مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

اکریلیک اسید

سفارش محصول تماس با کارشناس

اکریلیک اسید (همچنین به اسید ۲-پرونوئیک، اسید وینیل فرمیک اسید و پروپن اسید نیز معروف است). یک مایع شفاف، بی‌رنگ، خورنده و قابل اشتعال است که دارای بوی تند و تیز است. این فرمول دارای C3H4O2 است و با آب، الکل، اتر، بنزن، کلروفرم و استون قابل پخش می‌باشد. اکریلیک اسید بسیار متنوع و با ارزش است زیرا یک ماده شیمیایی واسطه‌ای است که در تولید بسیاری از محصولات صنعتی و مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکریلیک اسید یک مایع بی‌رنگ در بالای نقطه انجماد آن از ۱۳ درجه سانتی‌گراد (۵۶ درجه فارنهایت) است. کاملاً در دمای ۲۰+ درجه سانتی‌گراد (+ ۶۸ درجه فارنهایت) قابل انعطاف است.  اسید اکریلیک به عنوان هموپلیمرها به صورت پلیمریزه می‌شود و با استرهای آن‌ها و دیگر مونومرهای وینیل قابل کوپلیم‌شدن است. عملکرد اسیدهای کربوکسیلیک اسید، آنیونی و واکنش‌پذیری آن را با الکل‌ها و اپوکسیدها فراهم می‌کند.

فرآیند تولید اکریلیک اسید

تولید کنندگان اسید اکریلیک این ماده شیمیایی را با اکسیداسیون فاز بخار پروپیلن تولید می‌کنند. این فرایند شامل دو راکتور است که راکتور اول پروپیلن را به آکرولئین تبدیل می‌کند و دوم تبدیل آکرولئین به اسید اکریلیک.

این روش به دلیل پروپیلن بسیار گران است اما گزینه‌های ارزان‌تری وجود دارد که ممکن است مناسب‌تر باشد. یکی دیگر از مراحل تولید تجاری شامل دهیدروژن‌زدایی پی در پی اکسیداتیو اکسیداسیون انتخابی  پروپان به اسید اکریلیک با استفاده از یک بستر دو کاتالیزور در یک راکتور است.

فروش اکریلیک اسید

شرایط نگه‌داری اکریلیک اسید

این ماده نسبت به گرما و نور خورشید حساس است. باید در یک منبع شیمیایی خنک، خشک و با تهویه مناسب نگه‌داری شود که عاری از همه منابع اشتعال باشد. به همین دلیل است که تأمین کنندگان اسید آکریلیک آن را در کامیون‌های مخزن از جنس استنلس استیل یا آلومینیوم، تانکرهای راه آهن، بارگیری و درام‌های پلی‌اتیلن حمل می‌کنند. این ماده همچنین با مهار کننده‌هایی تهیه شده است که از پلیمریزاسیون خطرناک جلوگیری می‌کند زیرا می‌تواند کاملاً ناپایدار شود.

برای خرید مواد اولیه صنعتی، خرید مواد شیمیایی صنعتی میتوانید کلیک کنید.

کاربردهای اکریلیک اسید

استفاده اولیه از این ماده در تولید استرهای آکریلیک و رزین است که در درجه اول در پوشش‌ها و چسب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.  همچنین در مواد شیمیایی تصفیه روغن، واسطه‌های شوینده، مواد شیمیایی تصفیه آب و پلیمرهای اسید پلی‌آکریلیک جاذب آب استفاده می‌شود. اسیـد اکریلیـک به طور گسترده‌ای برای پلیمریزاسیون، از جمله تولید پلی‌آکریلات‌ها استفاده می‌شود. این یک مونومر برای اسیدهای پلی‌آکریلیک و پلی‌متیل اکریلیک و سایر پلیمرهای اکریلیک است.

از این ماده در ساخت پلاستیک، به عنوان ضخیم‌کننده، به عنوان لکه‌دار، در تولید رزین‌ها و نمک‌های محلول در آب استفاده می‌شود، به عنوان یک سازنده در پلیمرهای امولسیون اکریلیک و محلول و در قالب‌گیری پودر برای علائم، واحدهای ساختمانی، نمادهای تزئینی و نشانه‌ها این ماده در محلول‌های پلیمری برای کاربردهای پوشش، در فرمولاسیون رنگ، در پوشش‌های چرمی، در روکش‌های کاغذی، در صیقل‌ها و چسب‌ها و به طور کلی فیشورها و چسب‌ها استفاده می‌شود.

سایر محصولات ما: ایزوپروپانول

فروش اکریلیک اسید

شما می‌توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، الانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

#خرید_اکریلیک_اسید #فروش_اکریلیک_اسید آنالیز_اکریلیک_اسید #بازرگانی_اکریلیک_اسید #واردات_اکریلیک_اسید #کاربرد_اکریلیک_اسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید