خرید مسترانول
 • خرید مسترانول

  پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی مسترانول را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

  مسترانول یک استروژن نیمه سنتتیک است. متابولیزه شده توسط کبد به اتیلن استرادیول، مترانول به عنوان جز استروژن در چندین داروی خوراکی ترکیبی عمل می‌کند.

  مسترانول یک ترکیب استیلن انتهایی است که توسط یک گروه متوکسی در موقعیت 3 و یک گروه هیدروکسی در موقعیت 17 جایگزین شده است. این ماده به عنوان پیش دارو و زنو استروژن نقش دارد.

  این یک استروئید 17-بتا هدروکسی، یک ترکیب استیلنیک انتهایی و یک اتر آروماتیک است.

  این ماده از 17 بتا-استرادیول ناشی می‌شود. مسترانول یک استروژن است. مکانیسم عملکرد مسترانول به عنوان یک آگونیست گیرنده استروژن است.

  خرید مسترانول
  خرید مسترانول

  علم شیمی

  مسترانول، همچنین به عنوان اتیلن استرادیول 3-متیل اتر (EEME) شناخته می‌شود، یک استروئید استران مصنوعی و مشتق استرادیول است. این ماده به طور خاص مشتق اتیلن استرادیول (17α-اتیلن استرادیول) با یک متیل اتر در موقعیت C3 است.

  مصارف پزشکی

  مسترانول به عنوان جزء استروژن در بسیاری از اولین داروهای ضد بارداری خوراکی، مانند استفاده شده است و هنوز هم استفاده می‌شود.

  از مسترانول علاوه بر استفاده به عنوان پیشگیری از بارداری خوراکی، به عنوان مولفه‌ای از هورمون درمانی یائسگی برای درمان علائم یائسگی استفاده شده است.

  مکانیسم عمل

  مسترانول 3-متیل اتر از اتینیل استرادیول است. اتینیل استرادیول، یک مشتق مصنوعی استرادیول است. اتینیل استرادیول از طریق خوراکی فعال زیستی است و استروژن تقریباً در تمام فرمولاسیون های مدرن قرص های ترکیبی ضد بارداری خوراکی استفاده می‌شود. گیرنده استروژن را به آن متصل و فعال می‌کند. مسترانول یک داروی بیولوژیک غیرفعال از اتینیل استرادیول است که در آن کبد با اثربخشی تبدیل 70٪ متیل آن حذف می‌شود.

  استروژن ها به سلول های هدف خود پخش می شوند و با یک گیرنده پروتئین ارتباط برقرار می‌کنند. سلول های هدف شامل دستگاه تناسلی زنان، غده پستانی، هیپوتالاموس و هیپوفیز هستند. استروژن ها سنتز کبدی گلوبولین متصل به هورمون جنسی (SHBG)، گلوبولین متصل به تیروئید (TBG) و سایر پروتئین های سرم را افزایش داده و هورمون تحریک کننده فولیکول (FSH) را از هیپوفیز قدامی سرکوب می‌کنند.

  ترکیبی از استروژن با پروژستین سیستم هیپوتالاموس-هیپوفیز را سرکوب می‌کند و باعث کاهش ترشح هورمون آزاد کننده گنادوتروپین (GnRH) می‌شود.

  داروشناسی

  مسترانول یک داروی بیولوژیک غیر فعال اتیلن استرادیول است که به آن در کبد (از طریق O-دی آلکیلاسیون) داتیله می‌شود و دارای راندمان تبدیل 70٪ است (50 میکروگرم استرانول از نظر دارویی به اندازه 35 میکروگرم اتینیل استرادیول است).

  مشخص شده است که دارای 0.1 تا 3.3٪ میل نسبی اتصال استرادیول (100٪) به گیرنده استروژن است، در حالی که برای اتیلن استرادیول 75 تا 190٪ است.

  نیمه عمر دفع مسترانول  50 دقیقه گزارش شده است. نیمه عمر از بین بردن فرم فعال مسترانول، اتیلن استرادیول، 7 تا 36 ساعت است.

  دوز موثر استرانول در بازدارنده تخمک گذاری در زنان مورد مطالعه قرار گرفته است. گزارش شده است که حدود 98٪ در مهار تخمک گذاری با دوز 75 یا 80 میکروگرم در روز موثر است. در مطالعه دیگر، میزان تخمک گذاری 15.4 .4 در 50 میکروگرم در روز، 5.7 در 80 میکروگرم در روز و 1.1 در 100 میکروگرم در روز بود.

  خرید مسترانول
  خرید مسترانول

  مسترانول و نوراتیندرون چیست؟

  مسترانول و نوراتیندرون یک داروی ترکیبی است که حاوی هورمون های زنانه است که از تخمک گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) جلوگیری می‌کند. این دارو همچنین باعث تغییراتی در مخاط دهانه رحم و پوشش رحم شما می‌شود و رسیدن اسپرم به رحم را سخت تر می‌کند و چسباندن تخمک بارور شده به رحم سخت تر می‌شود.

  از مسترانول و نوراتیندرون به عنوان پیشگیری از بارداری برای جلوگیری از بارداری استفاده می‌شود.

  اطلاعات مهم

  اگر باردار هستید یا به تازگی بچه دار شده‌اید از قرص های ضد بارداری استفاده نکنید.

  در صورت داشتن هر یک از بیماری های زیر، نباید قرص های جلوگیری از بارداری مصرف کنید:

  فشار خون بالا کنترل نشده، بیماری قلبی، اختلال لخته شدن خون، مشکلات گردش خون، مشکلات دیابتی با چشم یا کلیه ها، خونریزی واژینال غیرمعمول، بیماری کبد یا سرطان کبد، سردردهای شدید میگرنی، یا اگر تا به حال به سرطان پستان یا رحم مبتلا شده‌اید، زردی ناشی از قرص های جلوگیری از بارداری، حمله قلبی، سکته مغزی یا لخته خون است.

  مصرف قرص های جلوگیری از بارداری می‌تواند خطر لخته شدن خون، سکته مغزی یا حمله قلبی را افزایش دهد، به خصوص اگر بیماری های خاصی داشته باشید یا اضافه وزن داشته باشید.

  سیگار کشیدن می‌تواند خطر لخته شدن خون، سکته مغزی یا حمله قلبی را هنگام مصرف قرص های جلوگیری از بارداری افزایش دهد. اگر سیگار می‌کشید و بیش از 35 سال سن دارید، نباید از مسترانول و نوراتیندرون استفاده کنید.

  خرید مسترانول
  خرید مسترانول

  اگر یک دوز مصرفی را فراموش کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

  بیمار باید دستورالعمل‌های همراه با داروی خود را دنبال کند. اگر این دستورالعمل‌ها را نمی‌دانید از پزشک یا داروساز خود سوال کنید. فراموش کردن مصرف قرص، خطر باردار شدن را افزایش می‌دهد.

  اگر یک قرص فعال از دست داده‌اید، روزی که به یاد می‌آورید دو قرص بخورید. سپس روزانه یک قرص برای بقیه بسته مصرف کنید.

  اگر در هفته 1 یا 2 قرص فعال پشت سر هم از دست داده‌اید، دو قرص در روز برای دو روز متوالی میل کنید. سپس روزانه یک قرص برای بقیه بسته مصرف کنید. حداقل به مدت 7 روز پس از مصرف قرص های فراموش شده، از راه‌های دیگر پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

  اگر در هفته سوم، دو قرص فعال پشت سر هم از دست دادید، بقیه بسته را بیرون بریزید و اگر شروع کننده روز 1 هستید بسته جدیدی را در همان روز شروع کنید. اگر مبتدی یکشنبه هستید، تا روز یکشنبه هر روز قرص خود را ادامه دهید. روز یکشنبه، بقیه بسته‌ها را بیرون بریزید و آن روز بسته جدیدی را شروع کنید.

  اگر در هفته 1، 2 یا 3 سه قرص فعال پشت سر هم از دست داده اید، بقیه بسته‌ها را بیرون بریزید و اگر شروع‌کننده روز 1 هستید بسته جدیدی را در همان روز شروع کنید. اگر مبتدی یکشنبه هستید، تا روز یکشنبه هر روز قرص خود را ادامه دهید. روز یکشنبه، بقیه بسته‌ها را بیرون بریزید و آن روز بسته جدیدی را شروع کنید.

  اگر دو یا چند قرص از دست داده باشید، ممکن است در طول ماه پریود نشوید. اگر دو ماه متوالی یک قاعدگی را از دست دادید، با پزشک خود تماس بگیرید زیرا ممکن است باردار باشید.

  خرید مسترانول
  خرید مسترانول

  عوارض جانبی قرص‌های ضد بارداری 

  در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک، از کمک فوری پزشکی استفاده کنید: کهیر؛ تنفس سخت تورم صورت، لب‌ها، زبان یا گلو

  استفاده از مسترانول و نوراتیندرون را متوقف کنید و اگر موارد زیر را دارید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

  • علائم سکته مغزی – بی حسی یا ضعف ناگهانی (به ویژه در یک طرف بدن)، سردرد شدید ناگهانی، اختلال گفتار، مشکلات بینایی یا تعادل؛
  • علائم لخته خون – درد قفسه سینه، سرفه ناگهانی، خس خس سینه، سرفه کردن خون، تورم یا گرما در یک یا هر دو پا.
  • علائم حمله قلبی – درد یا فشار قفسه سینه، درد گسترش یافته به فک یا شانه، حالت تهوع، تعریق؛
  • تغییرات بینایی
  • تغییر در الگوی یا شدت سردردهای میگرنی.
  • تورم در دست، مچ پا یا پا.
  • توده پستان؛ یا
  • علائم افسردگی – مشکلات خواب، ضعف، احساس خستگی، تغییرات خلقی.
  عوارض جانبی شایع ممکن است شامل موارد زیر باشد:
  • حالت تهوع، استفراغ
  • حساسیت یا تورم پستان؛
  • کک و مک یا تیره شدن پوست صورت، افزایش رشد مو، ریزش موی سر؛
  • تغییر در وزن یا اشتها؛
  • مشکلات لنزهای تماسی
  • خارش واژن یا ترشح یا
  • تغییر در دوره‌های قاعدگی، کاهش میل جنسی.

  سایر مطالب: آلبندازول

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست