مواد اولیه با گرید دارویی

مواد اولیه با گرید دارویی
[کل: 0 میانگین: 0]

مواد اولیه با گرید دارویی

مواد شیمیایی در گریدهای مختلفی توسط شرکت سازنده تولید می‌شوند. شرکت‌های مرک و سیگما، معروف‌ترین برندهای در حال حاضر جهان هستند که مواد شیمیایی را در خلوص‌های گوناگون تولید می‌کنند.

در ادامه به مواد اولیه با گرید دارویی می‌پردازیم.

انواع گرید مواد دارویی

مواد دارویی آزمایشگاهی از لحاظ فرمول شیمیایی و ماهیت با مواد صنعتی و خوراکی موجود در بازار یکسانند، اما مواد اولیه با گرید دارویی و خلوص آزمایشگاهی معمولا دارای خلوص بالاتری می‌باشند.

دو دسته‌بندی ساده و کلی برای مواد اولیه با گرید دارویی موجود است که تا حد خوبی نیاز برخی محققین را برطرف می‌کند:

گرید تحلیلی:

خلوص بسیار زیاد، تقریباً بیش تر از نود و نه درصد

گرید آزمایشگاهی:

خلوص زیاد، تقریبا بین نود و هفت تا نود و نه درصد

گرید عمومی/ آزمایشگاهی:

خلوص متغیر، بسته به نوع استاندارد

دیگر دسته‌بندی مواد شیمیایی که بر اساس خلوص آن‌ها است و از معروف‌ترین گریدبندی‌های مواد شیمیایی است در زیر آمده است.

به ترتیب از خلوص بالا تا خلوص کم:

گرید Reagent

خلوص بالا که به طور کلی برابر با گرید A.C.S است و برای استفاده‌های زیادی در آزمایشگاه‌ها و آنالیزها مناسب است.

گرید U.S.P

گرید شیمیایی دارای خلوص مناسب که دارای حداقل‌های مورد نیاز سازمان دارویی ایالات متحده آمریکا است و برای استفاده در غذا، دارو و کاربردهای پزشکی، مورد تأیید است. می‌تواند برای بسیاری از اهداف آزمایشگاهی استفاده شود.

گرید Ph Eur

گرید شیمیایی دارای خلوص مناسب که دارای حداقل‌های مورد نیاز سازمان دارویی اروپا است و برای استفاده در غذا، دارو و کاربردهای پزشکی، مورد تأیید است.

گرید LAB آزمایشگاهی

گرید شیمیایی دارای خلوص نسبتاً بالا که مقدار دقیق ناخالصی‌های آن نامشخص است؛ به طور کلی برای استفاده‌های آموزشی مناسب است. به هیچ عنوان برای استفاده در غذا، دارو و پزشکی دارای خلوص مناسب نمی‌باشد.

مواد اولیه با گرید دارویی

داروهای طبیعی

موضوع مواد اولیه با گرید دارویی یک موضوع مهم است که باید در مورد آن آشنایی داشت. داروهای طبیعی داروهایی هستند که از منابع طبیعی به دست می‌آیند. این گونه فرآورده‌ها یا به صورت خام مصرف می‌شوند، مثل عصاره گیاه آلوئه برای درمان بیماری‌های پوستی یا جگر برای درمان بیماری‌های شب کوری.

یا شامل مواد شیمیایی خاصی هستند که از فرآورده خام طبیعی استخراج و سپس به عنوان دارو مصرف می‌شوند، مثل مرفین که از تریاک استخراج می‌شود و انسولین که از لوزالمعده گاو یا خوک به دست می‌آید.

در طب سنتی، خواص گیاهان و فرآورده‌های مختلف جانوری شرح داده شده است. دانشمندان با روش‌های علمی به بررسی آزمایشگاهی خواص ذکر شده در مواد خام می‌پردازند.

این بررسی‌ها ممکن است در شرایط خارج از بدن موجودات زنده مثل بررسی اثرات ضد میکروبی در محیط‌های کشت یا در شرایط داخل بدن شامل بررسی اثر پس از کاربرد در جانوران آزمایشگاهی انجام شوند.

در صورتی که فرآورده خام، مؤثر تشخیص داده شود، به روش‌های گوناگون ترکیبات مختلف موجود در آن را تفکیک و تخلیص می‌کنند و سپس می‌کوشند تا ساختار شیمیایی این ترکیبات خالص شده را که به دست آوردن مقادیر ناچیزی از آن‌ها اغلب مستلزم ساعت‌ها کار طاقت فرساست شناسایی کنند.

عوارض جانبی داروها

یکی از شایع‌ترین انواع مسمویت مربوط به مسمومیت دارویی است در جهان خواب‌آورها، مسکن‌ها و داروهای ضد افسردگی که سیستم اعصاب مرکزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد در زمره مهم‌ترین داروهای مسومیت آفرین قرار دارند.

مسکن‌های غیر مخدر، تب‌برها و داروهای ضد رماتیسمی، اولین دسته داروهای ایجادکننده مسمومیت در ایران هستند و پس از آن داروهای دسته اعصاب و روان مانند داروهای خواب‌آور و ضد صرع قرار دارند.

شما با دانستن مواد اولیه با گرید دارویی می‌توانید از این مسمومیت‌ها جلوگیری کنید.

حلال‌های استاندارد

گرید محلول‌های استاندارد شده:

محلول های آماده شده برای مواد اولیه با گرید دارویی خام که بر اساس استانداردهای ACS هستند. زمانی که خبری از ویژگی‌های وضع شده توسط سازمان ACS نیست، مواد شیمیایی با بالاترین میزان خلوص موجود استفاده می‌شوند.

تمامی محلول‌های آبی با استفاده از آب یون‌زدایی شده با خلوص بالا آماده می‌شوند که با پیش‌نیازهای برای آب گرید ۱ Reagent نوع ASTM هماهنگی دارند.

این محلول‌ها به شکل مستقیم مطابق با استانداردهای NIST یا مواد گرید استاندارد اولیه‌ای که موجود هستند، استاندارد می‌شوند. (مخصوص محلول‌های تولید شده با گرید معرف)

مواد اولیه با گرید دارویی

تهیه مواد اولیه با گرید دارویی

در این مقاله با انواع مواد اولیه با گرید دارویی آشنا شدید. امروزه آگاهی دقیق از ساز و کار بیماری‌ها برای دستیابی به داروهای جدید امری ضروری محسوب می‌شود. شما با شناخت مواد اولیه با گرید دارویی می‌توانید به این امر دست پیدا کنید.

در واقع می‌توان گفت که هر بیماری حاصل به هم خوردن نظم طبیعی یکی از چرخه‌های فعالیت بدن است، بنابراین با دانستن اینکه کدام چرخه بدن از نظم طبیعی خود خارج شده است، می‌توان دارویی را به کاربرد که دوباره آن را به حالت اولیه بازگرداند.

شما می توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، آلانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

اشتراک‌گذاری:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

سایر مقالات:

اضطراب
آنتي اکسيدان ها
آنزیم های گوارشی
عوارض روغن نارگیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پانزده =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید