خرید آلبندازول

خرید آلبندازول

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی آلبندازول را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

تاریخچه

آلبندازول، که در سال 1975 ثبت اختراع شد. این ماده در سال 1977 به عنوان داروی ضدعفونی‌کننده گوسفندان در استرالیا معرفی شد.اما آزمایش‌های بیشتر نشان داد که این دارو نه تنها بر روی حیوانات مؤثر است، بلکه از بسیاری دیگر از بنزایمیدازول های موجود در انسان نیز برتر است زیرا به مواد ضد کرم بیشتری متابولیزه می‌شود و سمی نیست.

در اواخر دهه 1980، آلبندازول برای استفاده در انسان تأیید شد و در سراسر جهان تجویز شده است. این ماده علاوه بر اثربخشی در برابر انگلی، همچنان مورد استفاده قرار گرفته است، زیرا به نسبت ارزان و دارای محبوبیت در سطح بین‌المللی است.

آلبندازول چیست؟

آلبندازول یک ترکیب آلی و داروی بنزایمیدازول است که برای درمان مسائل انگلی شناخته شده است. این ماده ضد التهابی دارای طیف گسترده‌ای است و می‌تواند برای انسان و حیوانات برای موارد مختلف از جمله کرم نوار، نماتد و هیداتوز مورد استفاده قرار گیرد. استانداردهای آلبندازول می‌تواند برای آزمایش دارو برای استفاده یا تحقیق مفید باشد.

اگرچه آلبندازول یک داروی محبوب است و در سراسر جهان برای درمان انسان و حیوانات استفاده می‌شود، بسیاری از افراد در صنعت شیمی حتی ممکن است از جزئیات این ترکیب شیمیایی که در لیست مهم سازمان بهداشت جهانی ذکر شده است، آگاهی نداشته باشند.

چرا این دارو تجویز می‌شود؟

آلبندازول برای درمان نوروسیستیکوز (عفونت ناشی از کرم گوشت خوک در ماهیچه‌ها، مغز و چشم‌ها که ممکن است باعث تشنج، تورم مغز و مشکلات بینایی شود) استفاده می‌شود. آلبندازول همچنین همراه با جراحی برای درمان بیماری هیداتید کیستیک (عفونت ناشی از کرم نواری سگ در کبد، ریه و پوشش شکم که ممکن است به این اندام‌ها آسیب برساند) استفاده می‌شود.آلبندازول در گروهی از داروها به نام ضد هلمینتیک قرار دارد. با از بین بردن کرم‌ها کار می‌کند.

این دارو چگونه باید استفاده شود؟

آلبندازول به صورت قرصی است که از طریق دهان مصرف می‌شود.معمولاً دو بار در روز با غذا مصرف می‌شود. وقتی از آلبندازول برای درمان نوروسیستیکوسروزیس استفاده می‌شود، معمولاً به مدت 8 تا 30 روز مصرف می‌شود. هنگامی که از آلبندازول برای درمان بیماری هیداتید کیستیک استفاده می‌شود، معمولاً به مدت 28 روز مصرف می‌شود و پس از آن یک استراحت 14 روزه انجام می‌شود و در کل سه دوره تکرار می‌شود.

آلبندازول را هر روز تقریباً در ساعت یکسان مصرف کنید. دستورالعمل‌های روی برچسب نسخه خود را با دقت دنبال کنید و از پزشک یا داروساز بخواهید هر بخشی را که نمی فهمید توضیح دهد. آلبندازول را دقیقاً طبق دستور مصرف کنید. بیشتر یا کمتر از مقدار تجویز شده توسط پزشک را مصرف نکنید.

اگر دارویی را به کودک می‌دهید یا نمی توانید قرص را کامل بلعید، می‌توانید قرص‌ها را خرد کرده یا بجوید و دارو را با یک نوشیدنی آب ببلعید.

آلبندازول را تا پایان نسخه مصرف کنید، حتی اگر احساس بهبودی داشته باشید. اگر مصرف آلبندازول را خیلی زود قطع کنید یا از دوز دارو صرف نظر کنید، ممکن است عفونت شما به طور کامل درمان نشود.

خرید آلبندازول
خرید آلبندازول

اثرات جانبی

حالت تهوع، استفراغ، درد شکم، سردرد یا ریزش موقت ممکن است رخ دهد. در صورت ماندگاری یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، سریعاً به پزشک یا داروساز خود بگویید.

به یاد داشته باشید که پزشک این دارو را برای شما تجویز کرده است زیرا او قضاوت کرده است که سود شما بیش از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، از جمله: سردرد شدیدی که از بین نمی‌رود، تغییرات بینایی، زردی چشم / پوست، درد شدید معده / شکم، ادرار تیره، خستگی غیرمعمول، کبودی / خونریزی آسان، علائم عفونت (مانند گلودرد که برطرف نمی شود، تب، لرز)، علائم مشکلات کلیوی (مانند تغییر در مقدار ادرار)، گیجی، گردن بسیار سفت به دکتر مراجعه کنید.

در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی بسیار جدی، از جمله: تشنج، بلافاصله از کمک پزشکی استفاده کنید.واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل تنفس، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

موارد احتیاط

قبل از مصرف آلبندازول، در صورت حساسیت به آن یا سایر داروهای ضد التهابی بنزایمیدازول (مانند مبندازول)؛ یا اگر آلرژی دیگری دارید به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد، که می‌تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

قبل از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید، خصوصاً موارد زیر: بیماری کبدی، مشکلات دستگاه صفراوی (مانند انسداد)، اختلالات خون / مغز استخوان.

این دارو ممکن است باعث مشکلات کبدی شود. از آنجا که نوشیدن الکل خطر ابتلا به مشکلات کبدی را افزایش می دهد، هنگام استفاده از این دارو، نوشیدنی‌های الکلی را محدود کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

قبل از انجام جراحی، کلیه محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای تجویز شده، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید.

اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. هنگام استفاده از آلبندازول نباید باردار شوید. آلبندازول ممکن است به نوزاد متولد نشده آسیب برساند. قبل از شروع مصرف این دارو، پزشک باید آزمایش بارداری را تجویز کند.

هنگام استفاده از این دارو و به مدت 3 روز پس از قطع درمان، در مورد اشکال قابل اطمینان کنترل بارداری سوال کنید. اگر باردار هستید، بلافاصله در مورد خطرات و فواید این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

خرید آلبندازول
خرید آلبندازول

تداخلات دارویی

تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این سند شامل همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمام کالاهایی که استفاده می‌کنید (شامل داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را نگه دارید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

مکانیسم عمل

به عنوان یک عامل علف کش، آلبندازول با اتصال به سایت حساس به کلشی سین β-توبولین باعث ایجاد تغییرات دژنراتیو در سلول های روده‌ای کرم می‌شود، بنابراین از پلیمریزاسیون یا مونتاژ آن در میکروتوبول‌ها جلوگیری می‌کند (بسیار بهتر از پستانداران به β توبولین انگلی متصل می‌شود).

آلبندازول منجر به اختلال در جذب گلوکز توسط لارو و مراحل بالغ انگل‌های حساس می‌شود و ذخایر گلیکوژن آن‌ها را تخلیه می‌کند. آلبندازول همچنین از تشکیل رشته‌های اسپیندل مورد نیاز برای تقسیم سلول جلوگیری می‌کند، که به نوبه خود مانع تولید و توسعه تخم می‌شود.

از تخمگذاری تخم‌های موجود جلوگیری می‌شود. تحرک سلول، حفظ شکل سلول و حمل و نقل درون سلولی نیز مختل می‌شود. در غلظت های بالاتر، با مهار آنزیم‌های متابولیکی مانند مالات دهیدروژناز و فومارات ردوکتاز، با متوقف کردن دومی منجر به تولید انرژی کمتری توسط چرخه کربس، مسیرهای متابولیکی کلمینت ها را مختل می‌کند. به دلیل کاهش تولید ATP، انگل بی حرکت شده و در نهایت می‌میرد.

برخی از انگل ها با داشتن مجموعه ای متفاوت از اسیدها شامل β-توبولین، باعث کاهش مقاومت در برابر آلبندازول می‌شوند و میل اتصال آلبندازول را کاهش می‌دهند. دروزوفیلیا جهش های مشابه بسیاری دارد، به این معنی که دارو بر روی مگس های میوه تأثیر نمی‌گذارد.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست