اختراع شد. در سال 1988 برای مصارف پزشکی مورد تأیید قرار گرفت. آزیترومایسین در لیست داروهای ضرورتی سازمان بهداشت جهانی می‌باشد، که از مؤثرترین و بی‌خطرترین مواد دارویی مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی است.

آزیترومایسین یک آنتی‌بیوتیک ماکرولید نیمه‌ حساس است که دارای فرمول شیمیایی C38H72N2O12 است. معمولاً برای طیف گسترده‌ای از عفونت‌های باکتریایی خفیف تا متوسط استفاده می‌ شود. آزیترومایسین با موارد نادر آسیب حاد کبدی مرتبط است.

مکانیسم عمل آزیترومایسین

آزیترومایسیـن با تداخل در سنتز پروتئین از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند. این ماده با وصل‌شدن به ریبوزوم باکتری، مانع از ترجمه mRNA می‌شود، اما سنتز اسید نوکلئیک را تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

عوارض جانبی مصرف آزیترومایسین

عمده‌ ترین عوارض جانبی آن:

  • اسهال (5٪)
  • حالت تهوع (3٪)
  • درد شکم (3٪) و استفراغ است.

کمتر از 1٪ از افراد به دلیل عوارض جانبی مصرف این دارو را متوقف می‌کنند. عصبی بودن، واکنش‌های پوستی و آنافیلاکسی گزارش شده است. عفونت کلستریدیوم دیفیسیل با استفاده از آزیترومایسین گزارش شده است. از دست‌دادن شنوایی گزارش شده است.مصرف بیش از حد تصادفی داخل وریدی در یک نوزاد باعث انسداد شدید قلب و در نتیجه انسفالوپاتی (اختلال کلی در کارکرد مغزی) شد.

در سال 2013 FDA هشدار داد كه “آزیترومایسین” می‌تواند باعث ایجاد تغییرات غیر طبیعی در فعالیت الکتریکی قلب شود كه می‌تواند منجر به یك ریتم نامنظم قلبی و كشنده شود. FDA در مطالعات سال 2012 اظهار داشت كه این دارو در مقایسه با آنتی‌بیوتیك‌های دیگر مانند آموکسی سیلین یا فاقد آنتی‌بیوتیك، خطر مرگ را به خصوص در افرادی كه مشكلات قلبی دارند، افزایش می‌دهد.

این هشدار نشان می‌دهد افرادی که شرایط پیش‌بینی شده­، مانند افرادی که دارای:

  • طولانی‌شدن فاصله QT
  • سطح پایین پتاسیم خون یا منیزیم
  • ضربان قلب کندتر از حالت طبیعی
  • یا افرادی که از داروهای خاصی برای درمان ریتم‌های غیر طبیعی قلب استفاده می‌کنند در معرض خطر ویژه‌ای هستند.

سایر محصولات ما: امپرازول

فروش آزیترومایسین

شرکت پیشگامان شیمی مواد مؤثره دارویی را به بهترین قیمت در کوتاه‌ترین زمان جهت شما مشتریان عزیز فراهم می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست