مواد اولیه صنایع غذاییمواد اولیه شیمیایی

اسید پیروفسفات سدیم

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید سدیم اسید پیرو فسفات

به انگلیسی Sodium Acid Pyrophosphate (SAPP)
شناسه محصول ۷۷۵۸-۱۶-۹
فرمول شیمیایی Na2H2P2O7
نام های دیگر دی سدیم دی هیدروژن دی فسفات
دی فسفریک اسید ، نمک دی سدیم
دی سدیم دی هیدروژن پیروفسفات
دی سدیم دی فسفات
سدیم پیرو فسفات ، E450 ،SAPP
شکل ظاهری  پودر سفید رنگ
گرید غذایی ، دامی
بسته بندی کیسه ۲۵ کیلویی
کشور تولید کننده چین
خلوص ۹۹%
قیمت تماس بگیرید
خواص این ماده به عنوان یک شروع کننده سریع و بهبود دهنده کیفیت در صنایع غذایی برای اجزای اسیدی مواد مخمر سنتزی مانند نان و کیک استفاده می شود. می توان از آن به عنوان یک عامل نگهدارنده آب برای محصولات گوشتی ، ژامبون پخته و گوشت کنسرو شده و یک عامل آبرسانی برای رشته های فوری استفاده کرد.
چگالی نسبی ۱.۸۶
موارد مصرف ۱) مخمر برای آرد
۲) عامل شلات کننده برای سیب زمینی فرآوری شده
۳) عامل امولسیون کننده در پنیرها
۴) شتاب دهنده پخت در گوشت های فرآوری شده
انحلال پذیری به راحتی در آب حل می شود ، در اتانول و متانول نامحلول است

قیمت فروش اسید پیروفسفات سدیم تابع عرضه و تقاضای بازار و سایر عوامل می‌باشد. اسید پیروفسفات سدیم همچنین به عنوان دی‌سدیم دی‌فسفات شناخته می‌شود.

اسید پیروفسفات سدیم (SAPP) چیست؟

اسید برگ، اسید سدیم پیروفسفات (SAPP) یک عنصر مهم پودر پخت دوتایی و همچنین افزایش آرد است. SAPP در مراحل مختلف واکنش نشان می‌دهد و در عمل پخت برای عمل کند آن مطلوب است.

خواص اسید سدیم پیروفسفات

در ابتدا، هنگامی که رطوبت برای تشکیل یک خمیر اضافه می‌شود، SAPP با جوش شیرین (بی‌کربنات سدیم) برای تولید گاز دی‌اکسید کربن واکنش نشان می‌دهد. در حقیقت، در این مخلوط اولیه دو دقیقه‌ای ۲۲-۴۰٪ از گاز آزاد می‌شود. گاز باقیمانده، بیش از ۵۰٪، هنگام اعمال حرارت در طی فرآیند پخت، رها می‌شود.

تاریخچه sapp

در قرن هجدهم و قبل از آن، نانوایان برای مخلوط کردن تمام کالاهای پخته‌شده به مخمر متکی بودند. با این حال، استفاده از مخمر برای باقی‌مانده محصولات پخته‌شده خسته‌کننده بود و نانوایان شروع به اکتشاف استفاده از سیستم‌های ترک مواد شیمیایی کردند. در سال ۱۸۴۶، جوش شیرین به عنوان یک عامل عامل ور‌آمدن کشف شد و منجر به کشف بیشتر اسیدها با جوش شیرین، مانند SAPP شد.

در اواخر قرن نوزدهم از نظر تجاری، اسید سدیم پیروفسفات در مخلوط پودر پخت معرفی شده است. SAPP به عنوان یک اسید ور آمدن ترجیح داده شد زیرا ارزان‌تر و قوی‌تر از سایر اسیدهای برگ که قبلاً معرفی شده بودند.

عملکرد

اسیدهای باقیمانده باعث ایجاد هوا و حجم ساختار خوب پخته شده می‌شوند، اما بر خصوصیات خمیر نیز تأثیر می‌گذارد. علاوه بر واکنش با جوش شیرین برای تولید گاز دی‌اکسید کربن، این اسیدها پیوندهای یونی با نشاسته و پروتئین موجود در خمیر ایجاد می‌کنند.

SAPP به آسانی حل می‌شود تا آنیون پیروفسفات آنیونی که با پروتئین‌ها در یک سیستم خوب پخته شده تداخل می‌یابد را فراهم کند تا بافتی مرطوب ارائه دهد. همچنین، یک سیستم بافر در محدوده pH 7.3-7.5 برای خمیر فراهم می‌کند، که بر رنگ محصول پخته‌شده تأثیر می‌گذارد.

۲۱ گرم سدیم و ۲۸ گرم فسفر در ۱۰۰ گرم SAPP موجود است.

تولید تجاری

فروش پیرو فسفات دی سدیم یا اسید سدیم پیروفسفات (SAPP) یک ترکیب معدنی است که از کاتیون‌های سدیم و آنیون پیروفسفات تشکیل شده است. این ماده جامد سفید و محلول در آب است که به عنوان یک عامل بافر کننده و شلات سازی کاربرد دارد و کاربردهای زیادی در صنایع غذایی دارد.

SAPP با خنثی‌سازی جزئی اسید‌ فسفریک گرید غذایی با هیدروکسید سدیم یا کربنات‌سدیم برای تشکیل مونو‌سدیم فسفات تولید می‌شود. حذف آب مونو سدیم فسفات در ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد SAPP را تشکیل می‌دهد. در حال حاضر، هیچ روش طبیعی شناخته شده‌ای برای تولید SAPP وجود ندارد.

۲ NaH۲PO۴ → Na۲H۲P۲O۷ + H۲O

کاربرد اسید پیروفسفات سدیم

قیمت فروش اسید پیروفسفات سدیم

از آنجا که SAPP به کندی عمل می‌کند و به سرعت با جوش شیرین واکنش نشان نمی‌دهد، این رایج‌ترین اسید پودر برای افزایش حجم آرد برای پخت نان خانگی است.

برای مشاهده مواد اولیه غذایی، روی خرید مواد اولیه صنایع غذایی کلیک کنید.

از آنجا که SAPP می تواند طعم تلخی کمی داشته‌باشد، استفاده از جوش شیرین کافی در دستورپخت و همچنین استفاده از این اسید در ترکیب با مواد قندی مانند شیرینی و کیک مهم است. دونات کیک یک برنامه مهم برای SAPP است، که در آن تولید اولیه گاز برای شناوری در یک سیستم سرخ‌کن ضروری است. همچنین، SAPP برای کیک‌هایی که تولید اولیه گاز برای قوام پرکردن تابه ضروری است، مفید است.

سایر کاربردهای غذایی غیر نانوایی SAPP شامل استفاده به عنوان یک عامل کلات برای سیب‌زمینی‌های فرآوری شده، یک عامل امولسیون‌کننده در پنیرها و یک تسریع‌کننده در پخت گوشت در گوشت‌های فرآوری شده است.

مقررات FDA

در ایالات متحده، SAPP بعنوان یک ماده غذایی چند منظوره که معمولاً به عنوان ماده غذایی ایمن (GRAS) شناخته می‌شود تأیید می‎‌شود و مطابق با روش‌های تولید خوب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگرچه، USDA اجازه استفاده از ماده مصنوعی SAPP را در محصولات ارگانیک مجاز می‌دهد، FDA یک محصول غذایی را که اگر یک ماده غذایی دارای ادعای برچسب “همه طبیعی” باشد، اما حاوی SAPP است، گمراه کننده است. در سال ۲۰۱۴، آن‌ها استفاده از SAPP در محصولی با عنوان “ALL NATALAL” هشدارهایی را برای نانوایی صادر کردند.

آنالیز اسید پیروفسات سدیم:

اسید پیروفسفات سدیم

اسید پیروفسفات سدیم

جهت دریافت آنالیز جدیدتر و خرید سدیم اسید پیروفسفات با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش اسید پیروفسفات سدیم

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می باشد.

این شرکت آمادگی دارد وارد کننده و تامین کننده برتر سدیم پیرو فسفات از کشور چین می باشد.  فروش سدیم پیرو فسفات گرید خوراکی در کیسه های ۲۵ کیلویی انجام می شود.

 منابع

  1. USDA National Organic Program. Sodium Acid Pyrophosphate, Technical Evaluation Report. 2010. www.ams.usda.gov/sites/default/files/media/SAP%20report_0.pdf. Accessed 19 Feb 2019.
  2. Lampila, L. E. “Applications and functions of food‐grade phosphates”, Ann. N.Y. Acad. Sci. 2003. 1301: 37-44. doi:۱۰.۱۱۱۱/nyas.12230
  3. Panko, B. “The Great Uprising: How a Powder Revolutionized Baking”, Smithsonian. June 20, 2017.
  4. Vetter, JL. “Leavening Agents”, Encyclopedia of Food Sciences and Nutrition (2nd Ed), Edited by Caballero, B. Elsevier Science. 2003. pp 3485-3490.
  5. FDA, CMS #433344, Warning Letter. Sept. 14, 2014. www.fda.gov/ICECI/EnforcementActions/WarningLetters/2014/ucm415564.htm. Accessed 18 Feb. 2019.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید