غذایی

لاکتات کلسیم

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید لاکتات کلسیم

لاکتات کلسیم چه کاربردهایی دارد؟ کدام صنعت بیشترین مصرف لاکتات کلسیم را دارد؟ لاکتات کلسیم از چه کشورهایی وارد می‌شود؟

کلسیم یکی از مواد معدنی است که به‌صورت طبیعی در انواع غذاها یافت می‌شود که در واقع این ماده به شکل‌دهی و محافظت از استخوان‌ها کمک می‌کند.

لاکتات کلسیم به عنوان کلسیم-L-2-هیدروکسی-پروپریونات شناخته می‌شود. دارای رنگ سفید تا کرم به شکل پودر بلوری و گرانول است که به طور گسترده‌ای استفاده نمی‌شود pH معمولاً به عنوان نگهدارنده و اصلاح کننده مواد غذایی استفاده می‌شود.

کلسیم لاکتات معمولاً یک پودر کریستالی، یک ماده محکم و ژل‌کننده در سناریوهای مختلف آشپزی است. به طور معمول، کریستال‌های نمکی مانند که در قسمت خارج برخی پنیرها یافت می‌شوند، لاکتات کلسیم خواهند بود.

خرید لاکتات کلسیم

این ماده افزودنی همچنین در رابطه با آلژینات سدیم در طی فرآیندهای کروی‌سازی و کروی‌سازی معکوس استفاده می‌شود. در بسیاری از موارد، این روش در مقایسه با سایر روش‌ها میزان تلخی کم دارد. از این گیاه به عنوان یک ضخیم‌کننده مواد غذایی و نگهدارنده در میوه‌ها و به عنوان جوش شیرین استفاده شده است.

یکی دیگر از کاربردهای لاکتات کلسیم استفاده از آن برای حفظ سطح pH که به طور مؤثر به عنوان تنظیم‌کننده اسید عمل می‌کند.

لاکتات‌ کلسیم چیست؟

لاکتات کلسیم نمکی است که از دو آنیون برای هر کاتیون کلسیم تشکیل شده است این محصول به صورت تجاری با خنثی‌سازی لاکتیک با کربنات کلسیم یا هیدروکسید کلسیم آماده می‌شود که محصول به‌دست آمده یعنی این ماده به عنوان یک عامل تقویت‌کننده، عامل طعم‌دهنده، عامل نیتروژن، تثبیت‌کننده و ضخیم‌کننده استفاده می‌شود.

کلسیم لاکتات

لاکتات کلسیم با مخلوط شدن اسید لاکتیک با کربنات کلسیم یا هیدروکسید کلسیم تولید می‌شود. در حالی که خرید مواد اولیه غذایی لاکتات کلسیم در صنایع غذایی به عنوان مکمل کلسیم و غنی سازی مواد غذایی استفاده می‌شود، لاکتات کلسیم نقش‌های مختلفی را در صنایع غذایی به عنوان یک ماده سفت کننده، ماده غلیظ کننده، تقویت کننده طعم و مواد خمیر آور تأیید می‌کند.

لاکتات کلسیم نسبت به دو شکل دیگر کلسیم که معمولاً در مکمل‌ها استفاده می‌شود – کربنات کلسیم و سیترات کلسیم – دارای کلسیم اساسی است، بنابراین برای دریافت همان دوز ممکن است نیاز به مصرف قرص‌های بیشتری داشته باشید.

ویژگی‌های لاکتات کلسیم

یون لاکتات کایرال است و دارای دو انانتیومر L (+,S)، D (−,R) است. ایزومر L همان ماده‌ای است كه به طور معمول توسط موجودات زنده سنتز و متابولیزه می‌شود، اما بعضی از باكتری‌ها می‌توانند فرم D را تولید كرده یا L را به D تبدیل كنند. بنابراین لاكتات كلسیم زمانی كه همه آنیون‌ها از یك نوع هستند نیز دارای ایزومرهای D و L است.

برخی از فرآیندهای سنتز مخلوطی از این دو را در قسمت‌های مساوی تولید می‌کند و در نتیجه نمک DL (راسمیک) ایجاد می‌شود. هر دو شکل L و DL به صورت کریستال در سطح پنیر چدار که زمان زیادی از تولید آن گذشته باشد، وجود دارد.

نمک لاکتات کلسیم به شکل DL (راسمیک) بسیار کمتر از ایزومرهای خالص L یا D در آب قابل حل است.

پنتاهیدرات در اتمسفر خشک بین 35 تا 135 درجه سانتی‌گراد، آب را از دست می‌دهد، به شکل بی‌آب کاهش می‌یابد و ویژگی بلوری خود را از دست می‌دهد. این فرآیند در دمای 25 درجه سانتی‌گراد و رطوبت نسبی 75 درصد معکوس می‌شود.

لاکتات کلسیم

کاربردهای لاکتات کلسیم‌:

در پزشکی از کلسیم‌لاکتات معمولا به عنوان یک آنتی‌اکسیدان استفاده می‌شود و همچنین برای درمان کمبود کلسیم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین این ماده را جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان به غذاهای بدون قند اضافه می‌کنند همچنین به عنوان یک نگه‌دارنده در محصولات غذایی و شوینده‌های دهان و دندان برای افزایش ماندگاری اضافه می‌شود.

  • کاربرد دارویی

این ماده در داروسازی برای جلوگیری یا درمان سطح پایین کلسیم خون در افرادی که مقدار کافی کلسیم از رژیم‌های غذایی خود دریافت نمی‌کنند، استفاده می‌شود. ممکن است از این دارو برای درمان شرایط ناشی از سطح پایین کلسیم مانند ریزش استخوان (پوکی استخوان)، استخوان‌های ضعیف (پوکی استخوان / راکت)، کاهش فعالیت غده پاراتیروئید (هیپوپاراتیروئیدیسم) و بیماری خاص ماهیچه‌ها (تتانیای نهفته) استفاده شود.

همچنین ممکن است در بعضی از بیماران برای اطمینان از دریافت مقدار کافی کلسیم مورد استفاده قرار گیرد (به عنوان مثال، زنانی که باردار، پرستار یا دچار یائسگی هستند، افرادی که داروهای خاصی مانند فنیتوئین، فنوباربیتال یا پردنیزون مصرف می‌کنند).

کلسیم نقش بسیار مهمی در بدن دارد. برای عملکرد طبیعی اعصاب، سلول‌ها، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها لازم است. اگر مقدار کافی کلسیم در خون وجود نداشته باشد، بدن کلسیم را از استخوان‌ها می‌گیرد و از این طریق استخوان‌ها را تضعیف می‌کند.

داشتن مقدار مناسب کلسیم برای ساختن و نگه داشتن استخوان‌های قوی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

  • از کمبود کلسیم جلوگیری کنید

دلیل اصلی مصرف لاکتات کلسیم پیشگیری یا درمان کمبود کلسیم است. اگر کلسیم و ویتامین D کافی مصرف نکنید، کلسیم شما بسیار کاهش می‌یابد. از دیگر دلایل کمبود کلسیم، کمبود منیزیم و اختلالات غدد پاراتیروئید یا کلیه است. تا زمانی که سطح کلسیم شما به طور متوسط پایین نیاید، ممکن است هیچ علامتی نداشته باشید. در آن مرحله ممکن است دچار خشکی پوست یا گرفتگی عضلات شوید.

با شدیدتر شدن این کمبود، ممکن است بر روی مغز شما تأثیر بگذارد، باعث اسپاسم عضله و تشنج شود یا ضربان قلب نامنظمی ایجاد کند.

  • تصفیه آب

لاکتات کلسیم به عنوان یک ماده منعقد کننده برای حذف مواد جامد معلق از آب در نظر گرفته شده است، به عنوان یک جایگزین تجدید پذیر، غیر سمی و زیست تخریب پذیر برای کلرید آلومینیوم AlCl3 است.

  • خالص سازی اسید لاکتیک

قبلاً از لاکتات کلسیم در تهیه اسید لاکتیک برای مصارف خوراکی و پزشکی به صورت واسطه‌ای بود. اسید ناخالص از منابع مختلف به لاکتات کلسیم تبدیل شده، با تبلور خالص سازی شده و سپس با تیمار اسید سولفوریک که کلسیم را به عنوان سولفات کلسیم رسوب می‌دهد، دوباره به اسید تبدیل می‌شود. این روش محصول خالص‌تری از آنچه با تقطیر اسید اصلی بدست می‌آمد، حاصل می‌آورد. اخیراً از لاکتات آمونیوم به عنوان جایگزین کلسیم در این فرآیند استفاده شده است.

  • ایمنی

مصرف بیش از حد مجاز این ماده احتمال بروز علائم آلژیک را افزایش می‌دهد. این علائم شامل: تهوع یا استفراغ،کاهش اشتها، یبوست، تشنگی، یا تکرر ادرار می‌باشد.

حتماً پس از بروز علائم فوق به سرعت به پزشک مراجعه فرمایید.

در دوران بارداری و شیردهی بهتر است از مواد خوراکی حاوی این ماده شیمیایی جلوگیری شود و یا با مشاوره با پزشک معالج مورد استفاده قرار گیرد.

فروش لاکتات کلسیم

فروش کلسیم لاکتات:

لاکتات کلسیم در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی موجود می‌باشد برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود تماس بگیرید. این محصول از کشورهای چین بار برند foodchem و آلمان با برند BASF وارد می‌شود.

قیمت لاکتات کلسیم

جهت خرید لاکتات کلسیم در گریدهای غذایی و دارویی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. کلسیم لاکتات یکی از محبوب‌ترین مواد افزودنی و مواد تشکیل‌دهنده مواد غذایی در اکثر کشورها است.

به عنوان یک تهیه‌کننده و تولید کننده حرفه‌ای لاکتات کلسیم، شرکت پیشگامان شیمی تقریباً 10 سال است که لاکتات کلسیم را از چین تهیه و صادر می‌کند، لطفاً اطمینان حاصل کنید که لاکتات کلسیم را در با مجوز خریداری کنید.

شما مشتریان عزیز جهت خرید آلانتوئین، خرید لاینولین، خرید بوتیل هیدروکسی تولوئن BHT، خرید سوربیتول، خرید لاکتات سدیم، خرید میکروکریستالین سلولزخرید آویسل MCC، خرید استئاریل الکل، خرید اسید استئاریک، خرید پودر تالک دارویی، خرید اسپن 60، خرید ادتا 2 سدیم با ما تماس بگیرید.

هر گونه سؤال و مشکل لطفاً از طریق فرم تماس برای ما بفرستید، ما در مدت 1 روز به شما پاسخ خواهیم داد.

سایر محصولات ما: فروس سولفات

یک هفته ضمانت برگشت وجه
مشاوره تخصصی
ضمانت اصل بودن کالا
تضمین بهترین قیمت
ارسال به تمام نقاط
پرداخت شرایطی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید