خرید آلفوزوسین

خرید آلفوزوسین

آلفوزوسین یک آمید مونوکاربوکسیلیک اسید، یک تتراهیدروفورانول و عضوی از کینازولین‌ها است. این ماده به عنوان یک عامل ضد نئوپلاستیک، یک ضد فشار خون و یک آنتاگونیست آلفا آدرنرژیک نقش دارد.

معرفی آلفوزوسین

آلفوزوسین یک ترکیب کینازولین مصنوعی با فعالیت شل‌کننده عضلات صاف است. آلفوزوسین به طور انتخابی گیرنده‌های آلفا-1-آدرنرژیک را در عضله صاف گردن مثانه و پروستات متصل کرده و با آن‌ها مخالف است، در نتیجه عضله صاف را شل می‌کند و انسداد و مقاومت مجرای ادرار را با هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) و سرطان پروستات کاهش می‌دهد.

این عامل همچنین گیرنده های آلفا-1-آدرنرژیک را در عضله صاف عروق محیطی مسدود می‌کند، که منجر به اتساع عروق و کاهش بعدی آن در مقاومت عروق محیطی می‌شود.

خرید آلفوزوسین
خرید آلفوزوسین

علم شیمی

آلفوزوسین حاوی مرکز استریو است و بنابراین کایرال است.دو فرم انانتیومری برای آن وجود دارد، (R- آلفوزوسین) و (S- آلفوزوسین). این دارو به عنوان راسمات (RS) -آلفوزوسین، مخلوط 1: 1 از فرم‌های (R) – و (S) استفاده می‌شود.

فارماکودینامیک

با مهار انتخابی گیرنده‌های آدرنرژیک آلفا در دستگاه ادراری تحتانی، آلفوزوسین باعث آرامش عضلات صاف در گردن مثانه و پروستات، بهبود جریان ادرار، در نتیجه کاهش علائم BPH و منجر به گشاد شدن عروق محیطی می‌شود. علاوه بر این، آلفوزوسین اثر انقباض عروقی کاتکول آمین‌ها (اپی نفرین و نوراپی نفرین) را کاهش می‌دهد و منجر به گشاد شدن عروق محیطی می‌شود.

این امر منجر به خطر افت فشار خون / سنکوپ موضعی می‌شود و هشدار می‌دهند که در بیمارانی که از نیترات، داروهای ضد فشار خون بالا استفاده می‌کنند یا پس از استفاده از سایر داروها فشار خون کاهش یافته‌اند، باید احتیاط کرد.

خرید آلفوزوسین
خرید آلفوزوسین

کاربرد آلفوزوسین

آلفوزوسین توسط مردان برای درمان علائم بزرگ شدن پروستات (هیپرپلازی خوش خیم پروستات-BPH) استفاده می‌شود. پروستات را کوچک نمی‌کند اما با شل شدن عضلات پروستات و مثانه کار می‌کند. این به تسکین علائم BPH مانند مشکل در شروع جریان ادرار، جریان ضعیف و نیاز به ادرار کردن اغلب یا فوری (از جمله در نیمه شب) کمک می‌کند.

آلفوزوسین متعلق به دسته‌ای از داروها است که به عنوان مسدود کننده‌های آلفا شناخته می‌شوند. از این دارو برای درمان فشار خون بالا استفاده نکنید.

متابولیسم

آلفوزوسین تحت متابولیسم کبدی گسترده قرار می‌گیرد. فقط 11٪ از دوز تجویز شده بدون تغییر در ادرار تشخیص داده می‌شود. متابولیسم آلفوزوسین که از طریق سه مسیر متابولیکی رخ می‌دهد: اکسیداسیون، دی متیلاسیون‌های O و N-دی آلکیلاسیون.

متابولیت های آلفوزوسین از نظر دارویی فعال نیستند و CYP3A4 آنزیم اصلی سیتوکروم کبدی است که مسئول متابولیسم آن است.

خرید آلفوزوسین
خرید آلفوزوسین

مسمومیت

LD50 خوراکی آلفوزوسین در موش‌های نر 2300 میلی‌گرم بر کیلوگرم و در موش ماده ماده 1950 میلی‌گرم در کیلوگرم است. مصرف بیش از حد آلفوزوسین می‌تواند باعث افت فشار خون شود. پشتیبانی قلبی عروقی باید بلافاصله آغاز شود.

بیمار را باید در حالت خوابیده نگه دارید تا در بازیابی فشار و کنترل ضربان قلب کمک کند. احیای مایعات نیز باید در موارد شدید در نظر گرفته شود. گاهی اوقات، فشارهای عروقی مورد نیاز است. عملکرد کلیه باید به طور مکرر کنترل شود. دیالیز ممکن است برای اتصال پروتئین آلفوزوسین تا 90٪ فایده‌ای نداشته باشد.

اثرات جانبی

سرگیجه یا سبکی سر ممکن است رخ دهد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، سریعاً به پزشک یا داروساز خود بگویید.برای کاهش خطر سرگیجه و سبکی سر، هنگام برخاستن از حالت نشسته یا خوابیده، به آرامی بلند شوید.

به یاد داشته باشید که پزشک این دارو را برای شما تجویز کرده است زیرا او قضاوت کرده است که سود شما بیش از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی بسیار جدی، از جمله: سرگیجه شدید، غش کردن، ضربان قلب سریع / نامنظم، درد قفسه سینه، بلافاصله از کمک پزشکی استفاده کنید.

بندرت، مردها ممکن است نعوظ دردناک یا طولانی مدت به مدت 4 ساعت یا بیشتر داشته باشند. اگر این اتفاق افتاد، استفاده از این دارو را متوقف کنید و بلافاصله از کمک پزشکی استفاده کنید، در غیر این صورت ممکن است مشکلات دائمی رخ دهد.

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد احتیاط

قبل از مصرف آلفوزوسین، اگر به آن حساسیت دارید، به پزشک یا داروساز خود بگویید. یا اگر آلرژی دیگری دارید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد، که می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

قبل از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید، به خصوص: بیماری کبدی، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی (مانند درد قفسه سینه / آنژین، حمله قلبی)، فشار خون پایین، برخی مشکلات چشمی (آب مروارید، گلوکوم).آلفوزوسین ممکن است شرایطی ایجاد کند که بر ریتم قلب تأثیر بگذارد (طولانی شدن QT).

طولانی شدن QT به ندرت می‌تواند باعث ضربان قلب سریع / نامنظم جدی (به ندرت کشنده) و سایر علائم (مانند سرگیجه شدید، غش کردن) شود که بلافاصله به مراقبت پزشکی نیاز دارد.اگر شرایط پزشکی خاصی داشته باشید یا داروهای دیگری مصرف کنید که ممکن است باعث طولانی شدن زمان QT شود، خطر طولانی شدن QT افزایش می‌یابد.

قبل از استفاده از آلفوزوسین، تمام داروهای مصرفی خود را به پزشک یا داروساز خود بگویید و در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر: مشکلات قلبی خاصی (نارسایی قلبی، ضربان قلب آهسته، طولانی شدن QT در EKG)، سابقه خانوادگی مشکلات قلبی خاص (QT) طولانی شدن در EKG، مرگ ناگهانی قلب).

سطح پایین پتاسیم یا منیزیم در خون نیز ممکن است خطر طولانی شدن QT را افزایش دهد. این خطر ممکن است در صورت استفاده از داروهای خاص (مانند داروهای ادرار آور / “قرص‌های آب”) یا داشتن شرایطی مانند تعریق شدید، اسهال یا استفراغ افزایش یابد.در مورد استفاده بی‌خطر از آلفوزوسین با پزشک خود صحبت کنید.

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شما شود. الکل یا ماری جوانا (شاهدانه) می‌تواند باعث سرگیجه شما شود. تا زمانی که نتوانید این کار را با خیال راحت انجام دهید، رانندگی نکنید، از ماشین آلات استفاده نکنید و هر کاری که نیاز به هوشیاری دارد انجام ندهید. نوشیدنی‌های الکلی را محدود کنید. در صورت استفاده از ماری جوانا (شاهدانه) با پزشک خود صحبت کنید.

قبل از جراحی (از جمله جراحی چشم آب مروارید / آب سیاه)، اگر این دارو را مصرف می‌كنید یا قبلاً مصرف كرده‌اید و سایر محصولات دیگری كه استفاده می‌كنید (از جمله داروهای تجویز شده، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) به پزشك یا دندانپزشك خود بگویید.

افراد مسن ممکن است نسبت به عوارض جانبی این دارو، به ویژه سرگیجه و فشار خون پایین هنگام برخاستن از حالت نشسته یا دراز کش، و طولانی شدن QT حساسیت بیشتری نشان دهند. این عوارض جانبی همچنین می‌تواند خطر سقوط را افزایش دهد.در دوران بارداری، این دارو باید فقط در مواردی که به وضوح مورد نیاز است استفاده شود. خطرات و فواید را با پزشک خود در میان بگذارید.

خرید آلفوزوسین
خرید آلفوزوسین

تداخلات دارویی

تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این سند شامل همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمام کالاهایی که استفاده می‌کنید (شامل داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را نگه دارید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: دیگر داروهای مسدود کننده آلفا (مانند پرازوسین، ترازوسین).

اگر شما همچنین دارویی برای درمان اختلال نعوظ-ED یا فشار خون ریوی (مانند سیلدنافیل، تادالافیل) مصرف می‌کنید، ممکن است فشار خون شما خیلی پایین بیاید که منجر به سرگیجه یا غش شود. ممکن است پزشک برای کاهش این خطر نیاز به تنظیم داروهای شما داشته باشد.

داروهای دیگر می‌توانند بر حذف آلفوزوسین از بدن شما تأثیر بگذارند، که ممکن است بر عملکرد آلفوزوسین تأثیر بگذارد. بعنوان مثال می‌توان به داروهای ضد قارچ آزول (مانند ایتراکونازول، کتوکونازول)، بوسپرویر، کوبی سیستات، مهارکننده های پروتئاز HIV (مانند لوپیناویر، ریتوناویر)، ریبوسیکلب، تلاپراویر، تلیترومایسین و سایر موارد اشاره کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست