خرید آداپالن

خرید آداپالن

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی آداپالن را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

آداپالن یک اسید نفتوئیک است و در آن گروه هیدروکسی فنلی به متیل اتر خود تبدیل شده است. این دارو به عنوان یک داروی پوستی، یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی و یک مهار کننده EC 2.7.11.22 (وابسته به سیکلین کیناز) نقش دارد. این یک اسید مونوکاربوکسیلیک، عضوی از آدامانتانس و یک اسید نفتوییک است.

خرید آداپالن
خرید آداپالن

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس نوعی بیماری التهابی مزمن در واحد پیلوزباس است که نواحی سبوروئیک مانند صورت، پشت و قفسه سینه را درگیر می‌کند و با کومدون، پاپول، جوش، گره، کیست و زخم مشخص می‌شود. تقریباً هر فردی در دوران بلوغ دارای درجه ای از آکنه است که در اوایل زندگی بزرگسالی با وضوح خود به خودی روبرو می‌شود.

گاهی اوقات، این بیماری تا دهه چهارم ادامه می‌یابد یا حتی یک مشکل مادام العمر است. به دلیل درگیری صورت با مشکلات زیبایی قابل توجه، آکنه یک مشکل عمده روانی برای بسیاری از نوجوانان و جوانان است.

پاتوژنز آکنه

در پاتوژنز آکنه، مهم‌ترین محل واحد پیلوزباس است که از یک فولیکول مو و چندین غده چربی تشکیل شده است. این واحدها به جز کف دست و پا در همه جای بدن یافت می‌شوند. تراکم پیلوزباس در صورت، گردن فوقانی و قفسه سینه بیشترین است، تقریباً 9 برابر غلظت موجود در سایر نقاط بدن می‌باشد.

چهار عامل اصلی متقابل در پاتوژنز آکنه ولگاریس وجود دارد:

الف) افزایش تولید سبوم،

ب) تغییرات فلور میکروبی،

ج) کراتینه‌سازی غیر طبیعی،

د) التهاب

برای اینکه بتوانید آکنه را درمان کنید، باید این عوامل را هدف قرار دهید. هدف كاهش یا از بین بردن ضایعه بالینی اولیه، میكروكمدون است كه تقریباً پیش درآمد سایر ضایعات آكنه است.عوامل موضعی یا سیستمیک زیادی برای این منظور وجود دارد.

درمان

بهبود آکنه ولگاریس درمانی نیست.هدف کاهش ناراحتی ناشی از ضایعات ملتهب، بهبود ظاهر و جلوگیری از ایجاد زخم است. مدیریت آکنه یک درمان طولانی مدت است و نیاز به صبر دارد. بیمار باید از این موضوع مطلع شود.

آماده سازی موضعی تنها درمان در بسیاری از بیماران مبتلا به آکنه ولگاریس است و تقریباً در همه بیماران بخشی از رژیم درمانی است. درمان موضعی برای آکنه کومدونال کافی است. در صورت بروز آکنه شدید، درمان موضعی را می‌توان با درمان سیستمیک ترکیب کرد.

درمان موضعی آکنه ولگاریس با گذشت سال ها تغییر کرده است. از عوامل حاوی گوگرد یا رزورسینول به ویژه در قسمت اول قرن 20 استفاده می‌شد. سالیسیلیک اسید که یک عامل کراتولیتیک است مدتی محبوب بود. امروزه، محبوب ترین عوامل موضعی رتینوئیدها، بنزوئیل پراکسید، آزلائیک اسید و آنتی بیوتیک های موضعی هستند.

رتینوئیدهای موضعی

رتینوئیدهای موضعی، مشتقات ویتامین A تقریباً سه دهه است که برای درمان آکنه استفاده می‌شود. آنها با نرمال سازی یا حتی افزایش فرآیند رسوب زدایی و در نتیجه کاهش تشکیل و تعداد میکروکومدون ها، موثرترین عوامل کومدی برای درمان آکنه ولگاریس هستند.آنها همچنین پاکسازی کمدون های موجود و کاهش ضایعات پاپولوپوستولار را تقویت می‌کنند.

علاوه بر این، آن ها با مهار فعالیت لکوسیت ها، ترشح سیتوکین های پیش التهاب و سایر واسطه ها، و بیان فاکتورهای رونویسی و گیرنده های عوارض مانند درگیر در تعدیل سیستم ایمنی، اثر ضد التهابی مشخصی دارند. آنها همچنین به نفوذ سایر عوامل فعال نیز کمک می‌کنند. بنابراین، باید تقریباً در هر بیمار مبتلا به آکنه مورد استفاده قرار گیرد و از عوامل ترجیح دهنده در درمان نگهدارنده هستند.

آداپالن چیست؟

آداپالن یک مشتق اسید نفتوئیک مصنوعی با فعالیت رتینوئید است. نام شیمیایی آداپالن 6- [3- (1-آدامانتیل) -4-متوکسی فنیل] -2-نفتوئیک اسید است. آداپالن یک پودر سفید است که در تتراهیدروفوران محلول است، به میزان کمی در اتانول حل می‌شود و عملا در آب محلول نیست. فرمول مولکولی C28H28O3 و وزن مولکولی 412.52 است. آداپالن با فرمول ساختاری آن در شکل زیر نشان داده شده است.

خرید آداپالن
خرید آداپالن

برخی از فعالیت‌های بیولوژیکی آن با ترتینوئین یکسان است، با این حال از نظر شیمیایی پایدارتر و لیپوفیل است. به این ترتیب می‌تواند در واحد پیلوزباس به غلظت‌های بیشتری برسد. علاوه بر این، برخلاف ترتینوئین، میل بیشتری به گیرنده اسید رتینوئیک (RAR) β و γ دارد.

از آنجا که سلول های اپیتلیال عمدتاً RAR γ دارند مهم است. سپس، کمپلکس RAR-adapalene گیرنده رتینوئید X (RXR) را متصل می‌کند و این با اتصال سایت‌های DNA خاص، رونویسی ژن را تنظیم می‌کندآداپالن کراتینه‌سازی سلولی و روند التهابی را تعدیل می‌کند. این اثر ضد التهابی به دلیل مهار فعالیت لیپوکسیژناز و همچنین متابولیسم اکسیداتیو اسید آراشیدونیک است.

این مکانیسم ها ممکن است دلیل کاهش خطر تحریک با آداپالن باشد. آداپالن پس از نفوذ دارو به لایه شاخی، جذب از راه پوست بسیار کمی دارد، به طوری که در اپیدرم و فولیکول مو، که مناطق مورد نظر هستند، گرفتار می‌شود.

جذب آداپالن از طریق پوست انسان کم است. فقط مقدار کمی از ماده (0.25 ng / ml) ماده مادر در پلاسمای بیماران دارای آکنه بدنبال استفاده موضعی مزمن آداپالن در آزمایشات کنترل شده یافت شده است. به نظر می‌رسد دفع در درجه اول از طریق مسیر صفراوی انجام می‌شود. قرمزی، لایه برداری، خشکی و سوزش بیشترین عوارض جانبی است.

مکانیسم عمل آداپالن

آداپالن یک ترکیب محلی مانند رتینوئید است، از نظر شیمیایی مشابه ویتامین A است. اگرچه مکانیسم دقیق عمل ناشناخته است، آداپالن به گیرنده‌های خاص اسید رتینوئیک در هسته متصل می‌شود و منجر به بیان ژن خاصی می‌شود.این عامل با تعدیل تمایز سلولی، فرآیندهای التهابی و کراتینه‌سازی سلول‌های اپیتلیال فولیکول، رشد پوست را تحریک می‌کند. آداپالن ممکن است حساسیت پوستی به اشعه ماورا بنفش را افزایش دهد.

خرید آداپالن
خرید آداپالن

چه عوارض جانبی با استفاده از آداپالن همراه است؟

عوارض جانبی رایج آداپالن عبارتند از:

 • خشکی
 • سوزش / سوزش خفیف
 • قرمزی پوست
 • ناراحتی پوست
 • خارش
 • لایه برداری
 • آفتاب سوختگی
 • کمی احساس گرما بلافاصله پس از استفاده از دارو

عوارض جانبی کمتر شایع آداپالن عبارتند از:

 • شعله ور شدن آکنه
 • درماتیت تماسی
 • اگزما
 • بثورات

عوارض جانبی جدی آداپالن عبارتند از:

 • پوست بسیار قرمز یا تحریک شده
 • احساس سوزش شدید
 • قرمزی و آبریزش چشم (ورم ملتحمه)
 • تورم پلک
 • تغییر رنگ پوست

این سند شامل تمام عوارض جانبی احتمالی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی با پزشک خود مشورت کنید.

آیا آداپالن می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند؟

همراه با اثرات مفید آنها، اکثر داروها می‌توانند عوارض جانبی ناخواسته ایجاد کنند، هرچند همه آن ها را تجربه نمی‌کنند. جدول زیر شامل موارد متداول مرتبط با کرم ها و ژل های حاوی آداپالن است. شما می‌توانید لیست کاملی را در بروشور اطلاعات سازنده که همراه با داروی شما است، بیابید.اثرات ناخواسته اغلب با سازگاری بدن با داروی جدید بهبود می‌یابند، اما در صورت ادامه یا ایجاد دردسر با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

عوارض جانبی مشترک آداپالن (این عوارض کمتر از 1 نفر در هر 10 نفر است) اگر این را تجربه کنم چه کاری می توانم انجام دهم؟
تحریک پوست، قرمزی، سوزش، خشکی یا لایه برداری پوست استفاده از ترکیبات حاوی آداپالن را به مدت یک روز یا همین حدود متوقف کنید تا ببینید آیا این مسئله برطرف می‌شود یا خیر. اگر شدید یا دردسرساز است، با پزشک خود صحبت کنید

اگر علائم دیگری را تجربه کردید که فکر می‌کنید به دلیل آداپالن باشد، برای مشاوره بیشتر با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.

خرید آداپالن
خرید آداپالن

تداخلات دارویی

تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این سند شامل همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمام کالاهایی که استفاده می‌کنید (شامل داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را نگه دارید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از:، صابون ها و مواد آرایشی با اثر خشک کردن قوی.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست