خرید پودر آلومینیوم
 • آلومینیوم یک عنصر شیمیایی با نماد Al و عدد اتمی 13. یک فلز نقره‌ای سفید، نرم، غیر مغناطیسی و چگالی در گروه بور است. از نظر توده‌ای، آلومینیوم حدود 8٪ پوسته زمین را تشکیل می‌دهد، این ماده سومین عنصر فراوان پس از اکسیژن و سیلیکون و فراوان‌ترین فلز پوسته زمین است، هرچند که در لایه‌های زیرین کمتر دیده می‌شود. سنگ اصلی آلومینیوم بوکسیت است. فلز آلومینیوم بسیار واکنش‌پذیر است به گونه‌ای که نمونه‌های خالص نادر و محدود به محیط‌های کاهشی شدید هستند. در عوض، در بیش از 270 ماده معدنی مختلف ترکیب شده است.

  آلومینیوم به دلیل چگالی کم و توانایی مقاومت در برابر خوردگی از طریق پدیده غیرفعال قابل توجه است. آلومینیوم و آلیاژهای آن برای صنعت هوا فضا بسیار ضروری است و در صنایع حمل و نقل و ساختمان مانند نمای ساختمان و قاب‌های پنجره بسیار مهم است. اکسیدها و سولفات‌ها مفیدترین ترکیبات آلومینیوم هستند.

  پودر آلومینیوم از پودر کردن آلومینیوم به‌دست می‌آید. پودر آلومینیوم در ابتدا به صورت مکانیکی با استفاده از آسیاب برای ایجاد پوسته‌های تولید می‌شد. پس از آن در دهه 1920، فرایندی از اسپری‌کردن آلومینیوم مذاب برای ایجاد پودر قطرات توسعه یافت. سپس پودر حاصل ممکن است برای فرآوری بیشتر در یک آسیاب توپی مخلوط شود تا آن را به عنوان یک پوشش یا رنگ‌دانه به تکه‌های صاف تبدیل کند.

  تنفس پودر آلومیـنیوم ضرر زیادی ندارد، فقط باعث تحریک جزئی خواهد شد. نقطه ذوب پودر آلومینیوم 660 درجه سانتی‌گراد است.

  کاربرد‌های پودر آلومینیوم:

  1. لوازم آرایشی و بهداشتی
  2. پیروتکنیک
  3. به عنوان رنگ‌دانه نقره‌ای فلزی
  4. پودر اثر انگشت
  5. موشک و سوخت موشک
  6. ترمایت (یک ترکیب آتش‌گیر)
  7. نسوز
  8. تولید بتن هوا دهی اتوکلاو

  بسته به نوع استفاده، پودر مورد استفاده یا روکش‌شده یا بدون پوشش است.

  پودرهای آلومینیومی برای صنعت سبک وزن:

  از ابتدای تولید تجاری بتن سبک وزن از پودرهای آلومینیومی استفاده شده است. بتن متخلخل، و یا وزن کم بوسیله واکنش پودر آلومینیوم در محلول‌های آبی-قلیایی ایجاد می‌شود. بدین ترتیب توده بتونی حباب‌های کوچک و حفره‌های کوچکی را دارا می‌باشد.

  منابع:

  https://www.eckart.net/markets/functional/building-material-industry/light-weight-concrete/aluminum-powders.html

  https://en.wikipedia.org/wiki/Aluminium_powder

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست