مواد اولیه صنایع غذاییمواد اولیه شیمیایی

بی کربنات آمونیوم

سفارش محصول تماس با کارشناس

بی کربنات آمونیوم همچنین به عنوان آمونیاک نانوایی یا نمک بارهنگ شناخته می‌شود. یک ترکیب معدنی با فرمول (NH۴)HCO۳ است. جرم مولی آن ۷۹.۰۵۶ گرم در مول است. برای خرید بی کربنات آمونیوم و قیمت با ما تماس بگیرید.

معرفی کوتاه بی کربنات آمونیوم

به انگلیسی Ammonium bicarbonate
شناسه محصول ۱۰۶۶-۳۳-۷
فرمول شیمیایی NH۵CO۳
نام‌های دیگر بیکربنات آمونیاک، هیدروژن کربنات آمونیوم، پودر آمونیاک پخت، آمونیاک خشک، E503
شکل ظاهری پودر سفید محلول در آب
گرید غذایی، دارویی
بسته‌بندی کیسه ۲۵ کیلویی
کشور تولید کننده چین – آلمان
خواص افزایش‌دهنده ویسکوزیته و ژل ساز
قیمت تماس بگیرید📞
عملکرد عامل تخمیر در تولید نان، بیسکوئیت، شیرینی، کلوچه
میزان استفاده مقادیر توصیه شده استاندارد یکسانی وجود ندارد. شما فقط به صورت تستی از ۰.۴ تا ۰.۶ می توانید استفاده کنید.
موارد مصرف صنایع پخت، روان‌کننده‌ها، تصفیه آب، کشاورزی،  لوازم آرایشی، پلیمرها
محل انبار شورآباد تهران
وزن مولکولی ۷۹.۰۵۵g/mol

ساختار شیمیایی آن از کاتیون آمونیوم (+NH ۴) و آنیون بی‌کربنات (۳HCO) تشکیل شده است. این مجموعه دارای نام‌های زیادی است که تاریخچه طولانی آن را نشان می‌دهد. از نظر شیمیایی، این ترکیب نمک بی‌کربنات یون آمونیوم است. این ماده جامد بی‌رنگ است که به راحتی به دی‌اکسید کربن، آب و آمونیاک تجزیه می‌شود.

بی کربنات آمونیوم

خرید بی کربنات آمونیوم

از نظر تاریخی، بی کربنات آمونیوم در اروپای شمالی از تقطیر مو خشک، شاخ یا سایر مواد آلی نیتروژن‌دار تولید می‌شد. امروزه با حل کردن دی‌اکسید کربن در آمونیاک به صورت تجاری تولید می‌شود.

بی کربنات آمونیوم با انتقال گاز دی‌اکسید کربن به آمونیاک آبی تا تشکیل کریستال‌های بی کربنات آمونیوم تولید می‌شود که سپس با استفاده از فیلتراسیون یا سانتریفیوژ از محلول جدا می‌شوند. برای جلوگیری از تجزیه محصول، واکنش در دماهای سرد انجام می‌شود.

CO۲ + NH۳ + H۲O → (NH۴)HCO۳

کاربرد‌های بی کربنات آمونیوم

بی کربنات آمونیوم

بی کربنات آمونیوم به عنوان بکینگ پودر، در برخی از برنامه‌های فرآوری مواد غذایی، در شربت‌های سرفه و به عنوان آنتی‌اسید استفاده می‌شود. همچنین در آزمایشگاه‌های شیمیایی از آن به عنوان کود، بافر pH و معرف در گیاهان استفاده می‌کند. در صنعت از آن در ساخت رنگ‌ها، داروسازی‌ها، کاتالیزورها، سرامیک‌ها، مواد ضد‌حریق، پلاستیک و سایر محصولات استفاده می‎شود.

بی کربنات آمونیوم به دلیل دارا بودن خاصیت ور آمدن، تثبیت‌کننده و ظرفیت تنظیم اسید، در صنعت نانوایی یک ماده مورد استفاده در صنایع نانوایی است.

کاربرد‌های متداول بی کربنات آمونیـوم

قیمت فروش بی‌کربنات آمونیوم

  • بیسکویت‌ها
  • کراکر
  • پاستا
  • محصولات لبنی منجمد
  • مواد نانوایی
  • رنگ‌دانه‌ها و رنگ‌ها
  • کشاورزی
  • کپسول‌های آتش‌نشانی

عامل ور آمدن  ماده‌ای است که گاز را در مواد پخته شده آزاد می‌کند تا یک بافت سبک را منتقل کند.

برای تهیه مواد اولیه صنعتی، روی خرید مواد اولیه صنعتی کلیک کنید.

ویژگی‌های بی کربنات آمونیوم

بی کربنات آمونیوم به عنوان یک جامد کریستالی سفید با چگالی ۱.۵۹ گرم در میلی‌لیتر و نقطه ذوب ۴۱.۹ درجه سانتی‌گراد وجود دارد. این گیاه بوی قوی آمونیاک دارد و بسیار محلول در آب است.در آب حل می‌شود تا یک محلول قلیایی ارائه شود. در اکثر حلال‌های آلی نامحلول است.

در حالی که در دمای اتاق (۲۵ درجه سانتی‌گراد) پایدار است، در دماهای بالاتر از ۳۶ درجه سانتی‌گراد به آمونیاک، دی‌اکسید کربن و آب تجزیه می‌شود (انرژی واکنش را از محیط اطراف جذب می‌کند).برای تولید دی‌اکسید کربن با اسیدها واکنش نشان می‌دهد و برای تولید آمونیاک با باز‌ها واکنش نشان می‌دهد.

حجم بازار بی کربنات آمونیوم

زار بی کربنات آمونیوم در سال ۲۰۱۷، ۱۴۸۰ میلیون دلار ارزش داشته و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵ به ۸۴۰ میلیون دلار آمریکا برسد. در این تحقیق، سال ۲۰۱۷ به عنوان سال پایه و ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ به عنوان دوره پیش‌بینی شده برای برآورد اندازه بازار بی کربنات آمونیوم در نظر گرفته شده‌است.

مناطق کلیدی مانند آمریکای شمالی، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای مرکزی و جنوبی، خاورمیانه و آفریقا و غیره.میانگین جهانی بی کربنات آمونیوم در روند نزولی است، از ۱۱۲ USD / MT در سال ۲۰۱۱ به ۱۰۱ USD / MT در سال ۲۰۱۵ رسید. با وضعیت اقتصاد جهانی، قیمت‌ها طی ۵ سال آینده روند کاهشی خواهد داشت.

بی کربنات آمونیوم به طور گسترده‌ای در کشاورزی و صنایع غذایی استفاده می‌شود بیشترین درصد بی کربنات آمونیوم در کشاورزی استفاده می‌شود، و نسبت تولید در سال ۲۰۱۵ حدود ۸۰٪ است. منطقه چین بزرگترین تأمین‌کننده بی کربنات آمونیوم است و سهم بازار تولید تقریباً ۹۳٪ در سال ۲۰۱۵ است.

اروپا دومین تأمین‌کننده بی کربنات آمونیوم است که از سهم بازار تولید تقریباً ۴٪ در سال ۲۰۱۵ برخوردار است. رقابت بازار شدید است. Merial, Shandong ShunTian Chemical Anhui Jinhe و غیره رهبران این صنعت هستند، و آن‌ها دارای فن‌آوری‌های کلیدی و حق ثبت اختراع، با مشتریان بالا هستند.

اثرات سلامتی / خطرات ایمنی

در غلظت‌های پایین، خطرناک تلقی نمی‌شود. خطر اصلی سلامتی آن واکنش تجزیه آن است که به گاز آمونیاک تجزیه می‌شود که یک ماده تحریک‌کننده جدی است. استنشاق بی کربنات آمونیوم می تواند چشم، پوست، بینی و کل دستگاه تنفسی را تحریک کند و باعث سرفه شدید و مشکل در تنفس شود.

برای بی کربنات آمونیوم، یک مقدار روزانه قابل قبول (ADI) توسط کمیته مشترک فائو / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA) مشخص نشده ‌است، زیرا استفاده از آن خطری برای امنیت غذایی محسوب نمی‌شود. مصرف تصادفی مقادیر زیادی بی کربنات آمونیوم ممکن است مضر بوده و باعث آسیب جدی به سلامتی و در نتیجه اسهال، مسمومیت سیستمیک و افزایش تولید ادرار شود.

قیمت فروش بی کربنات آمونیوم

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید