قیمت فروش آگار آگار

قیمت فروش آگار آگار

آگار آگار چیست؟

آگار آگار عصاره پلی‌ساکارید کلوئیدی خشک برخی از جلبک‌های دریایی است که به دلیل توانایی تشکیل ژل و نگه داشتن آب در صنایع غذایی استفاده می‌شود. فرم پودری می‌تواند بی‌بو باشد و بوی کمی داشته‌باشد و معمولاً سفید یا زرد کم‌رنگ است. در آب سرد نامحلول است اما در آب جوش محلول است. این ترکیب یک فیبر غذایی محلول به حساب می‌آید و اغلب به عنوان جایگزینی برای ژلاتین استفاده می‌شود.

استفاده از آگار آگار در صنعت پخت و پز:

بستنی‌ها‌، لعاب‌ها و روکش‌ها را تثبیت می‌کند.

بالک‌های کم‌کالری را برای شما فراهم می‌کند.

یک جایگزین محبوب در دستور العمل‌ها پخت وگان است.

منشاء

افسانه می‌گوید که یک مسافرخانه شهر کوچکی در ژاپن ژله جلبک دریایی را به یک امپراتور بازدید‌کننده ارائه داد. بعضی از ژله‌ها خورده‌نشده و دور ریخته می‌شدند. صاحبخانه صبح روز بعد آن را به صورت یخ‌زده پیدا کرد و فهمید که اکنون چگالی آن کم است، ماده ترک خورده خرد شده‌ای که می‌تواند دوباره برای تشکیل ژله از آن استفاده کند.

صنعتی شدن آگار آگار به صورت پایدار و خشک آن از قرن 18 آغاز شد و در ژاپن به آن کانتین گفته می‌شد. آگار آگار-آگار آگار از خاستگاه مالایی است و آگار آگار بیشترین نام مورد پذیرش است، با این وجود در کشورهای که به زبان فرانسه و پرتغالی صحبن می‌کنند نیز به صورت gelosa شناخته‌شده است.

تغذیه

از آنجا که فقط مقدار کمی از آن در دستور‌العمل‌ها استفاده می‌شود، به احتمال زیاد فقط می‌تواند تأثیر جزئی بر کیفیت غذایی کلی محصول نهایی داشته باشد.

کیلو کالری

306
پروتئین6.2 gm
جربی0.3 gm
کربوهیدرات80.9 gm
فیبر7.7 gm
قند3.0 gm
کلسیم625 mg

تولید تجاری

جلبک دریایی جلبک‌های قرمز مختلف از کلاس Rhodophyceae می‌توانند برای تهیه آگار آگار مورد استفاده قرار گیرند. در حال حاضر این صنعت از جلبک دریایی زیر برای تولید استفاده می‌کند:

  • ژلیدیم (منبع اصلی آگار آگار واقعی)
  • گراسیلاریا
  • Pterodadia Capillace
  • گلدیلا

جلبک دریایی را می‌توان در ساحل جمع کرد یا کشت کرد. پس از برداشت محصول، آن را تمیز شسته و آب آن را می‌گیرند و سپس فشرده می‌کنند سپس پلی‌ساکاریدهای آگار آگارز و آگار آگاروپکتین استخراج می‌شود. روش‌های استخراج متفاوت است. پس از استخراج، یخ‌زده، خشک‌شده، آسیاب شده و برای استفاده در غربالگری قرار می‌گیرد.

عملکرد

یک محلول 1.5٪ زلال خواهد‌ بود و پس از جوش و خنک شدن تا 34-43 درجه سانتی‌گراد ژل محکم تشکیل می‌دهد. این ژل قوی است و زیر 85 درجه سانتی‌گراد ذوب نمی‌شود.

این قدرت ژل اجازه می‌دهد تا علاوه بر این آگار آگار به فرمولاسیون پخت بدون گلوتن، خواص ویسکوالاستیک مطلوب ارائه شود.

مشابه سایر هیدروکلوئیدهای جلبک دریایی، آگار آگار می‌تواند ثبات خمیر را بهبود ببخشد، باعث کاهش بیات شدن و ماندگاری محصولات پخته‌شده شود.

کاربرد آگار آگار در آشپزی

کاربرد آگار

آگار آگار همتای ژلاتین گیاهی طبیعی است. سفید و نیمه شفاف است که در بسته‌های بصورت نوارهای شسته شده و خشک‌شده یا به صورت پودر فروخته می‌شود. می‌توان از آن برای تهیه ژله، پودینگ و پاستیل استفاده کرد. هنگام تهیه ژله، آن را در آب جوشانده تا زمانی که مواد جامد حل شوند. سپس شیرین‌کننده، طعم‌دهنده، رنگ، میوه و سبزیجات اضافه می‌شوند و مایع درون قالب‌ها ریخته می‌شود تا به عنوان دسر و جوانه‌های سبزیجات سرو شود یا با سایر دسرها مانند یک لایه ژله در کیک ترکیب شود.

آگار آگار- آگار آگار تقریباً 80٪ فیبر است، بنابراین می‌تواند به عنوان تنظیم‌کننده روده عمل کند. کیفیت انبوه آن در رژیم‌های غذایی محرمانه در آسیا بوده است، به عنوان مثال رژیم کانتین (کلمه ژاپنی برای آگار آگار). پس از مصرف، کانتین به اندازه سه برابر حجیم می‌شود و آب را جذب می‌کند. این نتیجه باعث می‌شود مصرف‌کنندگان احساس سیری کنند. این رژیم اخیراً برخی پوشش خبری در ایالات نیز دریافت‌کرده است. این رژیم در مطالعات چاقی به عنوان وعده داده می‌شود.

مقررات

در اتحادیه اروپا، آگار آگار به عنوان یک افزودنی غذایی تأیید می‌شود (E 406)، اما برای ساخت مینی فنجان‌های ژله‌ای مجاز نیست زیرا این شیرینی‌ها ممکن است خطر خفگی را ایجاد کنند. در ایالات متحده، آگار آگار برای استفاده در محصولات یخ‌زده بی‌خطر است. حداکثر 2٪ و در کالاهای پخته شده 0.8٪ مجاز می‌باشد.

منابع

  1. McHugh, D.J. Production and utilization of products from commercial seaweeds. FAO Fish.Tech.Pap., 1987.
  2. USDA ARS. “Seaweed Agar, Dried”. Food Composition Database, https://ndb.nal.usda.gov
  3. Santos, G. “Agar and Agarose Applications”, A Manual for the Processing of Agar from Gracilaria. 1990. http://www.fao.org/docrep/field/009/ag156e/AG156E03.htm
  4. EFSA Panel on Food Additives and Nutrient Sources added to Food.  “Revaluation of Agar as a Food Additive”, EFSA Journal, 2016. https://doi.org/10.2903/j.efsa.2016.4645

قیمت فروش آگار آگار

شما می‌توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران،آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، الانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال  می‌شود.

سیدی

سایر مقالات:

رژیم غذایی
ترشی
باتری
غلات صبحانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید