خرید کارودیلول

خرید کارودیلول

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی کارودیلول را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند. کارودیلول برای درمان فشار خون بالا و نارسایی احتقانی قلب استفاده می‌شود.

این مربوط به لبتالول است (Normodyne، Trandate). کارودیلول گیرنده‌های سیستم عصبی آدرنرژیک را مسدود می‌کند، سیستم اعصابی که آدرنالین (اپی نفرین) در آنها فعال است. اعصاب سیستم آدرنرژیک وارد قلب می‌شوند و ماده شیمیایی آدرنرژیک (نوراپی نفرین) آزاد می‌کنند که به گیرنده‌های عضله قلب متصل می‌شود و عضله را برای ضرب و شتم سریعتر و شدیدتر تحریک می‌کند.

خرید کارودیلول
خرید کارودیلول

کارودیلول با مسدود کردن گیرنده‌ها، ضربان قلب و نیروی انقباض را کاهش می‌دهد و در نتیجه کار قلب را کاهش می‌دهد. کارودیلول همچنین گیرنده‌های آدرنرژیک عروق را مسدود کرده و باعث شل شدن رگ‌ها و افت فشار خون می‌شود. افت فشار خون باعث کاهش بیشتر کار قلب می‌شود زیرا پمپاژ خون در مقابل فشار کمتر آسان است.

FDA برای اولین بار کارودیلول را در سال 1995 تأیید کرد.

موارد مصرف

کارودیلول یک مسدود کننده آدرنرژیک غیر انتخابی است که برای درمان مزمن نارسایی قلبی با کاهش کسر جهشی (HFrEF)، فشار خون بالا و اختلال عملکرد بطن چپ به دنبال سکته قلبی (MI) در بیماران با پایداری بالینی نشان داده شده است.

محققان در سال 2017 همچنان کارودیلول (آزاد شدن فوری یا با انتشار طولانی مدت) را به عنوان مسدود کننده بتا برای HFrEF توصیه می‌کند.

چندین مطالعه از این توصیه پشتیبانی می‌کند، اما مهمتر از همه، از آزمایش COPERNICUS که در سال 2002 منتشر شده است پشتیبانی می کند.

این مطالعه خاص نشان داد که کارودیلول در مقایسه با گروه دارونما در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی انجمن قلب نیویورک کلاس III و IV با کسری از جهش کمتر از 25٪ خطر مرگ و بستری شدن در بیمارستان را برای نارسایی قلبی 31٪ کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از مطالعات مهم، آزمایش COMET است که در سال 2003 منتشر شده است، که کارودیلول را با تارتارات متوپرولول مقایسه می‌کند. این مطالعه نشان داد که کارودیلول باعث کاهش مرگ و میر ناشی از تمام علل در مقایسه با متوپرولول تارتارات در بیماران مبتلا به HFrEF و کسر جهشی برابر با 35٪ می‌شود.

انتقادات حول این نتایج است. اگرچه در آزمایش COMET کارودیلول با متوپرولول مقایسه شده است، اما باید درک شود که بیماران تصادفی برای دریافت متوپرولول، متوپرولول تارتارات در 50 میلی گرم دو بار در روز دریافت می کنند.

این یک نوع متناوب و کمتر از حد متوپرولول بود که در آزمایش MERIT-HF مورد استفاده قرار نگرفت که کاهش مرگ و میر ناشی از آن را با سوکسینات متوپرولول در 200 میلی‌گرم در روز نشان داد. این نتیجه یک موضوع مشترک بین این دو بتا بلاکر در درمان نارسایی قلبی را برجسته می‌کند. مطالعات بیشتر هیچ تفاوتی بین کارودیلول و سوپسات متوپرولول در مرگ و میر یا بستری شدن در بیمارستان در تمام علل نشان نداده است.

شواهد مربوط به استفاده از کارودیلول در اختلال عملکرد بطن چپ به دنبال انفارکتوس میوکارد (MI) توسط آزمایش CAPRICORN که در سال 2001 منتشر شده است، اثبات شده است. نشانه های خارج از برچسب کارودیلول شامل آنژین پایدار، فیبریلاسیون دهلیزی و پیشگیری از خونریزی واریس مری سیروتیک و آریتمی های بطنی است. این کاربردهای “خارج از برچسب” را نه فقط کارودیلول به تنهایی، بلکه در اکثر مسدود کننده‌های بتا می‌توان برون یابی کرد.

به عنوان مثال، آنژین پایدار با بلاکرها تحت معالجه قرار می‌گیرد، هدف آن ضربان قلب 55 تا 60 برای درمان ضد آنژین است، بدون در نظر گرفتن اینکه از بتا بلاکر استفاده می‌شود. درمان کنترل میزان در فیبریلاسیون دهلیزی نیز تقریباً با هر مسدودکننده بتا امکان پذیر است.

توجه داشته باشید که بتا بلاکرهای خاص غیر از کارودیلول برای استفاده در پیشگیری از خونریزی واریس مری ترجیح داده می‌شوند. با این حال، برخی مطالعات نشان داده اند که کارودیلول ممکن است در کاهش فشار وریدی کبد یا جلوگیری از خونریزی واریسی موثرتر از سایر بتابلوکرها باشد.

خرید کارودیلول
خرید کارودیلول

مکانیسم عمل

همانطور که بیان شد، کارودیلول یک مسدود کننده آدرنرژیک غیر انتخابی است و به طور خاص‌تر، یک بتا مسدود کننده غیر انتخابی با خواص آنتاگونیست گیرنده آلفا 1-آدرنرژیک است. این یک بتا بلاکر قلبی غیر انتخابی و دارای اثرات گشادکننده عروق محیطی است.

به دلیل عملکرد منحصر به فرد خود، کارودیلول با کاهش پس بار همراه با محاصره بتا قلب، برون ده قلبی را حفظ می‌کند و تأثیر کمتری در ضربان قلب نسبت به بتا بلاکرهای انتخابی دارد. از دیگر مزایای آن می‌توان به اثرات آنتی‌اکسیدانی، کاهش نفوذ نوتروفیل، مهار آپوپتوز، کاهش مهاجرت عضلات صاف عروقی و بهبود سکته قلبی پس از بازسازی میوکارد اشاره کرد.

از آنجا که کارودیلول می‌تواند از تشکیل لیپوپروتئین‌های اکسید شده با چگالی کم جلوگیری کرده و از تکثیر سلول‌های عضله صاف و مهاجرت جلوگیری کند، این نوید خوبی در درمان تشکیل و پیشرفت بیماری آترواسکلروتیک است.

کارودیلول عمدتاً با کاهش مقاومت عروق شریانی از طریق خواص انسداد آلفا 1، فشار خون را کاهش می‌دهد و باعث کاهش پس بار می‌شود. این در مدیریت فشار خون بالا در بیماران با اختلالات کلیوی بسیار مفید است، جایی که پزشکان باید از داروهای ادرار آور و مهارکننده های آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین (ACEI) جلوگیری کنند.

در مقایسه با سایر طبقات داروهای ضد فشار خون، کارودیلول اثر مشابهی با سایر بلاکرها، مسدود کننده‌های کانال کلسیم، ACEI و ادرار آورها دارد.

خرید کارودیلول
خرید کارودیلول

مدیریت

کارودیلول یک داروی خوراکی است که در دوز دو بار در روز در دوز درمانی به شکل آزادسازی فوری یا دوز روزانه به صورت انتشار کنترل شده استفاده می‌شود. دوز مصرفی بر اساس فشار خون و پاسخ ضربان قلب فرد است، اگرچه اگر در نارسایی قلبی استفاده شود، دوز طبق دستورالعمل‌های مدیریت و درمان هدایت می‌شود.

دامنه دوزها از 3.125 میلی‌گرم دو بار در روز تا 25 میلی‌گرم دو بار در روز است. دوز کل حداکثر 100 میلی‌گرم در روز در بیماران با وزن بیش از 85 کیلوگرم مجاز است. کارودیلول در هر مدیریت و درمان برای نارسایی قلبی، تا 25 میلی‌گرم دو بار در روز تا حد مجاز تجویز می‌شود.

عوارض جانبی

کارودیلول یک داروی نسبتاً خوب قابل تحمل است و به نظر می‌رسد عوارض جانبی مکرر کمتری نسبت به سایر بتا بلاکرها دارد و به دوز مربوط می‌شود. یک مطالعه نظارتی پس از بازاریابی گزارش داد که تنها 7٪ از بیمارانی که کارودیلول مصرف می‌کردند به دلیل عوارض جانبی مجبور به ترک درمان شدند.

شایع‌ترین عارضه جانبی مرتبط با کارودیلول مربوط به افت فشار خون بیش از حد ناخواسته و ثانویه به دلیل خاصیت گشاد کنندگی عروق است. از جمله سرگیجه، سبکی سر، خستگی و سردرد. عوارض جانبی بیشتر به خواص انسداد بتا مربوط می‌شود و شامل تنگی نفس، برونکوسپاسم، برادی کاردی، ضعف و آسم است.

علائم اضافی اسهال، افزایش وزن، سردرد، افسردگی، ناتوانی جنسی و نارسایی کلیه نیز با تجویز کارودیلول ارتباط دارد.

موارد منع مصرف

موارد منع مصرف مطلق استفاده از کارودیـلول شامل افت فشار خون شدید، بلوک درجه دو یا سوم AV، سندرم سینوس بیمار و برادی کاردی شدید در صورت عدم وجود ضربان ساز عملکردی، نارسایی قلبی شدید جبران نشده که نیاز به پشتیبانی از اینوتروپیک و سابقه واکنش جدی حساسیت بیش از حد دارد.

پزشکان باید در بیمار با سابقه آسم یا بیماری واکنشی راه هوایی احتیاط کنند و به دلیل خاصیت انسداد بتا از مصرف در بیماران با خس خس سینه فعال خودداری کنند.

قوانین ناظر

فشار خون و ضربان قلب باید قبل از شروع و در هر دوز، کنترل شود. بیمارانی که تحت درمان نارسایی قلبی هستند نیاز به نظارت بر هرگونه علائم جبران خسارت دارند. در صورت وجود عوامل خطر برای اختلال کلیوی، نظارت بر عملکرد کلیه بیمار باید در نظر گرفته شود و بیماران مبتلا به دیابت باید نظارت کافی بر قند خون داشته باشند.

خرید کارودیلول
خرید کارودیلول

مسمومیت

سمیت در درجه اول با مراقبت‌های حمایتی و تثبیت حاد بسته به ویژگی‌های بالینی با استفاده از روش‌های درمانی زیر صورت می‌گیرد.

برادی کاردی علامتی یا انسداد قلب نیاز به درمان با مایع ایزوتونیک و تجویز آتروپین وریدی (IV) دارد. بسته به میزان بی‌ثباتی همودینامیک، ممکن است نیاز به قرار دادن ضربان ساز قلب یا استفاده از داروهای اینوتروپیک یا وازوپرس داشته باشد.

گلوکاگون داخل وریدی معمولاً برای معکوس کردن اثرات مسمومیت بتا بلاکر به عنوان درمان خط اول و مکمل درمان حمایتی استفاده می‌شود.

برای موارد مربوط به اسپاسم برونش، بتا-سمپاتومیمتیک‌ها (به صورت آئروسل یا IV) یا آمینوفیلین IV گزینه‌هایی هستند. در صورت تشنج، تزریق آرام IV دیازپام یا کلونازپام توصیه می‌شود.

مطالب دیگر: زیپرازیدون هیدروکلراید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست