انتخاب یک امولسیون کننده یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که یک تولید کننده مواد غذایی می‌گیرد. هوشمندانه انتخاب کنید و خود را در شرایط عالی به دست مصرف‌کننده برسانید. با این حال، اگر یک مورد را اشتباه انتخاب کنید، ممکن است خود را در معرض سردرگمی در فرمولاسیون و فروش از دست رفته محصولات قرار دهید. در اینجا، ما یک راهنمای قطعی برای انتخاب امولسیفایر مناسب ارائه می‌دهیم.

اثرات امولسیون کننده بر کیفیت غذا

امولسیون کننده ها دو جز ناسازگار مانند روغن و آب را که با هم مخلوط نمی‌شوند با هم مخلوط کرده و کمک می‌کند که از هم جدا نشوند. امولسیون کننده ثبات را فراهم می‌کند، و باعث می‌شود که ماتریس مواد غذایی از کارخانه به یخچال مصرف‌کننده سالم باقی‌مانده بماند. آن‌ها یک عنصر اساسی در طیف وسیعی از محصولات از جمله نانوایی، شیرینی‌جات، لبنیات، بستنی و مارگارین هستند. آن‌ها همچنین یک راه حل مقرون به صرفه هستند و بهترین عملکرد را بدون آسیب رساندن به فرمول ارائه می‌دهند.

یک سو تفاهم رایج در صنایع غذایی این است که همه امولسیون کننده ها یکسان هستند. در واقع، می‌توان راه‌حل‌های امولسیون را متناسب با آن تنظیم کرد تا آن‌ها به روشی مناسب برای کاربردی که در آن استفاده می‌شود، رفتار کنند. این مهم است زیرا مزایای تولیدکنندگان از امولسیون کننده ها بسته به نوع محصول متفاوت خواهد بود.

به عنوان مثال، در دستور العمل‌های کیک، پایداری خمیر، بهبود حجم و بافت همه مهم هستند و امولسیون کننده ها دقیقاً می‌توانند این مزایا را فراهم کنند. در عین حال، در شکلات، امولسیون کننده ها کنترل خصوصیات جریان توده شکلات را آسان‌تر می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از لسیتین بهتر عمل کنند و مکمل آن باشند، که به تولید کنندگان این امکان را می‌دهد تا هزینه‌ها را کاهش دهند، به محصولات یکنواخت و پایدار دست یابند و فرآیندهای تولید را ساده کنند.

در فرمولاسیون بستنی کم چرب، امولسیفایرها می‌توانند باعث بهبود خامه، احساس دهانی، خاصیت ذوب شدن و شوک گرمایی و پایداری محصول شوند. این ویژگی‌ها اطمینان می‌دهند که بستنی خیلی زود ذوب نمی شود و به جلوگیری از جمع‌شدگی و تبلور مجدد در هنگام ذخیره‌سازی و توزیع کمک می‌کند.

در گروه لبنیات، امولسیفایرها در فرمولاسیون‌های مختلف مانند امولسیون‌های روغن / آب در نوشیدنی‌های شیر شکلات احساس دهانی را بهبود می بخشند.

در مارگارین، آن‌ها كنترل همه چیز از هوادهی، تبلور و كاهش چربی را با سهولت فراهم می‌كنند و به تولیدكنندگان این اجازه را می‌دهند كه مارگارین‌هایی با طراحی سفارشی برای پخش‌های كم چربی، كیك و شیرینی پف دار تولید كنند.

برای پاسخگویی به نیازهای برنامه هایی که در آنها استفاده می شود ، امولسیون کننده ها انواع مختلفی از مایعات با غلظت بالا گرفته تا پودرها و خمیرها را دارند و حتی می توانند با تثبیت کننده ها ترکیب شوند تا مزایای بیشتری داشته باشند.
چرا همه امولسیون کننده ها یکسان نیستند؟

عملکرد هدفمند

واضح است که امولسیون کننده ها ویژگی‌های مختلفی را در برنامه‌های مختلف ارائه می‌دهند، بنابراین منطقی است که راه حلی که انتخاب می‌کنید باید برای نوع محصول ساخته شده بهینه شود. به همین دلیل، پیشگامان شیمی طیف وسیعی از راه‌حل‌ها را ارائه داده است که عملکرد هدفمندی را در تمام گروه‌های اصلی غذایی ارائه می‌دهد.

طیف گسترده‌ای از امولسیون‌کننده‌ها و محلول‌های امولسیفایر / تثبیت‌کننده با کیفیت بالا در پیشگامان شیمی توسط واحد توسعه محصولات پشتیبانی می شود. در کل زنجیره تولید، متخصصان ما در حال کمک به مشتریان در ایجاد محصولات جدید، کشف روندهای جدید، به روزرسانی فرمول‌های موجود، تنظیم دقیق فرآیندهای تولید و آماده‌سازی برای تولید در مقیاس کامل هستند.

پایداری در کانون توجه

عملکرد متناسب تنها مزیت ارائه‌دهنده امولسیون کننده های پیشگامان شیمی نیست. ما همچنین در سطح کشور بخاطر تلاش‌های خود برای ادغام پایداری در عملیات خود شناخته می‌شویم. 

علاوه بر این، پیشگامان شیمی تمرکز خود را بر روی ارائه راه‌حل‌های سازگار با مواد سازگار با روند و نگرانی های مصرف‌کننده هماهنگ کرده است. از سال 2016 ما طیف کاملی از محصولات ساخته شده از روغن پالم را ارائه داده‌ایم. این تعهد نسبت به روغن پالم پایدار یک تعهد دیرینه است.

پیشگامان شیمی آماده است تا به تولیدکنندگان مواد غذایی در سراسر کشور فرمولاسیون محصولات غذایی را برای تولید محصولاتی که مصرف‌کنندگان دوست دارند و می‌خواهند بخرند، کمک کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست