فروش بوتیل تری گلیکول اتر
 • بوتیل تری گلایکول اتر نوعی اتر گلایکول است که به صورت یک مایع شفاف، بی‌رنگ با بوی کم است. در آب قابل حل است، دارای فرمول شیمیایی C10H22O4 است.

  سایر نام‌ها:

  •  BTG
  • بوتیل‌تری‌تترا
  • تری‌اتیلن‌گلیکول‌بوتیل‌اتر
  • بوتوکسی‌تری‌گلیکول
  • تری‌گلیکول‌مونوبوتیل‌اتر

  اترهای گلیکول

  حلال‌های اتر گلیکول برای اولین‌بار در اواخر دهه 1920 به عنوان محصولات تجاری معرفی شدند. در زمانی که n-بوتیل استات حلال اصلی برای استفاده در پوشش‌ها بود، معرفی حلال‌های اتیلین گلیکول گام بزرگی در صنعت پوشش بود. حتی امروز که فرمولاسیون پوشش‌ها طیف گسترده‌ای از حلال‌ها را برای کار با آن‌ها دارند، حلال‌های گلیکول اتر و استر گلیکول اتر هنوز هم نقش بی‌نظیری در فرمولاسیون های پوشش دارند.

  اترهای گلیکول ویژگی‌های حلالیت هر دو اتر و الکل (یا استرها) را ترکیب می‌کنند، زیرا هر دو گروه عاملی (اتر و هیدروکسیل [یا کربوکسیل]) در مولکول وجود دارند.

  بیش از نیمی از کل گلیکول اتر (شامل سری E و سری P) برای استفاده به عنوان حلال در فرمولاسیون‌های مختلف مانند رنگ‌ها، جوهرها و مایعات تمیز کننده استفاده می‌شود. کاربردهای غیر حلال برای اترهای گلیکول شامل مایعات هیدرولیکی و ترمز، مواد ضد یخ و مواد واسطه شیمیایی است.

  فروش بوتیل تری گلیکول اتر
  فروش بوتیل تری گلایکول اتر

  انواع اترهای گلیکول

  بسته به مسیر سنتز اترهای گلیکول سری E و P را می‌شناسیم. اولین مورد بر پایه اکسید اتیلن و دیگری بر پایه اکسید پروپیلن به عنوان ماده اولیه است.

  سری E

  اترهای گلیکول سری E تجاری عمدتاً از اترهای متیل، اتیل و بوتیل گلیکول تشکیل شده‌اند. بسته به تعداد واحدهای تکرار شونده اتیلن اکسید، اترهای مونو، دی و تری اتیلن گلیکول وجود دارد. بلوک سازنده اکسید اتیلن سازگاری بالایی با آب با این ترکیبات دارد. استفاده از آن‌ها در پوشش‌های پایه آب نمونه‌ای از نحوه استفاده از این خاصیت است.

  این مواد به عنوان حلال و به عنوان کمک‌کننده‌های اختلاط در فرمولاسیون‌های رنگ عمل می‌کنند. خاصیت کمک ادغام آن‌ها برای تشکیل فیلم با کیفیت بالا در رنگ‌های پایه آب ضروری است، در حالی که قدرت حلال مواد به عنوان مثال در برنامه‌های تمیز کردن مورد نیاز است.

  از اترهای گلیکول سری E با وزن مولکولی بالاتر (اترهای تری اتیلن گلیکول یا همولوگ‌های بالاتر) نیز در مایعات ترمز هیدرولیکی استفاده می‌شود.

  اترهای گلیکول سری E نیز به عنوان واسطه استفاده می‌شوند و تحت واکنش‌های شیمیایی بیشتری قرار می‌گیرند و به استرها تبدیل می‌شوند.

  سری P

  اترهای پروپیلن گلیکول (PGE) حلال‌های صنعتی با عملکرد بالا هستند. PGE ها بر اساس واکنش اکسید پروپیلن با الکل‌های با زنجیره مختلف ساخته می‌شوند.

  PGE ها برای رنگ‌ها و پوشش‌ها، تمیز کننده‌ها، جوهرها، و انواع دیگر کاربردها استفاده می‌شوند. در کاربردهای پوشش، PGE ها برای طیف گسترده‌ای از رزین ها از جمله اکریلیک، اپوکسی، الکیدها، پلی استرها، نیترو سلولز و پلی‌یورتان‌ها، توانایی پرداخت خوبی دارند.

  برای پاک‌کننده‌ها PGEs سمیت کم، کاهش کشش سطحی و قابلیت پرداخت خوب برای مواد قطبی و غیر قطبی را فراهم می‌کند. به عنوان یک ماده شیمیایی حد واسط، PGE ها می‌توانند در ترکیب با سایر استرها یا حلال‌های گلیکول برای خواص سفارشی مورد استفاده قرار گیرند تا نیازهای کامل فرمولاسیون را برآورده کنند.

  در صنعت الکترونیک، PGE ها بهمراه حلال‌های دیگر در ساخت ورقه و در فرآیندهای نیمه‌هادی که برای ساخت صفحات مدار استفاده می‌شود، کاربرد دارد. سایر کاربردهای قابل توجه در محصولات کشاورزی، آرایشی، مرکب، منسوجات و چسب است.

  خرید بوتیل تری گلایکول
  خرید بوتیل تری گلایکول

  بوتیل تری گلایکول چگونه تولید می‌شود؟

  در نتیجه واکنش اتیلن‌اکسید با الکل‌ها یا فنل‌ها تولید می‌شود. در سال 2002، مصرف جهانی اترهای گلایکول سری E، از جمله بوتیل تری گلایکول 606.000 تن متریک (1336 میلیون پوند) بود. که از این میزان مصرف جهانی بوتیل تری گلایکول تقریباً 21.000 تن متریک در سال تخمین‌زده شده است.

  بوتیل تری گلایکول چگونه ذخیره و توزیع می‌شود؟

  این ماده را می‌توان در فولاد ضد زنگ، فولاد سبک، یا درام‌ها و مخازن فولادی کربنی نگه‌داری و حمل کرد و از طرفی باید در یک منطقه با تهویه مناسب نگه‌داری شود. این ماده از نظر حمل و نقل جزو گروه‌های خطرناک طبقه‌بندی نمی‌شود بلکه به عنوان یک ماده سوزش‌آور است و ممکن است به چشم ها آسیب برساند. دارای وزن مخصوص 0.985 می‌باشد.

  بوتیل تری گلایکول برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

  • روغن‌های هیدرولیک و روغن ترمز
  • رنگ‌سازی
  • نساجی
  • صنایع پوششی
  • صنایع شیمیایی
  • شوینده‌ها و پاک‌کننده‌ها

  کاربرد اصلی BTG به عنوان جزئی از ترکیب پایه مورد استفاده در ساخت روغن‌های هیدرولیک، به ویژه روغن‌های ترمز است و در صنعت چرم نیز کاربرد دارد. این ماده به دلیل داشتن نوسانات کم در فرمولاسیون‌های پاک‌کننده رنگ، یکی از مؤلفه‌های مفید است و به عنوان یک حامل رنگ در فرآیندهای رنگ‌رزی نساجی نیز به کار می‌رود.

  BTG یک حلال برای روغن‌ها، صمغ‌ها، صابون‌ها و گریس‌ها است و از طرفی دارای کشش سطحی مناسب است بنابراین از اجزاء موجود در بسیاری از پاک‌کننده‌های صنعتی و خانگی است. این ماده به عنوان یک حلال برای نیتروسلولوز در صنعت پوشش نیز عمل می‌کند.

  حلال فعال برای پوشش‌های بر پایه حلال است. عامل اتصال و حلال در:

  • پاک‌کننده‌های خانگی و صنعتی
  • پاک‌کننده‌های پلاستیکی رنگ و پولیش کف‌پوش‌ها
  • پاک‌کننده‌های سطوح سخت و ضدعفونی‌کننده‌ها می‌باشد.

  حلالی برای فرآیند شیمیایی و واسطه‌ای جهت تولید استر است که به نوبه خود به عنوان حلال سورفکتانت‌ها و پلاستیک‌سازها استفاده می‌شود. ماده اتصال‌دهنده برای رزین‌ها و رنگ‌های موجود در جوهرهای چاپی برپایه آب است.

  خرید بوتیل تری گلایکول
  خرید بوتیل تری گلایکول

  بزرگ‌ترین تولید کننده بوتیل تری گلایکول:

  شرکت داو (Dow) بزرگ‌ترین تولید کننده جهانی گلایکول اترهای بر پایه اتیلن‌اکسید است. داو دارای تجهیزات تولید گلایکول اتر در میدلند ایالات متحده است.

  مناطق در دسترس:

  آفریقای جنوبی، خاورمیانه و شمال آفریقا

  نظارت بر محصولات

  داو برای همه کسانی که محصولات آن را تولید، توزیع و استفاده می‌کنند و همچنین محیطی که در آن زندگی می‌کنیم یک نگرانی اساسی دارد. این نگرانی مبنای فلسفه نظارت بر محصول ماست که به وسیله آن اطلاعات ایمنی، بهداشتی و زیست محیطی محصولات خود را ارزیابی می‌کند و سپس اقدامات مناسبی را برای محافظت از بهداشت کارمندان و جامعه و محیط زیست خود انجام می‌دهد.

  موفقیت برنامه نظارت بر محصول داو مربوط به هر یک از افراد درگیر محصولات Dow است – از ایده اولیه و تحقیقات، تا تولید، استفاده، فروش، دفع و بازیافت هر محصول.

  خرید بوتیل تری گلایکول
  خرید بوتیل تری گلایکول

  خطرات بوتیل تری گلایکول

  بسیاری از ترکیبات این گروه دارای خواصی هستند که ممکن است اثرات شدیدی بر سلامتی داشته باشند. بسته به ساختار شیمیایی و اندازه مولکول، این ترکیبات ممکن است به کودک متولد شده آسیب برساند و مشکوک به آسیب رسیدن به باروری است.

  اترهای گلیکول به طور کلی خصوصیاتی ندارند که برای محیط زیست خطرناک باشد.

  دیگر محصولات: گلیکول اترها

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست