خرید کلرو تتراسایکلین
 • خرید کلرو تتراسایکلین

  پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی کلرو تتراسایکلین را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

  آنتی‌بیوتیک

  1. مربوط به توانایی تخریب یا مهار موجودات زنده دیگر.

  2. مادهای مشتق شده از کپک یا باکتری، یا به صورت مصنوعی تولید شده که باعث از بین رفتن (باکتری‌کش) یا مهار رشد (باکتریواستاتیک) سایر میکروارگانیسم‌ها می‌شود و بنابراین برای درمان عفونت‌ها استفاده می‌شود.

  بعضی از مواد دارای طیف باریکی از فعالیت هستند در حالی که برخی دیگر در برابر طیف وسیعی از ارگانیسم‌های گرم مثبت و گرم منفی (آنتی‌بیوتیک‌های طیف گسترده) عمل می‌کنند. آنتی‌بیوتیک‌ها را می‌توان با توجه به نحوه عملکرد آن‌ها به چند گروه تقسیم کرد:

  داروهایی که بر غشای سیتوپلاسمی باکتریها تأثیر می‌گذارند، مانند سولفات پلی میکسین B و گرامیدیدین.

  داروهای مهارکننده سنتز پروتئین باکتریایی، مانند آمینوگلیکوزیدها (به عنوان مثال سولفات آمیکاسین، سولفات فرامایسیتین، جنتامایسین، سولفات نئومایسین و توبرامایسین) تتراسایکلین ها، ماکرولیدها (به عنوان مثال اریترومایسین و آزیترومایسین) و کلرامفنیکل.

  داروهایی که از متابولیسم میانی باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند، مانند سولفونامیدها (به عنوان مثال سولفات استامید سدیم) و تری متوپریم. (5) داروها از سنتز DNA باکتری جلوگیری می‌کنند، مانند اسید نالوکسیدیل و فلوئوروکلین سیپروفلوکساسین، لووفلوکساسین، موکسی فلوکساسین، نورفلوکساسین و افلوکساسین).

  خرید کلرو تتراسایکلین
  خرید کلرو تتراسایکلین

  معرفی کلرو تتراسایکلین

  کلرو تتراسایکلین یک آنتی بیوتیک تتراسایکلین است و از نظر تاریخی اولین عضو این کلاس است که شناسایی می‌شود. در سال 1945 توسط دانشمند، بنجامین مینگ دوگار کشف شد. وی کشف کرد که این آنتی بیوتیک محصول سویه اکتینومایستی است که وی کشت کرده و از نمونه خاک یک مزرعه در میسوری بدست آورده است. این ارگانیسم به دلیل داشتن رنگ طلایی، Streptomyces aureofaciens نامیده شد.

  این بیشترین اثر را در برابر ارگانیسم های گرم مثبت نشان داده است، اما در انواع باکتری‌های گرم منفی نیز مؤثر است. مقاومت در برابر کلروتتراسایکلین در اثر از بین رفتن نفوذپذیری دیواره سلول ایجاد می‌شود.

  تتراسایکلین ها آنتی بیوتیک هایی هستند که از یک سیستم چهار حلقه‌ای تشکیل شده‌اند. آنها زیر واحد ریبوزومی 30s را متصل می‌کنند و از اتصال آمینوآسیل-tRNA به سایت A جلوگیری می‌کنند. در نتیجه، سنتز پروتئین مهار می‌شود.

  مصارف پزشکی

  کرم ترکیبی با تریامسینولون استوناید برای درمان درماتیت آلرژیک آلوده در انسان موجود است.

  در داروهای دامپزشکی معمولاً از کلرو تتراسایکلین برای درمان التهاب ملتحمه در گربهها، سگ و اسب استفاده می‌شود. همچنین برای درمان زخم‌های آلوده در گاو، گوسفند، خوک و عفونت دستگاه تنفسی در گوساله، خوک و مرغ استفاده می‌شود.

  فارماکودینامیک

  آنتی‌بیوتیک‌های تتراسایکلین عوامل باکتریواستاتیک هستند که برای جلوگیری از رشد و تولید مثل باکتری‌ها عمل میکنند.

  مکانیسم عمل

  کلرو تتراسایکلین، مانند سایر تتراسایکلین‌ها، برای سایت A ریبوزوم باکتری رقابت می‌کند. این اتصال با tRNA حامل آمینو اسیدها مانع از افزودن اسیدهای آمینه بیشتر به زنجیره پپتید می‌شود. این مهار سنتز پروتئین در نهایت مانع رشد و تولید مثل سلول باکتری می‌شود زیرا پروتئین‌های لازم قابل تولید نیستند.

  مسمومیت

  LD50 حاد خوراکی در موش‌ها 2314 میلی‌گرم بر کیلوگرم MSDS است. شایع ترین عوارض جانبی تتراسایکلین‌ها اختلالات دستگاه گوارش و لک شدن دندان ها و استخوان ها است. برخی از موارد هیپوپلازی دندان و تغییر شکل استخوان مشاهده شده است. در زنان باردار تتراسایکلین‌ها ممکن است سمیت کبدی ایجاد کنند.

  خرید کلرو تتراسایکلین
  خرید کلرو تتراسایکلین

  عوارض جانبی

  کلوترتراسیکلین مانند سایر تتراسایکلین‌ها می‌تواند از معدنی شدن استخوان و دندان در حیوانات در حال رشد و متولد نشده جلوگیری کرده و دندان‌های آن‌ها را زرد یا قهوه‌ای رنگ کند. همچنین می‌تواند عملکرد کبد و کلیه را مختل کند. واکنش‌های آلرژیک در این مورد بسیار نادر است.

  برخی از عوارض جانبی که باید بلافاصله در مورد آنها با پزشک تماس بگیرم؟

  هشدار / احتیاط: حتی اگر نادر باشد، بعضی از افراد هنگام مصرف دارو ممکن است عوارض جانبی بسیار بد و گاه کشنده‌ای داشته باشند. در صورت داشتن هر یک از علائم یا نشانه های زیر که ممکن است مربوط به یک عارضه جانبی بسیار بد باشد، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید یا از کمک پزشکی استفاده کنید:

  علائم واکنش آلرژیک، مانند بثورات پوستی؛ خارش؛ پوست قرمز، متورم، تاول زده یا لایه‌برداری با یا بدون تب؛ خس خس سینه تنگی در قفسه سینه یا گلو؛ مشکل تنفس، بلع یا صحبت کردن، گرفتگی صدا غیرمعمول یا تورم دهان، صورت، لب‌ها، زبان یا گلو.

  تغییر در بینایی، درد چشم، یا تحریک بسیار بد چشم.

  برخی دیگر از عوارض جانبی کلروتتراسایکلین چیست؟

  همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. با این حال، بسیاری از افراد هیچ گونه عوارض جانبی را تجربه نمی‌کنند یا فقط عوارض جانبی جزئی دارند. در صورت بروز عوارض جانبی که شما را آزار می‌دهد یا از بین نمی‌رود، با پزشک خود تماس بگیرید یا از کمک پزشکی استفاده کنید.

  اینها همه عوارض جانبی احتمالی نیستند. اگر در مورد عوارض جانبی سوالی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید.

  خرید کلرو تتراسایکلین
  خرید کلرو تتراسایکلین

  موارد منع مصرف

  کلرو تتراسایکلین برای استفاده سیستمیک در حیواناتی که دارای اختلال شدید کبدی یا کلیوی هستند منع مصرف دارد. از کلرو تتراسایکلین موضعی نباید در پستان حیواناتی استفاده شود که شیر آن ها برای مصرف انسان در نظر گرفته شده است.

  از کلرترتراسیکلین در افرادی که شرایط زیر را دارند استفاده نکنید:

  ·        حساسیت بیش از حد

  ·        لوپوس اریتماتوز سیستمیک

  ·        نقص شدید کلیه

  ·        بارداری

  ·        شیردهی

  ·        کودکان 12 ساله

  در بیماران با شرایط پزشکی زیر احتیاط بیشتری انجام دهید:

  ·        میاستنی گراویس

  ·        از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید

  ·        مسن

  ·        اختلال کبدی

  قبل از مصرف این دارو، در صورت داشتن حساسیت یا سایر واکنش های حساسیت بیش از حد با دارو، به پزشک یا داروساز خود بگویید. این دارو ممکن است حاوی مواد بی‌اثر باشد که می‌تواند باعث عوارض جانبی نامطلوب یا مسائل مختلف شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

  فعل و انفعالات

  کلروتتراسایکلین ممکن است با داروهای زیر تداخل داشته باشد:

  فرمولاسیون های حاوی کاتیون های دو ظرفیتی و سه ظرفیتی

  ·        سدیم بیکربنات

  ·        کلستیپول

  ·        کائولن-پکتین

  ·        داروهای هپاتوتوکسیک

  ·        داروهای ادرار آور

  ·        متوکسی فلوران

  ·        داروهای نفروتوکسیک

  ·        داروهای ضد انعقاد خوراکی

  ·        تیومرسال

  ·        پیشگیری از بارداری خوراکی

  ·        رتینوئیدها

  بالقوه کشنده:

  ·        آلکالوئیدهای ارگوت

  ·        متوترکسات

  پزشک خود را در مورد داروهای مصرفی خود از جمله داروهای بدون نسخه، داروهای تجویز شده، مکمل‌ها و ویتامین‌ها مطلع کنید.

  این لیست کاملی از تداخلات دارویی نیست. برای جزئیات بیشتر به پزشک یا داروساز خود نزدیک شوید.

  در صورت مصرف همزمان داروهای مختلف یا محصولات گیاهی، اثرات برخی از داروها می‌تواند تغییر کند. این می‌تواند خطر ابتلا به عوارض جانبی را ایجاد کند یا ممکن است باعث شود داروهای شما به طور موثر عمل نکنند. این تعاملات ممکن است، اما به طور کلی اتفاق نمی‌افتد. پزشک یا داروساز شما می‌تواند با تغییر نحوه استفاده از نسخه‌های پزشکی یا بررسی دقیق از تعاملات جلوگیری کرده یا بر آنها نظارت کند.

  در حین استفاده از این دارو، دوز سایر داروهایی را که استفاده می کنید بدون نظر پزشک خود شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

  خرید کلرو تتراسایکلین
  خرید کلرو تتراسایکلین

  سایر فعل و انفعالات

  کلرو تتراسایکلین ممکن است فعالیت‌های ضد انعقادی استنوکومارول را افزایش دهد. خطر یا شدت عوارض جانبی می‌تواند هنگامی افزایش یابد که کلرو تتراسایکلین با اسیتریتین، آداپالن یا آلیترتینوئین ترکیب شود.

  فسفات آلومینیوم و هیدروکسید آلومینیوم می‌توانند باعث کاهش جذب کلروتتراسایکلین و در نتیجه کاهش غلظت سرم و کاهش پتانسیل اثر شوند. در صورت استفاده در ترکیب با کلورتروتراسیکلین، می‌توان اثر درمانی مکیلینام (آمینوسیلین)، آموکسی سیلین و آمپی‌سیلین را کاهش داد. کلروتتراسایکلین ممکن است فعالیت‌های انسداد عصبی عضلانی آتراکوریوم بزیلات را افزایش دهد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست