قیمت فروش WPC

قیمت فروش WPC

پروتئین آب پنیر (اغلب آب پنیر ایزوله) یک مکمل رژیم غذایی و ماده غذایی است که با جدا کردن اجزای آن از آب پنیر ایجاد می‌شود. آب پنیر محصول فرعی شیر در فرآیند تولید پنیر است. آب پنیر را می‌توان برای تولید پروتئین آب پنیر به سه شکل تهیه کرد: ایزوله آب پنیر، کنسانتره آب پنیر یا آب پنیر هیدرولیز. تفاوت بین فرم‌های پروتئین آب پنیر در ترکیب محصول به ویژه میزان پروتئین است. ایزوله‌های پنیر حاوی درصد بالایی از پروتئین خالص هستند و می‌توانند به اندازه کافی خالص باشند تا تقریباً بدون لاکتوز، عاری از کربوهیدرات، بدون چربی و بدون کلسترول باشند. دارای خاصیت امولسیون‌­کنندگی، جذب آب، قوام بخشی، کشش سطحی، کف‌سازی و ژل‌ه­ای شدن در سیستم‌­های نوشیدنی و مواد غذایی می‌­باشند. به هنگام استفاده از این پروتئین جهت فرموله کردن محصولات، نیاز به هیچگونه پوشش‌دهنده طعم در فرمولاسیون نیست زیرا هیچگونه طعم نامطلوبی را ایجاد نمی‌­کنند.

پروتئین‌های آب پنیر از لحاظ زیستی بسیار قابل دسترس هستند، خیلی سریع در بدن جذب می‌شوند و غلظت بالایی از اسیدهای آمینه زنجیره‌ای شاخه‌دار (BCAAs) دارند که در بافت عضلانی بسیار متمرکز هستند و از آنها به عنوان سوخت عضلات در حال کار و تحریک سنتز پروتئین استفاده می‌شود.

تولید

پروتئین آب پنیر ایزوله (WPI) بخش اساسی (آب) و تقریباً لاکتوز خود را از دست داده است و عاری از کلسترول در نظر گرفته می‌شوند – آن‌ها معمولاً حاوی حداقل 90٪ پروتئین هستند.

به طور گسترده‌ای دو روش جداسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک روش از مبدل‌های یونی استفاده می‌کند که پروتئین آب پنیر طبیعی را از جریان آب پنیر با توجه به ویژگی بارگذاری سطح مولکول که به عنوان زتا پتانسیل نیز استخراج می‌شود، استخراج می‌کند. این روش از تنظیمات خفیف pH استفاده می‌کند تا جذب بین رزین تبادل یونی و مولکول‌های پروتئین غیرفعال شود.

در بین اتصال موقتی پروتئین به رزین، اجزای غیر پروتئین کاملاً از راکتور شسته می‌شوند. این فرآیند ممکن است به پروتئین‌ها آسیب نرساند، اما هیچ مدرک علمی برای اثبات این امر وجود ندارد. اگرچه اسیدها و باز‌های قوی برای تنظیم مورد استفاده قرار می‌گیرند، افزایش pH به خودی خود بسیار اندک است و در محدوده مشترکی در مواد غذایی است. تغییر در ترکیب پروتئین در این محدوده قابل برگشت است و دناتوره‌شدن محسوب نمی‌شود. تبادل یونی مخصوص پروتئین‌های آب پنیر مادری است و به طور کلی در آنچه در طی فرآیند حفظ می‌شود، انتخابی‌تر است. به همین دلیل است که این فرآیند برای ایجاد پروتئین‌های بسیار خالص آب پنیر شناخته‌شده است.

روش دوم، فیلتراسیون غشایی، به طور معمول ترکیبی از میکروفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون، از اندازه مولکولی به عنوان پایه‌ای برای جدا کردن اجزاء از جریان آب پنیر استفاده می‌کند. در این فرآیند، فشار بر روی سطح غشایی اعمال می‌شود که مولکول‌های کوچک‌تر را از طریق غشاء مجبور می‌دهد در حالی که مولکول‌های بزرگتر حفظ می‌شوند. هر دو روش نسبت پروتئین بسیار بالایی به محصول غیر پروتئین دارند، اگرچه فیلتراسیون غشایی انتخابی کمتری دارد و اجازه می‌دهد هر مولکول در یک محدوده اندازه حفظ شود. یکی از تفاوت‌های ترکیبی بین پروتئین‌های آب پنیر ایزوله ساخته شده از آب پنیر از طریق فیلتراسیون غشایی در مقایسه با تبادل یونی این است که فیلتراسیون غشایی شامل سطح قابل توجهی از قطعه کازئین، کازئینو- گلیکواکروپپتید (cGMP) است. این قطعه مشخصات آمینو‌اسیدی کمتری دارد و از نظر آمینو اسیدهای زنجیره‌ای دارای شاخه کم است.

به عنوان یک مکمل رژیم غذایی، آب پنیر و سایر پودرهای پروتئینی را می‌توان در زمان استفاده با اضافه کردن یک حلال مانند:

  • آب
  • آب میوه
  • شیر یا مایع دیگر بازسازی کرد.

به عنوان یک ماده غذایی، پودرهای آب پنیر به راحتی در یک ماده غذایی فرمول شده مخلوط می‌شوند یا حل می‌شوند.

عملکرد

پروتئین آب پنیر امروزه در بین ورزشکاران به دلیل توانایی هضم بسیار سریع و کمک به بازگشت بدن پس از تمرین از حالت کاتابولیک (هدر رفتن عضلات) به حالت آنابولیک (عضله‌سازی) قابل‌استفاده است. ایزوله‌های پروتئینی نیز به طور گسترده‌ای در فرمول شیرخوار مورد استفاده قرار می‌گیرد تا از اسیدهای آمینه برای رشد و توسعه بهینه، و همچنین برای غنی‌سازی پروتئین‌ها، نوشیدنی‌ها، لبنیات، تنقلات و غلات اکسترود شده و سایر محصولات غذایی استفاده شود. برای هرکسی که تحمل لاکتوز نباشد، پروتئین آب پنیر بهترین انتخاب است.

توزیع

کنسانتره‌ها و ایزوله‌های پودر نشده باعث کاهش نیاز به بسته‌بندی و حمل و نقل و ماندگاری بیشتر شده‌اند. آن‌ها به راحتی در دسترس هستند.

منابع
  1. “Whey Protein Isolate là gì? Tại sao gymers nên chọn Whey Isolate?”. iFitness.vn (in Vietnamese). Retrieved 2020-04-16.
  2. ^Kimball Scott; Jefferson, LS (2006). “Signaling Pathways and Molecular Mechanisms through which Branched-Chain Amino Acids Mediate Translational Control of Protein Synthesis”. Journal of Nutrition. 136 (1): 227S. doi:1093/jn/136.1.227SPMID 16365087.
  3. ^Nordqvist, Joseph (4 July 2014). “What is whey protein? What are the benefits of whey protein?”. www.medicalnewstoday.com. Medical News Today. MediLexicon, Intl. Retrieved 15 August 2014. WPI is usually at least 90% protein
  4. ^“Ion Exchange Chromatography – an overview | ScienceDirect Topics”. www.sciencedirect.com. Retrieved 2020-04-16.
  5. https://en.wikipedia.org/wiki/Whey_protein_isolate

قیمت فروش WPC

شما می توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت ها در زمینه تامین مواد اولیه در ایران،آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین ،  خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم،  الانتوئین، متیل پارابن،خرید اسید اسکوربیک،  ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم،  خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور،  خرید منتول،  صمغ عربی،  خاک دیاتومه،  زانتان گام،  گوارگام، کربومر، سوربیتل  و….  را در تمامی زمینه های دارویی و پزشکی ، صنعتی ، آرایشی بهداشتی ،اسانس‌ها ، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تامین کنید. این محصولات در سریع ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال  می شود.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید