Authorized edible essential oils

خرید اسانس های مجاز خوراکی

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده انواع افزودنی‌های غذایی و بخصوص اسانس های مجاز خوراکی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید اسانس های مجاز خوراکی با ما تماس بگیرید.

از ابتدای تمدن بشری، مردم به مزایای اسانس‌ها پی برده‌اند. مصریان باستان از آن‌ها در جشن‌های تشریفاتی و روند مومیایی کردن استفاده می‌کردند و در طول تاریخ، این روغن‌ها بسیار با ارزش بودند و اغلب به عنوان عطر، به عنوان هدیه، و حتی به عنوان ارز مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

محبوبیت اسانس ها در دوران معاصر ما همچنان ادامه دارد. بسیاری از افراد آن‌ها را به صورت موضعی به پوست می‌زنند یا چند قطره به آب حمام اضافه می‌كنند در حالی كه دیگران از پخش‌كننده برای پخش رایحه‌های شیرین این روغن‌ها در محل كار یا محل زندگی استفاده می‌كنند. با این حال، یک روش عالی دیگر برای لذت بردن از فواید سلامتی آن‌ها وجود دارد: افزودن اسانس‌های خوراکی به غذا. واقعاً آسان و خوش طعم است!

این اسانس‌ها را می‌توان به صورت خوراکی مصرف کرد – می‌توان آن‌ها را در یک لیوان آب سرد قرار داد و مصرف کرد و یا به عنوان یک طعم‌دهنده وعده غذایی استفاده کرد.

ترکیبات اسانس ها

اسانس‌ها از مواد معطر طبیعی بسیار غلیظ هستند و اغلب می‌توانند بسیار قوی‌تر از حد انتظار باشند. حتی اگر یک قطره روغن خیلی به نظر نرسد، اما می‌تواند اثر بسیار قوی داشته باشد. لطفاً همیشه از این واقعیت آگاه باشید تا بتوانیم از سوء استفاده از روغن های گرانبها جلوگیری کنیم – در حالی که اطمینان حاصل می‌کنید از حداکثر سود ممکن از آن‌ها بهره‌مند خواهید شد.

آیا می توان اسانس ها را به صورت خوراکی مصرف کرد

در ایالات متحده، اداره غذا و دارو (FDA) آژانسی است که از طریق کنترل و نظارت بر ایمنی مواد غذایی – از جمله مکمل‌های غذایی، داروها و مواد آرایشی – بهداشت عمومی را محافظت و ارتقا می‌دهد. با این حال، از آنجا که اسانس‌ها به طور کلی هیچ دارویی، آرایشی و بهداشتی یا مکمل غذایی نیستند، در واقع هیچ دسته‌ای برای FDA وجود ندارد که استفاده از روغن‌های اساسی را به طور کلی تأیید یا منع کند.

علاوه بر این، این بند وجود دارد که روغن‌های اساسی “برای استفاده مورد نظر خود” بی‌خطر هستند. اگر آنچه را که در واقع “استفاده در نظر گرفته شده” در وب‌سایت FDA مضمون می‌شود بخوانید، این باز هم منطقه‌ای است که جای بسیاری برای تفسیر یا بازاریابی از مارک‌های روغن ضروری، وب‌سایت‌ها و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی باقی می‌گذارد.همانطور که گفته شد، برخی از مارک‌ها قطعاً تبلیغ می‌کنند که محصولاتشان برای استفاده خوراکی بی‌خطر است.

اسانس های گرید غذایی

بسیاری از اسانس‌ها برای استفاده به عنوان طعم‌دهنده مناسب هستند و برای مصرف انسان بی‌خطر هستند. این روغن‌های قدرتمند و کاملاً کم مصرف، می‌توانند عطر و طعم زیادی به آب‌نبات، شکلات، مواد پخته شده، سوپ و ماریناد اضافه کنند.

اسانس‌ها که به عنوان گرید غذایی (خوراکی) برچسب‌گذاری می‌شوند، توسط آئین‌نامه FDA طبقه‌بندی معروف به (GRAS) تأیید می‌شوند یا در ثبت تأیید شده در صنعت از مواد بی‌خطر برای صنعت عطر و طعم وجود دارند.

روغن های اساسی اسانس‌های بسیار غلیظ، فرار و معطر گیاهان هستند. از این روغن‌های گیاهی طبیعی به دلیل کیفیت معطر و طعم دهنده قدردانی می شود. بسیاری از روغن‌های اساسی مانند روغن نعناع فلفلی، لیمو و پرتقال معمولاً برای طعم دادن به دسرها، آب‌نبات‌ها و شکلات‌ها استفاده می‌شوند. روغن‌های گیاهی دیگر، مانند آویشن و مرزنجوش، بیشتر برای طعم دادن به غذاهای شور مانند خورشت‌ها و سس‌ها مناسب هستند. روغن اسطوخودوس و روغن ترنج مخصوصاً در ساخت شکلات محبوب شده‌اند.

کاربرد اسانس های غذایی

روغن‌های اساسی بسیار غلیظ هستند و بنابراین باید در مقادیر کم استفاده شوند و هرگز به صورت رقیق نشده و مستقیم از بطری مصرف نشوند.

استفاده از روغن مرکبات به جای پوست مرکبات

روغن لیمو را به جای پوست لیمو، روغن پرتقال را به جای پرتقال و روغن لیمو ترش را به جای پوست لیمو ترش جایگزین کنید. در دستورالعمل‌هایی که به پوست مرکبات رنده شده یا پوست آن احتیاج دارید، با 1/8 قاشق چای‌خوری روغن اساسی به جای 1 قاشق غذاخوری پوست، شروع کنید. دیگر هیچ بند انگشت رنده شده‌ای وجود ندارد! این یک روش آسان برای افزودن یک مشت عطر و طعم مرکبات به لعاب، مواد روکش‌کننده، سس‌ها – حتی تکه‌های خرد شده است!

استفاده از اسانس ها در پخت و پز شور

برای بیشتر روغن‌ها، یک قطره جایگزین یک قاشق چای‌خوری گیاه خشک یا ادویه می‌شود. برای روغن‌های گیاهی مزه دارتر مانند آویشن، پونه کوهی، رزماری و مرزنجوش، یک خلال دندان را درون بطری فرو کنید و درست قبل از سرو کردن، دستور غذای خود را بهم بزنید. روغن‌های با طعم قوی‌تر را می‌توان به مدت طولانی در سوپ‌ها و آش ها جوشاند تا عطر و طعم ملایم‌تری تولید کند. برای روغن‌های گیاهی ملایم از 1 تا 2 قطره در پایان پخت و پز یا درست قبل از سرو استفاده کنید.

استفاده از اسانس ها در پخت و آب نبات سازی

اسانس‌های طبیعی حدود 3 تا 4 برابر از طعم‌دهنده‌های عصاره بر پایه الکل قوی‌تر هستند (عصاره، طعم‌دهنده‌ای است که در الکل یا ترکیبی از الکل و آب رقیق شده است). برای جایگزینی روغن‌های ضروری عصاره، ابتدا با استفاده از قاشق چای‌خوری روغن اساسی به جای 1 قاشق چای‌خوری عصاره استفاده کنید. برخی از روغن‌های اساسی مانند گل میخک و نعناع فلفلی به صورت ویژه‌ای قوی هستند.

استفاده از اسانس در شکلات و ساخت شکلات

تمام اسانس‌های دارای گرید غذایی برای استفاده در شکلات واقعی و پوشش شکلات (آب‌نبات ذوب شده) مناسب هستند. تقریباً 1/4 تا 1/2 قاشق چای‌خوری در هر پوند شکلات یا پوشش شکلات استفاده کنید. همچنین برای طعم دادن به مغز آب نبات و فوندانت ایده‌آل است.

برای استفاده، به شکلات ذوب شده روغن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً مخلوط شود. هنگام استفاده از یک اسانس گل یا گیاه مانند اسطوخودوس و ترنج، فقط یک ذره اسانس لازم است. توصیه می‌کنیم یک خلال دندان را درون بطری فرو ببرید و در شکلات ذوب شده هم بزنید. با استفاده از این طعم‌دهنده‌ها، بهتر است ابتدا با مقدار کمی شروع کنید و در صورت لزوم اضافه کنید.

لیست اسانس های مجاز خوراکی

اسانس رازیانه

اسانس ترنج

اسانس پرتقال خونی

اسانس میخک (برگ میخک)

اسانس اکالیپتوس

اسانس زنجبیل

اسانس گریپ فروت

اسانس اسطوخودوس

اسانس پونه کوهی

اسانس نعناع تند

اسانس رزماری

اسانس گیلاس

اسانس شکلات

اسانس قره قاط

اسانس تافی

اسانس افرا

اسانس انار

اسانس تمشک

اسانس توت فرنگی

اسانس لیمو ترش

اسانس جوز هندی

اسانس پرتقال

اسانس نعناع

اسانس نارنگی

اسانس نعناع

اسانس آویشن

اسانس بادام

اسانس موز

اسانس زغال اخته

اسانس کارامل خامه ای

اسانس لیمو

اسانس علف لیمو

 

معرفی برخی اسانس های مجاز خوراکی

اسانس خوراکی انیسون (بادیان)

یک روغن اساسی که از زمان روم استفاده می‌شده است. از گیاهی به نام انیسون می‌آید. بادیان فواید زیادی دارد:

 • فقط با 2-3 قطره که به آب برای غرغره اضافه می‌شود نفس را تازه می‌کند
 • قابل استفاده در غذاهای خوش طعم، از جمله بسیاری از کالاهای پخته شده محبوب، سس‌ها و موارد دیگر
 • وقتی به صورت موضعی بر روی درد عضلات یا مفاصل قرار می‌گیرد درد را تسکین می‌دهد
 • میل جنسی را در صورت مصرف خوراکی تقویت می‌کند
 • بر اساس مطالعه‌ای در سال 2016، حافظه را بهبود می‌بخشد
 • هنگام استنشاق می‌تواند به سرماخوردگی قفسه سینه و عفونت‌های تنفسی کمک کند

اسانس خوراکی ترنج

ترنج یک اسانس است که از مرکبات گرفته می‌شود. این اسانس از زمان باستان کاربرد داشته است. وقتی با چای سیاه مخلوط می‌شود، منجر به ارل‌گری می‌شو ، یک چای متداولدر سراسر جهان. مزایای آن عبارتند از:

 • طبق مطالعات انجام شده، به هضم در کسانی که بیماری التهابی روده دارند، کمک می‌کند
 • طبق مطالعه‌ای که در سال 2017 در مجله جهانی گوارش انجام شد، به درمان کبد چرب کمک می‌کند.
 • طبق یک مطالعه در سال 2015، کلسترول را کاهش می‌دهد و خطرات بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.
 • دارای خواص ضد باکتری، از جمله از بین بردن پیلوری، باکتری‌هایی که باعث زخم معده می‌شوند و خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می‌دهند است.
 • عملکرد مغز در مبتلایان به اسکیزوفرنی را بهبود می‌بخشد.

اسانس خوراکی میخک

میخک که از درخت میخک گرفته شده، بومی جنوب شرقی آسیا و اندونزی است. طبق یک مطالعه در سال 2014 فواید زیادی برای سلامتی دارد، از جمله:

 • طعم دهنده مواد غذایی در محصولات پخته شده ، چای‌ها و سس‌ها
 • هنگامی که به صورت موضعی روی زخم‌ها استفاده شود، خواص ضد باکتریایی آن می‌تواند به جلوگیری از عفونت کمک کند.
 • مطالعات نشان می‌دهد که خواص تسکین‌دهنده درد هنگام استفاده موضعی بر روی درد مفاصل و عضلات اعمال می‌شود و افراد از قرن سیزدهم از آن برای دندان درد استفاده می‌کنند.
 • می‌توان به صورت موضعی روی پوست قرار داد تا حشرات را دور نگه دارد، اما باید رقیق شود.
 • درمان برفک دهان

اسانس خوراکی اکالیپتوس

اکالیپتوس بومی استرالیا است، جایی که بومیان از این گیاه بومی برای درمان عفونت‌های سینوسی، عفونت‌های تنفسی و درد قرن‌ها استفاده کرده‌اند. از مصرف مستقیم روغن غلیظ خودداری کنید – این روغن باید رقیق شود.

مزایا شامل:

 • طعم‌دهنده مواد غذایی در چای‌ها، ژله‌ها و سس‌ها
 • تسکین عفونت تنفسی فوقانی. طبق مطالعات، استنشاق مخلوط گیاهی حاوی اکالیپتوس علائم عفونت را به حداقل می‌رساند.
 • خواص ضد باکتریایی، هنگام استفاده موضعی از اکالیپتوس در برابر عفونت‌های باکتریایی پوست محافظت می‌شود.
 • هنگامی که به صورت موضعی استفاده شود می‌تواند قارچ را از بین ببرد.
 • دئودورانت طبیعی هنگامی که به صورت موضعی در زیر بغل استفاده می‌شود.

اسانس خوراکی زنجبیل

قرن‌هاست که از این گیاه استفاده می‌شود. این ماده به عنوان یک اسانس در غذاها نیز استفاده می‌شود. زنجبیل فواید زیادی برای سلامتی دارد:

 • طعم‌دهنده مواد غذایی در محصولات پخته شده، چای‌ها، سس‌ها، مارینادها و موارد دیگر
 • کمک به هضم، به ویژه هنگامی که به عنوان چای مصرف می‌شود.
 • طبق مطالعات، اغلب توسط زنان باردار و کسانی که تحت شیمی‌درمانی هستند برای حالت تهوع استفاده می‌شود.
 • اثر ملین
 • خواص ضد باکتری
 • تسکین درد و خواص ضد التهابی در صورت استفاده موضعی روی مفاصل آسیب‌دیده

اسانس خوراکی گریپ فروت

گریپ فروت از جزیره باربادوس در دریای کارائیب نشات گرفته و ترکیبی از یک میوه پرتقال و پومیلو است. در حال حاضر چین بزرگترین تولید کننده گریپ فروت در جهان است در حالی که ایالات متحده در رده دوم قرار دارد. اسانس گریپ فروت از میوه استخراج می‌شود و فواید بسیاری دارد:

 • طعم دهنده مواد غذایی در چای‌ها، سس‌ها، محصولات پخته شده و سایر موارد
 • طبق مطالعات انجام شده، کسانی که تحت عمل کولونوسکوپی قرار دارند، هنگام استفاده از اسانس گریپ فروت با دیفیوزر، اضطراب کمتری را احساس می‌کنند، استرس و اضطراب را کاهش می‌دهد.
 • درمان آکنه در صورت استفاده موضعی، به لطف خواص ضد میکروبی

اسانس خوراکی اسطوخودوس

بوی شیرین اسطوخودوس یکی از معروف‌ترین اسانس‌ها است. هزاران سال توسط فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان به کار برده شده است، اولین استفاده از آن توسط یونانی‌ها و رومی ها ثبت شده است. از اسطوخودوس می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد:

 • طعم‌دهنده غذا در محصولات پخته شده، طعم‌دهنده گوشت، چای و موارد دیگر
 • اثرات حالت تهوع را به حداقل می‌رساند. یک قطره پشت گوش خود بگذارید یا مصرف یک قطره در دهان یا با یک لیوان کوچک آب را در نظر بگیرید.
 • به فرآیند هضم کمک می‌کند.
 • استنشاق اسطوخودوس می‌تواند به کاهش سطح استرس جسمی و روحی کمک کند.
 • در صورت استفاده موضعی و استنشاق به بهبود کیفیت خواب کمک می‌کند.
 • طبق یک مطالعه در سال 2017، اسطوخودوس فشار خون را پس از جراحی قلب باز کاهش داد در حالی که یک مطالعه در سال 2015 نیز فواید آن بر روی فشار خون را نشان داد.
 • به کاهش درد ناشی از سوختگی کمک می‌کند. آن را مستقیماً بمالید یا با روغن نارگیل مخلوط کنید.
 • به طور مستقیم روی پوست خشک قرار دهید یا با روغن نارگیل مخلوط کنید تا علائم اگزما را برطرف کند.
 • برای کمک به پیشگیری یا درمان آکنه به صورت موضعی استفاده کنید.
 • هنگام استفاده از آن به عنوان ماساژ، باعث تسکین درد عضلات و مفاصل می‌شود
 • مطالعات با استفاده از مدل‌های حیوانی نشان می‌دهد روغن اسطوخودوس می‌تواند به رشد مو کمک کند.

اسانس خوراکی لیمو

لیمو رایحه‌ای آشنا، ترش و در عین حال شیرین است. این اسانس کاربردهای بسیاری دارد و به دلیل خاصیت آنتی‌اکسیدانی بسیار در محصولات زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • می‌تواند به غذاها، از جمله چای، سس، ماست، چاشنی سبزیجات، محصولات پخته شده و بسیاری دیگر اضافه شود.
 • اگر با یک لیوان آب مصرف شود، می‌تواند روند هضم را تحریک کند.
 • خواص آنتی‌اکسیدانی به از بین بردن ویروس‌های گلو کمک می‌کند. می‌توان آن را غرغره کرد.
 • با آب مخلوط شده، می‌توان برای تمیز کردن سطوح به آرامی استفاده کرد.
 • با روغن نارگیل مخلوط شده و به پوست زده می‌شود، در برابر اکسیداسیون محافظت می‌کند.

لیمو در صورت پخش شدن به خوبی با روغن اوکالیپتوس مخلوط می‌شود.

اسانس خوراکی پونه کوهی

پونه کوهی یک گیاه گلدار است که در اصل از منطقه مدیترانه است. قرن‌هاست که از آن استفاده می‌شود و فواید بی‌شماری برای سلامتی دارد.

 • پونه کوهی از روده در برابر آسیب محافظت می‌کند و به ایجاد روده سالم و کاهش علائم نشت روده کمک می‌کند.
 • می توان آن را به غذاها، از جمله سس، گوشت، چاشنی سبزیجات و موارد دیگر اضافه کرد.
 • مطالعات نشان می‌دهد که پونه کوهی از تصلب شرایین یا گرفتگی عروق جلوگیری می‌کند.
 • هنگام مصرف خوراکی به مشکلات گوارشی کمک می‌کند
 • خواص ضد انگلی
 • طبق تحقیقات انجام شده، در برابر عفونت‌های قارچی محافظت می‌کند

اسانس خوراکی نعناع فلفلی

نعنا فلفلی یک گیاه شناخته شده و روغن اساسی است. در واقع ترکیبی از پونه آبی و نعناع است. بوی آن تند و تازه است و یکی از اجزای اصلی آن منتول است. در چند وقت اخیر از آن به عنوان طعم‌دهنده در آدامس استفاده می‌شود. نعنا فلفلی بومی اروپا است و از مزایای سلامتی بی‌شماری برخوردار است.

 • روغن نعناع در هنگام مصرف به صورن خوراکی به بهبود علائم مبتلایان به سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) کمک می‌کند. می‌تواند به عنوان یک اسانس در آب یا در فرمول کپسول مصرف شود.
 • می‌توان برای طعم دادن به غذاها و چای‌ها از آن استفاده کرد.
 • در صورت ایجاد درد در پشت گردن، می‌تواند برای سردردهای تنشی مفید باشد.
 • به صورت موضعی استفاده شود، می‌تواند به عفونت‌های قارچی ناخن کمک کند.
 • مطالعه‌ای در سال 2012، محافظت اسانس نعناع فلفلی در برابر عفونت‌های پوستی را نشان داد.
 • استنشاق مخلوط گیاهی حاوی نعناع فلفلی علائم عفونت‌های تنفسی فوقانی را به حداقل می‌رساند.
 • در صورت استفاده موضعی، به حداقل رساندن تحریک پوست مرتبط با اگزما کمک می‌کند.
 • یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که وقتی روی پوست سر قرار می‌گیرد، می‌تواند به رشد مو کمک کند.
فروش اسانس رزماری
قیمت اسانس های مجاز خوراکی

اسانس خوراکی رزماری

رزماری یک گیاه رایج است که اغلب در باغ‌های خانگی پرورش می‌یابد. نشان داده شده است که فواید زیادی برای سلامتی دارد. از اسانس رزماری می‌توان برای موارد زیر استفاده کرد:

 • می‌تواند به غذا، از جمله سس، ماریناد و چاشنی‌های سبزیجات اضافه شود
 • “استنشاق اسانس رزماری باعث حفظ حافظه عددی می‌شود”
 • یک مطالعه در سال 2016 با استفاده از حیوانات عملکرد مغز را در افراد آسیب دیده بهبود بخشید.
 • یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که رشد مو هنگام استفاده موضعی روی پوست سر بهبود یافته است. با این وجود شش ماه طول کشید تا رشد مشاهده شود.
 • استنشاق مخلوط گیاهی حاوی رزماری علائم عفونت دستگاه تنفسی فوقانی را به حداقل می‌رساند
 • این اسانس هنگام استفاده در هنگام ماساژ به آرامش عضلات و کاهش اسپاسم عضلات کمک می‌کند.
 • طبق مطالعات، رزماری یک آنتی‌اکسیدان قوی است.

اسانس خوراکی نعناع

نعناع فواید بی‌شماری برای سلامتی دارد و به طور گسترده توسط بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • می تواند به عنوان چای یا با افزودن چند قطره از اسانس آن به آب گرم مصرف شود.
 • بر اساس مطالعه انجام شده، به بهبود حافظه کمک می‌کند.
 • خاصیت ضد قارچی دارد.
 • کاهش التهاب در مفاصل کمک می‌کند.
 • برای درمان عفونت های سینوسی در داروها استفاده می‌شود.
 • طبق مطالعه ای در تحقیقات گیاه درمانی، به بهینه‌سازی سطح هورمون در زنان کمک می‌کند.
فروش اسانس آویشن
خرید اسانس های مجاز خوراکی

اسانس خوراکی اسانس آویشن

آویشن یک گیاه باستانی است که دارای خواص دارویی است. در هنگام مومیایی کردن توسط مصریان و در سراسر اروپا توسط رومیان برای کمک به تصفیه محل زندگی استفاده شده است.

 • غده تیموس که به بلوغ سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند، به دلیل شباهت زیاد آن به برگ آویشن، تیموس نام‌گذاری شد. از قضا، آویشن به مبارزه با عفونت‌ها کمک می‌کند و دارای خواص ضد باکتری و ضد ویروسی است. تیمول یک ماده فعال شناخته شده گیاه است.
 • می‌تواند به غذا اضافه شود، از جمله سوپ، سس و موارد دیگر.
 • استفاده از این اسانس در دوز بالا ممکن است باعث ناراحتی معده شود.
 • با رزماری به خوبی مخلوط می‌شود.

اسانس های مجاز خوراکی از کجا بخریم؟

جهت خرید اسانس های خوراکی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از چندین دهه فعالیت در واردات و خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی اسانس های مجاز خوراکی را از کشورهای آلمان، فرانسه و چین وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

منابع: www.iherb.com

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست