فروش بیسموت پتاسیم سیترات

بیسموت پتاسیم سیترات چیست؟

بیسموت پتاسیم سیترات یکی از ترکیبات آلی فلزی است. این ماده یک نمک بیسموت است که در ترکیب با آنتی‌بیوتیک‌ها و مهار کننده پمپ پروتون برای درمان عفونت‌های هلیکوباکتر پیلوری مورد استفاده قرار می‌گیرد. با ترکیبی از دوز ثابت از آنتی‌بیوتیک‌های مترونیدازول و تتراسایکلین تحت عنوان تجارت Pylera به فروش می‌رسد. از Pylera برای کاهش رشد باکتری‌های مقاوم در برابر دارو و حفظ اثربخشی سایر داروهای ضد باکتریایی استفاده می‌شود.

فقط برای درمان عفونت‌هایی که به دلیل باکتری‌ می‌باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که اطلاعات حساسیت در دسترس است، باید در انتخاب یا اصلاح درمان ضد باکتری این اطلاعات مورد توجه قرار گیرند. در صورت عدم وجود چنین اطلاعاتی، اپیدمیولوژی موضعی و الگوهای حساسیت تجربی به انتخاب درمان کمک می‌کند.

موارد مصرف بیسموت پتاسیم سیترات:

این ماده در درمان اختلالات معده و روده بسیار مؤثر است و به نظر می‌رسد از طریق چندین مکانیسم عمل می‌کند. خاصیت خنثی‌کننده اسید کمی دارد و بر ترشح اسید تأثیر نمی‌گذارد.

موارد منع مصرف بیسموت پتاسیم سیترات:

این دارو توسط زنان باردار نباید مصرف شود. در کودکان تا 12 سال و توسط بیمارانی که اختلال در عملکرد کبد یا کلیه دارند، منع مصرف دارد. همچنین برای بیماران کبدی مضر است. عوارض جانبی بیسموت پتاسیم سیترات شامل اسهال، حالت تهوع و تحریف حس چشایی به خصوص طعم فلزی است. این اثرات از اجزای دارو و همچنین سایر آنتی‌بیوتیک‌های شناخته شده‌ است. یک واکنش بسیار نادر اما خطرناک سندروم استیونز-جانسون است، یک شرایط تهدید کننده زندگی که روی پوست تأثیر می‌گذارد.

مکانیسم عمل بیسموت پتاسیم سیترات:

مکانیسم عمل بیسموت مشخص نیست. اما استدلال شده که در عملکرد غشای باکتریایی سلول، سنتز پروتئین و دیواره سلولی، آنزیم اوره‌آز، چسبندگی سلول، سنتز ATP و مکانیسم حمل آهن تداخل داشته باشد.

بیسموت پتاسیم سیترات نمکی از بیسموت (Bi3+)، پتاسیم (K+) و سیترات (C6H4O74−) با نسبت مولی در حدود 1:5:2، با 3 مول آب است. بیسموت در حدود 25.6٪ (درصد جرمی) است که همان ماده فعال و 9/22٪ پتاسیم است. که البته منابع دیگر نسبت‌های متفاوت از عناصر تشکیل‌دهنده را ارائه داده‌اند.

خرید بیسموت پتاسیم سیترات:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست