وارد کننده اسید اگزالیک

یکی دیگر از محصولاتی که تولید کنندگان ایرانی به آن نیاز دارند، اسید اگزالیک است. اما این ماده در برخی موارد در ایران تولید نمی‌شود. از این رو نیاز به وارد کننده اسید اگزالیک هر روز بیش از پیش احساس می‌شود.

بسیاری از سبزیجات برگ‌دار حاوی ماده‌‌ای به نام اسید اگزالیک هستند. این ماده به صورت استخراج شده در صنایع غذایی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال صنایع بسیاری هستند که به این ماده نیاز دارند. در ادامه آن‌ها را بیشتر خواهید شناخت. اسید اگزالیک یکی از محصولاتی است که در علم تغذیه با نام اگزالات نیز شناخته می‌شود. در واقع در بسیاری از موارد این دو را به جای یکدیگر به کار می‌برند.

اسید اگزالیک
بهترین وارد کننده اسید اگزالیک

پیشگامان شیمی امروز در خدمت تولید کنندگان عزیز است تا عملیات وارد کننده اسید اگزالیک را برای آن‌ها ساده‌تر کند. این شرکت توزیع‌کننده سال‌هاست که در زمینه بهبود خدمات مواد اولیه به تولیدکنندگان گرامی فعالیت می‌کند.

اسید اگزالیک در صنایع غذایی

اسید اگزالیک در واقع یک ترکیب عالی است که در بسیاری از گیاهان و میوه‌ها به صورت طبیعی یافت می‌شود. این ترکیب عالی را همچنین می‌توان در کاکائو و برخی دانه‌های آجیلی به خوبی یافت. زمانی که این اسید را به همراه ویتامین سی مصرف می‌کنید می‌تواند در بدن شما کولاک به پا کند. چرا که این دو ماده در کنار هم به بهبود متابولیسم‌ها در بدن کمک بسیاری می‌کنند.

به طور کلی می‌توان گفت اسید اگزالیک ماده‌‌ای است که فواید سلامتی بسیاری برای شما دارد. با این حال هیچ ماده‌‌ای نیست که تنها خواصیت داشته باشد. دقیقاً به همین دلیل است که باید به دنبال بهترین وارد کننده اسید اگزالیک باشید!

اسید اگزالیک مفید یا مضر؟

این ماده به خوبی می‌تواند به مواد معدنی دیگر دست داده و متابولیسم‌ها را بهبود دهد. از جمله این ترکیبات می‌توان به اگزالات کلسیم و اگزالات آهن اشاره کرد.

اسید اگزالیک
بهترین وارد کننده اسید اگزالیک

این موارد در اکثر افراد به خوبی رخ می‌دهد. با این حال برخی رژیم‌هایی را انتخاب می‌کنند که اگزالات بالایی دارد. این افراد باید مراقبت‌های بیشتری صورت دهند. اگزالات و ترکیبات آن بیشتر در روده شکل می‌گیرند. اما در برخی موارد مشاهده شده که در دستگاه ادراری نیز یافت شده اند. همین وجود آن‌ها در دستگاه ادراری است که می‌تواند کمی مشکل زا باشد.

با این حال باز هم بهتر است تولید کنندگان عزیز به دنبال وارد کننده اسید اگزالیک باشند. چرا که این ماده در اکثر غذاهای سالم یافت می‌شود. بنابراین مقدارهای مناسب آن هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کنند. در واقع این اسید کاربردهای گسترده‌‌ای در بدن شما نیز دارد. به طوری که در برخی موارد خود بدن با توجه به نیاز خود این ماده را تعمین و استفاده می‌کند. وظیفه تعمین این ماده نیز برعهده روده بزرگ شماست.

در کل می‌توان گفت تا زمانی که اسید اگزالیک به کلسیم در کلیه‌ها دست نداده باشد، اوضاع خوب است. اما زمانی که مقداری از این ماده با کلسیم ترکیب شده و در کلیه‌ها رها شوند، می‌تواند موجب سنگ کلیه شود. اما این مورد بسیار نادرتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید.

این اسید در صنایع دیگر نیز بسیار کاربردی است. از این رو در ادامه کاربرد آن را در برخی صنایع دیگر برسی می‌کنیم.

وارد کننده اسید اگزالیک برای صنایع شست و شو

این اسید به طور گسترده در شبکه شست و شوی ماشین‌های لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این اسید ماده‌‌ای بدون رنگ است که استفاده از آن به صورت خام برای انسان مضر می‌باشد. نام دیگر اسید اگزالیک که در صنایع شست و شو بیشتر به آن شناخته می‌شود، اسید اتاندیوئیک است. این اسید متعلق به خانواده اسیدهای کربوکسیلیک می‌باشد.

اسید اگزالیک
بهترین وارد کننده اسید اگزالیک

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باعث شده این اسید به طور گسترده در صنایع شست و شو مورد استفاده قرار گیرد، قدرت از بین بردن لکه‌ها با استفاده از آن می‌باشد. در صنایع شست و شوی خانگی از این اسید بیشتر برای شست و شوی لباس و لکه‌هایی همچون لکه جوهر استفاده می‌شود. اما در صنایع شست و شوی صنعتی می‌توان از این ماده برای از بین بردن زنگ زدگی‌ها استفاده کرد.

این اسید برای اولین‌بار در سال ۱۷۷۶ به صورت استخراج شده مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان با حرارت دادن فرمت سدیم در وجود یک کاتالیزور قلیایی توانستند این اسید را استخراج کنند. البته امروزه روش‌های بهتر و گسترده‌تری برای این کار وجود دارد. برای مثال با اکسید کربوهیدرات‌ها با اسید نیتریک می‌توان به این هدف رسید. همچنین با حرارت دادن خاک اره با برخی قلیایی‌های سوزاننده نیز میتوان اسید اگزالیک داشت.

یکی دیگر از راه‌هایی که باعث شده ما نیاز به وارد کننده اسید اگزالیک داشته باشیم، روش تخمیر محلول‌های قندی می‌باشد. در این روش نیاز به قالب‌های خاصی هست که با استفاده از آن‌ها می‌توان به این نوع اسید رسید.

اسید اگزالیک در صنایع دیگر

این ماده به صورت کم در صنایع رنگ سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال عمده وارد کنندگان این ماده آن را به میزان زیاد به تولید کنندگان رنگ نمی‌فروشند! در هر صنعتی که نیاز به پاک کردن کلسیم از روی مواد باشد می‌توانید روی این ماده حساب کنید. البته دقت داشته باشید که این محصول می‌تواند به نوعی در حضور کلسیم، اکسید کننده فلزات نیز باشد.

این ماده می‌تواند در صنایع تولید منسوجات زیبایی و جواهرات نیز مورد استفاده قرار گیرد. البته امروزه آن را با مواد دیگری ترکیب و به صورت مایع به مشتریان با این هدف عرضه می‌کنند. از سوی دیگر در اواسط قرن ۱۹ بود که اولین وارد کننده اسید اگزالیک آن را به عنوان ماده‌‌ای پاک‌کننده به هنرمندان ارائه کرد. چرا که این ماده می‌توانست به خوبی رنگ‌ها را از روی دیوارها پاک کند.

این ماده به طور شگفت‌انگیزی یک سفید کننده عالی برای انواع چوب است. بنابراین امروزه در صنایع مبلمان و تولدی مصنوعات چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه این ماده به صورت دوزهای بسیار پایین برای پاک کردن کف کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. چرا که می‌تواند رنگ و برخی لاک‌ها را به خوبی از سطح سرامیک و کاشی پاک کند.

وارد کننده اسید اگزالیک
بهترین وارد کننده اسید اگزالیک

اگر شما تولید کننده عزیز نیز به دنبال وارد کننده اسید اگزالیک که مورد اعتماد باشد می‌گردید، توصیه می‌کنیم به پیشگامان شیمی اعتماد کنید. این شرکت سالیان سال است که در زمینه تعمین مواد اولیه کارخانه‌ها فعالیت دارد. شما عزیزان نیز می‌توانید همین امروز و با یک تماس تبدیل به یکی از مشتریان وفادار این شرکت شوید!

منابع:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست