مواد اولیه لوازم آرایشیمواد اولیه شیمیایی

بنزوفنون

سفارش محصول تماس با کارشناس

بنزوفنون جامد سفید با بوی مطبوع ظاهر می‌شود. ممکن است در آب شناور یا غرق شود. (USCG ،۱۹۹۹) مواد شیمیایی CAMEO در میوه‌ها یافت می‌شود. این ترکیب در انگور وجود دارد.

بنزوفنون ماده‌ای طعم‌دهنده و حساس‌کننده متداول در فتوشیمی است. با عبور از حالت S1 به حالت سه‌گانه با عملکرد تقریباً ۱۰۰٪ می‌رسد. این ماده یک ساختمان ساختاری است که به طور گسترده در شیمی آلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بانک اطلاعاتی متابولوم انسانی (HMDB) بنزوفنون ساده‌ترین عضو کلاس بنزوفنون‌ها است، فرمالدئید که در آن هر دو هیدروژن توسط گروه‌های فنیل جایگزین می‌شوند. این ماده به عنوان ماده حساس‌کننده نور و متابولیت‌های گیاهی نقش دارد.

  1. بنزوفنون توسط اکسیداسیون دی فنیل متان کاتالیز شده توسط مس با هوا تولید می‌شود.
  2. یک مسیر آزمایشگاهی شامل واکنش بنزن با تتراکلرید کربن و به دنبال آن هیدرولیز دی فنیل دی کلرومتان حاصل می‌شود. همچنین می‌تواند توسط آسیلاسیون بنزن با بنزوئیل کلرید در حضور کاتالیزور اسید لوئیس (به عنوان مثال کلرید آلومینیوم) توسط واکنش فریدل-کرافتس تهیه شود.
  3. مسیر دیگری برای سنتز از طریق کاتالیزور پالادیوم (II) / اکسومتالات است. این واکنش الکل را به کتون تبدیل می‌کند که در هر طرف دو گروه است.
  4. یکی دیگر از واکنش‌های کمتر شناخته شده در تولید بنزوفنون، پیرولیز بنزوات کلسیم بی‎آب است.

خواص بنزوفنون

بنزوفنون یک ماده جامد بلورین و بی‌رنگ است (دمای ذوب آن ۴۸.۱ درجه سانتیگراد) و دارای بویی گلگون و کمی شبیه شمعدانی است.

دارای چگالی نسبی ۱.۱۱۴۶، ضریب شکست ۱.۶۰۷۷ است. این ماده در الکل، اتر، کلروفرم و سایر حلال‌ها و مونومرهای آلی محلول است و در آب محلول نیست.

نشانگر

بنزوفنون به طور گسترده‌ای در آزمایش سنتز به عنوان شاخص استفاده می‌شود، می‌توان آن را به عنوان شاخص در هنگام دست زدن به تولوئن، بنزن، THF، استونیتریل و غیره استفاده کرد. اگر آبی زیبا بعد از افزودن وجود داشته باشد، می‌توان آن را تقطیر و استفاده کرد، بهترین حالت نگهداری در سدیم است، اما دلیل تولید رنگ آبی هنوز یک معما است.

کاربردها و ویژگی‌های بنزوفنون:

بنزوفنـون یک ترکیب ارگانیک با رایحه خوشبو است که به طور طبیعی در انگور و سایر میوه‌ها مشاهده می‌شود. این ترکیب در برخی محصولات مراقبت شخصی و مصرف‌کننده و بسته‌بندی به عنوان فیلتر UV استفاده می‌شود.

محصولات مراقبت از پوست

در محصولات مراقبت از پوست مانند صابون و چرب لب، به جلوگیری از تخریب سایر مواد در زیر اشعه ماوراء بنفش کمک می‌کند و از رنگ و رایحه محصول محافظت می‌کند. اکسی بنزون، مشتق بنزوفنون، همچنین به دلیل توانایی آن در جذب اشعه‌های مضر UV، در بسیاری از کرم‌های ضد آفتاب ماده مؤثر است.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که فلورسانس همچنین یک منبع نور مضر ماورا بنفش است، بنابراین این ترکیب طیف وسیعی از کاربردها را در زمینه مواد آرایشی گسترش می‌دهد، این ماده به نرم کننده‌های مو، لوسیون‌ها و رژ لب‌ها نیزگسترش یافته است.

خرید بنزوفنون
خرید بنزوفنون

کالاهای خانگی و کالاهای مصرفی

بنزوفنـون همچنین در طیف وسیعی از کالاهای خانگی و کالاهای مصرفی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در محصولات لباسشویی و شستشو، بنزوفنون به عنوان یک ترکیب معطر به فرمولاسیون محصول اضافه می‌شود و همچنین به محافظت از محصول در برابر تخریب که می‌تواند در اثر اشعه ماوراء بنفش و قرار گرفتن در معرض هوا باشد، کمک می‌کند.

در محصولات مصرفی مانند عینک آفتابی، کفش و تجهیزات ورزشی، بنزوفنـون به محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش که می‌تواند باعث خراب شدن محصول شود، کمک می‌کند. علاوه بر این، به عنوان یک ماده در بسته‌بندی پلاستیکی غیر غذایی، به جلوگیری از آسیب آفتاب و خراب شدن محصول درون بسته‌بندی کمک می‌کند.

بنزوفنون به عنوان یک ماده مزه دار، تقویت کننده عطر، ماده ثابت کننده عطر و مواد افزودنی برای پلاستیک، پوشش و فرمولاسیون چسب استفاده می‌شود. این ماده همچنین در ساخت حشره کش‌ها، مواد شیمیایی کشاورزی، داروهای خواب آور، آنتی هیستامین‌ها و سایر داروها استفاده می شود. از این ترکیب به عنوان ماده‌ای برای درمان اشعه ماورا بنفش (UV) در عینک آفتابی و جلوگیری از صدمه دیدن نور UV به رایحه‌ها و رنگ های موجود در محصولاتی مانند عطر و صابون استفاده می‌شود.

بنزوفنون به طور گسترده‌ای به عنوان محرک عکس برای جوهرها و لاک‌هایی که با نور UV درمان می‌شوند استفاده می‌شود. بنزوفنون علاوه بر اینکه یک کاتالیزور خشک کننده است، یک ماده مرطوب کننده عالی برای رنگدانه‌ها است. همچنین می‌تواند در چاپ به منظور بهبود خواص رئولوژیکی و افزایش جریان جوهرها با عملکرد به عنوان یک حلال واکنش پذیر مورد استفاده قرار گیرد.

خرید بنزوفنون
خرید بنزوفنون

شیمی ارگانیک

فلزات قلیایی باعث کاهش بنزوفنون به آنیون رادیکال با رنگ آبی بسیار تیره، دی فنیل کتیل می‌شود:

M + Ph۲CO → M+Ph۲CO•−

به طور کلی سدیم به عنوان فلز قلیایی استفاده می‌شود. اگرچه از نظر ایمنی و اثربخشی نسبت به غربال‌های مولکولی از این کیفیت پایین‌تر است،  این کتیل در تصفیه حلال‌های آلی، به ویژه اترها استفاده می‌شود، زیرا با آب و اکسیژن واکنش می‌دهد و محصولات غیر فرار می‌دهد.

انحلال کتیل در حلال آلی، عامل خشک شدن محلول است، بنابراین واکنش سدیم را با آب و اکسیژن تسریع می‌کند. در مقایسه، سدیم نامحلول است و واکنش ناهمگن آن بسیار کندتر است. هنگامی که فلز قلیایی اضافی وجود دارد، کاهش دوم ممکن است اتفاق بیفتد، و در نتیجه رنگ از آبی عمیق به بنفش تبدیل شود:

M + M+Ph۲CO•− → (M+)۲(Ph۲CO)۲−

مشخصات فعالیت 

کتون‌ها، مانند بنزوفنون، با بسیاری از اسیدها و بازها واکنش می‌دهند و باعث آزاد شدن گرما و گازهای قابل اشتعال می‌شوند (به عنوان مثال H۲). ممکن است مقدار گرما برای ایجاد آتش سوزی در قسمت غیر واکنش یافته کتون کافی باشد.

کتون‌ها با عوامل احیا کننده مانند هیدریدها، فلزات قلیایی و نیتریدها واکنش نشان می‌دهند و گاز قابل اشتعال (H2) و گرما تولید می‌کنند. کتون‌ها با ایزوسیانات‌ها، آلدهیدها، سیانیدها، پراکسیدها و انیدریدها سازگار نیستند. آن‌ها با آلدئیدها، HNO۳، HNO۳ + H۲O۲ و HClO۴ به شدت واکنش نشان می‌دهند. بنزوفنون می‌تواند با مواد اکسید کننده واکنش نشان دهد.

منابع بالقوه قرار گرفتن در معرض

بنزوفنون در درمان UV جوهرها و پوشش‌ها استفاده می‌شود.به عنوان واسطه؛ به عنوان یک ماده ثابت کننده بو در عطرها، طعم دهنده‌ها، صابون‌ها ؛ در ساخت داروها و حشره کش‌ها ؛ در سنتزهای آلی وجود دارد.

ایمنی بنزوفنون

این ماده به عنوان “اساساً غیر سمی” در نظر گرفته می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد. شناخته شده است که مشتقات بنزوفنون از نظر دارویی فعال هستند. از نظر شیمی مولکولی برهم کنش بنزوفنون با B-DNA به صورت تجربی نشان داده شده است.

تعامل با DNA و انتقال انرژی متوالی به عنوان یک یک ترکیب حساس به نور DNA است و ممکن است بخشی از توانایی‌های درمانی آن را توضیح دهددر سال ۲۰۱۴، بنزوفنون‌ها توسط انجمن درماتیت تماسی آمریکا به عنوان آلرژی زای سال انتخاب شدند.بنزوفنون یک ترکیب اختلال غدد درون ریز است که می‌تواند به گیرنده X بارداری متصل شود.

خطر سلامت

بلع این ترکیب باعث اختلالات دستگاه گوارش می‌شود. تماس با این ترکیب باعث تحریک چشم و در صورت طولانی شدن، باعث تحریک پوست می‌شود.

خرید بنزوفنون
خرید بنزوفنون

فروش بنزوفنون:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع صنعتی و بهداشتی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

این محتوا رو هم بخون...
روغن زنجبیل

‫۲ دیدگاه ها

  1. وقت بخیر، ببخشید بنزوفنون بسته های چند کیلویی دارین؟ نمونه هم میتونم ببرم؟

  2. خاصیتش تتهایی برای چیه میشه برای سرماخوردگی ازش استفاده کرد بجای بوخور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید