مواد اولیه صنایع غذاییمواد اولیه شیمیایی

آسپارتام

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید آسپارتام

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای آلمان با برند BASF و چین با برند ویتاسوئیت وارد می‌کند. جهت خرید آسپارتام و استعلام قیمت فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید آسپارتام که یک شیرین‌کننده مصنوعی است که حاوی کالری بسیار کمی است و می‌تواند به جای قند استفاده شود. افزودنی غذایی ترکیبی از دو اسید آمینه است: اسید آسپارتیک و فنیل آلانین. رژیم‌های غذایی معمولاً از آسپارتام برای کاهش کالری در غذای خود و کاهش وزن استفاده می‌کنند.

مرکز فروش آسپارتام

به انگلیسی Aspartame
شکل ظاهری پودری و گرانولی سفید
فرمول شیمیایی C۱۴H۱۸N۲O۵
cas No ۲۲۸۳۹-۴۷-۰
خلوص ۹۹.۹%
گرید غذایی، دارویی
برند ویتاسوئیت چین
خاصیت شیرین‌کننده
قیمت تماس بگیرید 📞

در حال حاضر، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به دلیل ترجیح استفاده از غذاهای کم کالری از مزایای آسپارتام کم برخوردار هستند. این در بسیاری از محصولات از جمله نوشیدنی‌های رژیمی، آدامس و آب‌نبات، دسرهای یخ‌زده، شیرین‌کننده‌های قرص و برخی داروهای دارویی مانند ویتامین‌ها و شربت‌های سرفه‌های بدون قند مناسب است.

آسپارتام و محصولات تجزیه آن بیش از ۳۰ سال است که از جمله مطالعات تجربی روی حیوانات، تحقیقات بالینی، مطالعات مصرف و اپیدمیولوژیک و نظارت پس از بازاریابی، مورد بررسی‌های گسترده قرار گرفته است. این ماده در سال‌های متمادی و در بسیاری از کشورها به دنبال ارزیابی های ایمنی کامل، ایمن و مجاز برای مصرف انسان بوده است.

آسپارتام چیست؟

خرید آسپارتام که از محبوب ترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی است و امروزه استفاده می‌شود. این ماده با ترکیب آمینو اسید آسپارتیک و فنیل آلانین ساخته‌شده است. اسیدهای آمینه بلوک‌های ساختمانی پروتئین هستند و به طور طبیعی در بسیاری از غذاها در صنایع غذایی به عنوان خرید مواد اولیه غذایی یافت می‌شوند. هنگام مصرف، در این اسیدهای آمینه و مقدار کمی متانول شکسته می‌شود، ترکیبی که به طور طبیعی در غذاهایی مانند میوه و سبزیجات یافت می‌شود.درست مانند شکر، آسپارتام حاوی ۴ کالری در هر گرم است.

با این حال، از آنجا که بسیار شیرین‌تر از قند است، در غذاها و نوشیدنی‌های بسیار کمی برای مطابقت با شیرینی تأمین شده از قند مورد نیاز است. این باعث می‌شود کالری‌های آن در هر وعده بسیار کم باشد.

برای نزدیک‌تر کردن حجم و طعمی که شکر فراهم می‌کند، آسپارتام به طور معمول با مقدار کمی کربوهیدرات مخلوط می‌شود. به همین دلیل، به نظر می‌رسد یک بسته از شیرین‌کننده آسپارتام از نظر مقدار با یک بسته قند برابر است. این شیرین کننده برای غذاهایی که به مدت طولانی در پخت و پز نیاز دارند مناسب نیست، بنابراین در بیشتر محصولات پخته شده معمولاً مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.در اتحادیه اروپا برچسب مواد غذایی حاوی این ماده باید حضور خود را بیان کند، یا نام آن یا شماره E آن (E 951) را نشان می‌دهد.

این ترکیب در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود، زیرا حدود ۲۰۰ برابر شیرین‌تر از شکر است و یک شیرین‌کننده مصنوعی کم‌کالری هست، از سال ۱۹۸۱ در مواد غذایی از جمله:

 • نوشابه
 • دسر
 • غلات صبحانه
 • آدامس

استفاده شده است که از سال ۱۹۸۱ به عنوان یک افزودنی مواد غذایی در کانادا مجاز شد. این، به نوبه خود، کالری در غذا یا نوشیدنی را کاهش می‌دهد.می‌توان گفت آسپارتام مورد نیاز برای رسیدن به سطح شیرینی مشخص‌شده، کمتر از ۱٪ از مقدار قند مورد نیاز است. بنابراین ۹۹.۴٪ کالری‌ها می‌توانند جایگزین شوند.

آسپارتام و شیرین‌کننده‌ها

این شیرین‌ کننده‌ای مصنوعی هست که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا قندها بستر اصلی برای باکتری‌های دهان را تشکیل می‌دهند پس استفاده از شیرین‌کننده‌ای که مقدار مصرفی آن بسیار کمتر از شکر هست عاقلانه‌تر است.

مدت زمان شیرین‌کنندگی آسپارتام طولانی‌تر از ساکارز است، بنابراین اغلب با سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی (سوربیتول، مالتیتول، مانیتول، سدیم ساخارین) مانند آس سولفام پتاسیم مخلوط می‌شود تا طعم کلی شبیه شکر را به ما بدهد.

افزایش شدید متانول خون پس از مصرف بیش از حد آسپارتام سبب افزایش قابل توجه اسید فرمیک خون می‌شود که مسئول اسیدوز و مسمومیت چشم در مسمومیت با متانول است. این شیرین کننده در سوء مصرف دوز تا ۲۰۰ میلی‌گرم در کیلوگرم در افراد نرمال و یا به ۱۰۰ میلی‌گرم در کیلوگرم در PKU، سطح فنیل آلانین خون را که به میزان قابل قبولی با عقب‌ماندگی ذهنی فرزندان مرتبط است، افزایش نمی‌دهد.نتیجه‌گیری می‌شود که این ماده تحت شرایط قابل پیش‌بینی مصرف، در معرض خطر برای استفاده در حاملگی قرار ندارد.

کاربردهای آسپارتام

نمونه‌هایی از غذاها که ممکن است با این ماده، شیرین شوند عبارت‌اند از:

 • رژیم غذایی نوشابه
 • نوشیدنی‌های پودری
 • آدامس
 • پودینگ خشک
 • برخی از غلات صبحانه سرد
 • برخی از محصولات لبنی
 • مخلوط دسر خشک‌شده
 • دسرهای منجمد

این ماده به طور کلی در محصولات پخته‌شده استفاده نمی‌شود، زیرا هنگامی که حرارت داده می‌شود شیرین آن را از دست می‌دهد.

ایمنی آسپارتام

آسپارتام یکی از جامع ترین مطالعات در مورد مواد غذایی انسان است که بیش از ۲۰۰ مطالعه از ایمنی آن حمایت می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از آن را در غذاهای خشک در سال ۱۹۸۱، در نوشیدنی‌های گازدار در ۱۹۸۳ و در تمام مواد غذایی در سال ۱۹۹۶ تصویب کرد. مقامات بهداشت جهانی پیشرو مانند سازمان امنیت غذایی اروپا (EFSA)، کمیته تخصصی مشترک FAO / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA)، وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، استانداردهای غذایی استرالیا نیوزیلند و بهداشت کانادا نیز آن را بی‌خطر دانستند.

FDA میزان مصرف روزانه (ADI) قابل قبول را برای این ماده ۵۰ میلی‌گرم به اِزای هر کیلوگرم وزن بدن (میلی‌گرم بر کیلوگرم) در روز ایجاد کرد. ADI مقدار ۱۰۰ برابر کمتر از مقدار آسپارتام که ​​در مطالعات تحقیقاتی بی‌خطر است، نشان می‌دهد.برای شخصی که وزن ۱۵۰ پوند (۶۸ کیلوگرم) دارد، این معادل ۳۴۰۰ میلی‌گرم آسپارتام است – مقدار موجود در ۱۹ قوطی نوشابه یا بیش از ۱۰۰ بسته شخصی – به طور متوسط ​​هر روز در طول زندگی مصرف می‌کند.

در افرادی که مصرف این ماده را گزارش می‌کنند، میانگین تخمینی مصرف ۴.۹ میلی‌گرم در کیلوگرم در روز است که کمتر از ۱۰ درصد از ADI FDA است (مگنوسون ۲۰۰۷). در افرادی که در صدک ۹۵ از مصرف آسپارتام وجود دارند، میزان مصرف آن در روز ۱۳.۳ میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز است – که هنوز بسیار پایین‌تر از ADI است. در سطح جهانی، مصرف این شیرین‌کننده نیز بسیار پایین‌تر از ADI است – یک مطالعه ۲۰۱۸ نشان داد که افراد فقط در موارد نادر، بیش از ۲۰ درصد از ADI را حتی در گروه‌های پر مصرف (بیش از حد مصرف‌کننده) فراتر می‌برد (مارتین ۲۰۱۸).

 

آیا برای کاهش وزن باید از آسپارتام استفاده کنم؟

استفاده از آسپارتام یا هر نوع شیرین‌کننده مصنوعی برای کاهش وزن، موضوعی است که بحث داغ است. متخصصان رژیم، تغذیه و بهداشت اغلب در دو طرف مخالف بحث می‌کنند.

برخی مطالعات نشان داده است که وقتی رژیم‌های غذایی از شیرین‌کننده‌های مصنوعی برای کاهش کالری استفاده می‌کنند، می‌توانند با موفقیت وزن کم کنند.

اما مطالعات دیگر نشان داده است که استفاده از یک شیرین کننده با شدت بالا مانند آسپارتام ممکن است طعم و میل شما به غذا را تغییر دهد و باعث شود شما به طور فزاینده‌ای از غذاهای شیرین و ناسالم میل کنید.

اکثر محققان اتفاق نظر دارند که قبل از اطمینان از اینکه شیرین‌کننده‌های مصنوعی برای کاهش وزن مفید هستند، تحقیقات بیشتری لازم است.در هر صورت، اگر با بدن خود هماهنگ باشید، احتمالاً از قبل می‌دانید که در طول روز اگر نوشابه رژیمی یا یک تکه آب نبات به عنوان درمان دارید، احساس بهتری دارید.

اگر یک ماده غذایی شیرین کم کالری یا کم کالری رضایت بخش باشد، احساس خوبی داشته باشد و به رفع نیازهای تغذیه‌ای شما کمک کند، بنابراین ممکن است چیزی باشد که شما باید در برنامه غذایی خود نگه دارید.

جایگزین‌های آسپارتام

اگر می خواهید از غذاهای دارای آسپارتام پرهیز کنید، چند گزینه پیش رو دارید. شیرین‌کننده‌های کم کالری یا کم کالری دیگری نیز در بازار وجود دارند از جمله ساخارین (به عنوان مثال شیرین و کم) سوکرالوز (به عنوان مثال اسپلندا) و شیرین کننده های تهیه شده از گیاه استویا.FDA همچنین یک شیرین‌کننده با شدت بالا به نام “favorame” را تصویب کرده است که تخمین زده می‌شود ۲۰۰۰۰ برابر شیرین قند باشد.

فروش آسپارتام ویتاسوئیت:

این ماده در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آسپارتام مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

فروش آسپارتام که یکی از مواد افزودنی و محبوب مواد غذایی در اکثر کشورها است، به عنوان یک تامین کننده و تولید کننده حرفه ای آن، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً ۱۰ سال است که انواع شیرین‌کننده‌ها را از چین تهیه و وارد می‌کند، اطمینان حاصل کنید که این محصول را در شرکت ما خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض ۱ روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

قیمت آسپارتام خوراکی

قیمت‌ آسپارتام عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.به طور خلاصه، این یک شیرین‌کننده مصنوعی بدون کربوهیدرات است، به عنوان یک شیرین‌کننده مصنوعی، طعم شیرینی دارد، تقریباً هیچ کالری و کربوهیدرات ندارد.

این ماده ۲۰۰ برابر ساکارز شیرین است، می‌تواند متابولیسم بدن را بدون هیچ گونه آسیبی کاملاً جذب کند. این ماده، طعم و مزه خالص در حال حاضر، برای استفاده در بیش از ۱۰۰ کشور تأیید شده است، به طور گسترده‌ای در نوشیدنی‌ها، آب‌نبات‌ها، مواد غذایی، محصولات بهداشتی و انواع مختلف استفاده می‌شود.

تصویب شده توسط FDA در سال ۱۹۸۱ برای پخش غذای خشک، نوشابه در سال ۱۹۸۳ برای تهیه آسپارتام در جهان پس از تأیید بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه برای استفاده، ۲۰۰ برابر شیرینی ساکارز.

آسپارتام دارای این مزیت‌های زیر است:

(۱) بی‌خطر، توسط کمیته مواد افزودنی غذایی ملل متحد به عنوان سطح GRAS (به طور کلی به عنوان بی‌خطر شناخته شده است) برای تمام مواد شیرین‌کننده در دقیق‌ترین تحقیقات در مورد محصولات امنیتی انسان، بیش از ۱۰۰ کشور در سراسر جهان بوده است، بیش از ۶۰۰۰ محصول در ۱۹ سال تجربه موفق

(۲) استفاده در غذا و نوشیدنی جایگزین قند آسپارتام، می‌تواند به طور قابل توجهی گرما را کاهش دهد و باعث پوسیدگی دندان نشود.

(۳) در مقایسه یا سایر شیرین‌کننده‌ها و شکر مخلوط با اثر هم‌افزایی، مانند ۲٪ تا ۳٪ در ساخارین، ساخارین می‌تواند بوی نامطبوع را مخفی کند.

(۴) عطر و طعم این شیرین‌کننده و مخلوط با کارایی عالی، به ویژه برای مرکبات اسیدی، لیمو، گریپ فروت، و غیره، می‌تواند عطر و طعم ماندگاری ایجاد کند، مقدار خوشبو کننده هوا را کاهش دهد.

(۵)  این شیرین‌کننده می‌تواند توسط تجزیه طبیعی بدن جذب شود.

آنالیز آسپارتام

ITEMS STANDARD
شکل ظاهری پودر یا گرانولی سفید
خلوص ۹۸.۰۰%-۱۰۲.۰۰%
TASTE PURE
SPECIFIC ROTATION +۱۴.۵۰°~+۱۶.۵۰°
TRANSMITTANCE ≥ ۹۵.۰%
آرسنیک ( AS) ≤ ۳PPM
LOSS ON DRYING ≤ ۴.۵۰%
RESIDUE ON IGNITION ≤ ۰.۲۰%
L-a-ASPARTY-L-PHENYLALAINE ≤ ۰.۲۵%
PH ۴.۵۰-۶.۰۰
L-PHENYLALANINE ≤ ۰.۵۰%
فلزات سنگین ≤ ۱۰PPM
CONDUCTIVITY ≤ ۳۰
۵-BENZYL-3,6-DIOXO-2-PIPERAZINEACETIC ACID ≤ ۱.۵%
OTHER RELATED SUBSTANCES ≤ ۲.۰%
فلوراید ( PPM) ≤ ۱۰
PH VALUE ۳.۵-۴.۵

آسپارتام

جهت دریافت آنالیز جدیدتر آسپارتام با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آسپارتام از کجا بخریم؟

خرید آسپارتام نیاز به اطلاعات کافی در این باره دارد. اطلاعاتی که معمولاً عمومی نبوده و همه از آن باخبر نیستند. از این رو به یاد داشته باشید که می‌توانید این اطلاعات را به صورت به روز و ساده با پیشگامان شیمی تهیه کنید.کارشناسان پیشگامان شیمی آماده‌‌اند تا آسپارتام موردنیاز شما را به همراه تمام اطلاعاتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید ارائه کند. کافی است با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید