سلامتی و زیباییمقالات آموزشی

۲۴ خاصیت شراب قرمز برای پوست، مو و لاغری

خاصیت شراب قرمز برای پوست

هر ماده و محصولی با توجه به استفاده ای که میتوان کرد ، خاصیت ها و ضررهایی دارد .شراب قرمز هم جز این موارد محسوب میشود.یعنی به حد اعتدال مفید و پرکاربرد و بیش از اندازه ضررهای متعدد برای اعضای مختلف بدن دارد. در این مقاله قصد داریم.۲۴ خاصیت شراب قرمز برای پوست، مو و لاغری را مورد بررسی قراردهیم.

پیشگامان شیمی این محتوا را صرفا جهت اطلاعات عمومی منتشر کرده و هیچگونه مسئولیتی در قبال استفاده این ماده را نداردآیا می‌دانید شراب قرمز دارای خواص سلامتی بسیاری می‌باشد؟ شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد مصرف متوسط شراب قرمز امکان دارد اثرات مفیدی داشته باشد.

این امکان دارد سبب سلامت قلب شود و حتی با برخی از انواع سرطان مقابله کند. با این حال، مصرف متوسط شراب قرمز نکته کلیدی است.

شراب قرمز چیست؟

این نوع شرابی است که از انواع انگور سیاه تهیه می‌شود. اما رنگ شراب امکان دارد متفاوت باشد – از بنفشه شدید (شراب جوان) تا قرمز آجری (شراب بالغ) و قهوه‌ای (شراب قدیمی).

نحوه تهیه شراب داستان جالبی است – درست از چیدن دست تا زمان بطری کردن. ما در بخش بعدی در این پست روند را به طور کامل بحث خواهیم کرد. به عبارت ساده، شراب قرمز با خرد کردن و تخمیر انگور رنگ تیره (میوه کامل) تهیه می‌شود.

خواص شراب قرمز

میزان الکل شراب قرمز معمولاً از ۱۲ تا ۱۵ درصد است.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کاربرد الکل طبی یا اتانول

شراب ارگانیک نوع دیگری از شراب است که تفاوت ظریف دارد. این شراب از انگورهایی تولید می‌شود که طبق اصول کشاورزی ارگانیک کاشته می‌شوند – که استفاده از مواد شیمیایی و سایر کودهای مصنوعی را ممنوع می‌نماید.

یک لیوان شراب قرمز حدود ۱۲۵ کالری دارد. حاوی حدود ۳.۸ گرم کربوهیدرات و فاقد کلسترول است.اما، آیا می‌دانید شراب قرمز انواع مختلفی دارد؟

انواع شراب قرمز کدامند؟

شراب قرمز انواع مختلفی دارد که هر کدام عنصر خاص خود را دارند. برخی از محبوب‌ترین ها عبارتند از:

 • سیرا که شیراز نیز نامیده می‌شود. این گونه شراب قرمز تند و دلچسب تولید می‌نماید. از این تنوع معمولاً برای تولید شراب‌های متوسط ​​استفاده می‌شود. اما برخی از شراب‌های حاصل از این تنوع دارای طعم‌های شدید و ماندگاری بالایی هستند.
 • Merlot، که لطافت آن سبب شده است که این تنوع “شراب معرفی” برای نوشیدنی‌های جدید باشد.
 • Cabernet، که یکی از بهترین انواع جهان است. این نوع شراب معمولاً تحت درمان بلوط قرار می‌گیرد.
 • مالبک که از منطقه بوردو در فرانسه سرچشمه می‌گیرد، این گونه اغلب با کابارنت و مرلو مخلوط می‌شود.
 • Pinot noir که یکی از نجیب‌ترین انگورهای شراب قرمز است. پرورش این تنوع دشوار است.
 • Zinfandel، متنوع‌ترین رقم انگور شراب در جهان.
 • Sangiovese، که می‌تواند انتخاب خوبی برای غذاهای سبک ایتالیایی باشد.
 • باربرا، که دارای ویژگی های مشابه Merlot است، گرچه به همان محبوبیت نیست.

نه تنها انواع، بلکه شراب قرمز نیز تاریخ غنی دارد.

فواید شراب قرمز

تاریخچه شراب قرمز چیست؟

شراب قرمز اولین‌بار (با استفاده از فرآیند تخمیر) در گرجستان و ایران حدود ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد تولید شد. و شراب برای اولین‌بار در حدود ۲۲۰۰ سال قبل از میلاد، در قرص های پاپیرای مصر باستان و سومری، به عنوان داروی ساخته شده بوسیله بشر ذکر شد.

بقراط، که به عنوان پدر پزشکی غربی شناخته می‌شود، شراب را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم تبلیغ می‌کرد. به گفته وی، شراب همچنین برای ضد عفونی زخم‌ها، تسکین درد هنگام زایمان و معالجه علائم اسهال و بی‌حالی نیز مفید بود.

حتی در دوران قرون وسطی، راهبان کاتولیک شناخته شده بودند که اغلب برای انواع درمان های پزشکی از شراب استفاده می‌کردند. و در طی اپیدمی وبا در سال ۱۸۹۲ که آلمان را لرزاند، از شراب برای عقیم‌سازی آب استفاده می‌شد.در اوایل قرن بیستم، اوج جنبش اعتدال را مشاهده کرد که سبب دلسرد شدن مصرف شراب شد و آن را به اعتیاد به الکل پیوند داد.

و طی سال‌های اخیر، مطالعات زیادی انجام شده است که نور مثبتی را بر شراب، به ویژه انواع قرمز نشان می‌دهد. مطالعات نشان داده است که مصرف متوسط ​​شراب اثرات مفیدی بر سلامت قلب و مدیریت دیابت دارد. همچنین امکان دارد به مقابله با چاقی و بیماری‌های سیستم عصبی کمک کند.

شما یک تن از این مطالعات را در این پست مشاهده خواهید کرد. فقط به خواندن ادامه دهید.

قبل از ادامه کار، شما باید در مورد پارادوکس فرانسه بدانید. این مشاهده است که فرانسوی‌ها علی‌رغم مصرف مقادیر زیادی کلسترول و چربی اشباع، میزان بیماری قلبی بسیار کمی دارند. برخی از متخصصان معتقدند که مصرف منظم شراب قرمز بوسیله فرانسوی‌ها می‌تواند یک دلیل باشد.

آنچه همچنین باید مورد توجه قرار گیرد این است که مطالعات نشان داده است که چربی اشباع و کلسترول همیشه بد نیستند. وقتی در مقادیر متوسط ​​مصرف شوند، هیچ آسیبی نمی‌رسانند.خوب، این شراب قرمز را به عنوان اکسیری برای نشاط و سلامتی نشان می‌دهد. ما هنوز این را نمی‌دانیم، اما چه موادی در شراب قرمز می‌تواند اینقدر مفید باشد؟چه موادی در شراب قرمز سبب سودمند شدن آن می‌شود؟

مزایای شراب قرمز

شراب قرمز از انگور درست می‌شود و انگور سرشار از چندین آنتی‌اکسیدان است. برخی از این موارد شامل کاتچین، رسوراترول، اپی کاتچین و پروآنتوسیانیدین است.رسوراترول، آنتی‌اکسیدان حاصل از پوست انگور، فواید ضد پیری و سلامت قلب دارد.

فلاونوئیدها، به ویژه آنتوسیانین‌ها، که سبب می‌شود شراب رنگ قرمز غنی داشته باشد، می‌تواند اثرات مفیدی برای سلامت کلی داشته باشد. و پروانتوسیانیدین‌ها می‌توانند خطر بیماری قلبی را کاهش دهند. این آنتی‌اکسیدان‌ها همچنین به مقابله با آسیب رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند. شراب‌ها نیز حاوی شکر هستند – موضوعی که باید در نظر بگیرید.

 • شراب خشک – ۴ گرم شکر در هر لیتر
 • شراب خشک متوسط ​​- ۴ تا ۱۲ گرم قند در لیتر (۰.۵ تا ۲ گرم در هر لیوان)
 • شراب شیرین – ۴۵ گرم شکر در هر لیتر (۶ گرم در هر لیوان)

شراب قرمز می‌تواند در همه این انواع موجود باشد، و در صورت امکان سعی کنید انواع خشک آن را انتخاب کنید.

فواید شراب قرمز برای سلامتی چیست؟

برخی از بهترین مزایای شراب قرمز برای سلامتی را بررسی کنید.

۱. سلامت قلب را تقویت می‌نماید

آنتی‌اکسیدان‌های غذایی موجود در شراب قرمز می‌توانند سطح کلسترول خوب (لیپوپروتئین با چگالی بالا یا HDL) را افزایش دهند. این از تجمع کلسترول جلوگیری می‌نماید و از بیماری‌های قلبی جلوگیری می‌نماید. پلی‌فنول‌های موجود در شراب قرمز، به ویژه رسوراترول، می‌توانند از لایه‌های رگ‌های خونی قلب شما محافظت کنند.

مشخص شده است که رسوراترول سبب کاهش لخته‌های خون می‌شود. اگرچه مطالعات بیشتری مورد نیاز است، اما این امکانات امیدوار کننده است.رسوراترول موجود در شراب قرمز همچنین می‌تواند از بلوغ سلول‌های چربی نابالغ جلوگیری کند. همچنین می‌تواند پروتئینی به نام sirtuin 1 را فعال کند که از قلب در برابر التهاب محافظت می‌نماید.

طبق مطالعه دیگری بوسیله بنیاد فناوری انگلیس، شراب قرمز می‌تواند سلامت سلول‌های رگ‌های خونی را بالا ببرد. طبق مطالعه، مصرف منظم شراب قرمز (و متوسط) به مدت ۲۱ روز می‌تواند عملکرد اندوتلیال عروقی را به میزان قابل توجهی تقویت کند. اما، ما می‌خواهیم دوباره استرس کنیم، اعتدال کلید اصلی است.

و به هیچ وجه نمی‌خواهیم الکل را تبلیغ کنیم. یک لیوان شراب اینجا و آنجا اشکالی ندارد. یا اگر آخر هفته بیرون می‌روید و همراه با شام چند نوشیدنی می‌نوشید. اما اعتدال را رعایت کنید.شراب قرمز همچنین عروق را گشاد می‌نماید. و از نظر فواید سلامتی، دو لیوان شراب قرمز همان پنج لیتر آب میوه است.

اما اگر فردی با مشکل الکل هستید، شراب قرمز راهی برای حل آن نیست.طبق یک مطالعه دیگر در هند، کوئرستین، یکی دیگر از پلی‌فنول‌های شراب قرمز، خواص محافظت از قلب را نشان می‌دهد. همچنین مشخص شد که این شراب سبب بهبود فشار خون می‌شود.

همچنین مشخص شد که میزان کلسترول خوب در مصرف‌کنندگان شراب در مقایسه با مصرف‌کنندگان دیگر زیاد است. این مطالعه نتیجه گرفت که شراب قرمز به عنوان یک مکمل غذایی می‌تواند برای قلب مفید باشد. اما مراقب باشید، فقط به عنوان یک مکمل رژیم غذایی.

یک مطالعه آمریکایی دیگر بیان می‌دارد که رسوراترول در شراب قرمز می‌تواند از کاهش عملکرد قلبی عروقی مربوط به سن جلوگیری کند.  از این رو، این پست از مشروبات الکلی نمی‌خواهد که شراب قرمز را شروع کنند تا از مزایای آن استفاده کنند، اما از مشروبات الکلی زیاد می‌خواهد مصرف آن را محدود کنند تا از مزایای آن استفاده کنند.

صحبت از دوز سالم، مردان می‌توانند مصرف خود را به ۱ تا ۲ نوشیدنی در روز محدود کنند. و زنان می‌توانند خود را به ۱ نوشیدنی در روز محدود کنند. اتفاقاً این در انتهای بالاتر است. یک “نوشیدنی” برابر است با ۱۱۸ میلی‌لیتر شراب، یا ۳۵۵ میلی‌لیتر آبجو.

و اگر به دنبال شراب سالم برای قلب هستید، به دنبال Pinot Noir بروید – انگورهایی که برای این شراب قرمز تولید می‌شوند از محیط های مرطوب و سرد به دست می‌آیند. این بدان معنی است که سالم‌ترین قسمت‌های میوه تازه‌ترین نگهداری می‌شود.

اگرچه می‌دانیم مصرف متوسط ​​شراب قرمز می‌تواند از بیماری قلبی جلوگیری کند، اما چیزی که نمی‌دانیم این است که می‌تواند شرایط موجود را برطرف کند. ما از این جنبه به مطالعات بیشتری نیاز داریم.

24 خاصیت شراب قرمز برای پوست، مو و لاغری

۲. سطح کلسترول را کم می‌کند

رسوراترول موجود در شراب قرمز علاوه بر بالا بردن سطح کلسترول خوب، می‌تواند سطح کلسترول بد خون را نیز کم کند. اما طبق برنامه ملی آموزش کلسترول، کاهش مصرف چربی ترانس و ورزش روزانه می‌تواند روش‌های بهتری برای کنترل سطح کلسترول باشد.

مطالعات می‌گویند که یک لیوان شراب قرمز روزانه به مدت چهار هفته می‌تواند سطح کلسترول خوب را ۱۶ درصد بالا ببرد و میزان فیبرینوژن (یک ترکیب لخته‌کننده) را ۱۵ درصد کم کند. به ویژه الکل موجود در شراب است که این فواید را فراهم می‌نماید، که امکان دارد فقط با عصاره انگور قرمز حاصل نشود. مطالعات دیگر می‌گویند گرچه شراب قرمز محافظ است، اما اشکال دیگر الکل امکان دارد اثرات مفید مشابه نداشته باشد.

خرید و فروش مواد شیمیایی با کیفیت برای تولیدات صنعتی، داروسازی، آرایشی، بهداشتی و آزمایشگاهی

اگر گوشت تیره دارید شراب قرمز می‌تواند کمک کند. از آزاد شدن ترکیبات مضر در گوشت تیره که می‌توانند سطح کلسترول را افزایش دهند جلوگیری می‌نماید. و طبق یک مطالعه برزیلی، شراب قرمز امکان دارد به جلوگیری از تشکیل پلاک کمک کند، که نتیجه مستقیم افزایش کلسترول است.

شراب قرمز نه تنها کلسترول خوب را افزایش می‌دهد، بلکه سبب بزرگتر شدن ذرات نیز می‌شود. نسخه‌های بزرگ و کرکی HDL خبر خوبی برای قلب است.

۳. به مقابله با دیابت کمک می‌نماید

طبق انجمن دیابت آمریکا، نوشیدن شراب قرمز می‌تواند قند خون شما را تا ۲۴ ساعت کم کند. اما کنار این، برخی مطالعات وجود دارد که نشان می‌دهد چگونه شراب قرمز می‌تواند به بیماران دیابتی کمک کند.

طبق مطالعه اخیر، مصرف متوسط ​​شراب قرمز می‌تواند خطر بیماری قلبی را در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ کم کند. اما جدا از اعتدال، آنچه بیماران دیابتی (مخصوصاً داروهایی که تحت دارو هستند) نیز باید در نظر بگیرند، زمان روز مصرف شراب است.

جالبتر از آن است که طبق یک مطالعه، افرادی که سه تا چهار بار در هفته شراب مصرف می‌کردند ۳۰٪ کمتر از کسانی که کمتر از یک بار در هفته می‌نوشیدند، به دیابت مبتلا می‌شوند. اعتبار می‌تواند به پلی‌فنول‌های موجود در شراب قرمز داده شود، که امکان دارد به مدیریت سطح قند خون کمک کند.

با این حال، پزشکان درگیر در مطالعه به بیماران خود توصیه نمی‌کنند که فقط برای کاهش خطر دیابت شروع به نوشیدن کنند.همچنین باید بدانید که انواع مختلف الکل می‌توانند تأثیرات متفاوتی بر سطح قند خون داشته باشند. به عنوان مثال، آبجو می‌تواند قند خون را بالا ببرد در حالی که سایرین می‌توانند به طور خطرناکی سطح را کاهش دهند.

مهم است که مورد دیابت خود را جدی بگیرید زیرا آمار نگران‌کننده است. براساس مطالعه‌های WHO، تعداد بیماران دیابتی به سرعت افزایش یافته است – از ۱۰۸ میلیون مورد ثبت شده در سال ۱۹۸۰ به ۴۲۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۴. دیابت همچنین می‌تواند سبب سکته، نارسایی کلیه، بیماری قلبی و قطع اندام تحتانی شود.

مطالعه دیگری تأیید کرده است که مصرف هر شب یک لیوان شراب قرمز امکان دارد خطر ابتلا به دیابت را کم کند. این نشان می‌دهد که به اجزای غیر الکلی شراب قرمز می‌توان به دلیل خواص ضد دیابت آن اعتبار داد. و طبق مطالعه دیگری در مورد اوکراین روی موش‌های دیابتی، شراب قرمز و پلی‌فنول‌های آن نویدبخش زیادی در درمان و حتی پیشگیری از دیابت است (۲۶). اسید تانیک، یکی از ترکیبات غیر الکلی موجود در شراب قرمز، همچنین می‌تواند به درمان دیابت کمک کند.

شراب قرمز یکی از غنی‌ترین منابع غذایی رسوراترول است که طبق مطالعه، می‌تواند سلامت عروق دیابتی را بهبود بخشد.اگر در معضل استفاده از شراب قرمز یا شراب سفید برای درمان دیابت هستید، جواب شما را می‌شنوید – در یک مطالعه، شراب قرمز می‌تواند فعالیت آلفا گلوکوزیداز (آنزیمی که سبب جذب گلوکز بوسیله روده کوچک می‌شود) را مهار کند.)

تقریباً ۱۰۰ درصد، در حالی که شراب سفید تنها تا ۲۰ درصد می‌تواند به آن دست یابد. شراب قرمز همچنین حاوی ۱۰ برابر پلی‌فنول بیشتر از شراب سفید است که می‌تواند مسئول این اثر مطلوب باشد.شراب قرمز همچنین حاوی ۱۳ برابر رسوراترول بیشتر از شراب سفید است (زیرا شراب قرمز مدت زمان بیشتری با پوست انگور تخمیر می‌شود).

مطالعات نشان می‌دهد که افزایش سطح قند بعد از غذا یکی از بزرگ‌ترین دلایل التهاب است که اغلب منجر به دیابت می‌شود (۳۰). اما اگر همراه وعده عصرانه خود یک لیوان شراب قرمز داشته باشید، میزان قند خون شما در حدود ۳۰٪ کمتر از شراب مصرف نکرده است.

اما در نظر گرفتن سخنان دکتر امیلی برنز، رئیس ارتباطات مطالعاتی در دیابت انگلیس، که می‌گوید اگرچه مطالعات جالب است، نتایج نباید به عنوان چراغ سبز برای نوشیدن الکل زیاد تلقی شود.

۴. با سرطان مقابله می‌نماید

طبق تحقیقی از مرکز پزشکی دانشگاه روچستر، رسوراترول موجود در شراب قرمز می‌تواند سلول‌های سرطانی لوزالمعده را از بین ببرد. آنتی‌اکسیدان با فلج کردن عملکرد منبع انرژی اصلی سلول‌ها (میتوکندری نیز نامیده می‌شود) به این مهم دست می‌یابد.

در واقع، اهمیت شراب قرمز در طول درمان سرطان به حدی است که پزشکان به بیمار توصیه نمی‌کنند که اگر شراب قرمز را قبلاً مصرف کرده است (به طور واضح و متعادل) آن را ترک کند. مطالعات نشان می‌دهد رسوراترول نه تنها سلولهای بدخیم را از بین می‌برد بلکه از بافت طبیعی در برابر اثرات مخرب تابش محافظت می‌نماید.

جالبتر اینکه، سلول‌های پانکراس به ویژه در برابر شیمی‌درمانی مقاوم هستند. دلیل این امر این است که این اندام معمولاً  آنزیم‌ها قدرتمند هضم را به دوازدهه (قسمت اول روده کوچک درست در پشت معده) پمپ می‌نماید. این روند پمپاژ طبیعی لوزالمعده حتی می‌تواند شیمی‌درمانی مورد نیاز سلول‌ها را از بین ببرد.

اما آنچه جالب است این است که رسوراترول موجود در شراب قرمز همچنین می‌تواند قدرت موجود برای پمپاژ شیمی‌درمانی از سلول را کم کند.مطالعات همچنین نشان داده است افرادی که حداقل یک لیوان شراب قرمز در هفته مصرف می‌کنند کمتر از افراد غیرمخمر یا مشروبات الکلی یا آبجو به سرطان روده مبتلا می‌شوند.

رسوراترول همچنین سلول‌های سرطانی را با انسداد پروتئین‌هایی که در غیر این صورت مانع درمان شیمی‌درمانی می‌شوند، حساس‌تر می‌نماید. و غلظت رسوراترول در شراب قرمز می‌تواند تا ۳۰ میکروگرم در میلی‌لیتر باشد.طبق یک مطالعه چینی، پلی‌فنول‌های شراب قرمز همچنین می‌توانند از تکثیر سلول‌های سرطانی روده بزرگ جلوگیری کنند.

همچنین مشخص شد که شراب در درمان سرطان پستان از شراب سفید بهتر است. جدا از رسوراترول، ترکیب دیگری به نام میریسیتین در شراب قرمز، خاصیت پیشگیری از سرطان را به آن می‌دهد. و در مطالعات موش، مشخص شد که پلی‌فنول‌های شراب قرمز سبب شروع تأخیر در تومورها می‌شوند.

یک مطالعه اسپانیایی دیگر نشان می‌دهد که شراب قرمز با پیشرفت سرطان ریه ارتباط منفی دارد – اگرچه مطالعات بیشتر موجه است.یک مطالعه که بوسیله دانشکده پزشکی هاروارد منتشر شده است، بر احتمال شراب قرمز برای جلوگیری از سرطان پروستات تأکید دارد.

مردانی که مقادیر متوسط ​​شراب قرمز مصرف می‌کنند، فقط نصف احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مقایسه با افرادی که به هیچ وجه آن را نمی‌نوشند، وجود دارد. محققان تصور می‌کنند که رسوراترول موجود در این نوشیدنی امکان دارد در برابر هورمون‌های مردانه که غده پروستات را تحریک می‌کنند، عمل کند.

شراب قرمز همچنین می‌تواند خطر ابتلا به برخی سرطان‌های پیشرفته و تهاجمی را تا ۶۰ درصد کم کند.و طبق گفته محققان دانشگاه کلرادو، اگر می‌خواهید الکل بنوشید، شراب قرمز را انتخاب کنید.اما برخی شواهد متناقض نیز وجود دارد – که به همان اندازه مهم است. در یک مطالعه آمده است که برعکس شراب قرمز می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را بالا ببرد.

این را می‌توان به محتوای الکلی شراب نسبت داد. بنابراین ما توصیه می‌کنیم حداقل از این جنبه به توصیه پزشک خود توجه کنید زیرا سرطان یک بیماری روزمره نیست که بتوانیم در آن فرصتی پیدا کنیم.همچنین، برای کاهش اثرات بد الکل، می‌توانید یک مخلوط کن کم کالری به نوشیدنی خود اضافه کنید یا بین هر نوشیدنی یک لیوان آب بنوشید. البته، بهترین راه تمرین اعتدال یا ترک کامل است.

فواید شراب برای بیماران قلبی

۵. از چاقی جلوگیری می‌نماید

مطالعات می‌گوید که رسوراترول موجود در شراب قرمز می‌تواند چربی بد را به چربی قهوه‌ای کالری‌سوز تبدیل کند. و رژیم‌های غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان می‌توانند به مقابله با چاقی کمک کنند. رسوراترول اکسیداسیون چربی‌های رژیم غذایی را افزایش می‌دهد و از اضافه وزن بدن جلوگیری می‌نماید.

این چربی سفید را به چربی قهوه‌ای تبدیل می‌نماید (چربی بژ نیز نامیده می‌شود) که در اثر گرما می‌سوزد – در نتیجه از چاقی و اختلال در عملکرد متابولیک جلوگیری می‌نماید.اما توجه به این نکته مهم است که مارک‌های خاص شراب، به ویژه مرلو و کابارن ساووینون، حاوی کسری از رسوراترول است که در انگور یافت می‌شود.

دلیل این امر این است که بیشتر پلی‌فنل‌های مفید در فرآیند تولید شراب نامحلول بوده و فیلتر می‌شوند. اگرچه امکان دارد در همه مارک‌های شراب قرمز اینگونه نباشد، اما مهم است که فرآیند تولید شراب را از فروشنده جویا شوید. کمی دانش اضافی می‌تواند کمک کند.مصرف شراب قرمز همچنین می‌تواند اثرات مخرب سیگار را کم کند.

این می‌تواند سبب کاهش التهاب و روند پیری سلول‌ها شود (که بوسیله آنزیمی به نام تلومراز ایجاد می‌شود)، که معمولاً پس از استعمال دخانیات را تسریع می‌نماید.طبق یک مطالعه دیگر در اسپانیا، پلی‌فنول‌های موجود در شراب قرمز میکروبیوتای روده را تعدیل می‌کنند و به جلوگیری از بیماری‌های متابولیک در افراد چاق کمک می‌کنند.

این پلی‌فنول‌ها همچنین می‌توانند از بیماری‌های قلبی مرتبط با چاقی جلوگیری کنند.طبق تحقیقی از دانشگاه پوردو، رسوراترول به مصرف پیساتاننول پس از مصرف تبدیل می‌شود. Piceatannol تغییر در چربی‌سازی (فرآیندی که سلول‌های چربی در مراحل اولیه بالغ می‌شوند) را تغییر می‌دهد – این بدان معنی است که این ترکیب می‌تواند چربی‌زایی را به تأخیر بیندازد یا حتی آن را مهار کند (۴۵). Piceatannol همچنین در پوست انگور قرمز و دانه‌های آن، بلوبری و میوه شور یافت می‌شود.

۶. از فشار خون بالا و سکته مغزی جلوگیری می‌نماید

یک مطالعه بوسیله دانشکده پزشکی هاروارد شراب قرمز غیر الکلی را نسبت به انواع رایج توصیه می‌نماید. شراب از آسیب عروق محافظت می‌نماید، در نتیجه فشار خون را کم می‌کند. همچنین، مصرف شراب قرمز غیر الکلی می‌تواند سطح اکسید نیتریک را در خون بالا ببرد.

این خبر خوبی است زیرا اکسید نیتریک دیواره رگ‌های خونی را شل می‌نماید و جریان خون بهتر را تشویق می‌نماید. با این حال، ورزش منظم و رژیم غذایی مناسب بهترین گزینه در هر روز خاص است.محققان اسپانیایی همچنین می‌گویند الکل موجود در شراب قرمز توانایی آن را در کاهش فشار خون ضعیف می‌نماید.

بنابراین، شراب قرمز غیر الکلی می‌تواند راهی برای انتخاب باشد.شراب قرمز همچنین می‌تواند فشار خون را با کاهش استرس کم کند. استرس می‌تواند سطح فشار خون شما را بالا ببرد، اما یک وعده شراب قرمز در شب می‌تواند به آرامش شما کمک کند.همچنین یک لیوان کوچک شراب در روز ۱۰ درصد خطر سکته مغزی ایسکمیک را کم می‌کند.

هر چیزی بیش از این مقدار می‌تواند مشکل‌ساز باشد – زیرا الکل می‌تواند سطح فشار خون را بالا ببرد و سبب سکته شود.رسوراترول موجود در شراب قرمز همچنین می‌تواند سلول‌های مغز را به دفاع از خود در برابر رادیکال های آزاد سوق دهد، در نتیجه از سکته مغزی جلوگیری می‌نماید.

اما مطالعات بیشتری لازم است – زیرا همه انواع شراب قرمز حاوی مقادیر یکسان رسوراترول نیستند. اما در غیر این صورت، اگر نوشیدنی را انتخاب کردید، بگذارید شراب قرمز اولین انتخاب باشد – زیرا می‌تواند از مغز محافظت کند.اما دوباره، ما در اینجا شواهد متناقضی داریم – مجموعه دیگری از محققان می‌گویند که اثرات فشار خون شراب قرمز همان آبجو است.

و حذف الکل از شراب قرمز امکان دارد تفاوت زیادی ایجاد کند. طبق گفته محققان، این یک تعادل ظریف است. مردان باید روزانه کمتر از ۲ نوشیدنی بنوشند. الکل، در صورت مصرف متوسط​​، می‌تواند خطر لخته شدن خون را کاهش دهد – که در غیر این صورت سبب سکته مغزی می‌شود.

در یک مطالعه دیگر، مشخص شد که پلی‌فنول‌های شراب قرمز سطح فشار خون را کاهش نمی‌دهند. این نوشیدنی حتی امکان دارد اثرات مثبتی بر فشار خون نداشته باشد. و یک مطالعه دیگر در استرالیا نشان می دهد که شراب قرمز امکان دارد فشار خون را در مردان مبتلا به فشار خون بالا ببرد.

۷. ماندگاری را ارتقا می‌دهد

مطالعات انجام شده بوسیله دانشمندان فرانسوی نشان می‌دهد که رسوراترول در شراب قرمز می‌تواند طول عمر را تا ۶۰٪ بالا ببرد. آنتی‌اکسیدان همچنین می‌تواند سطح انرژی بالاتری را فراهم کند. اگرچه این آزمایشات روی کرم‌ها انجام شده است، محققان معتقدند که اثرات مشابهی را می‌توان در انسان مشاهده کرد.

رسوراترول امکان دارد یک واکنش استرسی تکاملی را در سلول‌های انسانی فعال کند که امکان دارد طول عمر را بالا ببرد.آنتی‌اکسیدان در برخی از توت‌ها، انگور، بادام‌زمینی و دانه‌های کاکائو وجود دارد – در این گیاهان به عنوان پاسخ به استرس تولید می‌شود.

این یک فیتوآلکسین است که به طور طبیعی وجود دارد (همچنین به عنوان مدافع گیاه نیز شناخته می‌شود) که در پاسخ به ضربه مکانیکی (مانند آسیب)، نور ماورا بنفش یا عفونت بوسیله قارچ‌ها تولید می‌شود – این وسیله‌ای برای دفاع است. مطالعات نشان می‌دهد که می‌تواند به طور مشابه در انسان نیز کار کند.

یک مطالعه ایتالیایی می‌گوید شراب با القای ژن‌های طول عمر می‌تواند طول عمر را بالا ببرد. و طبق مرکز استنفورد در مورد طول عمر، رسوراترول موجود در شراب قرمز می‌تواند سلول‌های عصبی ما را از اثرات نامطلوب پیری محافظت کند.

با این حال، مقدار رسوراترول که می‌توانید از شراب قرمز دریافت کنید در مقایسه با مقدار قرص بسیار ناچیز است. اگر فقط مقدار شربت رسوراترول را فقط از شراب تهیه کنید، امکان دارد مجبور باشید روزانه ۶۰۰ بطری شراب قرمز بنوشید.

۸. استرس را کم می‌کند

و بله، دوباره رسوراترول است. این ترکیب موجود در شراب قرمز سبب تحریک پروتئین خاصی می‌شود که ژن‌های خاصی را که ترمیم DNA می‌کنند فعال می‌نماید، ژن‌های تومور را سرکوب می‌نماید و ژنهای ماندگاری را تقویت می‌نماید. در واقع، آنچه ما می‌خواهیم بگوییم یک لیوان شراب قرمز در روز است که می‌تواند به شما در کاهش استرس کمک کند.

بهترین راه برای دستیابی به این مهم، نوشیدن یک لیوان شراب به همراه شام ​​است، و نه درست قبل از خواب – این می‌تواند بدون ایجاد مزاحمت در چرخه خواب، بر شما اثر آرام بخشی بگذارد.اما اثرات تسکین دهنده استرس شراب قرمز در زنان باردار قابل استفاده نیست.

زنانی که انتظار دارند استرس زیادی را متحمل می‌شوند – و نوشیدن شراب قرمز بهترین گزینه برای مقابله با آن نیست. الکل به هر شکل امکان دارد برای کودک مضر باشد.غذاهای راحت مانند کوکی‌ها مطمئناً می‌توانند استرس را برطرف کنند، اما نکته منفی این است که شما خراب می‌شوید. میوه‌ها و سبزیجات و شراب قرمز البته استرس را تسکین می‌دهد و همچنین آنتی‌اکسیدان‌های مفیدی ارائه می‌دهد.

۹. قدرت استخوان را بهبود می‌بخشد

یک مطالعه منتشر شده در آکسفورد آکادمیک ژورنال نشان داده است که رسوراترول در شراب قرمز می‌تواند تراکم استخوان نخاع را در مردان مبتلا به سندرم متابولیک بهبود بخشد. این مطالعه نشان می‌دهد که رسوراترول با تحریک تشکیل یا کانی‌سازی بر استخوان تأثیر مثبت می‌گذارد.

این ترکیب همچنین دارای خواص ضد التهابی است که می‌تواند از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری کند. سلولهای استخوان ساز را در بدن تحریک می‌نماید.یک یا دو لیوان شراب می‌تواند به اندازه داروها مفید باشد تا از زنان مسن در برابر نازک شدن استخوان محافظت کند. مصرف متوسط ​​الکل پس از یائسگی برای حفظ قدرت استخوان در سال‌های بعد مشخص شد.

جالب‌تر از همه، عدم تعادل بین حل شدن یک استخوان قدیمی و تولید یک استخوان جدید است که سبب پوکی استخوان در زنان مسن‌تر می‌شود – و الکل، اگر در حد متوسط ​​مصرف شود، این عدم تعادل را برطرف می‌نماید.

با این وجود، انجمن ملی پوکی استخوان نسبت به نوشیدن الکل بیشتر برای محافظت از استخوان ها هشدار می‌دهد. مصرف بیش از حد الکل می‌تواند خطر شکستگی را بالا ببرد.

۱۰. خطر آب مروارید را کم می‌کند

طبق مطالعات، رسوراترول و سایر آنتی‌اکسیدان‌های موجود در شراب قرمز می‌توانند به جلوگیری از نابینایی کمک کنند. در مطالعه دیگری بوسیله دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، رسوراترول موجود در شراب از رشد خارج از کنترل رگ‌های خونی چشم جلوگیری می‌نماید. همچنین از رتینوپاتی دیابتی و از بین رفتن ماکولای وابسته به سن جلوگیری می‌نماید.

رسوراترول همچنین امکان دارد با افزایش سطح گلوتاتیون در سیستم شما خطر آب مروارید را کم کند.طبق سایر مطالعات، انگور (و شرابی که از آن‌ها می‌آید)، سبز یا قرمز یا سیاه، می‌تواند به عنوان گلوله جادویی در مقابله با آب مروارید عمل کند.

۱۱. سلامت کبد را ارتقا می‌دهد

مصرف متوسط ​​شراب نه تنها برای کبد بی‌خطر بود، بلکه حتی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی را کم کند. برعکس، مصرف آبجو یا مشروبات الکلی می‌تواند خطر بیماری را چهار برابر بالا ببرد.

۱۲. امکان دارد به جلوگیری از آلزایمر کمک کند

رسوراترول موجود در شراب قرمز سبب ترمیم موانع نشتی مغز خون شده و اجازه می‌دهد خون از بدن وارد مغز شود. این ترمیم پیشرفت مسائل شناختی در بیماران آلزایمر را کند می‌نماید. بیماران آلزایمر در اثر التهاب بافت عصبی، که اغلب ناشی از ترشح مولکول‌های ایمنی مضر از بدن به مغز است، با مشکلات بیشتری روبرو می‌شوند.

رسوراترول این مولکول‌های ایمنی را خاموش می‌نماید، که در غیر این صورت سبب التهاب و تخریب سلول‌های عصبی می‌شود.محققان همچنین در حال مطالعه ترکیباتی هستند که پس از عبور شراب قرمز از روده باقی‌مانده‌اند – آنها این ترکیبات را متابولیت‌های روده انسان می‌نامند. این متابولیت‌ها می‌توانند از مرگ سلول‌های مغزی جلوگیری کنند.

۱۳. سلامت مغز را تقویت می‌نماید

طبق مطالعه انجام شده بوسیله دانشکده پزشکی ییل، ​​گرچه مولکول‌های شراب طعم و مزه ندارند، اما مغز را تحریک می‌کنند تا این احساس را ایجاد کند. این سبب می‌شود ماده خاکستری شما بیشتر کار کند و سلامت مغز را تقویت کند. در واقع، طعم و مزه امکان دارد هرگز در شراب نباشد، اما بوسیله مغز شراب چوب ایجاد می‌شود.

همچنین مشخص شد دوزهای متوسط ​​و منظم شراب قرمز دارای اثر آنتی‌اکسیدانی در هیپوکامپ بیماران دیابتی است. رسوراترول اثرات مشابهی بر روی هیپوکامپ و قشر فرونتال دارد.اما در غیر این صورت، مصرف زیاد الکل می‌تواند مهارت‌های تفکر شما را خراب کرده و سبب آسیب مغزی شود.

با این حال، ما دوباره یک تناقض داریم. برخی مطالعات این عقیده رایج را که روزانه یک لیوان شراب قرمز می‌تواند از آسیب مغزی جلوگیری کند، تأیید نمی‌نماید. از این رو، اگر به هر نوع بیماری مغزی مبتلا هستید و همچنین شراب مصرف می‌کنید، بلافاصله این کار را متوقف کرده و با پزشک خود مشورت کنید. فرصتی استفاده نکنید.

۱۴. با افسردگی مقابله می‌نماید

طبق مطالعات، ۲ تا ۷ لیوان شراب قرمز در هفته امکان دارد افسردگی را کم کند. همین مطالعات همچنین نشان می‌دهد که بالعکس، می‌تواند سبب افسردگی شود.رسیدن به درصد (برای شفافیت)، مصرف ۵ تا ۱۵ گرم الکل در روز خوب است. و یک لیوان کوچک شراب حاوی حدود ۹ گرم الکل است.

۱۵. خواب را بهبود می‌بخشد

شراب قرمز انگور از آن ساخته شده است سرشار از ملاتونین است، همان ترکیبی که سبب خوابیدن در انسان می‌شود. این هورمون بوسیله غده صنوبری در مغز ما تولید می‌شود. و تقریباً انگورهایی که برای تولید شراب قرمز استفاده می‌شوند، بیش از خون ما حاوی ملاتونین هستند.

به گفته دانشمندان، مقدار ملاتونین موجود در شراب قرمز می‌تواند به قدری زیاد باشد که به خوابیدن کمک کند.ملاتونین موجود در شراب قرمز می‌تواند ریتم شبانه روزی را تنظیم کند، در نتیجه به خواب کمک می‌نماید.در یک مطالعه دیگر، افرادی که شراب قرمز نوشیدند کیفیت خواب بهتری را نسبت به کسانی که آب ساده می‌نوشیدند مطالعه کردند.

۱۶. عملکرد ریه را تقویت می‌نماید

طبق مطالعه، رسوراترول در شراب قرمز می‌تواند روند التهابی را که در بیماری انسداد ریوی مزمن (COPD) اتفاق می‌افتد، کم کند. به گفته محققان بنیاد ملی قلب و ریه در کالج امپریال لندن، استعمال دخانیات علت اصلی ابتلا به بیماری COPD است – و این بیماری غیرقابل برگشت است.

یک مطالعه در یونان نشان داد که دو لیوان شراب قرمز آسیب عروق ناشی از یک سیگار را کم می‌کند.طبق یک مطالعه در اوهایو، رسوراترول می‌تواند به درمان فشار خون ریوی کمک کند (۷۹). اگرچه برای مقیاس‌گذاری مطالعه، مطالعات بیشتری لازم است، اما این امر امیدوار کننده سلامت انسان است.

۱۷. از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌نماید

مطالعات نشان داده است که شراب قرمز با جلوگیری از ایجاد حفره می‌تواند از دندان‌های شما محافظت کند. شراب می‌تواند به از بین بردن باکتری‌ها از دندان کمک کند، در غیر این صورت اسیدی تولید می‌نماید که به مرور زمان به دندان آسیب می‌رساند.

اما این می‌تواند یک معامله بین موافقان و مخالفان باشد – کاهش خطر ایجاد حفره در مقابل دندان‌های رنگ‌آمیزی و کالری اضافی ناشی از الکل. با اعتدال، می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید.باکتری شراب قرمز از بین می‌برد، استرپتوکوک است که به طور رایج در حفره‌های دندان یافت می‌شود.

پلی‌فنول‌های موجود در شراب قرمز می‌توانند به از بین بردن این باکتری‌ها کمک کنند.این مطالعات منع مصرف دارد. در مرحله اول، این مطالعه در یک آزمایشگاه انجام شد و منتقدان خاصی ادعا می‌کنند که شرایط داخل آزمایشگاه بسیار متفاوت از شرایط داخل دهان است.

همچنین امکان دارد الکل، اسیدها و قندهای موجود در شراب قرمز فواید پلی‌فنل‌های آن را باطل کند.از این رو، باید دو نکته را بخاطر بسپارید – مصرف متوسط ​​چیزی است که ما در اینجا درباره آن صحبت می‌کنیم. و حتی قبل از آن با دندانپزشک خود مشورت کنید و از او مشاوره بگیرید.

۱۸. سطح اسیدهای چرب امگا ۳ را افزایش می‌دهد

لازم نیست به شما بگوییم که اسیدهای چرب امگا ۳ چقدر مهم هستند. براساس تحقیقی از دانشگاه کاتولیک، مصرف متوسط ​​شراب قرمز می‌تواند سطح اسیدهای چرب امگا ۳ را در گلبول‌های قرمز خون بالا ببرد. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که شراب قرمز عملکرد بهتری نسبت به سایر نوشیدنی‌های الکلی دارد.

محققان حدس می‌زنند این اثر می‌تواند به پلی فنل‌های شراب نسبت داده شود.این امر همچنین می‌تواند دلیل ارتباط مصرف شراب قرمز با سلامت قلب باشد – زیرا امگا ۳ به عنوان سلامتی قلب شناخته می‌شود.

۱۹. سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌نماید

مطالعات نشان داده است که یک لیوان شراب روزانه (به طور خاص شراب قرمز) می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به مقابله با عفونت کمک کند. و یک یا دو لیوان شراب قرمز نیز می‌تواند به شما کمک کند تا آن سرماخوردگی‌های آزار دهنده را از بین ببرید.

طبق مجله اپیدمیولوژی آمریکا، این محافظت می‌تواند با شراب قرمز قوی‌تر از نوع سفید باشد. این مطالعه بیان می‌نماید که شراب قرمز می‌تواند نوعی مصونیت ایجاد کند که می‌تواند ۲۰۰ ویروس تحریک‌کننده سرما را دفع کند.

طبق مطالعه دانشگاه فلوریدا، شراب قرمز پاسخ ایمنی را سرکوب نمی‌نماید – که اساساً بدان معناست که شراب به سیستم ایمنی بدن شما آسیب نمی‌رساند (البته اگر به میزان متوسط ​​مصرف شود). شما می‌توانید از مزایای شراب قرمز بدون هیچ‌گونه آسیبی به عملکرد ایمنی بدن خود بهره‌مند شوید.

۲۰. به مقابله با بیماری پارکینسون کمک می‌نماید

طبق مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۸ در مجله دارویی اروپا منتشر شد، رسوراترول می‌تواند از سلول‌ها و اعصاب محافظت کند و همچنین آسیب مغزی را در بیماران مبتلا به پارکینسون کم کند. این مطالعه بر روی موش‌های صحرایی با نتایج مثبت انجام شد.

همچنین مشخص شد که رسوراترول از سلول‌های مغز در برابر آسیب‌های ناشی از لوله های وارد شده به مغز برای درمان DBS (تحریک عمیق مغز) محافظت می‌نماید.یک مطالعه آمریکایی دیگر بیان می‌دارد که رسوراترول و کوئرستین موجود در شراب قرمز امکان دارد در بیماران مبتلا به پارکینسون محافظت از نور را ایجاد کند. با این حال، مطالعات بیشتر مورد نیاز است.

کاتچین‌های موجود در شراب قرمز همچنین می‌توانند از مغز در برابر صدمات ناشی از نوروتوکسین‌ها (که در شروع بیماری پارکینسون نقش دارند) محافظت کنند.

۲۱. پیری را کند می‌نماید و سبب درخشش پوست می‌شود

ما قبلاً دیدیم که چگونه شراب قرمز پیری بدن و مغز شما را کند می‌نماید. خوب، همچنین در جوان نگه داشتن پوست شما نیز مؤثر است.یک لیوان شراب قرمز در روز سبب درخشش پوست شما شده و خطر ضایعات پوستی پیش سرطانی را کم می‌کند. در واقع، محققان پیش‌بینی می‌کنند که کرم‌های پوستی با رسوراترول می‌توانند مورد مهم بعدی در صنعت لوازم آرایشی باشند.

شراب قرمز همچنین می‌تواند درخشش اصلی پوست شما را بازگرداند. پلی‌فنول‌های موجود در شراب می‌توانند از اکسیداسیون سلول که پوست را پیر می‌نماید جلوگیری کنند. همچنین، خواص آنتی‌اکسیدانی رسوراترول در برابر استرس اکسیداتیو که سلول‌های پوست اغلب تحت آن قرار دارند، بسیار خوب عمل می‌کنند.

این آنتی‌اکسیدان به قدری قوی است که اکنون در مورد توانایی جلوگیری از سرطان پوست و سایر بیماری‌های خطرناک پوست مورد مطالعه قرار گرفته است.رسوراترول موجود در شراب قرمز همچنین از پوست در برابر اثرات مضر ناشی از اشعه ماورا بنفش محافظت می‌نماید.

۲۲. با آکنه مقابله می‌نماید

طبق مطالعه اخیر، رسوراترول موجود در شراب قرمز می‌تواند رشد باکتری‌های ایجاد کننده آکنه را کند کند. همچنین از تکثیر کراتینوسیت‌ها، که می‌تواند سبب ضایعات آکنه شود، جلوگیری می‌نماید.

نتایج به ویژه هنگامی که مبتلایان به آکنه همراه با یک لیوان شراب قرمز، برای درمان موضعی با بنزوئیل پراکسید نیز مثر بودند. ترکیب رسوراترول و بنزوئیل پراکسید می تواند اثرات ضد باکتری طولانی مدت بر روی باکتری‌های آکنه ایجاد کند.

۲۳. آفتاب سوختگی را درمان می‌نماید

آیا می‌دانید آفتاب‌سوختگی فقط در ۲۰ دقیقه اتفاق می‌افتد اما تا ۶ ساعت طول می‌کشد تا ظاهر شود؟ این بدان معناست که شما می‌توانید بدون اینکه حتی خودتان را بشناسید، آفتاب خورده باشید. و حدس بزنید – این بزرگترین عامل خطر در بروز سرطان پوست است.

اما نگران نباشید – زیرا مالیدن شراب قرمز بر روی مناطق آسیب دیده می‌تواند آفتاب‌سوختگی را تسکین دهد.فلاونوئیدهای موجود در شراب قرمز از ایجاد گونه‌های واکنش‌پذیر اکسیژن در پوست جلوگیری می‌نماید، ترکیباتی که با اشعه ماورا بنفش واکنش می‌دهند و سبب آفتاب سوختگی می‌شوند.

این بدان معنا نیست که شما می‌توانید کرم ضد آفتاب خود را کاملاً خراب کنید. استفاده از ضد آفتاب خود را ادامه دهید، اما همچنین هر از گاهی یک جرعه شراب قرمز بخورید.

نحوه تهیه ماسک صورت شراب قرمز

هم می‌توانید از شراب قرمز استفاده کنید و هم از ماسک صورت شراب قرمز استفاده کنید. و تهیه ماسک آسان است. علاوه بر شراب قرمز، امکان دارد جلبک دریایی و آلوئه ورا نیز داشته باشید. هر یک از سه ماده را در یک کاسه یک قاشق چای‌خوری مخلوط کنید. صورت خود را بشویید و با استفاده از پنبه مخلوط را به صورت (یا ناحیه آسیب دیده) بمالید. ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید. با آب خنک بشویید و صورت خود را با یک حوله نرم و تمیز خشک کنید.

۲۴. شراب قرمز موهای پرپشت را تقویت می‌نماید

اعتقاد بر این است که نوشیدن شراب قرمز سبب بهبود گردش خون می‌شود و گردش خون کافی در پوست سر را تضمین می‌نماید. این می‌تواند ریزش مو را کم کند.همچنین می‌توانید موهای خود را با شراب قرمز بشویید. بعد از شستن مو و استفاده از نرم‌کننده و شستن موها می‌توانید با شراب قرمز آبکشی کنید.

اعتقاد بر این است که رسوراترول موجود در شراب قرمز سبب کاهش التهاب و تشکیل سلول‌های مرده در پوست سر شما می‌شود، در نتیجه رشد مو را تقویت می‌نماید و آن را ضخیم‌تر می‌نماید.با این حال، ما می‌خواهیم به شما بگوییم که هیچ مدرک مشخصی در مورد فواید شراب قرمز برای مو وجود ندارد. از این رو، احتیاط کنید و با یک متخصص مراقبت از مو مشورت کنید.

شراب قرمز چگونه تهیه می‌شود؟

می‌بینید که این یک روند جالب است. در مرحله اول، انگور چیده می‌شود. سپس مرحله پردازش فیزیکی را طی می‌کنند. انگور را درون سطل ریخته و به کارخانه شراب‌سازی منتقل می‌کنند و در آنجا با مکانیزم پیچ به تجهیزات پردازش انگور منتقل می‌کنند.

متابی سولفیت سدیم از مواد نگهدارند لازم برای جلوگیری از کپک زدن شراب میباشد.

سپس، فرآیند سرنوشت‌سازی وجود دارد. دسته انگورهایی که به کارخانه شراب‌سازی می‌رسند ترکیبی از ساقه و برگ و سایر قسمت‌های گیاه است – که امکان دارد طعم تلخی به شراب تمام شده بدهد. از این رو، ساقه‌ها و برگ‌ها از میوه جدا می‌شوند.

ارسال کنید، انگور معمولاً کمی له می‌شود. شدت خرد کردن بنا به ترجیح شراب ساز می‌تواند از سبک به سختی متفاوت باشد. مخلوط خرد شده (همچنین “باید” نیز نامیده می‌شود) برای تخمیر در ظرف فولاد ضد زنگ (یا بتن) پمپ می‌شود.

سوربات پتاسیم یکی از انواع مواد شیمیایی لازم برای نگهداری از شراب است.

اینجاست که جدایی فازهای جامد و مایع اتفاق می‌افتد. پوست میوه‌ها به سطح شناور می‌شوند و یک کلاهک تشکیل می‌دهند. دما نیز کنترل می‌شود زیرا تخمیر سبب آزاد شدن گرما می‌شود، که اگر کنترل نشود، می‌تواند عطر و طعم را مختل کند.

آب از انگور استخراج می‌شود. و سپس، مرحله دوم تحول میکروبیولوژیکی وجود دارد. جایی که اسید مالیک موجود در انگور تحت تأثیر باکتری‌ها به اسید لاکتیک تبدیل می‌شود. سپس شراب قرمز دفع می‌شود (یک ماده نگهدارنده دی اکسید گوگرد برای جلوگیری از فساد باکتری اضافه می‌شود).

و سپس قبل از بطری گذاری (دوره از چند روز تا چند ماه متغیر است) در مخازن فولادی ضد زنگ یا بتن پیر می‌شود. شراب سپس تحت جریمه قرار می‌گیرد، جایی که در نهایت هرگونه نقص (مانند تانن‌های اضافی) اصلاح می‌شود.

تصفیه بعد از این اتفاق می‌افتد، جایی که شراب با از بین بردن سلول‌های مخمر یا باکتری باقی‌مانده کاملاً شفاف می‌شود (این، به ترجیح شراب ساز بستگی دارد). و در پایان، شراب در بطری‌های شیشه‌ای با درپوش‌های چوب پنبه‌ای پر می‌شود (بطری‌سازی نامیده می‌شود).

بنزوات سدیم یکی از مواد نگهدارنده اسیدی موثر میباشد که برای جلوگیری از تخمیر شدن شراب استفاده میشود.

ما دیدیم شراب سفید نیز فوایدی دارد. و ما دیدیم که شراب قرمز به مراتب بهتر است. اما هنوز، این دو نوع شراب چطور دیگر تفاوت دارند؟تفاوت اصلی مربوط به نحوه تخمیر آب انگور است. برای تهیه شراب سفید، انگور فشرده می‌شود و پوست، دانه‌ها و ساقه‌های آن قبل از تخمیر برداشته می‌شود.

اما در مورد شراب قرمز، انگور خرد شده مستقیماً به گلدان‌ها منتقل می‌شود و با پوست، دانه‌ها و ساقه‌ها تخمیر می‌شوند (غالباً در صورت وجود ساقه ها و برگ‌ها از بین می‌روند). این پوست‌های انگور رنگ آن را به شراب می‌دهند.و از آنجا که شراب قرمز با پوست انگور غوطه‌ور است (و شراب سفید چنین نیست)، در آن ترکیبات مفیدتری نسبت به شراب سفید وجود دارد.

انواع خاصی از شراب سفید از انگور سفید ساخته می‌شود در حالی که انواع خاصی از شراب قرمز از انگور قرمز ساخته می‌شود.اما از نظر محتوای غذایی، شراب قرمز برنده می‌شود. آنتی‌اکسیدان‌ها بیشتر در شراب قرمز متمرکز می‌شوند.

شراب همچنین حاوی اتانول است که اثرات نامطلوبی دارد – تعادل مایعات را مختل می‌نماید و دارای اثرات پیش اکسیدانی است. اما پلی‌فنول‌های موجود در شراب با این اثرات منفی مقابله می‌کنند. از آنجا که شراب قرمز غلظت بیشتری از پلی‌فنول دارد، در نفی اثرات مضر اتانول بهتر عمل می‌نماید.

جایی که به نظر می‌رسد شراب سفید حرف اول را می‌زند از نظر سلامت ریه است. شراب امکان دارد حاوی مواد مغذی خاصی باشد که می‌تواند به عملکرد بهتر ریه‌ها کمک کند. اگرچه شراب قرمز نیز حاوی این مواد مغذی خاص است، اما این رابطه برای شراب سفید قویتر بود.

عوارض شراب قرمز چیست؟

در اینجا بررسی کنید که اثرات سو مصرف نکردن شراب قرمز در حد متوسط ​​چیست.

اثرات رقیق شدن خون

رسوراترول همچنین به دلیل خاصیت ضد انعقادی خود شناخته شده است. این بدان معنی است که این ترکیب می‌تواند خاصیت انعقادی پلاکت‌های خون را که برای لخته شدن خون لازم است، مهار کند. همه اینها هنگامی که به همراه داروهای رقیق‌کننده خون رسوراترول مصرف می‌کنید تهدید می‌شوند. نتیجه می‌تواند خونریزی بیش از حد باشد.

اثرات آن در دوران بارداری و شیردهی

مصرف الکل به هر شکل در دوران بارداری بی خطر است. این می‌تواند سبب نقایص مادرزادی در نوزاد شود و حتی می‌تواند سبب سقط جنین شود.شراب قرمز نیز منع بزرگی برای مادران شیرده است. الکل از طریق شیر مادر منتقل می‌شود و منجر به مهارت‌های غیر طبیعی یادگیری در کودک می‌شود (۹۷).

مانع بهبودی عضلات می‌شود

در صورت مصرف مقادیر زیاد، رسوراترول می‌تواند چرخه ترمیم عضلات را مختل کرده و به پیری کمک کند. مصرف شراب همچنین امکان دارد خطر ابتلا به سرطان پستان را بالا ببرد.

سردرد

سردرد شراب قرمز نیز نامیده می‌شود، این وضعیت اغلب همراه با گرگرفتگی و حالت تهوع است. سردرد در عرض ۱۵ دقیقه پس از مصرف یک لیوان شراب قرمز ایجاد می‌شود. این وضعیت در شراب سفید یا سایر مشروبات الکلی مشاهده نمی‌شود.غلظت بالای سولفیت، تانن، هیستامین و پروستاگلاندین در شراب قرمز می‌تواند سبب این سردردها شود.

چند روش برای جلوگیری از این سردردها:

 • نوشیدن یک لیوان آب بعد از هر لیوان شراب.
 • دو آسپرین مانند ایبوپروفن یا پاراستامول مصرف کنید که رقیق‌کننده خون هستند. این موارد فقط در صورت چسبیدن به یک یا دو لیوان شراب توصیه می‌شود و نه بیشتر.
 • از خوردن مواد قندی همراه با شراب خودداری کنید.

سایر عوارض جانبی

نوشیدن شراب همچنین می‌تواند سبب آسم، نقرس، بی‌خوابی، فشار خون بالا و پانکراتیت شود. اگر فردی هستید که در معرض خطر یکی از این شرایط قرار دارید یا از آن رنج می‌برید، از مصرف شراب قرمز خودداری کنید.مصرف بیش از حد شراب قرمز می‌تواند سبب ایجاد یک یا چند مورد از این عوارض شود. با این حال، طبق متوسط ​​مطالعات، مصرف متوسط ​​خوب است. اما برای داشتن امنیت لازم، در صورت خطر احتمالی از مصرف خودداری کنید.

با توجه به انواع شراب قرمز، جدا از آنچه در ابتدا مشاهده کردیم، ما می‌خواهیم چند مورد دیگر را به لیست اضافه کنیم.

 • شراب قرمز آلمانی، که شامل ترولینگر، اسپوتبوروندر و دورنفلدر است.
 • شراب‌های قرمز خشک، همان چیزی است که قبلاً دیده‌ایم – Merlot ،Pinot Noir ،Red Zinfandel ،Cabernet Sauvignon و شیراز.
 • شراب پاتریتی، یک مارک شراب استرالیایی که در سال ۱۹۲۶ تأسیس شد.
 • و در صورتی که هنوز تعجب می‌کنید…

چگونه می‌توان شراب را به میزان متوسط ​​نوشید؟

از شراب مصرفی خود یک مطالعه ثبت کنید. این به شما کمک می‌نماید تا زمان نوشیدن و میزان آن را بشناسید.استراتژی‌های خود را برای مصرف شراب تدوین کنید. مثل نوشیدن یک لیوان آب بین دو نوشیدنی.یا اطمینان حاصل کنید که فقط با برخی از دوستان نوشیدنی “مسئول” نوشیدن می‌کنید.

تصمیم بگیرید که مهم نیست، به هر چیزی که باشید، پایبند باشید.اگر از خود می‌پرسید که چگونه شراب قرمز یا هر شرابی را برای آن سرو کنید، این کار نیز ساده است.لیوان شراب مناسب را انتخاب کنید. شراب را کمی خنک سرو کنید همانطور که در هنگام طعم بهتر است. آیین باز کردن یک بطری شراب را بیاموزید. مهم است. شراب قرمز را بشویید.

این نیز طعم آن را بهبود می‌بخشد.بیاموزید که چگونه یک وعده شراب استاندارد بریزید، و چگونه بدون چکه شدن شراب بریزید.همچنین یاد بگیرید که چگونه لیوان شراب را به درستی نگه دارید.و در آخر، بدانید که شراب پس از باز شدن بطری چه مدت نگه می‌دارد.

برای پخت و پز می‌توانید از شراب قرمز نیز استفاده کنید. می‌توانید چیزی خشک و سبک تا متوسط ​​را انتخاب کنید. Cabernet ،merlot ،zinfandel و pinot noir همه عالی هستند. و صحبت کردن در مورد دستور العمل‌ها، خوب، آنها اینجا هستند!

دستور العمل‌های محبوب شراب قرمز کدامند؟

۱. ماهی قزل آلا کبابی با کره شراب قرمز

آنچه شما نیاز دارید:

 • ۱ عدد موسیر خرد شده
 • ½ فنجان شراب قرمز
 • ½ فنجان کره نمک
 • ¼ فنجان سرکه بالزامیک
 • ۱ ½ فنجان برگ آویشن، تازه
 • ۲ فیله ماهی سالمون وحشی
 • روغن زیتون، در صورت لزوم
 • نمک و فلفل برای چشیدن

دستورالعمل پخت

در یک قابلمه، روی حرارت متوسط ​​و کم، موسیر، شراب و سرکه بالزامیک را با هم مخلوط کنید. حدود ۱۰ دقیقه بپزید یا مایع آن به نصف کاهش یابد.بعد از خنک شدن، کره، آویشن و چند اینچ فلفل را اضافه کنید. مواد را با استفاده از کفگیر کاملاً مخلوط کنید. مخلوط را روی یک بسته پلاستیکی بریزید.

آن را بغلتانید، انتهای آن را بچرخانید و هنگام پخت ماهی، آن را در فریزر ذخیره کنید.یک کوره را روی متوسط ​​تا زیاد گرم کنید. ماهی قزل آلا را با روغن زیتون، نمک و فلفل مالیده و آن را روی گریل بگذارید. به مدت ۴ تا ۵ دقیقه بپزید و سپس آن را تلنگر کنید و دوباره برای ۲ تا ۳ دقیقه بپزید.با یک تکه کره شراب قرمز که روی آن آب شده سرو کنید.

۲. شراب قرمز ریسوتو

آنچه شما نیاز دارید:

 • ۵۰۰ میلی‌لیتر آب مرغ یا سبزیجات
 • ۸۵ گرم کره
 • ۱ پیاز متوسط ​​خرد شده
 • ۲۰۰ گرم برنج ریزوتو دانه گرد
 • ۵۰۰ میلی‌لیتر شراب قرمز (ترجیحاً مرکبات)
 • پارمزان رنده، یا هر جایگزین دیگر، برای سرو

دستورالعمل پخت

در یک قابلمه، آبگرم را گرم کرده و در کنار اجاق گاز گرم کنید. در یک قابلمه کم عمق دیگر ، نیمی از کره را ذوب کنید. پیاز را با نمک و فلفل اضافه کرده و به مدت ۵ تا ۷ دقیقه یا تا زمانی که نرم شود تفت دهید. باید کره را جذب کند.نیمی از شراب را به همراه کمی نمک و فلفل هم بزنید. ۵ تا ۷ دقیقه بپزید تا برنج شروع به خشک شدن کند. مرتبا هم بزنید.

می‌توانید چند ملاقه مایع گرم اضافه کنید و به جوشیدن ادامه دهید – به آرامی هم بزنید. پس از خشک شدن برنج و نیاز به مایعات بیشتر، شراب باقیمانده را اضافه کنید.به صورت دسته‌ای مقدار بیشتری ذخیره کنید و هم بزنید. تا وقتی کار با پخت و پز تمام شد، برنج نرم می‌شود. نشاسته از دانه‌ها شسته می‌شود.

این امکان دارد حدود ۳۰ دقیقه طول بکشد – اما از مقدار زیادی سهام استفاده کنید.ریزوتو را از روی حرارت برداشته و کره باقی‌مانده را قطعه قطعه کنید. با ذوب شدن آن را درون برنج هم بزنید. می‌توانید چاشنی را بچشید و تنظیم کنید.در کاسه‌های کم عمق و با پاشیدن پارمزان سرو کنید. ظرف چند دقیقه به بهترین وجه ارائه می‌شود.

۳. سس کاهش شراب قرمز

آنچه شما نیاز دارید

 • ¼ فنجان موسیر خرد شده
 • ½ فنجان آب گوشت گاو
 • ½ فنجان شراب قرمز
 • ۲ قاشق غذاخوری کره
 • ۱ قاشق غذاخوری گل محمدی خرد شده، اختیاری
 • روغن زیتون، در صورت لزوم، برای پوشش ظرف

دستور پخت

 • روی حرارت متوسط، روغن زیتون را به اندازه کافی در قابلمه بریزید و آن را بپوشانید.
 • موسیر را اضافه کرده و بپزید تا نیمه شفاف شود.
 • شراب قرمز و مایع اضافه کنید.
 • اکنون کره و رزماری خرد شده را اضافه کنید.

دستور العمل‌ها عالی هستند. اما وقتی نوبت به خرید شراب قرمز می‌رسد، موارد اندکی وجود دارد که همه باید بدانیم.

چگونه شراب قرمز بخریم؟ چه چیزی را باید در نظر گرفت؟

وقتی می‌خواهید شراب قرمز بخرید، این موارد را به خاطر بسپارید.

تانن برای پایین آوردن تانن در شراب، بهتر است (اگر می‌خواهید از یک شراب صاف لذت ببرید، یعنی). گزینه‌های تانن پایین عبارتند از: Pinot Noir ،Barbera، و Sangiovese. گزینه‌های تانن بالا عبارتند از: Cabernet Sauvignon ،Syrah و Nebbiolo.برچسب زدن بررسی کنید که فقط انگور موجود در بطری نیست، بلکه این انگور از کدام منطقه است.

این می‌تواند گزینه‌های شما را به حداکثر برساند.مخلوط کنید بیشتر شراب‌های قرمز مخلوط هستند. اما نگران این نباشید به سادگی سبکی را که دوست دارید انتخاب کنید.بدن شراب قرمز شما چقدر پررنگ یا چقدر سبک خواهد بود.بلوط. شراب‌های قرمز معمولاً در بلوط تخمیر می‌شوند زیرا لبه‌های خشن شراب را گرد می‌نماید و به آن بافت منسجمی می‌بخشد.

پرنعمت بفهمید چه زمانی می‌تواند با شراب قرمز شما کار کند.قیمت شما می‌توانید اغلب به دنبال انواع ارزان قیمت خود باشید، اما هر از گاهی از پرت شدن پرهیز نکنید.عالی. شما می‌دانید که هنگام خرید شراب قرمز خود به دنبال چه چیزی باشید. اما چگونه انتخاب کنیم؟ و چگونه آن را ذخیره می‌کنید؟

چگونه شراب قرمز را انتخاب و نگهداری کنیم؟

ذخیره مناسب شراب برای حفظ کیفیت، رنگ، طعم و طعم آن ضروری است. شراب به دلیل محتوای الکلی کم کاملاً فساد پذیر است، بنابراین باید با احتیاط فراوان ذخیره شود. بطری‌های شراب قرمز بهتر است به جای ایستاده در کنار آنها ذخیره شوند. این سبب می‌شود که چوب پنبه مرطوب بماند.

اگر چوب پنبه‌ها به مرور خشک شوند، هوا می‌تواند شراب را نفوذ کرده و اکسید کرده و خراب کند. نگاهی به مواد نگهدارنده شراب بیاندازید.مردم معمولاً فکر می‌کنند که طعم شراب با افزایش سن بهتر می‌شود، اما این مورد در مورد همه شراب‌ها وجود ندارد. بیشتر شراب‌های قرمز ساخته شده امروزه برای مصرف فوری مصرف می‌شوند.

این شراب‌ها با افزایش سن بهبود نمی‌یابند و باید ظرف یک یا دو ماه مصرف شوند. شراب‌های قرمز که قرار است با افزایش سن طولانی شوند اما فقط با ذخیره‌سازی مناسب.شراب قرمز باید به دور از اشعه ماورا بنفش خورشید و حتی نور شدید و مهتابی نگهداری شود زیرا سبب خراب شدن آن می‌شود.

شراب معمولاً در بطری‌های تیره ذخیره می‌شود تا از قرار گرفتن در معرض آن کاسته شود. اما این طعم آن را کاملاً تضمین نمی‌نماید زیرا حتی کمی نور می‌تواند در آن نفوذ کند. می‌توانید شراب را در یک جعبه نگه دارید یا آن را در یک پارچه بپیچید. شراب باید دور از مواد شیمیایی، غذا و سایر بوهای خانگی نگهداری شود زیرا چوب پنبه بطری کاملاً متخلخل است.

می‌تواند بو را به راحتی جذب کند و طعم و مزه شراب را از بین ببرد. می‌توانید شراب قرمز خود را در یک انبار مخصوص شراب ذخیره کنید تا حداکثر ظرفیت ذخیره‌سازی را داشته باشد. شراب نباید تحت هیچ نوع ارتعاشی قرار گیرد زیرا ارتعاش با پیری تداخل می‌نماید و رسوباتی را که به روند بلوغ کمک می‌کنند، تحریک می‌نماید.

دما یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر کیفیت و توسعه شراب است. دمای مناسب سرو شراب بین ۵۰ تا ۶۵ درجه فارنهایت است. نوشیدن بیش از حد شراب سبب می‌شود که طعم الکل بیش از حد مشهود باشد و سرد بودن آن سبب تلخی و قابض شدن آن می‌شود.

قبل از سرو کردن بطری را برای چند لحظه به حالت ایستاده بگذارید تا رسوبات موجود در شراب برطرف شود. پس از باز شدن، سعی کنید بطری را ظرف دو تا سه روز تمام کنید زیرا اکسیژن وارد بطری می‌شود و سبب خراب شدن و تخریب شراب قرمز می‌شود.

می‌توانید آن را به مدت یک یا دو روز در یخچال نگهداری کنید و از قبل آن را خارج کنید تا در دمای مناسب گرم شود. شراب قرمز بهتر است در لیوان مجزا یا بیضی شکل به شکل تخم مرغ سرو شود تا از آن نهایت لذت را ببرید.

بهترین موارد استفاده از شراب قرمز چیست؟

شراب قرمز در آشپزی، به عنوان ماریناد، به عنوان یک ماده پخت و پز، و به عنوان یک ماده طعم دهنده در یک ظرف آماده استفاده می‌شود. افزودن شراب به آشپزی طعم و عطر غذا را تشدید می‌نماید. باید در مورد مقدار شراب مصرف شده در هنگام پخت و پز دقت شود. افزودن مقدار کمی شراب بی‌نتیجه خواهد بود و مصرف آن بسیار زیاد خواهد بود.

برای افزایش عطر و طعم ظرف از مقدار کمی در عین حال قابل توجه استفاده کنید. درست قبل از سرو، شراب را به غذا اضافه نکنید زیرا کیفیت خشن به غذا می‌بخشد. شربت را به مدت ۱۰ دقیقه با غذا یا سس بپزید تا ظرف بیشتر شود. از آنجا که شراب های قرمز از نظر ماهیت بسیار اسیدی هستند، سبب می‌شوند طعم‌های موجود در ظرف شکسته شود، به شرطی که تانن زیادی در آنها نباشد.

شراب قرمز به طور عمده برای طعم دادن به دسرها استفاده می‌شود. برای سوزاندن و خورشت گوشت و برای لعاب دادن تابه‌ها برای تهیه سس مرغ یا استیک استفاده می‌شود. برای آشپزی حتی از شراب قرمز خشک استفاده می‌شود.امکان دارد هنوز سؤالات بیشتری داشته باشید. و ما پاسخ‌ها را داریم.

‫۳ دیدگاه ها

  1. دون کن بریز تو بشکه پلاستیکی بعد روز سوم چنگ زدنو شروع کن بعدروزپنجم به ازای هر۱۵کیلو انگوریک کیلو شکر بریزسعس کن تاروزدهم تمام انگورارو لهه کرده باشی فقط باچنگ زدن وازهمزن برقی این جورچیزا استفاده نکن که تخماش خرد میشه مزشوخرابو تلخ می کنه درشم باید خوب بسته بشه ازهمون روز اول می تونی ازیه تیکه پارچه مث دم کنی بزاری لای درش بعد ببندیش تا هم عرق تخمیرو بگیرو هم درش خوب محکم بشه بعد ۲۰الا ۳۰روز تفاله روش میره پایین میشه شراب قرمز ضمنا دمای اتاق هم یادت نره که باید حدود ۲۸درجه باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید