مقالات

غذاهای حاوی فلوراید

بدن شما برای محکم نگه‌داشتن استخوان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان به فلوراید احتیاج دارد.

مردان باید هر روز 4 میلی‌گرم از این مواد معدنی را داشته‌باشند، در حالی که زنان تقریباً به 3 میلی‌گرم نیاز دارند. بیشتر مردم ایالات متحده به راحتی با نوشیدن آب فلوئوره‌شده، مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی که با آب فلوریده‌شده تهیه شده‌اند و استفاده از محصولات دندانی مانند خمیر دندان یا دهانشویه حاوی فلوراید اضافه شده، به راحتی نیاز روزانه خود را به فلوراید برآورده می‌کنند، اگرچه بعضی غذاها نیز به طور طبیعی حاوی غلظت کمی فلوراید هستند.

یک فنجان چای بنوشید:

طبق گفته موسسه لینوس پائولینگ، در یک وعده 3.5 میلی‌لیتری چای سیاه بین 25 /0 تا 39 /0 میلی‌گرم  فلوراید وجود دارد. این مقدار 9.7 درصد از نیاز روزانه یک مرد و 13 درصد از نیازهای روزانه یک زن به فلوراید را تأمین می‌کند. فلوراید موجود در چای سیاه ناشی از غلظت بالای مواد معدنی موجود در برگ‌های چای است و نه آب فلوریده‌شده، اگرچه تهیه چای با آب تصفیه‎ شده باعث افزایش مقدار فلوراید در هر وعده می‌شود.

یک لیوان شراب بریزید:

هر اونس شراب سفید مانند chardonnay حاوی 0.06 میلی‌گرم فلورید است به این معنی که یک وعده استاندارد 5 اونسی شراب سفید 0.3 میلی‌گرم فلورید را تأمین می‌کند. هر لیوان حاوی 7.5 درصد از نیازهای روزانه فلوراید مرد و 10 درصد برای زن است. در حالی که مصرف متوسط الکل ممکن است برخی از مزایای سلامتی را برای شما به همراه داشته‌باشد، در صورت بروز مشکلات کبدی یا کلیوی، باردار هستید یا قصد دارید باردار شوید یا سابقه خانوادگی یا شخصی سوء مصرف الکل را داشته‌اید، از مصرف الکل خودداری کنید.

از کنسرو خرچنگ لذت ببرید:

هر وعده 3.5 میلی‌لیتری از کنسرو خرچنگ حاوی 0.21 میلی‌گرم فلوئورید، یا 5.2 درصد از نیاز روزانه توصیه‌شده برای یک مرد و 7 درصد از نیاز روزانه توصیه شده برای یک زن است. انواع دیگر غذاهای دریایی حاوی فلوراید هستند، اما در مقادیر کمتری، مانند صدف که در هر 3 اونس 0.05 میلی‌گرم و بیشتر انواع ماهی‌ها که حاوی ۰۲ /۰ میلی‌گرم در یک وعده ۳.۵ اونسی هستند. هنگام انتخاب کنسرو خرچنگ، به دنبال مارک‌های کم یا بدون سدیم باشید. کنسرو معمولی خرچنگ حاوی 425 میلی‌گرم سدیم در هر 3 اونس است.

پخت سیب‌زمینی:

یک سیب‌زمینی بزرگ Russet با قطر 3 تا 4/4 اینچ و با پوست سالم آن تقریباً 14/14 میلی‌گرم فلوراید تأمین می‌کند. با این مقدار یک مرد، 3.5 درصد از نیاز روزانه فلوراید خود را برآورده می‌کند. برای یک زن، تقریباً 5 درصد از میزان توصیه شده او در روز است. سیب‌زمینی‌های سفید مانند Russetها می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل باشد اگر آن‌ها را با اعتدال بخورید و اکثر کربوهیدرات های خود را از غلات سبوس‌دار که دارای شاخص قند خون پایین‌تر هستند، بدست آورید.

سایر محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، آلانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

منابع:

  • University of Maryland Medical Center: Fluoride in Diet
  • Linus Pauling Institute: Fluoride
  • USDA National Nutrient Database: Nutrient List – Fluoride, F (microgram)
  • Texas A&M University: The Sodium Content of Your Food
  • American Diabetes Association: Glycemic Index and Diabetes
  • Academy of Nutrition and Dietetics: What is Considered One Serving of Alcohol?

 

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید