مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک

فهرست مطالب

تغییر رنگ مو در بسیاری از زنان و مردان در سراسر جهان رو به افزایش است. با استفاده از رنگ مو شما می‌توانید هر رنگی را که می‌خواهید برای موهایتان انتخاب کنید. اما رنگ کردن مو خطرات پنهانی نیز دارد ما در این مقاله به مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک می‌پردازیم.

نکاتی در مورد مو

مو از دو بخش کلی از نام فولیکول و شفت تشکیل شده است. فولیکول در ریشه مو قرار دارد و هر مو را به سر متصل می‌کند، فولیکول حاوی سلول‌های زنده است. شفت مو خارج از فولیکول است و آن قسمتی از مو می‌باشد که قابل دیدن است.

رنگ طبیعی مو حاصل رنگ‌دانه‌هایی است که توسط سلول‌های ملانین در فولیکول مو ساخته می‌شود. هنگامی که تولید ملانین در مو کاهش می‌یابد و یا متنوقف می‌شود رنگ مو به خاکستری تغییر می‌کند. حذف و تغییر رنگ مو مربوط به قسمت سفت مو می‌باشد، یعنی فقط رنگ قسمت شفت مو تغییر می‌کند. این رنگ‌ها میتواند مصنوعی و یا طبیعی باشند. رنگ طبیعی از گیاهان به دست می‌آید و هیچ‌گونه آسیبی به موها وارد نمی‌کنند مانند حنا در ادامه به مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک می‌پردازیم.

مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک

رنگ مصنوعی

رنگ‌های مصنوعی به دو صورت هستند: موقت و نیمه دائمی یا دائمی. رنگ‌های موقت فقط به بیرونی‌ترین لایه شفت مو نفوذ می‌کنند و به راحتی با یک بار شامپو زدن از بین می‌روند. رنگ‌های نیمه دائمی و دائمی به لایه‌های عمیق‌تر شفت مو نفوذ می‌کنند. رنگ‌های نیمه دائمی با چهار و دوازده بار شامپو زدن از بین می‌روند اما رنگ‌های دائمی مقاوم به شامپو می‌باشند.

این رنگ‌ها با تغییرات شیمیایی که ایجاد می‌کنند موجب افزایش نفوذ محصولات به مو، سفید کردن ملانین طبیعی و ایجاد مولکول‌های رنگی در شفت مو می‌شود. این تغییرات شیمیایی می‌تواند به مو آسیب برساند. مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک می‌تواند به انتخب رنگ موی مناسب کمک کند.

رنگ‌های نیمه دائمی حاوی مواد شیمیایی هستند که می‌توانند ملانین را از شفت مو حذف کنند اما به اندازه کافی قوی نیستند و آسیب کمتری به مو وارد می‌کند. رنگ‌های دائمی اغلب یا خطرات بیشتری همراه هستند. این رنگ‌ها شامل ترکیبات شیمیایی قوی هستند، بنابراین جای تعجبی نیست که استفاده مکرر از آن‌ها باعث آسیب دیدگی جدی موها می‌شود.

رنگ مو

مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک باعث آسیب کمتر به مو می‌شود. رنگ‌های مو اغلب حاوی چند جزء هستند: یک یا چند عامل قلیایی مانند آمونیاک، یک یا چند عامل اکسید کننده مانند پراکسید هیدروژن و یک یا چند حساس‌کننده. هر کدام از این اجزای شیمیایی می‌تواند باعث ایجاد مشکلات و آسیب‌هایی در مو شوند.

در واقع آن‌ها همانند یک تیم در جهت آسیب رساندن به مو عمل می‌کند. عامل قلیایی یعنی آمونیاک کمک می‌کند که محصولات به لایه بیرونی شفت مو نفوذ کنند که این کار را با متورم کردن مو و بلند کردن کوتیکول مو که محافظ و پوشش‌دهنده سطح مو است انجام می‌دهند. هیدروژن پراوسید رنگ طبیعی مو را از بین می‌برد، که خشک شدن موها را نیز به دنبال دارد.

مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک

مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک را در ادامه توضیح می‌دهیم.

فرمول ملایم:

ساختار طبیعی مو را از بین نمی‌برد، رنگ‌دانه‌های طبیعی را از بین نمی‌برد، به فولیکول‌های مو و پوست سر آسیب نمی‌رساند.

ترمیم مو:

رنگ‌های بدون آمونیاک حاوی مجموعه‌ای از ویتامین‌ها، عصاره‌های گیاهی، روغن‌ها، موم‌ها و سایر مؤلفه‌هایی هستند که سودمندی بر روی پوست سر دارند، از موها دربرابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌کنند رطوبت را حفظ کنند.

پالت سایه‌های طبیعی:

رنگ‌ها اشباع را به سایه طبیعی مو اضافه می‌کنند، به شما این امکان را می‌دهند که روی موهای خاکستری رنگ کنید.

فرصت برای آزمایش:

رنگ‌ها به سرعت شسته می‌شوند، عواقب آزمایش شکست خورده را می‌توان به سرعت و بدون آسیب رساندن به مو از بین برد.

قیمت بالا:

رنگ‌های طولانی مدت بدون آمونیاک گران‌قیمت هستند، اغلب به مراحل سالن احتیاج دارند که همین امر باعث گران‌تر شدن رنگ‌آمیزی می‌شود.

شکنندگی:

حتی بالاترین کیفیت رنگ‌ها بعد از سه تا شش هفته شسته می‌شوند، رنگ باید دائماً به روز شود.

ناپایدار:

به شدت روی موهای خاکستری رنگ کنید اجازه ندهید رنگ به شدت تغییر کند. در اصل این رنگ‌هایی هستند که به رنگ طبیعی جاذبه دارند و این کمک می‌کند تا رنگ موهای خود را اشباع‌تر، پر جنب و جوش‌تر از نظر ظاهری متفاوت نکنید. این مدل رنگ‌ها، رنگ‌دانه‌های طبیعی را ازبین نمی برند بلکه فقط موها را با رنگ دیگری می‌پوشانند.

این رنگ مو کاملاً بدون خطر است و ضرر رنگ موهای عادی را ندارد و حتی در زمان بارداری می‌توان از آن استفاده کرد. تولیدکننده‌ها تنها به جای آمونیاک، یک نوع ماده قلیایی دیگر به کار می‌برند که با همان مکانیسم، لیه‌های خرجی مو را باز و داخل مو نفوذ می‌کند با این ویژگی‌ها شما از مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک آشنا شدید.

تهیه رنگ موهای بدون آمونیاک

همان طور که گفتیم با مزایا استفاده از رنگ موهای بدون امونیاک آشنا شدید و با خیال راحت می توانید از ان استفاده کنید.شما می‌توانید برای تهیه این نوع رنگ موها به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم،  الانتوئین، متیل پارابن،خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام،  گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره تماس بگیرید