صنعتی

فروش سولفات آلومینیوم

سفارش محصول تماس با کارشناس

خصوصیات و فروش سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم بی‌آب یک جامد کریستالی سفید است. سولفات آلومینیوم همچنین به عنوان Al2 18 هیدرات (SO4) 3.18H2O به دست می‌آید. هر دو شکل در آب محلول و غیر سمی هستند. خطر اصلی تهدید محیط زیست است. برای محدود کردن گسترش آن به محیط باید اقدامات فوری انجام شود.

سولفات آلومینیوم خشک (بی‌آب) یک سولفات آلومینیومی است که فاقد آب تبلور است.

آلومینیوم سولفات (Alum) Al2 (SO4) 3 آلوم به دلیل کارآیی بالا، اثربخشی در شفاف‌سازی و ابزار به عنوان یک عامل منعقدکننده قوی، در بسیاری از کاربردهای تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهای سولفات آلومینیوم:

تصفیه آب:

یکی از مهم‌ترین کاربردهای این ماده در تصفیه آب است. هنگامی که به آب اضافه شود، باعث می‌شود ناخالصی‌های میکروسکوپی در ذرات بزرگ‌تر جمع شوند. این توده‌های ناخالصی در پایین ظرف قرار می‌گیرند یا حداقل به اندازه کافی بزرگ می‌شوند تا آن‌ها را از آب فیلتر کنند. این باعث می‌شود که اطمینان بیشتری برای نوشیدن آب داشته باشیم. در همین اصل، آلومینیوم سولفات نیز در بعضی مواقع در استخرهای شنا برای کاهش ابری آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ‌رزی پارچه:

پارچه‌های رنگ‌رزی یکی دیگر از کاربردهای بسیار زیاد سولفات آلومینیوم در رنگ‌آمیزی و چاپ روی پارچه است. هنگامی که در مقدار زیادی از آب که pH خنثی یا کمی قلیایی دارد حل می‌شود، این ماده یک ماده غلیظ، هیدروکسید آلومینیوم تولید می‌کند. ماده غلیظ با ایجاد خاصیت نامحلول شدن در آب رنگ، به رنگ‌ها کمک می‌کند تا به الیاف پارچه بچسبند. بنابراین، نقش سولفات آلومینیوم به عنوان یک “فیکس‌کننده رنگ” است، به این معنی که با ساختار مولکولی رنگ و پارچه ترکیب می‌شود، بنابراین هنگام خیس‌شدن پارچه، رنگ از بین نمی‌رود.

فروش سولفات آلومینیوم

ساخت کاغذ:

در گذشته از سولفات‌آلومینیوم در ساخت کاغذ استفاده می‌شد، اگرچه عوامل مصنوعی اکثراً جایگزین آن شده‌اند. سولفات آلومینیوم به اندازه کاغذ کمک می‌کرد. در این فرآیند، سولفات‌آلومینیوم با صابون روزین ترکیب شد تا جذب کاغذ تغییر کند. این خاصیت جذب جوهر کاغذ را تغییر می‌دهد. استفاده از سولفات آلومینیوم بدین معنی است که این کاغذ در شرایط اسیدی ساخته شده است. استفاده از مواد اندازه‌گیری مصنوعی بدان معنی است که می‌توان کاغذ بدون اسید تولید کرد. کاغذ بدون اسید به همان اندازه کاغذ به اندازه اسید تجزیه نمی‌شود.

اگرچه شاید آن را نشناخته باشید، آلومینیم سولفات برای ساخت بسیاری از محصولاتی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنید، استفاده می‌شود. حتی آبی که می‌نوشید با استفاده از آلوم فیلتر می شود!

فروش عمده سولفات آلومینیوم

اثرات بهداشتی سولفات آلومینیوم:

اگرچه اغلب نگرانی در مورد ایمنی تصفیه آب با آلومینیوم ابراز شده است، اما هیچ مدرکی مبنی بر وجود آلومینیوم موجود در آن، چه از سولفات آلومینیوم مورد استفاده در تصفیه و چه از منابع دیگر حاصل می‌شود، یک مسئله بهداشتی نیست. در حقیقت، بیشتر آلومینیوم‌هایی که مصرف می‌کنیم از منابع دیگر حاصل می‌شود. یک مطالعه نشان داد که تنها بین 0.4 تا 1.0 درصد از طول عمر ما از آلومینیوم از آلومینیومی است که برای تهیه آب شهری استفاده می‌شود. بیشتر جذب آلومینیوم از آلومینیوم سولفاتی است که به طور طبیعی در مواد غذایی وجود دارد، آلومینیوم مورد استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی و از محصولاتی مانند دئودورانت‌ها و واکسن‌ها مشاهده می‌شود.

تاریخچه استفاده از آلومینیوم سولفات:

در اوایل سال 2000 قبل از میلاد، مصریان برای روشن‌شدن آب رودخانه اطراف کشتی‌ها از آلومینیم سولفات استفاده کردند. در سال 77 بعد از میلاد استفاده از آلوم به عنوان منعقد شده توسط رومیان ذکر شد. در سال 1757، آلوم برای انعقاد در تصفیه آب شهری در انگلیس مورد استفاده قرار گرفت.

در تصفیه آب مدرن، انعقاد و لخته‌سازی هنوز هم اجزای اساسی مجموعه کلی فرآیندهای تصفیه هستند، قابل درک است، زیرا از سال 1989 محدودیت نظارتی در ایالات متحده برای کدورت آب تصفیه شده به تدریج از 1.0 NTU در سال 1989 به 0.3 NTU امروز کاهش یافته است. بسیاری از تأسیسات آب متعهد هستند که به طور مداوم کدورت‌های آب تصفیه‌شده کمتر از 0.1 NTU را برای محافظت در برابر آلودگی پاتوژن تولید کنند.

سایر مطالب مرتبط: انواع آنتی‌اکسیدان‌های مواد غذایی

فروش سولفات آلومینیوم:

سولفات آلومینیوم به صورت کیسه‌های 25 کیلویی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آلومینیم سولفات مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

فروش سولفات آلومینیوم

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید