خرید آنتیموان (III) اکسید

آنتیموان (III) اکسید

آنتیموان (III) اکسید ترکیب معدنی با فرمول Sb2O3 است. این اکسید مهم‌ترین ترکیب تجاری آنتیموان می‌باشد. در طبیعت به عنوان مواد معدنی والنتینیت و سنارمونتیت یافت می‌شود. مانند اکثر اکسیدهای پلیمری، Sb2O3 در محلول‌های آبی با هیدرولیز حل می‌شود.

سنتز آنتیموان (III) اکسید:

تولید جهانی اکسید آنتیموان (III) در سال 2012، 130،000 تن بود که از مقدار 112.600 تن در سال 2002 به صورت چشم‌گیری افزایش یافته است. از سال 2010، اکسید آنتیـموان (III) در چهار سایت در EU27 تولید شد. اکسیـد آنتیموان (III) از طریق دو مسیر تولید می‌شود، اکسیداسیون آنتیـموان خام (III) اکسید و یا اکسیداسیون فلز آنتیموان. روش اکسیداسیون فلز آنتیموان در اروپا متداول است.

چندین فرآیند برای تولید آنتیـموان خام (III) اکسید یا آنتیموان فلزی از مواد اولیه وجود دارد. انتخاب فرآیند بستگی به ترکیب سنگ و سایر عوامل دارد. مراحل تولید آنتیموان خام (III) اکسید معمولا شامل معدن، خرد کردن و سنگ‌زنی سنگ معدن است که گاه به دنبال شناور کف و جداسازی فلز با استفاده از فرآیندهای پیرومتالورژیکی (ذوب‌شدن یا پختن) یا در مواردی (به عنوان مثال وقتی سنگ معدن سرشار از فلزات گران‌بها است) توسط فرآیندهای هیدرومتالورژی انجام می‌شود.  این مراحل در EU صورت نمی‌گیرد بلکه در نزدیکی محل معدن است.

اکسیداسیون فلز آنتیموان:

در کوره‌ها، فلز آنتیـموان به اکسیـد آنتیموان (III) اکسیده می‌شود. این واکنش گرمازا است. آنتیـموان (III) اکسید از طریق تصعید تشکیل‌شده و در فیلترهای کیسه بازیابی می‌شود. اندازه ذرات تشکیل شده با شرایط فرآیند در کوره و جریان گاز کنترل می‌شود.

4 Sb + 3 O2 → 2 Sb2O3

آنتیموان (III) اکسیـد یک اکسیـد آمفوتریک است، آن را در محلول هیدروکسید سدیم آبی حل می‌کند تا متا آنتی‌مونیت NaSbO2 بدهد، که می‌تواند به عنوان تری‌هیدرات جدا شود. آنتیـموان (III) اکسید نیز در اسیدهای معدنی غلیظ حل می‌شود تا نمک‌های مربوطه را فراهم کند، که با رقیق‌شدن با آب هیدرولیز می‌شود. با استفاده از اسید نیتریک، تری اکسید به اکسید آنتیموان (V) اکسیده می‌شود.

هنگام گرم شدن با کربن، اکسید به فلز آنتیموان کاهش می‌یابد. با دیگر مواد کاهش‌دهنده مانند سدیم بوروهیدرید یا هیدید لیتیم آلومینیوم، استیبین ناپایدار و بسیار سمی تولید می‌شود. هنگامی که با بیتارتات پتاسیم گرم می‌شود، یک کمپلکس آنتیموان KSb (OH) 2 • C4H2O6 تشکیل می‌شود.

ساختار آنتیموان (III) اکسید

ساختار Sb2O3 به درجه حرارت نمونه بستگی دارد. مولکول‌های Sb4O6 قفس‌های دوچرخه‌ای هستند، مشابه اکسید مربوط به فسفر (III) ، تری اکسید فسفر می‌باشد. ساختار قفس در یک جامد که در یک حالت متداول مکعب متبلور می‌شود، حفظ خواهد‌شود. فاصله Sb-O برابر با 197.7 پیکومتر و زاویه O-Sb-O برابر 95.6 درجه است.

این شکل در طبیعت به عنوان سنارمونتیت معدنی وجود دارد. در دمای بالاتر از 606 درجه سانتی‌گراد، فرم پایدارتر قشر مغز است و از جفت زنجیرهای -Sb-O-Sb-O تشکیل شده است که توسط پل‌های اکسید بین مراکز Sb مرتبط هستند. این شکل در طبیعت به عنوان والنتینیت معدنی وجود دارد.

آنتیموان (III) اکسید

موارد مصرف آنتیموان (III) اکسید

میزان مصرف سالانه اکسید آنتیـموان (III) در ایالات متحده و اروپا به ترتیب تقریباً 10،000 و 25،000 تن است. کاربرد اصلی همانند هم‌افزایی شعله‌وری در ترکیب با مواد‌هالوژنه است. ترکیبی از‌هالیدها و آنتیـموان برای عملکرد ضد شعله برای پلیمرها مهم است و به شکل‌گیری کاراکترهای قابل اشتعال کمتر کمک می‌کند. چنین مقاوم در برابر شعله در:

  • دستگاه‌های برقی
  • پارچه
  • چرم و پوشش‌ها

یافت می‌شود.اکسید آنتیموان (III) یک عامل مهم برای ساخت عینک، سرامیک و مینای دندان است.برخی از رنگ‌دانه‌های مخصوص حاوی آنتیموان هستند.آنتیموان (III) اکسیـد یک کاتالیزور مفید در تولید پلی اتیلن ترفتالات (PET پلاستیک) و هواسازی لاستیک است.

ایمنی آنتیموان (III) اکسید

اکسید آنتیموان (III) پتانسیل سرطان‌زایی را برای انسان دارد. TLV آن 5/0 میلی‌گرم در متر مکعب است، مانند بیشتر ترکیبات آنتیموان می‌باشد.هیچ خطری برای سلامتی انسان برای آنتی‌اکسید (III) اکسید شناسایی نشده است، و هیچ خطری برای سلامت انسان و محیط زیست از تولید و استفاده از تری اکسید آنتیـموان در زندگی روزمره مشخص نشده است.

 

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست