خرید آناستروزول
 • خرید آناستروزول

  پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی آناستروزول را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

  آناستروزول یک مهار کننده غیر استروئیدی آروماتاز ​​است که به طور مؤثر سنتز استروژن را در زنان یائسه مسدود می‌کند و به عنوان درمان سرطان پستان گیرنده استروژن مثبت استفاده می‌شود. استفاده از این ترکیب در طول درمان با میزان کمی افزایش آنزیم سرم و موارد نادری از آسیب کبدی از نظر بالینی همراه بوده است.

  معرفی

  قرص‌های آناستروزول برای مصرف خوراکی حاوی 1 میلی‌گرم آناستروزول، یک بازدارنده آروماتاز غیر استروئیدی است. فرمول مولکولی آن C17H19N5 و فرمول ساختاری آن در زیر نشانداده شده است.

  خرید آناستروزول
  خرید آناستروزول

  آناستروزول یک پودر سفید رنگ با وزن مولکولی 293.4 است. این ترکیب دارای حلالیت آبی در حد متوسط است (0.5 میلی‌گرم در میلی‌لیتر در دمای 25 درجه سانتی‌گراد). حلالیت آن مستقل از pH در محدوده فیزیولوژیکی است. آناستروزول آزادانه در متانول، استون، اتانول و تتراهیدروفوران حل می‌شود و در استونیتریل بسیار محلول است.

  هر قرص حاوی مواد غیرفعالی از جمله لاکتوز، استئارات منیزیم، هیدروکسی پروپیل متیل سلولز، پلی اتیلن گلیکول، پویدون، گلیکولات نشاسته سدیم و دی اکسید تیتانیوم است.

  چرا از این ترکیب استفاده می‌شود؟

  آناستروزول برای درمان سرطان پستان استفاده می‌شود. این فقط در زنانی که یائسه شده‌اند استفاده می‌شود. به طور خاص، برای موارد زیر استفاده می شود:

  • درمان سرطان پستان اولیه

  این ماده به زنان مبتلا به سرطان پستان گیرنده هورمون مثبت یا ناشناخته پس از جراحی یا علاوه بر سایر روش های درمانی داده می‌شود.

  • درمان اولیه یا اولین سرطان پستان که متاستاز پیدا کرده است (به سایر قسمت‌های بدن گسترش یافته است)

  ین ماده در زنان مبتلا به سرطان پستان گیرنده هورمونی مثبت یا زنانی که گیرنده های هورمونی در آن ها مشخص نیست استفاده می‌شود.

  • درمان سرطان پستان پیشرفته

  این بیماری زمانی پیشرفت می‌کند که حتی پس از پاسخ سریع با داروی سرطان تاموکسیفن پیشرفت کرده باشد.

  آناستروزول در زنان مبتلا به سرطان پستان گیرنده منفی استروژن به خوبی کار نمی‌کند. همچنین در زنانی که بدن آن‌ها به درمان با تاموکسیفن پاسخ نداده است، به خوبی کار نمی‌کند.

  چگونه کار می‌کند

  آناستروزول به یک دسته از داروها به نام بازدارنده های آروماتاز تعلق دارد. آن‌ها مانع تولید استروژن می‌شوند که محرک اصلی سرطان پستان است. دسته ای از داروها به داروهایی گفته می‌شود که به طور مشابه کار می‌کنند. آن ها ساختار شیمیایی مشابهی دارند و اغلب برای درمان بیماری های مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  در زنان یائسه، آنزیمی به نام آروماتاز باعث تغییر هورمون هایی به نام آندروژن به هورمون استروژن می‌شود. بسیاری از تومورهای سرطان پستان در صورت وجود استروژن رشد می‌کنند. این ترکیب اثر آروماتاز را متوقف می‌کند. این میزان استروژن را در بدن و در بافت سرطانی کاهش می‌دهد.

  خرید آناستروزول
  خرید آناستروزول

  اثرات جانبی

  واکنش‌های جانبی جدی با این ترکیب که در کمتر از 1 از 10 هزار بیمار اتفاق می‌افتد، عبارتند از:

  1) واکنش‌های پوستی مانند ضایعات، زخم‌ها یا تاول‌ها.

  2) واکنش‌های آلرژیک همراه با تورم صورت، لب‌ها، زبان و / یا گلو. این ممکن است باعث مشکل در بلع و / یا تنفس شود.

  3) تغییر در آزمایش خون عملکرد کبد، از جمله التهاب کبد با علائمی که ممکن است شامل احساس عمومی خوب نشدن، همراه یا بدون زردی، درد کبد یا تورم کبد باشد.

  واکنش های جانبی متداول (با بروز  > 0.1%) در زنانی که این ترکیب را مصرف می‌کنند:

  شامل: گرگرفتگی، آرتروز، درد، آرترالژی، فشار خون بالا، افسردگی، حالت تهوع و استفراغ، بثورات پوکی استخوان، شکستگی، کمردرد، بی‌خوابی، سردرد، درد استخوان، ورم محیطی، افزایش سرفه، تنگی نفس، التهاب حلق و لنف ادم.

  در آزمایش ATAC، متداول‌ترین عارضه جانبی گزارش شده (> 1/0٪) منجر به قطع درمان برای هر دو گروه درمانی گرگرفتگی بود، گرچه بیماران کمتری در نتیجه درمان گرگرفتگی در گروه آناستروزول درمان را قطع کردند.

  از آنجا که آزمایشات بالینی تحت شرایط کاملاً متفاوتی انجام می‌شود، میزان واکنش های جانبی مشاهده شده در آزمایشات بالینی یک دارو را نمی‌توان مستقیماً با میزان آزمایشات بالینی داروی دیگر مقایسه کرد و ممکن است منعکس کننده میزان مشاهده شده در عمل نباشد.

  خرید آناستروزول
  خرید آناستروزول

  آناستروزول ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد

  قرص خوراکی آناستروزول می‌تواند با سایر داروها، ویتامین‌ها یا گیاهانی که مصرف می‌کنید تداخل داشته باشد.

  تداخل زمانی است که ماده‌ای نحوه کار دارو را تغییر می‌دهد. این می‌تواند مضر باشد و یا از عملکرد خوب دارو جلوگیری کند.

  برای جلوگیری از تداخل، پزشک باید تمام داروهای شما را با دقت بررسی کند. حتماً در مورد تمام داروها، ویتامین ها یا ترکیبات گیاهانی که مصرف می‌کنید به پزشک خود بگویید. برای اطلاع از چگونگی تداخل این دارو با چیز دیگری که مصرف می‌کنید، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

  نمونه‌هایی از داروهایی که می‌توانند باعث تداخل با آناستروزول شوند، در زیر ذکر شده است.

  داروهای سرطان پستان

  تاموکسیفن نباید با آناستروزول مصرف شود. وقتی این داروها با هم مصرف می‌شوند، میزان آناستروزول در بدن شما کاهش می‌یابد.

  داروهای حاوی استروژن

  داروهای حاوی استروژن را نباید با این دارو مصرف کرد. استروژن می‌تواند از کار درست آناستروزول جلوگیری کند. نمونه‌هایی از این داروها عبارتند از:

  • درمان جایگزینی هورمون
  • قرص‌های جلوگیری از بارداری
  • کرم‌ها
  • حلقه واژن
  • شیاف

  هشدارهای درمورد مصرف این ترکیب دارویی

  این دارو با چندین هشدار همراه است.

  هشدار آلرژی

  آناستروزول می‌تواند یک واکنش آلرژیک شدید ایجاد کند. علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • مشکل تنفس
  • تورم گلو یا زبان
  • بثورات

  در صورت بروز این علائم، با اورژانس تماس بگیرید یا به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنید.

  اگر تا به حال به آن واکنش آلرژیک نشان داده اید، این دارو را دیگر مصرف نکنید. مصرف مجدد آن می‌تواند کشنده باشد.

  این دارو را با دیگران به اشتراک نگذارید، حتی اگر آن‌ها از نظر پزشکی همان شرایط پزشکی را داشته باشند. این دارو می‌تواند به آن‌ها آسیب برساند.

  هشدارها برای افرادی که دارای شرایط سلامتی خاصی هستند

  برای افراد مبتلا به پوکی استخوان:

  آناستروزول سطح استروژن را در بدن شما کاهش می‌دهد، که ممکن است باعث ضعیف یا نازک شدن استخوان ها شود. این می‌تواند پوکی استخوان را بدتر کرده و احتمال شکستگی را بیشتر کند. پزشک قبل از شروع و در طی درمان با این دارو، تراکم مواد معدنی استخوان شما را بررسی می‌کند.

  برای افرادی که کلسترول بالا دارند:

  این دارو ممکن است سطح کلسترول شما را افزایش دهد. این می‌تواند خطر ابتلا به مشکلات جدی قلبی را افزایش دهد. شما در هنگام مصرف آناستروزول، سطح کلسترول خود را بررسی خواهید کرد.

  برای افراد مبتلا به بیماری قلبی:

  اگر سابقه انسداد شریان های قلب خود را داشته باشید، آناستروزول ممکن است باعث جریان خون کم در قلب شما شود. با پزشک خود صحبت کنید تا خطرات و فواید مصرف این دارو برای درمان سرطان پستان را بسنجد.

  برای افرادی که مشکلات کبدی دارند:

  این ترکیب ممکن است باعث التهاب کبد شما شود. این می‌تواند مشکلات کبدی را بدتر کند. پزشک ممکن است عملکرد کبد شما را قبل و حین درمان با این دارو بررسی کند.

  خرید آناستروزول
  خرید آناستروزول

  هشدارها برای گروه های خاص

  برای زنان باردار:

  آناستروزول یک داروی بارداری رده X است. در دوران بارداری هرگز نباید از داروهای گروه X استفاده شود.

  اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود بگویید. اگر هنگام مصرف آناستروزول باردار شدید، فوراً مصرف این دارو را متوقف کنید و با پزشک خود تماس بگیرید.

  برای زنانی که شیرده هستند:

  مشخص نیست که آناستروزول از طریق شیر مادر عبور می‌کند یا خیر. اگر چنین شود، ممکن است در کودک شیرده اثرات جدی ایجاد کند.

  شما و پزشک ممکن است لازم باشد در مورد مصرف آناستروزول یا شیردهی تصمیم بگیرید.

  برای کودکان:

  ایمنی و اثربخشی آناستروزول در افراد زیر 18 سال ثابت نشده است.

  سایر مطالب: تیبولون

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست