مواد اولیه صنایع غذاییمواد اولیه شیمیایی

آسه سولفام

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید آسه سولفام پتاسیم

خرید آسه سولفام پتاسیم یک پودر سفید و بی‌بو است که آزادانه روان می‌شود و دارای طعم شدیداً شیرین است. محلول ۳٪ تقریباً ۲۰۰ برابر شیرین‌تر از ساکارز است. این ماده آزادانه در آب محلول و در اتانول کمی محلول است. این مواد دارای گواهی‌نامه Kosher ،Pareve و Halal می‌باشد.

آسه سولفام را از کجا تهیه کنیم؟

به انگلیسی ACESULFAME POTASSIUM
Cas No ۵۵۵۸۹-۶۲-۳
E number E 950
فرمول شیمیایی C4H4KNO4S
شکل ظاهری پودر سفید
خلوص ۹۹.۹%
بسته بندی کارتن ۲۵ کیویی
کشور تولید کننده ویتاسوئیت چین
قیمت تماس بگیرید 📞
خاصیت شیرین‌کنندگی ۲۰۰ برابر از شکر بیشتر است

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را به صورت پودر و گرانول در درام‌های ۲۵ کیلویی از کشورهای چین با برند ویتاسوئیت و فرانسه وارد می‌کند.

آسه سولفام چیست؟

آسه سولفام (Acesulfame K) یک شیرین‌کننده مصنوعی است که شیرینی آن ۲۰۰ برابر شکر است و در دمای بالا و گرما پایدار می‌باشد و به همین دلیل حلالیت خوبی دارد و اجازه می‌دهد که شیرین‌کننده به عنوان افزودنی غذایی در طول پخت یا درون محصولاتی که نیاز به طول عمر طولانی دارند استفاده شود.

خرید آسه سولفام پتاسیم (همچنین به عنوان آسه سولفام K یا Ace K شناخته می‌شود) یک جایگزین قند بدون کالری (شیرین‌کننده مصنوعی) است. برخلاف آسپارتام، آسه سولفام K در شرایط گرم، حتی در شرایط اسیدی یا نسبتاً گرم، پایدار است و باعث می‌شود از این ماده به عنوان یک ماده افزودنی غذایی در پخت استفاده شود یا در محصولاتی که به ماندگاری طولانی نیاز دارند.فروش آسه‌ سولفام در سال ۱۹۸۸ توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) به عنوان یک ماده‌ی جایگزین شکر با کالری کم مورد تأیید قرار گرفت.

مشخصات آسه سولفام K

آیتم مشخصات
شکل کریستال سفید
خلوص ۹۹.۰ % ~ ۱۰۱.۰%
Ultraviolet Absorption ≤ ۲۲۷ +/- ۲nm
Loss on Drying ≤ ۱.۰%
پتاسیم ۱۷.۰% – ۲۱.۰%
فلزات سنگین (به عنوان سرب) ≤ ۱۰mg/kg
ناخالصی‌های کروماتوگرافی ۲۰ppm

تولید آس سولفام

یک ماده شیمیایی کاملاً مصنوعی است. این ماده از فرایندی ساخته شده است که استو استیک اسید و پتاسیم را با هم ترکیب می‌کند و یک محصول بلوری را تشکیل می‌دهد.

خواص آسه سولفام

خرید آسه‌ سولفام به علت دارا بودن کالری کمتر نسبت به شکر و یک جایگزین مناسب برای استفاده در محصولات رژیمی انجام می گیرد.

آسه سولفام K در دمای تا ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد پایدار است و با وجود تغییر دما، شیرینی خود را حفظ می‌کند. این امر باعث می‌شود در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالاتر از ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد، پخت مناسب باشد.آس سولفام پتاسیم ماندگاری طولانی دارد. در حالت جامد ۱۰ سال خواص خود را حفظ می‌کند. در محلول‌ها نیز هنگامی که مقدار pH بالاتر از ۳ باشد، پایدار است. آس سولفام از محلول در آب بالایی برخوردار است و آن را به یک شیرین‌کننده ایده‌آل برای کاربردهای نوشیدنی‌های تبدیل می‌کند.

کاربرد آسه سولفام پتاسیم

FDA اولین‌بار آسه سولفام پتاسیم را در سال ۱۹۸۸ برای استفاده در آدامس، نوشیدنی (از جمله قهوه فوری و چای)، ژلاتین و پودینگ تأیید کرد. طبق مصوبات اصلی FDA، این ماده همچنین برای استفاده به عنوان جایگزین قند تأیید شد، مادامی که هر بسته شامل بیش از معادل دو قاشق چای خوری شکر باشد.

در آن زمان، FDA آسه سولفام k را برای قنادی‌ها یا شیرینی‌های سخت یا نرم تأیید نمی‌کرد.در سال ۲۰۰۳، FDA تصویب خود را برای این محصول گسترش داد، بنابراین می‌تواند به عنوان “شیرین‌کننده عمومی و تقویت‌کننده عطر و طعم در مواد غذایی، از جمله گوشت و مرغ استفاده شود”.

فارل آلن می‌گوید، این ترکیب اکنون در طیف گسترده‌ای از غذاها و نوشیدنی‌ها شامل کلیه دسته‌های اصلی مواد غذایی به علاوه کالاهای پخته‌شده، دسرهای یخ‌زده، مواد پروتئینی و نوشیدنی‌های رژیم غذایی یافت می‌شود. همچنین در برخی از آب‌نبات‌های نرم و سخت و شیرینی‌های دیگر یافت می‌شود.فارل آلن می‌گوید، خرید آس سولفام k بهترین ترکیب است که با سایر شیرین‌کننده‌ها ترکیب می‌شود زیرا می‌تواند کمی طعم تلخ باقی بگذارد.

شیرین‌کننده‌‌های غیرمغذی

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، چاقی در جهان از سال ۱۹۷۵ تقریباً سه برابر شده است. مشکل این است که ما کالری بیشتری نسبت به آنچه باید مصرف کنیم، مصرف می‌کنیم، که منجر به ایجاد چربی در بدن می‌شود. شکر منبع اصلی دریافت کالری در رژیم غذایی ما است.

در حقیقت، ارضای میل ما به سلیقه‌های شیرین اما اجتناب از کالری‌هایی که به همراه شکر به وجود می‌آیند، این است که چگونه جایگزین‌های قند در وهله اول به وجود آمدند.استفاده از شیرین‌کننده‌های مغذی برای اینکه هزینه‌ها کاهش یابند شروع شد و با کاهش نیاز به کالری ادامه پیدا کرد جالب است بدانید که که این شیرین‌کننده‌ها در واقع برای اهداف دیگری کشف شدند، زمانی که محققان دریافتند که این محصولات شیرین هستند و کالری کمتری نیز دارند استفاده از آن را شروع کردند.

پنج شیرین‌کننده غیرمغذی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) عبارت‌اند از:

که هر کدام از این محصولات به عنوان خرید مواد اولیه غذایی و به عنوان یک افزودنی غذایی بسته به نوع ویژگی‌های آن‌ها کاربردهای متنوعی در صنایع غذایی دارند.

مشکل رژیم های غذایی با قند بالا

در حالی که دریافت قند اغلب برای افزایش وزن و مشکلات سلامتی بدی ایجاد می‌کند، تحقیقات زیادی در واقع این علائم را به کالری اضافی نسبت می‌دهند.

به عبارت دیگر وقتی بیشتر از کالری، کالری مصرف می‌کنیم، در بدن چربی ایجاد می‌کنیم. این دلیل رشد چاقی در سراسر جهان است و به پتانسیل ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک می‌کند. شکر حاوی کالری زیادی است، به همین دلیل برای کاهش کالری ما هدف قرار گرفته است.سرویس بهداشت ملی انگلیس حداکثر ۵٪ از کالری مورد نیاز روزانه را از قندهای رایگان دریافت می‌کند. این مقدار تقریباً ۷ مکعب شکر در روز برای یک فرد بزرگسال سالم است که این مقدار کمتر از مقدار قند یک قوطی کولا است.

تأثیرات آس سولفام K بر روی بدن

چیزی که باعث می‌شود آس K چنین جایگزینی مؤثر قند ایجاد شود، این واقعیت است که در بدن متابولیزه نمی‌شود. مستقیم از سیستم کلیوی عبور می‌کند. بیش از ۹۰ مطالعه نشان داده‌اند که هیچ عارضه جانبی برای آس K بر روی بدن انسان وجود ندارد.FDA حداکثر مقدار توصیه شده روزانه آسه سولفام k را ۱۵ میلی‌گرم در هر کیلوگرم وزن بدن تعیین کرده است. این برابر است با مصرف ۷.۵ لیتر نوشابه تویط یک فرد ۶۰ کیلوگرم در روز است.

با این حال، آس سولفام K اغلب در ترکیب با سایر شیرین‌کننده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا ترکیب اجزاء قند بیشتری مانند طعم می‌دهد و برخی از سلیقه‌های بعدی را پوشش می‌کند. بنابراین، برای اطمینان از مصرف بی‌خطر، توصیه می‌شود مواد تشکیل‌دهنده هر شیرین‌کننده را بررسی کنید.

فروش آسه سولفام

خرید آسه سولفام به صورت بسته‌بندی‌های ۱۰ کیلویی انجام می‌گیرد برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره موجود در بالای همین صفحه تماس حاصل فرمائید.

خرید آسه سولفام پتاسیم به عنوان خرید مواد اولیه غذایی است، از پایداری و طعم مناسب برخوردار است، مانند ساخارین، محلول در آب بوده، باعث افزایش شیرینی غذا، طعم خوب، بدون کالری و در بدن متابولیسم نمی‌شود. (برای افراد میان‌سال، بیماران چاق، شیرین‌کننده‌های دیابتی ایده‌آل است)، گرما و پایداری اسید و خوب، چهارمین نسل از شیرین‌کننده‌های مصنوعی فعلی جهان است.

سهم بازار آسه سولفام پتاسیم

در سال ۲۰۱۲ حدود ۱.۲ میلیون تن معادل از مجموع بازار جهانی ۱۸۸ میلیون تن فروخته شد. (شکر حدود ۱۵۵ میلیون تن بود) این مقدار ۰.۶۳٪ از کل بازار را به واحد شیرینی می‌دهد. از نظر ارزش به طور قابل توجهی کمتر خواهد بود.

حقایق جالب:

اگرچه معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به طور معمول برای مصرف‌کننده معمولی شناخته شده نیست. مانند اکثر شیرین‌کنندههای مصنوعی به طور تصادفی کشف شد.

کارل کلاوس، یک شیمی‌دان در هوخست در حال کار در یک آزمایشگاه بود که متوجه طعم شیرین روی کاغذی شد که لمس کرده بود. او فهمید که مقدار کمی از ماده شیمیایی که روی آن کار می‌کرد روی انگشتانش قرار گرفته است.

در سال ۱۹۸۸ توسط FDA تأیید شد و از آن زمان به عنوان شیرین‌کننده استفاده می‌شود. همچنین از این ماده در نسبت ۳۳٪ با آسپارتام برای ایجاد شیرین‌کننده جدیدی به نام نمک آسپارتام-آسه سولفام استفاده می‌شود. این ۳۵۰ برابر شیرین‌تر از شکر است و شماره E خاص خود را در اتحادیه اروپا دارد (E962).

تصویب:

GRAS در سال ۲۰۰۳ در ایالات متحده آمریکا تایید شده است. در بیش از ۱۰۰ کشور دیگر تأیید شده است. در EU به عنوان E950 تأیید شده است.

شیرین‌کننده آسه سولفام k را از کجا بخریم؟

این ماده اغلب با ۴۰/۶۰ همراه با آسپارتام استفاده می‌شود و دو شیرین‌کننده تمایل دارند تا طعم تلخ یکدیگر را از بین ببرند. (سیکلامات به همین دلیل اغلب ۹۰/۱۰ با ساخارین مخلوط می‌شود.) بعضی اوقات با شیرین‌کننده‌های دیگر مخلوط می‌شود. گاهی اوقات آن را به تنهایی در آب‌های طعم‌دار، جایی که شیرینی کم مورد نیاز است، استفاده می‌کنیم.

فروش آسه سولفام پودری و گرانول (PSG) یکی از مواد افزودنی غذایی محبوب در اکثر کشورها است. به عنوان یک تأمین‌‌کننده و وارد کننده آس سولفام، شرکت بین‌‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً ۱۵ سال است که از چین بار برند آسه سولفام گرانول (PSG) را خرید و وارد می‌کند. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما ظرف ۱ روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید