پانتوتنیک اسید

پانتوتنیک اسید

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

اسید پانتوتنیک یک ویتامین است، همچنین به عنوان ویتامین B5 نیز شناخته می‌شود.

این ماده به طور گسترده‌ای در گیاهان و حیوانات از جمله گوشت، سبزیجات، غلات، حبوبات، تخم‌مرغ و شیر یافت می‌شود.

این ماده به عنوان D- پانتوتنیک اسید و همچنین دکسپانتنول و پانتوتنات کلسیم که از نظر مواد شیمیایی ساخته شده در آزمایشگاه از اسید D-pantothenic هستند، در دسترس تجاری است.

این ویتامین اغلب در ترکیب با سایر ویتامین‌های گروه B در فرمولاسیون‌های پیچیده ویتامین B استفاده می‌شود. ویتامین B به طور کلی شامل:

ویتامین B12 (سیانوکوبامینامین) و اسید فولیک است. با این حال، برخی از محصولات حاوی همه این ترکیبات نیستند و برخی دیگر شامل سایر مواد مانند بیوتین، اسید پار آمینوبنزوئیک (PABA)، کولین بیتارتات و اینوزیتول هستند.

تاریخچه اسید پانتوتنیک:

به نظر می‌رسد که پانتوتنیک اسید، ماده تقویت‌کننده رشد برای مخمرها و باکتری‌های خاص است که توسط باکتری‌های موجود در روده حیوانات بالاتر سنتز می‌شود.

اولین‌بار در سال 1938 از سلول‌های کبدی جدا شد و اولین‌بار در سال 1940 سنتز شد.

این ویتامین در طبیعت بسیار گسترده است، خصوصاً در مخمرها، کبد، کلیه، تخم‌مرغ، غلات کامل و حبوبات.

هرچند که در بافت حیوانات به شکل آزاد وجود ندارد. ماهیت شکل محدود از طریق کشف و سنتز (50- 1947) از ترکیب پانتین، که حاوی اسید پانتوتنیک همراه با تیو اتانولامین ترکیب است، مشخص شد. Pantetheine بخشی از دو ترکیب بزرگتر (کوآنزیم A و پروتئین مهار کننده آسیل) است که تعداد زیادی از واکنش‌های متابولیکی را برای رشد و رفاه حیوانات ضروری می‌کند.

برای ساخت پروتئین و همچنین سایر مواد شیمیایی مهم برای سوخت و ساز چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها استفاده می‌کند.

اسید پانتوتنیک همچنین در ساخت:

استیل کولین، یک انتقال‌دهنده عصبی مهم (حامل سیگنال بین سلول‌های عصبی) نیز استفاده می‌شود.

پانتوتنیک اسید

کاربردها و ویژگی‌های پانتوتنیک اسید:

ویتامین‌ها ترکیباتی هستند که برای رشد و سلامت باید از آن‌ها استفاده کنید. آن‌ها فقط به مقدار کمی مورد نیاز هستند و معمولاً در غذاهایی که می‌خورید در دسترس هستند. اسید پانتوتنیک برای تجزیه کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها مورد نیاز است. اسید پانتوتنیک اغلب در محصولات پیچیده B قرار می‌گیرد.

ادعا می کند که پانتوتنیک اسید برای درمان آسیب‌های عصبی، مشکلات تنفسی، خارش و سایر مشکلات پوستی و مسمومیت با برخی داروهای دیگر مؤثر است. برای خلاص‌شدن از شر یا جلوگیری از موهای خاکستری.

برای پیشگیری از آرتروز، آلرژی و نقایص هنگام تولد. یا برای بهبود توانایی ذهنی اثبات نشده است. این ویتامین بدون نسخه موجود است.

 عملکرد پانتوتنیک اسید و بیوتین برای رشد مورد نیاز هستند.

آن‌ها به تجزیه بدن و استفاده از مواد غذایی کمک می‌کنند. به این متابولیسم گفته می‌شود.

هر دو برای ساخت اسیدهای چرب مورد نیاز هستند. اسید پانتوتنیک همچنین در تولید هورمون‌ها و کلسترول نقش دارد. از آن در تبدیل پیروات نیز استفاده می‌شود.

سایر محصولات ما: انواع تشدید کننده های طعم

فـروش پانتوتنیک اسید:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، ویتامین‌های گروه B مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است.

شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + بیست =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید