سرکه سیب: آنچه شما باید درباره استفاده از سرکه سیب برای صورت بدانید

 1. صفحه اصلی
 2. مقالات آموزشی
 3. سرکه سیب: آنچه شما باید درباره استفاده از سرکه سیب برای صورت بدانید
سرکه سیب: آنچه شما باید درباره استفاده از سرکه سیب برای صورت بدانید
 • سرکه سیب چیست؟

  اگر در تهیه و نگهداری، سالاد و تولید داروهای طبیعی از سرکه سیب استفاده کنید، احتمالاً از سرکه سیب آگاه هستید. آنچه ممکن است شما ندانید کاربردهای آن در مراقبت از پوست و مراقبت از مو است.

  گفته می‌شود سرکه سیب به بهبود روشنایی پوست و همچنین بهبود پوست مستعد لک کمک می‌کند. با این حال، موارد دیگری وجود دارد که باید در مورد این مایع تخمیر شده که در آشپزخانه خود نگهداری کرده‌اید، بدانید.

  سرکه سیـب در جامعه “سلامتی” معروف است که به عنوان “اکسیر سوزاندن چربی” شناخته می‌شود، در حالی که مطالعات لزوماً این ادعا را تأیید نمی‌کنند، تحقیقات در مورد سرکه سیب برای پوست جالب‌تر است. نکته اصلی که باید بخاطر بسپارید این است که باید از آن به درستی و ایمنی استفاده کنید، بعداً بیشتر بدانید.

  چرا از سرکه سیب استفاده می‌کنیم؟

  سرکه سیب که به آن ACV نیز می‌گویند از تخمیر سیب ساخته می‌شود تا محلول اسید و سرکه ایجاد کند. بیشتر اوقات توصیه می‌شود که به عنوان محلول تقویت کننده یا درمان لکه‌ای استفاده شود.

  • ضد میکروبی

  از آنجا که سرکه سیب اسیدی است، ممکن است به کاهش شدت و شیوع باکتری‌ها در پوست کمک کند. بدیهی است که این مزایای بهبود زخم و حمایت از درمان لکه‌ها یا جوش‌های پوستی است.

  • لایه‌برداری

  سرکه سیب فقط یک ماده تشکیل‌دهنده نیست، زیرا از سیب گرفته می شود و ترکیبی پیچیده از ترکیبات مختلف است. برخی از این ترکیبات شامل اسید استیک و اسید مالیک هستند. اسید استیک مسئول خواص ضد میکروبی است اما همچنین به فواید لایه برداری اسید مالیک کمک می‌کند.

  اسید مالیک به روشی مشابه اسیدهای هیدروکسی آلفا یا AHA کار می‌کند. لایه‌برداری ملایم پوست می‌تواند به کاهش گرفتگی منافذ کمک کند و همچنین ممکن است به کاهش دفعات از بین بردن پوست کمک کند.

  • PH

  pH پوست یک مسئله پیچیده است، پوست دارای یک مانع کمی اسیدی است که به محافظت از آن در برابر باکتری‌ها و مواد حساسیت‌زا کمک می کند. با این حال، این تعادل pH می‌تواند مختل شود، اختلال در pH پوست با تحریک و حساسیت مرتبط است. گفته شده است که سرکه سیب به حمایت از سد pH طبیعی پوست کمک می‌کند، روغن اضافی را به حداقل می‌رساند و باکتری‌ها را کاهش می‌دهد.

  بیستر بخوانید: چرا ph پوست واقعا مهم است؟

  مهمترین نکته‌ای که باید در اینجا بخاطر بسپارید این است که خیلی چیزهای خوب خیلی زود می‌توانند به یک چیز بد تبدیل شوند. اگر از سرکه سیـب خیلی زیاد یا غلظت زیاد استفاده می‌کنید در واقع می‌تواند به سد pH پوست آسیب برساند.

  • کاهش رنگ‌آمیزی

  هایپرپیگمنتیشن همیشه یک مسئله مشکل برای کاهش ظاهر است. با این حال، اسید مالیک ممکن است به کاهش رنگ آمیزی قابل مشاهده پوست کمک کند. زیرا اسید مالیک ممکن است تولید ملانین را که مسئول ایجاد رنگ و رنگدانه به پوست است، کاهش دهد. مطالعات زیادی انجام نشده است که این مزایا را بر روی پوست تأیید کند اما از نظر تئوریک و حکایت ممکن است برای هایپرپیگمنتیشن مفید باشد.

  مثل همیشه، یکی از بهترین راه ها برای کاهش رنگ‌آمیزی زیاد، استفاده از ضد آفتاب است. خورشید می‌تواند ظاهر هایپرپیگمناسیون را بدتر کند و به عنوان یک عامل مهم در تشکیل هایپرپیگمنتیشن نقش دارد.

  نکات منفی سرکه سیب چیست؟

  • PH

  مسئله اصلی استفاده از سرکه سیب بر روی پوست این است که می‌تواند سد pH طبیعی پوست را مختل کند. اگر سرکه سیب بیش از حد استفاده شود یا در غلظت بالا استفاده شود، می‌تواند به تعادل ظریف pH پوست آسیب برساند. اختلال در pH پوست یا مانع گوشته با تحریک، حساسیت و از دست دادن آب بدن ارتباط دارد. دلیل این امر این است که سدی که محتوای آب پوست را در آن نگه می‌دارد و از پوست در برابر آسیب محافظت می‌کند، به هم خورده است.

  اگر می خواهید سرکه سیب را به دلیل فواید آن امتحان کنید، حتماً قبل از استفاده سرکه سیب را با آب رقیق کنید. اگر حساسیت یا تحریک دارید، سرکه سیب را بیشتر رقیق کنید، میزان استفاده از آن را کاهش دهید یا استفاده از آن را متوقف کنید.

  • لایه‌برداری

  بیش از حد لایه‌برداری می‌تواند اثرات منفی مشابهی با اختلال در سد pH پوست داشته باشد. این بدان دلیل است که لایه‌برداری بیش از حد می‌تواند به روش‌هایی که پوست از خود محافظت می‌کند نیز آسیب برساند. در حالی که استفاده از لایه‌بردار وسوسه انگیز است که اغلب به پوست شما این احساس صاف را می‌دهد، لایه‌برداری بیش از حد آسان است.

  با این حال، تصور می‌شود که اسید مالیک حاصل از سرکه سیب نسبت به سایر اسیدهای مراقبت از پوست ملایم‌تر است، بنابراین ممکن است استفاده از آن بدون خشک شدن پوست یا ایجاد تحریک آسان‌تر باشد.

  • سوختگی شیمیایی

  برخی مطالعات نشان داده‌اند که برخی از اجزای تشکیل‌دهنده سرکه سیب، یعنی اسید استیک، می‌توانند باعث سوختگی شیمیایی پوست شوند. به همین دلیل بسیار مهم است که سرکه سیب را قبل از استفاده رقیق کنید.

  بهترین راه برای جلوگیری از عوارض منفی سرکه سیب استفاده از محصولی است که برای کاهش تحریک و حساسیت فرموله شده است.

  آیا سرکه سیب سیب وگان است؟

  از آنجا که سرکه سیـب از سیب گرفته شده است و به همین ترتیب یک ماده گیاهی محسوب می‌شود. همیشه اطمینان حاصل کنید که هر محصولی که به دنبال خرید آن هستید، حاوی هیچ ماده اولیه حیوانی نیست.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست