قیمت فروش منو پروپیلن گلایکول

قیمت فروش منو پروپیلن گلایکول

مونو پروپیلن گلایکول چیست؟

مونو پروپیلن گلایکول یک مایع بی‌رنگ و بی‌بو است که کاملاً محلول در آب است. طبق گفته هرمان، این ماده مصنوعی بوده و با افزودن آب به پروپیلن اکسید، که از فرآورده‌های نفتی حاصل می‌شود، تولید می‌شود. مونو پروپیلن گلایکول در فرمول‌های متنوعی مانند کرم، لوسیون، سرم، شامپو و بسیاری دیگر از محصولات مراقبت شخصی به عنوان یک ماده مرطوب‌کننده، نگهدارنده، یک حلال یا نرم‌کننده استفاده می‌شود.

فواید مونو پروپیـلن گلایکول برای پوست

مونو پروپیلن گلایکول عملکردهای زیادی دارد و به دلیل تطبیق‌پذیری آن در بسیاری از محصولات پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. کارکردهای اصلی آن در اینجا آمده است:

جذب آب:

Zeichner می‌گوید در غلظت‌های کم، مونو پروپیلن گلایکول  مانند یک ماده رقیق‌کننده عمل می‌کند، به این معنی که به آب متصل می‌شود و در لایه‌های بیرونی پوست هیدراتاسیون می‌کند. هنگامی که در محصولات آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به پوست ظاهری آبرسان و مرطوب می‌بخشد.

مرطوب‌کننده ملایم:

هرمان اضافه می‌کند که به عنوان یک مرطوب‌کننده، فواید مرطوب‌کننده‌ای نیز به همراه دارد و پوست را با احساس سبک و بدون چسبندگی صاف می‌کند.

آثار پیری را کاهش می‌دهد:

خاصیت مرطوب‌کننده آن را به عنوان یک ماده مفید برای پوست‌های خشک یا پیر تبدیل می‌کند. هیرمن می‌گوید: “هرچه سن ما بالا می‌رود، پوست ما مؤلفه‌ای به نام مرطوب‌کننده طبیعی (NMF) را از دست می‌دهد و متعاقباً خشک می‌شود که منجر به چین و چروک‌ها و پوسته‌پوسته شدن و زبریپوست می‌شود. مونو پروپیلن گلایکول به اتصال آب از محیط کمک می‌کند و به مقابله با هدررفت آب که با پیری همراه است کمک می‌کند.

نفوذ را افزایش می‌دهد:

زایخنر می‌گوید این ماده به مواد مؤثر مواد آرایشی کمک می‌کند تا در پوست نفوذ کنند، که به نوبه خود باعث اثربخشی بیشتر آن‌ها می‌شود.

از هدر رفتن آب جلوگیری می‌کند:

طبق گفته هرمان مونو پروپیلن گلایکول  به عنوان یک نرم‌کننده، یک فیلم محافظ روی پوست تشکیل می‌دهد که از ریزش آب جلوگیری می‌کند و به صاف و نرم شدن پوست کمک می‌کند.

برای پوست‌های مستعد آکنه بی‌خطر است:

از آنجا که چرب نیست، هرمان می‌گوید برای افرادی که آکنه دارند نیز ایده‌آل است.

مونو پروپیلن گلایکول در مقابل اتیلن گلیکول

اگرچه معمولاً این دو ترکیب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند، مونو پروپیلن گلایکول و اتیلن گلیکول از نظر ساختاری متفاوت هستند و تشخیص این دو دارای اهمیت است. طبق گفته هرمان، اتیلن گلیکول (ماده‌ای که در ضد‌یخ مورد استفاده قرار می‌گیرد) سمی و مضر محسوب می‌شود، در حالی که مونو پروپیلن گلایکول اینگونه نیست.

مونو پروپیـلن گلایکول  چگونه می‌تواند بر سلامتی تأثیر بگذارد؟

مونو پروپیلن گلایکول با همان سرعت با اتیلن گلیکول تجزیه می‌شود، اگرچه با تجزیه آن کریستال‌های مضر تشکیل نمی‌شود. قرار‌گرفتن مکرر پوست در معرض مونو پروپیلن گلایکول، گاهی اوقات باعث تحریک پوست می‌شود.

عوارض جانبی مونو پروپیـلن گلایکول

در واقع برای برخی افراد باید از مونو پروپیلن گلایکول  اجتناب شود، از آنجا که مونو پروپیلن گلایکول  از نفت استخراج می‌شود، بسیاری از این نگرانی‌ها راجع به سرطان‌زا بودن آن هنگام استفاده در پوست هستند. اما طبق گفته Zeichner، بنزین با درجه آرایشی متفاوت از نفت تجاری است و سرطان‌زا نیست و به همین ترتیب، مونو پروپیلن گلایکول نیز نیست. هرمان می‌افزاید: بسیاری از محصولات بی‌خطر و مواد شیمیایی می‌توانند از منشاء سمی حاصل شوند، اما آنچه که برای ایمنی اهمیت دارد فرم شیمیایی نهایی یک ساختار است.

سمیت مونو پروپیلن گلایکول به ندرت و فقط در شرایط غیرمعمول گزارش‌شده است.

به عنوان مثال، ممکن است سمیت ناشی از آن باشد

  • تزریق داخل وریدی بیش از حد یا به سرعت تزریق شده از داروهای حاوی مونو پروپیلن گلایکول
  • تماس پوستی طولانی مدت هنگام درمان سوختگی

افراد در معرض خطر ویژه شامل موارد زیر هستند

  • نوزادان
  • کودکان
  • سالمندان

افزایش حساسیت در افرادی که از قبل به آن حساسیت داشتن، دیده می‌شود

  • شرایط پوستی
  • شرایط چشم
  • (احتمالاً) شرایط آلرژیک
هنگام ورود مونو پروپیـلن گلایکول به محیط چه اتفاقی برای آن می‌افتد؟

جریان‌های ضایعات حاصل از تولید مونو پروپیلن گلایکول در درجه اول امکان رهاسازی در هوا، آب و خاک را دارند. وقتی از مونو پروپیلن گلایکول به عنوان ضد‌یخ باند و هواپیما استفاده می‌شود، می‌تواند وارد محیط شود. مونو پروپیلن گلایکول  همچنین می‌تواند از طریق دفع محصولاتی که حاوی آن هستند وارد محیط شود. احتمالاً به مقدار زیادی در هوا وجود ندارد. اطلاعات کمی در مورد اتفاقاتی که در مورد مونو پروپیلن گلایکول در هوا رخ می‌دهد، داریم. مقادیر اندکی که ممکن است وارد هوا شود احتمالاً به سرعت از بین می‌رود. در صورت ورود به هوا، برای فروپاشی نیمی از مقدار آزاد شده بین 24 تا 50 ساعت طول می‌کشد. مونو پروپیلن گلایکول کاملاً با آب مخلوط می‌شود و می‌تواند داخل خاک خیس شود. این ترکیب می‌تواند به صورت نسبتاً سریعی (طی چند روز تا یک هفته) در آب‌های سطحی و خاک تجزیه شود. مونو پروپیلن گلایکول همچنین می‌تواند از انواع خاصی از بسته‌های غذایی به داخل بسته‌بندی نفوذ کند.

منابع
قیمت فروش منو پروپیلن گلایکول

شما می توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت ها در زمینه تامین مواد اولیه در ایران،آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین ،  خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم،  الانتوئین، متیل پارابن،خرید اسید اسکوربیک،  ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم،  خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور،  خرید منتول،  صمغ عربی،  خاک دیاتومه،  زانتان گام،  گوارگام، کربومر، سوربیتل  و….  را در تمامی زمینه های دارویی و پزشکی ، صنعتی ، آرایشی بهداشتی ،اسانس‌ها ، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تامین کنید. این محصولات در سریع ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال  می شود.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید