چرا شراب کپک می زند؟

ضد کپک شراب
[کل: 0 میانگین: 0]

آیا می دانید دلایل کپک شراب چیست؟ شراب کپک زده تقریباً همیشه از رویه تولید ضعیف یا سرویس بهداشتی نامناسب و به ندرت بعد از بطری زدن اتفاق می افتد. اولین قدم در تصحیح شراب کپک زده تشخیص است – اگر نوع قالب را شناسایی کرده و بر اساس آن درمان کنید ، گاهی اوقات می توانید یک شراب را ذخیره کنید. علاوه بر سالم سازی کلیه تجهیزات تولید شراب ، باید از آلوده کردن شراب بدون بطری با گرد و غبار و باقی مانده ، که باعث رشد باکتری ها و اسپورهای کپک می شود ، خودداری کنید.

علل کپک شراب

اگر کپک در هنگام تخمیر در شراب رشد کند ، ممکن است در مراحل اولیه تولید شراب ، شراب به اسپور کپک آلوده شده باشد. تخمیر شراب باید کاملاً در یک محیط استریل و عاری از آلودگی صورت گیرد. این باعث می شود که میکروب ها مانند کپک ها و باکتری ها شراب را آلوده نکنند و کیفیت آن را کاهش دهند. تخمیر ممکن است الکل ایجاد کند ، اما الکل نمی تواند هجوم کپک ها یا باکتری های دیگر را از بین ببرد.

خصوصیات مواد نگهدارنده شراب
مواد نگهدارنده شراب

تجهیزات بهداشتی تولید

بهداشت نامناسب تجهیزات شراب سازی مشکلات زیادی در قالب ایجاد می کند. شراب سازان باید تمام وسایلی را که با شراب تماس دارند را مرتب استریل کنند. اینها شامل بطری ، قفل هوا ، سایر ظروف ، شیلنگ سیفون و تجهیزات تخمیر ، چه اولیه و چه ثانویه است. برای تمیز کردن تجهیزات می توانید از محلول استریل کننده متابی سولفیت سدیم استفاده کنید.

همچنین توصیه می شود که قرص های سدیم متابی سولفیت را اضافه کنید. این قرص رشد میکروب ها را پس از خرد کردن انگور متوقف می کند.

تجهیزات ضد کپک شراب

نوع نامناسب تجهیزات می تواند تمام تلاش های بهداشتی شما را از بین ببرد و به نفوذ کپک بستگی داشته باشد. بسیار مهم است که در تمام مراحل فرآیند تولید شراب از تجهیزات مناسب استفاده شود. برای تهیه شراب هرگز از ظرف باز استفاده نکنید. شراب باید در ظرف تخمیر هوا بسته شود و از هرگونه آلودگی میکروب ها جلوگیری کند. اگر این عمل نشود ، احتمال آلودگی شراب به کپک بسیار زیاد است.

تجهیزات تخمیر مناسب باید دارای سیستم قفل هوا باشد که حاوی محلول سولفیت باشد. قفل هوا باید هوا را خارج کند اما از ورود هوای خارج جلوگیری می کند.

گلهای شراب

این بیشتر نشانه آلودگی است تا علت. گلهای شراب به عنوان فساد مخمر توصیف می شود که شکوفه های پودری سفید یا فیلم های سفید را روی سطح شراب تشکیل می دهد. اگر کپک سفید را ببینید ، مشخص است که شراب آلوده شده است.

گلهای شراب برای رشد به اکسیژن نیاز دارند ، بنابراین اگر آنها را در ظرف تخمیر مشاهده کنید ، نشان می دهد که سیستم قفل هوا ممکن است به درستی کار نکند. رفع قفل هوا باید مشکل را حل کند.

اینها دلایل اصلی رشد کپک زدن شراب است. رشد کپک معمولاً در طی فرآیند تولید شراب و به ندرت در فرآیند بطری سازی اتفاق می افتد. شراب آلوده بطری نمی شود. قبل از اینکه بطری های شراب شیرین برای توزیع در بطری بسته شود ، کلیه استانداردهای بهداشتی ، ایمنی و سایر کیفیت ها در لیست قرار دارند. شراب بطری شده هوا تنگ است و بنابراین ، احتمال آلودگی هایی که باعث رشد قالب در بطری می شود ، کم است. با دانستن همه اینها ، می توانید بدون نگرانی از آن بطری شراب لذت ببرید.

اشتراک‌گذاری:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

سایر مقالات:

التهاب لثه
اضطراب
آنتي اکسيدان ها
آنزیم های گوارشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 1 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید