شراب بدون الکل

خواه به دنبال اهداف سلامتی باشید، یا صرفاً به دنبال تعادل در رژیم نوشیدنی خود باشید، شراب بدون الکل راه حل کامل را ارائه می‌دهد. ما می‌دانیم که به چه فکر می‌کنید.شراب بدون مشروبات الکلی؟ به ما اعتماد کنید، ما نیز تردید داشتیم، اگرچه پس از چند تحقیق گسترده، سرانجام پاسخ خود را در منطقه شیراز یافتیم و ما بسیار خوشایندتر از آنچه فکر می‌کردیم شگفت‌زده شدیم.

اما مراقب باشید همه شراب‌های بدون الکل یکسان ایجاد نشده اند، و ما فقط درمورد طعم آن را نمی گوییم. در دریایی از شراب‌های فاقد الکل، فقط تعداد کمی از آن‌ها با استفاده از یک فرمول واقعی الکل برای معاملات تولید می‌شوند. گیج شدید که این چیست؟ نگران نباشید. ما می‌خواهیم همه چیزهایی را که باید در مورد شراب بدون الکل بدانید، خراب کنیم.

شراب بدون الکل چیست؟

شراب فاقد الکل دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد – شرابی با مقدار کمی الکل. شراب عالی بدون الکل حاوی طعم‌ها و ساختارهای یکسانی است و همان سطح طعم را فراهم می‌کند که یک بطری الکلی شراب بدون حضور اتانول می‌تواند داشته باشد.

شراب بدون الکل چگونه تولید می‌شود؟

این به سختی به نظر نمی‌رسد، اما مهم است که بدانید بسیاری از شراب‌های “بدون الکل” فقط به عنوان ماءالشعیر انگور به بازار عرضه می‌شوند. شراب‌های فاقد الکل واقعی کل فرآیند شراب‌سازی (تخمیر و غیره) را تحمل می‌کنند، سپس تحت یک فرآیند الکل‌زدایی قرار می‌گیرند که باعث حذف الکل از محصول نهایی می‌شود.بزرگترین تفاوت بین این دو محصول این است که محصول اول به هیچ وجه شراب‌زدایی نمی شود و مخمر نمی‌بیند، و بنابراین به راحتی آب انگور تخمیر نشده است. در حالی که دومی تخمیر، ماندگار بوده و کاملاً شراب‌زده شده است، و سپس الکل آن قبل از بطری‌سازی حذف شده است.

روند حذف الکل از شراب چگونه است؟

دو روش اصلی برای حذف الکل از شراب وجود دارد. محبوب‌ترین روش خارج کردن الکل از شراب، تقطیر در خلا است، روشی که باعث گرم شدن شراب و تبخیر اتانول می‌شود. تولیدکنندگان با کیفیت بالا شراب بدون الکل بسیار مراقب هستند که شراب را در کمترین دما ممکن (حدود 35 درجه سانتی‌گراد) گرم کنند، که این امر باعث می‌شود تبخیر بدون پختن شراب انجام شود. نتیجه یک “شراب” معتبر و مطبوع با ABV بالاتر از 0.5 درصد نیست.

راه دوم الکلی کردن شراب از طریق اسمز معکوس است. اگرچه این روند موفقیت آمیز به اثبات رسیده است، اما در این روش مقدار قابل توجهی آب استفاده می‌شود و همین امر باعث می‌شود تا چندان با محیط زیست سازگار نباشد. علاوه بر این، اتانول برداشته شده نمی‌تواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد، زیرا بیش از حد رقیق شده است. با تقطیر در خلا (فرآیند قبلی)، می‌توان از اتانول خارج شده از شراب برای ایجاد محصولات دیگر استفاده کرد، که گزینه اول را به گزینه بسیار پایدار تری تبدیل می‌کند.

شما تولید کننده گرامی برای تهیه مواد شیمیایی خود میتوانید روی خرید مواد شمیایی کلیک کنید.

Giesen Wines مستقر در مارلبرو از یک فناوری مخروطی در حال چرخش پیشرفته (که در صنعت عطر سازی رایج است) استفاده می‌کند تا فرآیند مشروبات الکلی / تقطیر را با ظرافت انجام دهد. ابتدا رایحه‌ها تقطیر و از طریق شراب‌گیری جمع‌آوری می‌شوند، سپس الکل خارج می‌شود. سپس رایحه ها با آب بدون الکل ترکیب می‌شوند. نتیجه یک شراب خشک، خوشمزه و رفع‌کننده تشنگی فاقد اتانول و کم کالری است.

تولید شراب بدون الکل

بنابراین … برخی از شراب‌های بدون الکل در واقع شراب نیستند؟

متأسفانه، درست است. هنگام خرید شراب بدون الکل، در جایی از برچسب به دنبال کلماتی مانند حذف الکل یا مشروبات الکلی باشید تا از خرید آب انگور گران‌قیمت که به این صورت در بازار عرضه می‌شود، خودداری کنید.

شراب واقعی بدون الکل چه طعمی دارد؟

از آنجا که شراب واقعی بدون الکل کل مراحل شراب‌سازی را انجام می‌دهد، محصولات عالی بدون الکل باید طعم بسیار شبیه شراب الکلی داشته باشند. شراب‌های “بدون الکل” که تحت تخمیر مخمر و روند پیری قرار نمی‌گیرند، به سادگی مانند آب انگور شیرین مزه می‌شوند – به عبارت دیگر، خوشمزه است، اما هیچ‌چیزی شبیه شراب نیست.

میزان دقیق کالری / ABV شراب بدون الکل چیست؟

بیشتر شراب‌های بدون الکل حاوی حدود 20 کالری در هر 8 اونس است که 85 درصد کمتر از شراب‌های الکلی کامل است – حتی دلیل بیشتری برای احساس گناه کمتر در مورد مصرف شماست. شراب‌های فاقد الکل عموماً بیش از 0.5 درصد ABV نخواهند داشت.

چگونه بهتر است از شراب بدون الکل لذت ببرم؟

شراب بدون الکل در هر موقعیتی که شراب الکلی سرو شود بهتر است لذت ببرید. پس از کار کافی است یک بطری را برای یک ساعت خوشحال‌کننده در خانه بیرون بیاورید یا با وعده‌های غذایی مورد علاقه خود میل کنید.

توجه: هنگام جفت کردن شراب بدون الکل با غذا و تنقلات، از همان دستورالعمل‌هایی پیروی کنید که هنگام مطابقت شراب الکلی با غذا رعایت می‌کنید. به عنوان مثال، به اسیدیته، ساختار و تانن شراب بدون الکل فکر کنید (در صورت امکان)، وعده غذایی را که سرو می‌شود در نظر بگیرید.

پختن یک غذای دلچسب و سنگین گوشتی؟ به دنبال یک شراب قرمز فاقد الکل با اسید کافی و میزان متوسط ​​تانن باشید. یک غذای غالب غذاهای دریایی تهیه می‌کنید یا میان‌وعده‌های ساعت شاد شور می‌خورید؟این مقاله توسط Giesen Wines حمایت مالی می‌شود.

پیشنهاد میکنیم مقالات زیر را دنبال کنید 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست