مواد اولیه لوازم آرایشیمواد اولیه شیمیایی

بنزیل بنزوات

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید بنزیل بنزوات

شرکت پیشگامان شیمی این ماده را از کشورهای آلمان و چین در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.بنزیل بنزوات (Benzyl benzoate) دارای فرمول شیمیایی C۶H۵CH۲O۲CC۶H۵ است. این ماده به صورت مایعی بی‌رنگ وجود دارد.

بنزیل بنزوات چیست؟

بنزیل بنزوات (BnBzO) یک ماده شیمیایی مصنوعی و طبیعی است که در بازار امروز به عنوان یک ماده معطر یا ترکیب معطر، دارای عطر و طعم مصنوعی در صنایع غذایی، مواد افزودنی آرایشی، نگهدارنده و حلال استفاده می‌شود. همچنین از آن به عنوان درمان گال یا شپش استفاده می‌شود. این استر از بنزیل الکل و اسید بنزوئیک است.

این ماده یا مایع روغنی بی‌رنگ یا پوسته‌های جامد تشکیل می‌دهد و بوی بالزامیک شیرین و ضعیفی دارد. به طور طبیعی در تعدادی از شکوفه‌ها اتفاق می‌افتد (به عنوان مثال سنبل). بنزیل بنزوات یک جز طبیعی از مواد مغذی گل حلوایی از پرو، گل حلوایی تولو، و روغن دارچین است.

این دارو دارای اثرات ضد انعقادی و اسپاسمولیتیک است و در بسیاری از داروهای آسم و سوزش سرفه وجود دارد. این دارو همچنین برای بعضی از داروهای جایگزین تستوسترون مثل (Nebido) برای درمان هیپوگنادیسم به‌عنوان افزودنی استفاده می‌شود.هیپوگنادیسم به معنای کاهش عملکرد غدد جنسی – بیضه‌ها یا تخمدان‌ها است – که ممکن است منجر به کاهش تولید هورمون‌های جنسی شود.

سطح آندروژن کم (به عنوان مثال، تستوسترون) به عنوان هیپواندروژنیسم و ​​کم استروژن (به عنوان مثال، استرادیول) به عنوان هیپواستروژنیسم شناخته می‌شوند. این‌ها مسئول علائم و نشانه‌های مشاهده شده هستند. هیپوگنادیسم می‌تواند باعث کاهش سایر هورمون‌های ترشح شده توسط غدد جنسی از جمله پروژسترون، DHEA، هورمون‌های ضد مولر، اکتیوین و مهار کننده شود.

رشد اسپرم (اسپرماتوژنز) و آزاد شدن تخمک از تخمدان‌ها (تخمک‌گذاری) ممکن است به دلیل افت قند خون مختل شود، که بسته به درجه شدت آن ممکن است منجر به ناباروری جزئی یا کامل شود.

بنزیل‌بنزوات دارای سمیت حاد کم در حیوانات آزمایشگاهی است. این مایع یا مایع چسبناک یا پوسته‌های جامد است و دارای بوی ضخیم، شیرین و بلدرچین است. این ترکیب در تعدادی از شکوفه‌ها (مانند tuberose،hyacinth  اتفاق می‌افتد و جزء بلسان پرو (پروانه) و Tolu balsam است.

تولید بنزیل بنزوات

بنزیل‌بنزوات به وسیله واکنش بنزوات سدیم با بنزیل الکل در حضور یک باز، یا از طریق ترانس اکسیداسیون بنزوات‌، متیل بنزوات و بنزیل الکل، به صورت صنعتی تولید می‌شود. این یک محصول جانبی سنتز بنزوئیک اسید توسط اکسیداسیون تولوئن است. همچنین می‌تواند توسط واکنش تیشدنو، با استفاده از بنزالدهید با بنزیلات‌ سدیم (تولید شده از الکل‌سدیم و بنزیل) به عنوان کاتالیزور سنتز شود.

بنزیل الکل یک الکل ارگانیک است که در بسیاری از میوه‌ها و چای‌ها یافت می‌شود. بنزیل الکل دارای یک گروه هیدروکسیل (-OH) است، در حالی که ترکیب مربوط به آن، بنزوئیک اسید دارای یک گروه کربوکسیل (-COOH) است. بنزوات سدیم، بنزوات کلسیم و بنزوات پتاسیم نمک‌های بنزوئیک اسید هستند. بنزیل بنزوات یک استر از بنزیل الکل و بنزوئیک اسید است.

محلول ۰.۷۵ گرم سدیم در ۱۸ گرم بنزیل الکل (که قبلاً روی هیدروکسید پتاسیم خشک شده و مجدداً تقطیر شده است) با استفاده از یک لوله کلرید کلسیم روی فلاسک در حمام آب گرم می‌شود و به ۷۵ گرم بنزالدهید (قبلاً روی کلرید کلسیم خشک شده و در جریان دی اکسید کربن تقطیر می‌شود) اضافه می‌شود.

کل آن به مدت ۲۰ ساعت در حمام آب گرم می‌شود و با ۵ میلی‌لیتر استیک اسید گلاسیال اسیدی می‌شود. آب اضافه می‌شود و روغنی که از روی کلرید کلسیم خشک شده جدا می‌شود و در یک فلاسک تقطیر با درجه حرارت بالا تقطیر می‌شود. مقداری بنزالدئید بدون تغییر ظاهر می‌شود.

موارد استفاده بنزیل الکل

بنزیل الکل، بنزوئیک اسید و نمک‌های آن و بنزیل بنزوات در طیف گسترده‌ای از محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله محصولات کودک، محصولات حمام، صابون‌ها و شوینده‌ها، آرایش چشم، رژگونه، مواد پاک‌کننده، محصولات آرایش و همچنین استفاده می‌شود. به عنوان محصولات مراقبت از مو، ناخن و پوست.

عمدتا به عنوان یک ماده معطر و حلال استفاده می‌شود (به حل شدن سایر مواد در محلول کمک می‌کند). این ماده همچنین به عنوان یک حشره‌کش عمل می‌کند که شپش، کنه و سایر حشرات مسئول ایجاد بیماری پوستی گال را از بین می‌برد.

بنزیل بنزوات یکی از داروهای قدیمی است که برای درمان گال استفاده می‌شود. گال نوعی عفونت پوستی است که توسط کنه سارکوپتس اسکابئی ایجاد می‌شود. این بیماری با خارش شدید (به ویژه در شب)، لکه‌های قرمز مشخص می‌شود و ممکن است منجر به عفونت ثانویه شود. بنزیل بنزوات برای این کنه کشنده است و بنابراین در درمان گال مفید است.

طیف گسترده‌ای از محصولات مراقبت شخصی شامل این ماده تشکیل‌دهنده است، از جمله لوسیون پس از اصلاح، شامپو / نرم‌کننده، پاک‌کننده، عطر، مرطوب‌کننده، لوسیون ضد آفتاب و لاک ناخن.

بنزیل‌بنزوات به عنوان یک ماده ضد انعقاد برای:

 • شکارچیان
 • کنه‌ها
 • پشه‌ها

استفاده می‌شود. همچنین به عنوان:

 • یک حامل رنگ
 • حلال برای مشتقات سلولز
 • پلاستیک کننده و ثابت‌کننده در صنعت عطر استفاده می‌شود.

بنزیل بنزوات برای درمان آلودگی‌های شپش مورد استفاده قرار می‌گیرد. اعتقاد بر این است که بنزیل‌بنزوات توسط شپش‌ها و علف‌های هرز جذب می‌شود و آن‌ها را با عمل به سیستم عصبی آن‌ها نابود می‌کند.

روغن میخک

روغن میخک دارای خواص ضد درد، ضد میکروبی و ضد التهابی است. می‌توان از آن برای خشک شدن تاول‌های گال و بثورات پوستی استفاده کرد.مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۰ توانایی روغن میخک را در درمان کنه‌های گال برداشت شده از خوک‌ها و خرگوش‌ها آزمایش کرد. نتایج سنجش زیستی نشان داد که روغن میخک در برابر کنه‌های گال بسیار سمی است و ظرف یک ساعت پس از تماس، کنه‌ها را از بین می‌برد. یک جزء اصلی روغن میخک، به نام اوژنول، سطح سمی قابل مقایسه با بنزیل بنزوات را نشان می‌دهد.

نکات ایمنی:

سازمان غذا و دارو (FDA) شامل بنزوئیک اسید و سدیم بنزوات در لیست مواد غذایی مستقیم خود است که به عنوان “به طور کلی به عنوان ایمن” (GRAS) شناخته می‌شوند.بنزیل الکل و بنزیل بنزوات همچنین به عنوان یک ماده طعم‌دهنده مصنوعی برای افزودن مستقیم به غذا تأیید می‌شوند. بنزیل الکل به عنوان یک ماده بی‌حس‌کننده در داروهای ضد حفره، مراقبت‌های بهداشتی دهان و دندان و ضد درد بی نسخه (OTC) تأیید می‌شود.

ایمنی بنزیل الکل، بنزوئیک اسید، سدیم بنزوات، کلسیم بنزوات، پتاسیم بنزوات و بنزیل بنزوات توسط هیئت تخصصی بررسی مواد آرایشی (CIR) ارزیابی شده است.

گروه تخصصی CIR داده‌های علمی را ارزیابی کرده و نتیجه گرفت که این مواد برای استفاده در محصولات آرایشی بی‌خطر هستند. ایمنی بنزیل الکل و بنزیل بنزوات توسط انستیتوی تحقیقات مواد تخصصی مواد معطر (REXPAN) ارزیابی شده است.براساس این ارزیابی‌ها، استانداردهای انجمن بین‌المللی عطر (IFRA) ایجاد شده است. استانداردهای IFRA به دلیل حساسیت بالقوه استفاده از بنزیل الکل و بنزیل بنزوات در عطرها را محدود می‌کند.

نحوه کارکرد بنزیل بنزوات در صورت استفاده دارویی

بنزیل بنزوات یک داروی ضد انگلی است. با از بین بردن حشرات ریز (کنه‌ها) و تخم‌های آن‌ها که باعث ایجاد گال می‌شوند، عمل می‌کند.بنزیل بنزوات یک روش درمانی سنتی برای گال است – برای بزرگسالان مجاز است، در کودکان و نوزادان برای درمان گال از اروی دیگری استفاده می‌شود.

پس از استفاده روی پوست، حداقل جذب امولسیون وجود دارد، بنزیل بنزوات می تواند تحریک کننده باشد، که به ۳ مرحله درمان نیاز دارد، هر کدام از آن‌ها با یک روز فاصله انجام می‌شوند و ممکن است کنه گال در برابر آن مقاوم باشد.

بنزیل بنزوات به عنوان یک درمان خط سوم در پشت کرم پرمترین ۵٪ و مالاتیون است. ۰،۵٪ مایع بنزیل بنزوات می‌تواند باعث تحریک پوست، چشم و سطح مخاط شود و در نوزادان و کودکان برای جایگزین آن آسکاراسید وجود دارد و باید از آن‌ها اجتناب شود.اطلاعات مربوط به استفاده از بنزیل بنزوات در بارداری، عدم ایمنی را نشان می‌دهد؛ تغذیه با شیر مادر باید پس از استفاده از درمان به حالت تعلیق درآید، اما ممکن است پس از شستن لوسیون از بدن دوباره شروع شود.

آیا بنزیل بنزوات بی‌خطر است؟

اگر بنزیل بنزوات در دوز و مدت زمان توصیه شده توسط پزشک استفاده شود بی‌خطر است. آن را دقیقاً مطابق دستور مصرف کنید و از هیچ دوزی صرف نظر نکنید. اگر هر یک از عوارض جانبی شما را آزار داد، با پزشک خود مشورت کنید.

آیا بنزیل بنزوات همان بنزوئیل پراکسید است؟ آیا می‌توان از آن برای آکنه استفاده کرد؟

خیر، بنزیل بنزوات همان بنزوئیل پراکسید نیست. بنزیل بنزوات در معالجه گال استفاده می‌شود و نباید از آن در زخم‌های باز یا بریدگی استفاده شود. از طرف دیگر، بنزوئیل پراکسید عمدتا در درمان آکنه استفاده می‌شود که معمولاً در صورت، پوست سر، پشت و یا سایر مناطق روی پوست مشاهده می‌شود.

آیا بنزیل بنزوات می‌تواند باعث سرطان شود؟

بنزیل بنزوات به عنوان عامل سرطان شناخته نشده است. با این حال، اگر در این زمینه نگرانی دارید، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

فروش بنزیل بنزوات

این ماده در درام‌های ۲۵ کیلویی آماده تحویل شما مشتریان عزیز می‌باشد. حهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

قیمت بنزیل بنزوات

این ماده در شرایط استاندارد یک مایع چسبناک بی‌رنگ یا زرد کم رنگ است. قیمت بنزوات بنزیل با خلوص بالا را از شرکت ما استعلام بگیرید. این ماده در ذخیره‌سازی طولانی مدت بوی ضعف گل خواهد داشت.در زمستان، به دلیل جامد بودن، بسته‌بندی بنزیل بنزوات ممکن است ابتدا در محفظه هوای گرم (۳۵-۷۰) یا آب گرم قرار گیرد.(۴۰-۹۰) برای حمام آب، و سپس می‌توان آن را پس از ذوب استفاده کرد.

آنالیز بنزیل بنزوات:

بنزیل بنزوات

جهت دریافت آنالیز جدیدتر بنزیل بنزوات با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

این محتوا رو هم بخون...
پرسولفات آمونیوم

‫۲ دیدگاه ها

 1. سلام
  ببخشید بنزیل بنزوات با بنزوئیل پراکساید چه فرقی میکنه؟

 2. سلام وقت بخیر
  همانطور که در متن اشاره شد، بنزیل بنزوات در درمان گال بکار میرود و نبایستی از آن در زخم‌های باز یا بریدگی استفاده شود.اما، بنزوئیل پراکسید بیشتر در درمان آکنه بکار گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید