خرید پتاسیم گایاکول سولفونات
 • خرید پتاسیم گایاکول سولفونات

  پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی پتاسیم گایاکول سولفونات را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند. پتاسیم گایاکول سولفونات داروی خلط‌آور است.

  پتاسیم گایاکول سولفونات به عنوان دارو

  پتاسیم گایاکول سولفونات داروی خلط آور که با رقیق شدن مخاط (بلغم) در ریه‌ها کار می‌کند، باعث چسبندگی و سرفه آن می‌شود. در درمان عفونت‌های تنفسی، آسم، سرماخوردگی یا تب یونجه استفاده می‌شود.

  نمک اسید سولفونیک گایاکول برای چندین سال است که در پزشکی استفاده می‌شود. در صورت استفاده زیاد، عملاً هرگز به تنهایی استفاده نمی‌شود بلکه همراه با صمغ‌ها، رزین‌ها، آلکالوئیدها و سایر ترکیبات دارویی برای خنثی‌سازی علائم مختلف است.

  این امر شناسایی و تعیین آن را بسیار دشوارتر از آن که این ماده به تنهایی استفاده شود، کرده است. بنابراین بسیاری از آزمایش‌های کیفی شناخته شده برای عناصر مشترک با وجود رزین‌های معمولی و سایر مواد پیچیده که عموماً در آماده‌سازی های دارویی وجود دارد، تقریباً بی فایده هستند.

  پتاسیم گایاکول سولفونات که در پزشکی استفاده می‌شود ظاهرا نمک متاسولفونیک اسید، گایاکول است. این یک نمک بی‌رنگ است، در آب بسیار محلول است، فقط در الکل کمی محلول است و در اتر، بنزن و کلروفرم نامحلول است.

  خرید پتاسیم گایاکول سولفونات
  خرید پتاسیم گایاکول سولفونات

  پتاسیم گایاکول سولفونات چیست؟

  هیدروکدون پتاسیم گایاکول سولفونات یک داروی ضد سرفه با خلط‌آور است. برای درمان سرفه و احتقان سرماخوردگی و سایر عفونت‌های تنفسی استفاده می‌شود. این دارو عفونت را درمان نمی‌کند.

  پتاسیم گایاکول سولفونات برای موارد زیر استفاده می‌شود:

  تسکین علائم سرفه و مخاط در قفسه سینه به دلیل عفونت‌های تنفسی، آسم، سرماخوردگی یا تب یونجه. همچنین ممکن است برای سایر شرایطی که پزشک تعیین کرده استفاده شود.

  پتاسیم گایاکول سولفونات خلط‌آور است. این ماده با نازک شدن مخاط (بلغم) در ریه‌ها کار می‌کند، باعث می‌شود چسبندگی کمتری داشته باشد و سرفه راحت‌تر شود. این کار با تولید بیشتر سرفه، گرفتگی قفسه سینه را کاهش می‌دهد.

  چگونه باید از این دارو استفاده کنیم؟

  این دارو را از طریق دهان با یک لیوان آب مصرف کنید. دستورالعمل روی برچسب نسخه را دنبال کنید. اگر این دارو معده شما را ناراحت می‌کند، آن را همراه با غذا مصرف کنید. برای اندازه‌گیری هر دوز از قاشق یا ظرف مخصوص علامت‌گذاری شده استفاده کنید. دارو را در فواصل معین مصرف کنید.

  در مورد استفاده از این دارو در کودکان با پزشک متخصص اطفال خود صحبت کنید. اگرچه این دارو برای کودکان در سن 6 سالگی ممکن است برای شرایط انتخابی تجویز شود، اما اقدامات احتیاطی انجام می‌شود. این دارو برای استفاده در کودکان کمتر از 6 سال تأیید نشده است.

  بیماران بالای 60 سال ممکن است واکنش شدیدتری نسبت به این دارو داشته باشند.

  خرید پتاسیم گایاکول سولفونات
  خرید پتاسیم گایاکول سولفونات

  چه عوارض جانبی را می‌توانم از دریافت این دارو مشاهده کنیم؟

  عوارض جانبی که باید در اسرع وقت به پزشک یا متخصص بهداشت خود گزارش دهید:

  • واکنش‌های آلرژیک مانند بثورات پوستی، خارش یا کهیر، تورم صورت، لب‌ها یا زبان
  • مشکلات تنفسی
  • تغییرات بینایی
  • گیجی، تحریک‌پذیری یا عصبی بودن
  • احساس ضعف یا سبکی سر، سقوط می‌کند
  • فشار خون بالا یا پایین
  • ضربان قلب سریع و نامنظم
  • مشکل در دفع ادرار یا تغییر در مقدار ادرار
  • ضعیف یا خسته غیر معمول

  عوارض جانبی که معمولاً به مراقبت پزشکی نیاز ندارند (در صورت ادامه یا آزار دهنده بودن به پزشک یا متخصص مراقبت‌های بهداشتی گزارش دهید):

  • یبوست
  • سرگیجه
  • سردرد
  • حالت تهوع، استفراغ
  • ناراحتی معده
  • خستگی
  خرید پتاسیم گایاکول سولفونات
  خرید پتاسیم گایاکول سولفونات

  اگر دوز مصرفی را فراموش کنیم چه میکنیم؟

  اگر دوز را فراموش کردید، هرچه زودتر آن را مصرف کنید. اگر تقریبا نوبت به نوبت بعدی رسیده است، فقط آن دوز را مصرف کنید. دوز دو برابر یا اضافی مصرف نکنید.

  چه عواملی ممکن است با پتاسیم گایاکول سولفونات تداخل کند؟

  • الکل
  • آنتی‌هیستامین برای آلرژی، سرفه و سرماخوردگی
  • باربیتورات‌ها مانند فنوباربیتال
  • MAOI هایی مانند Carbex، Eldepryl، Marplan، Nardil و Parnate
  • داروهای افسردگی، اضطراب یا اختلالات روان پریشی
  • داروهای خواب
  • شل‌کننده‌های عضلانی
  • سایر داروهای مخدر (مواد افیونی) برای درد یا سرفه
  • فنوتیازین مانند کلرپرومازین، مزوریدازین، پروکلرپرازین، تیوریدازین
  • ترامادول

  این لیست ممکن است همه تعاملات احتمالی را توصیف نکند. لیستی از تمام داروها، گیاهان دارویی، داروهای بدون نسخه یا مکمل‌های غذایی که استفاده می‌کنید به ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی خود بدهید. همچنین اگر سیگار می‌کشید، الکل می‌نوشید یا از داروهای غیرقانونی استفاده می‌کنید به آن‌ها بگویید. بعضی آیتم‌ها ممکن است با داروی شما تداخل داشته باشند.

  هنگام استفاده از پتاسیم گایاکول سولفونات باید مراقب چه چیزهایی باشم؟

  دقیقاً طبق دستور پزشک یا متخصص مراقبت‌های بهداشتی استفاده کنید. بیش از دوز توصیه شده مصرف نکنید. در صورت مصرف طولانی مدت این دارو ممکن است دچار تحمل شوید. تحمل به این معنی است که با گذشت زمان تسکین سرفه کمتری خواهید داشت. در صورت عدم بهبود علائم یا بدتر شدن آن، به پزشک یا متخصص بهداشت خود اطلاع دهید.

  مصرف دارو را به طور ناگهانی قطع نکنید زیرا ممکن است واکنش شدیدی داشته باشید. بدن شما به دارو عادت می کند. این به معنای معتاد بودن شما نیست. اعتیاد رفتاری است که به دلیل غیر پزشکی مربوط به مصرف و استفاده از مواد مخدر است. اگر پزشک شما بخواهد دارو را قطع کنید، دوز دارو به مرور کاهش می‌یابد تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری شود.

  شما ممکنه سرگیجه یا خواب آلودگی بگیرید. تا زمانی که بدانید این دارو چه تاثیری روی شما دارد، رانندگی نکنید، از ماشین‌آلات استفاده نکنید و هر کاری که نیاز به هوشیاری ذهنی دارد انجام ندهید.

  به سرعت در حالت ایستاده یا نشستن قرار نگیرید، خصوصاً اگر بیمار مسن‌تری هستید. این باعث کاهش خطر سرگیجه یا غش می‌شود. الکل ممکن است با اثر این دارو تداخل داشته باشد. از نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید.

  این دارو باعث یبوست می‌شود. سعی کنید حداقل هر 2 تا 3 روز مدفوع داشته باشید. اگر به مدت 3 روز اجابت مزاج ندارید، با پزشک یا متخصص بهداشت تماس بگیرید.

  خرید پتاسیم گایاکول سولفونات
  خرید پتاسیم گایاکول سولفونات

  داروی پتاسیم گایاکول سولفونات خود را در کجا نگه دارمی کنیم؟

  دور از دسترس اطفال نگه دارید. این دارو قابل سو استفاده است. این دارو را در مکانی امن نگه دارید تا از سرقت در امان بماند. این دارو را با کسی به اشتراک نگذارید. فروش یا بخشیدن این دارو خطرناک است و خلاف قانون است.

  این دارو اگر توسط بزرگسالان، کودکان یا حیوانات خانگی دیگر مصرف شود ممکن است باعث مصرف بیش از حد تصادفی و مرگ شود. هر داروی بلااستفاده را با ماده‌ای مانند مایع گربه‌ای یا محلول قهوه مخلوط کنید. سپس دارو را در یک ظرف در بسته مانند یک کیسه در بسته یا یک قوطی قهوه درب دار دور بریزید. بعد از تاریخ انقضا از دارو استفاده نکنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست