خرید مواد اولیه غذایی

خرید مواد اولیه غذایی
[کل: 0 میانگین: 0]

مواد اولیه غذایی در شرکت‌های مختلف صنایع غذایی که مجموعه‌ای جامع از شرکت‌های متنوع می‌باشند و بیشتر مواد اولیه غذایی مصرف‌کننده توسط جمعیت جهان را تأمین می‌کند، کاربرد دارند.

در این شرکت‌ها تغییرات شیمیایی که در حین تولید، نگه‌داری و انتقال مواد غذایی ایجاد می‌‌شود مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند.

تغییرات ایجاد شده امکان دارد که در بافت، رنگ، مزه، ارزش غذایی و کیفیت بهداشتی مواد غذایی اثرات مطلوب یا نامطلوبی را ایجاد می‌کنند. در ادامه به خرید مواد اولیه غذایی می‌پردازیم.

انواع مواد اولیه غذایی

خرید مواد اولیه صنایع غذایی مصارف مواد شامل زیرمجموعه‌های مختلفی از قبیل: پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، صمغ‌ها، آنزیم‌ها، رنگ‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، طعم‌ها و افزودنی‌های غذایی می‌باشد.

هر کدام از زیر مجموعه‌ها شامل محصولاتی می‌باشد که در صنایع غذایی کاربردهایی نیز دارند. خرید مواد اولیه غذایی (مواد تشکیل‌دهنده، ابزارهای فرآوری و مواد بسته‌بندی) پایه و اساس محصولات غذایی می‌باشند که در خرید مواد اولیه غذایی تأثیر گذارند.

  • نیتریت سدیم

یکی از ترکیبات بحث برانگیز است که در گوشت‌ها و فرآورده‌های گوشتی موجود می‌باشد. این ماده به منظور جلوگیری از تغییر رنگ و حفظ تازگی گوشت‌ها و عدم رشد باکتری‌ها و سم‌هایی مانند بوتولیسم به این ترکیبات اضافه می‌شود.

نیتریت به خودی خود نسبتاً بی‌اثر می‌باشد و در واکنش‌های شیمیایی در بدن درگیر نمی‌شود اما مواد شیمیایی مشتق شده از آن‌ها مانند نیتروزآمین بسیار سمی و واکنش‌پذیرتر می‌باشد. این مسائل به شما در خرید مواد اولیه غذایی کمک می‌کند.

اولیه غذایی2

  • سدیم اسید پیرو فسفات

به عنوان یک بافر pH (ماده‌ای که میزان اسیدی بودن خاصی را حفظ می‌کند) و به عنوان یک تهویه خمیر در جایگزین‌‌های گوشتی مبتنی بر سویا استفاده می‌شود. سدیم اسید پیرو فسفات ترویج اتصال پروتئین به آب، اتصال ذرات سویا را با هم، و برای همان هدف در قطعات مرغ و محصولات خرچنگ و خرچنگ تقلید استفاده می‌شود.

  • گلوتامین

فراوان‌ترین اسید آمینه بدن است. آمینو اسیدها اجزای سازنده پروتئین هستند. پروتئین‌ها برای اندام‌ها بسیار مهم هستند. آن‌ها همچنین عملکردهای دیگری مانند انتقال مواد در خون و مقابله با ویروس‌ها و باکتری‌های مضر را انجام می‌‌دهند.

گلوتامین در ماهیچه‌ها تولید می‌شود و توسط خون به اندام‌هایی که به آن نیاز دارند، توزیع می‌شود. شما برای خرید مواد اولیه غذایی باید به کاربرد آن توجه نمائید.

  • اکسید منیزیم

منبع خوبی از منیزیم است، این ماده در مکمل‌های غذایی برای انسان و حیوان استفاده می‌شود. در مورد حیوانات، این به عنوان یک افزودنی مواد غذایی استفاده می‌شود.

برای انسان‌ها می‌تواند در قالب قرص یا در مولتی‌ویتامین‌ها گنجانده شود. استفاده‌های دیگر آن اغلب در کاربردهای اپتیکی به علت ضریب شکست آن (خواص بازتاب نور) در فرم کریستال هست.

  • مولیبدات سدیم

مکمل‌های غذایی به طور معمول از مولیبدات سدیم به عنوان شکل ترجیحی مولیبدن استفاده می‌کنند. ورزشکاران، مانند بدنسازان و یا افرادی که روزانه ورزش می‌کنند، به دنبال دریافت مولیبدات سدیم هستند.

در صورت عدم مصرف مکمل در رژیم غذایی، آن‌ها در نوشیدنی‌‌هایی مانند نوشیدنی‌های انرژی‌زا، مولیبدات آمونیوم یا سدیم مولیبدات را مصرف می‌کنند. شما برای خرید مواد اولیه غذایی احتیاج به نحوه و کاربرد آن در مواد غذایی دارید.

  • سدیم بی کربنات

سدیم بی کربنات یا همان جوش شیرین که به دلیل کاربرد آن در بهبود کیفیت خمیرهای نان و کیک در بین خانم‌های خانه‌دار نیز طرفداران خاص خود را دارد نامی آشنا در ذهن مخاطب می باشد.

این ماده با افزایش حجم و سطح خمیرهای ساخته شده برای پخت نان و کیک تخلخل موجود در خمیر را نیز افزایش می‌دهد. هرچه جوش شیرین بیشتر حرارت ببیند، دی اکسید کربن بیشتر آزاد می‌شود و باعث پف کردن خمیر و نان می‌گردد.

اگر پزشکان به شما توصیه نموده‌اند که از رژیم غذایی کم نمک استفاده کنید باید در برنامه‌ی غذایی خود استفاده از این ماده را تا حدودی محدود نمایید. کاربرد این محصول در خرید مواد اولیه غذایی به شما کمک می‌کند.

  • پتاسیم کلرید

می‌توان از آن به عنوان یک جایگزین نمک برای غذا استفاده کرد، اما به دلیل داشتن طعم ضعیف، تلخ و نامناسب، اغلب با نمک معمولی (کلرید سدیم) مخلوط می‌شود تا با بهبود طعم منجر به تشکیل نمک کم سدیم شود.

خرید مواد اولیه غذایی

مواد اولیه (مواد تشکیل‌دهنده، ابزارهای فرآوری و مواد بسته‌بندی) پایه و اساس محصولات غذایی می‌باشند. به این منظور باید شرایط قانونی ایمن و قانونی برای استفاده مورد نظر شما و مشخصات شما به عملکرد و کیفیت فرآیند و محصول شما کمک کند را برآورده کند.

در گذشته، تحقیق و توسعه فقط در انتخاب و خرید مواد اولیه صنایع غذایی جدید کار می‌کرد و خرید مواد اولیه غذایی را تعیین می‌کرد. اما اکنون به دلیل افزایش دسترسی به مواد منحصر به فرد و پیچیده به یک تیم گسترده‌ای از افراد متخصص نیاز است.

شما می‌توانید برای تهیه و خرید مواد اولیه غذایی به سایت معتبر پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این شرکت یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران است.

این شرکت تلاش دارد تا ارتباط مستقیمی بین مشتری و فروشنده ایجاد کند. شما می‌توانید بهترين مواد در هر زمينه‌اي را كه مي‌خواهيد از اين شركت تهيه كنيد. موادي كه توسط اين تيم تأمين مي‌شود در تمامي زمينه‌هاي پزشكي و دارويي، صنعتي و… است.

سایر مقالات:

عکس زانتان گام
خرید آنزیم همی سلولاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 8 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید